Skąd brać kasę na rozruch interesu?

 Mando`ad Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2012
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.03.2013 21:09    #11
Tylko i wyłącznie w domu mecze ,masz duży stadion to tylko do siebie a i napewno większe kluby przyjadą .Może nie Barcelona czy Arsenal ale kluby z Niemiec na pewno .I Dużo zgarniesz to napewno :) .Sprzedac też możesz zawodników ale to się może mścić. Miejsce w lidze i PP to podstawa też.

 hropek Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.03.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.03.2013 21:26    #12
Jak już chcesz coś zarobić i dopiero co zacząłeś to spróbuj kupić sobie Szewczyka z Cracovii U-18 (o ile sie nie mylę, jak nie bedzie to zobacz w rezerwach), chłop ma 17 lat i na początku powinien kosztować grosze, teraz po jednym rozegranym sezonie jego cena wzrosła do 825.000, juz nie chce mówić co będzie za pare sezonów :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 31.03.2013 o godz. 21:35

 PDrasta Młody aktywista

Postów: 335
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.03.2011
Skąd: Ostróda/Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2013 21:43    #13
Sam gram Lechią i nie zarabiam na żadnych sparingach, ponieważ wg mnie jest to nierealne. Skąd biorę kase? Transfery, transfery, transfery! Ułóż sobie taktykę i skład na początku, potem wysprzedawaj kogo możesz(oczywiście nie wszystkich kluczowych) Ja sprzedałem Levona Hayrapetiana za 150tyś euro(zawsze Cracovia chce go na początku pierwszego sezonu), Wiśniewskiego i Pietrowskiego możesz sprzedać(ja tego osobiście nie zrobiłem, zbyt uniwersalni piłkarze), Traore przed okienkiem transferowym(przed okienkiem za 800tyś euro możesz go opchnąć bez problemu). Jeszcze kilku mógłbyś opchnąć za grosze, ale kasa za transfery nie jest tym dochodem, tylko PŁACE. Po tych ''czystkach'' ustawiasz sobie max płace i szukasz graczy za darmo(w centrum transferowym--> status kontraktu to: wygasły lub wygasający(Ci przejdą za pół roku)) Ściągasz takich grajków, a potem ich sprzedajesz. Ja postawiłem na młodych w pierwszej rundzie i pościągałem(5) zawodników, którzy przyjdą do mnie w przerwie między rundami. Po sezonie mam nadzieję 2-3 sprzedać i będą pieniądze na budowanie szkółki, bazy itd. Na razie celuję w środek tabeli, bo teraz skład jest zbyt słaby, a potem będzie zbyt niezgrany, ale za rok puchary co najmniej. Najlepiej nie kupuj zawodników z polskiej ligi, bo są zbyt drodzy na pierwsze 2 lata, potem możesz kupować tanio(czyli jakieś 0.5mln) i sprzedawać kilka razy drożej, co już na pewno doświadczyłeś w FMie ;)
Jednych to razi, a innych zachwyca
miasto Ostróda to Mazur stolica!

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.04.2013 00:03    #14
hahaha, zarabianie na sparingach nie jest realne ale "taktyka transferowa" kup tanio sprzedaj drogo to juz realne?
ciekawe ile klubow na swiecie ja stosuje

 Blagooo Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.04.2013 11:31    #15
FCPorto ? Najlepszy przykład. Dobrze rozwinięta siatka scoutingu. Kupują piłkarzy za śmieszne pieniądze a sprzedają grube miliony.
Tak samo utrzymują się polskie kluby, Podam na przykładzie Lecha. (Rudniev , Lewy znicz pruszków>Lech>BvB , Peszko) I Wielu,wielu innych.
Więc nwm w czym problem..

 tuhrotluv Partyzant

Postów: 121
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.03.2013
Skąd: Małogoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.04.2013 12:18    #16
Kupuj graczy młodych stosunkowo, ale bez większych szans na dobry, długi rozwój (26, 27 lat). Wtedy są dużo warci, a ściągnięci za śmieszne pieniądze, a czasem za żadne z wolnego transferu, potrafi podratować budżet. Ot taki - Patryk Jałocha. Ściągnąłem go do mojej Wiernej za darmo - jest wart 80 tysięcy złotych. Gdyby nei fakt, że może być dobrym graczem już za rok, dwa, maksymalnie trzy - to bym go próbował opchnąć po sezonie. Dalej - Bartłomiej Dolubizna - 20-letni defensywny pomocnik - za darmo doszedł - wart 55k zł. Ściąganie i sprzedaż graczy takich nawet w pierwszej lidze, to jest zysk rzędu 200-300k w sezonie na 5-6 graczach, a czasem może ściągniesz kogoś lepszego!
Tuhrotluv - najwolniej grający menedżer w historii Football Managera.

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.04.2013 14:39    #17
[quote="myfunnygame"]hahaha, zarabianie na sparingach nie jest realne ale "taktyka transferowa" kup tanio sprzedaj drogo to juz realne?
ciekawe ile klubow na swiecie ja stosuje[/quote]
Udinese, Porto. A także 70 % graczy FM-a Spoko

 dong Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.03.2013
Skąd: Zawiercie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.04.2013 15:43    #18
W FM2012 drobne na wyprosowanie budżetu dało się zarobić planując wyjazdowe sparingi co dzień w przerwach. Kilkaset tysięcy euro w przypadku Lechii na przerwę dało się zarobić. Gdzieś na stronie był artykuł o tym sposobie. Teraz przy wyjazdowych zarabia się około 3,5 tys. euro, kiedyś po 40 tys, a za te w domu zazwyczaj jestem w plecy.

Zawsze kupowałem młodzików, jak się rozwijali to sprzedawałem najpierw za 5 mln, potem za 20. Tylko teraz nie mam nawet za co ich kupić :P W 13.3.3 Traore już nie ma w Lechii.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 02.04.2013 o godz. 15:44

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.04.2013 16:58    #19
Ciup ja co prawda gram w 13 ale potrafie za mecz 3ligowym angielskim klubem zrobic 70k zł plusu Oczy Za każdy mecz z klubem z wyzszej polki mam plusy w meczach u siebie... na wyjazdach również jakieś 100k zl

Wszystko zależy od stadionu, potegi przeciwnika, Twojej reputacji-im masz wyzsza tym lepsze kluby chca z Toba grac plus pewnie jeszcze kilka innych "warunkow" dla zysku.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.