Nowe FM Revolution - uwagi i błędy

 A. De Raph Wicepremier Rewolucji

Postów: 2660
Grupa: Administrator
Dołączył: 17.03.2002
Skąd: Rzekuń/Koszalin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.04.2010 13:18    #1001
Witam, dodałem dziś taka małą drobnostkę w personalizacji: można sobie wybrac, czy na stronie głównej czyjegoś bloga, wyświetlamy pełne notki, czy tylko skróty. Do tej pory było tak, ze jest pełna najnowsza notka, a pozostałe są skrótem. Domyślnie nadal tak będzie, ale jeśli ktoś chce sobie to zmienic i na stronie głównej miec podglad całych notek, to moze to teraz zrobić.
"O czwartej czterdzieści osiem
gdy odwiedzi mnie desperacja
powieszę się
wsłuchana w oddech Osoby, którą kocham"
Sarah Kane - 4.48 Psychosis

Moje Depesze - czytajcie, oceniajcie, komentujcie!

 parachutes Młody aktywista

Postów: 986
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2005
Skąd: Lublin, Poznań, Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2010 17:13    #1002
Z perspektywy czasu - ostatnie zmiany były krokiem naprzód.

Mam kilka sugestii:

1. Może ustawcie przy rejestracji proste zadanie z logiki, albo polskiego (wpisz brakujące słowo: na północy Polski jest morze, a na południu są ...) zamiast standardowego captcha. Mimo, że coraz więcej osób stara się dorównywać qstoshowi przy pisaniu postów, ciągle przybywa ludzi piszących "wogule mi niedziala fm pojawia sie dziwny blond i niewiem co robic".

2. Jest gdzieś jakaś funkcja w stylu "Znajdź wszystkie swoje posty"? :) Przydałaby się, bo czasem człowiek zapomina gdzie coś pisał czy z kimś polemizował.

3. Proszę dodajcie pole w profilu "ustaw podpis" i pozwólcie zmienić użytkownikom własnoręcznie (np. z limitem do 20 znaków). Nie podoba mi się podpis "Młody Aktywista". Albo można dodać tę możliwość użytkownikom powyżej iluś-tam postów.
-Why is 6 afraid of 7? - Because 7 8 9.

 A. De Raph Wicepremier Rewolucji

Postów: 2660
Grupa: Administrator
Dołączył: 17.03.2002
Skąd: Rzekuń/Koszalin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2010 17:24    #1003
1. Każdy może być naszym czytelnikiem, nawet jak jest analfabetą.
2. Będzie.
3. Nie ma i nie będzie takiej opcji nigdy.
"O czwartej czterdzieści osiem
gdy odwiedzi mnie desperacja
powieszę się
wsłuchana w oddech Osoby, którą kocham"
Sarah Kane - 4.48 Psychosis

Moje Depesze - czytajcie, oceniajcie, komentujcie!

 parachutes Młody aktywista

Postów: 986
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2005
Skąd: Lublin, Poznań, Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2010 17:29    #1004
Ad 1. Jak analfabeta może być waszym czytelnikiem? :D
Ad 2. Dzięki.
Ad 3. Szkoda.
-Why is 6 afraid of 7? - Because 7 8 9.

 qstosh Przodownik pracy

Postów: 945
Grupa: Ekspert
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: -
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2010 18:06    #1005
parachutes ->

1. Nie uważam żeby próba ograniczania dostępu do naszej strony użytkownikom mającym problemy z ortografią czy też z właściwą składnią zdania było dobrym pomysłem. Dajemy każdemu szansę :) W końcu każdy prędzej czy później nauczy się pisać lepiej...lub jeszcze lepiej (to takie moje pobożne życzenie :P ). Nie wiem czy wiesz, ale ja też kiedyś nie umiałem pisać...a że było to jakieś ćwierć wieku temu to tylko szczegół :P
2. Ja już forsowałem ten pomysł ponad rok temu :)
By każdy użytkownik miał w swym profilu zakładkę, w której były by linki do wszystkich postów/tematów w których się wypowiadał.
Proponuję uzbroić się w cierpliwość. Wszak to cnota i do tego zacna ;]
3. Jestem jak najbardziej przeciwny jakimkolwiek zmianom w tej materii. Już widzę oczami wyobraźni te opisy. Wyobraź sobie, jakież opisy mogły by widnieć u osób będących na bakier z ortografią, którym to (jak proponowałeś w punkcie pierwszym) chciałbyś ograniczyć dostęp do strony.
Zaiste winno to pozostać w takowej formie, w jakiej jest obecnie.
Takie jest moje skromne zdanie.

 parachutes Młody aktywista

Postów: 986
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2005
Skąd: Lublin, Poznań, Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2010 18:18    #1006
Nie chcę ograniczać dostępu do strony osobom mającym problem z ortografią, źle mnie zrozumieliście. W dobie obecnych przeglądarek, które sprawdzają i podkreślają błędy dysortografia nie jest problemem. Brak szacunku dla innych za to jest.

A ten pomysł z prostym testem logicznym zamiast standardowej captchy nie jest jakąś moją fanaberią, niektóre fora też stosują to rozwiązanie. Ale rozumiem Wasze argumenty, nie zależy mi na tym tak bardzo jak na 2. punkcie z tych propozycji.

Odnośnie punktu 3., wydaje mi się, qstosh, że ludzie mają czasem fajne pomysły. A tak szczerze, to trochę mnie denerwuje ten Młody Aktywista u mnie, bo wolałem Partyzanta, ale przeżyję ;) Najchętniej bym sobie ustawił podpis "stary maruda" po prostu. Sprawdź jak na innym forum, z którego korzystam funkcjonują te podpisy: http://www.nhl.p(...)c=27007. Są te w systemie rang, tak jak tutaj, ale każdy może zamiast tego ustawić swój.

EDIT: znowu ucięło mi dół posta po edycji. Od tego znaku, który wkleiłem post niżej. Po edycji wstawienie tego symbolu powoduje skasowanie posta od tego miejsca, w którym go ustawiono.

// Edytowano 10 razy, ostatni raz 14.04.2010 o godz. 18:26

-Why is 6 afraid of 7? - Because 7 8 9.

 parachutes Młody aktywista

Postów: 986
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2005
Skąd: Lublin, Poznań, Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2010 18:26    #1007
&
-Why is 6 afraid of 7? - Because 7 8 9.

 A. De Raph Wicepremier Rewolucji

Postów: 2660
Grupa: Administrator
Dołączył: 17.03.2002
Skąd: Rzekuń/Koszalin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2010 20:22    #1008
Captchę stosuje sie, aby oszukać boty spamujące, a nie, żeby sprawdzać inteligencję użytkowników :P Bez przesady :)

Faktycznie, ucina po znaku &, hm...

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 15.04.2010 o godz. 00:39

"O czwartej czterdzieści osiem
gdy odwiedzi mnie desperacja
powieszę się
wsłuchana w oddech Osoby, którą kocham"
Sarah Kane - 4.48 Psychosis

Moje Depesze - czytajcie, oceniajcie, komentujcie!

 parachutes Młody aktywista

Postów: 986
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2005
Skąd: Lublin, Poznań, Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2010 21:02    #1009
Wiem, ale czasem skomplikowana captcha odstrasza trolli, wystarczy np. skonstruować pytanie: wpisz wyświetlone cyfry od końca i na obrazku 3fds42sa i co drugi użytkownik onetu się załamie :P - oczywiście sobie teraz trochę kpię
-Why is 6 afraid of 7? - Because 7 8 9.

 A. De Raph Wicepremier Rewolucji

Postów: 2660
Grupa: Administrator
Dołączył: 17.03.2002
Skąd: Rzekuń/Koszalin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.04.2010 00:11    #1010
Ja nie zamierzam nikogo odstraszać. Trolle to wasz problem, a nie mój :)
"O czwartej czterdzieści osiem
gdy odwiedzi mnie desperacja
powieszę się
wsłuchana w oddech Osoby, którą kocham"
Sarah Kane - 4.48 Psychosis

Moje Depesze - czytajcie, oceniajcie, komentujcie!

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.