Silnik meczowy to ściema?!!

 Tirith Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.11.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.02.2014, 19:13    #1
Chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami i testami. Zacząłem się nad tym wszystkim zastanawiać już w wersji 13. W 14 tylko mnie zmotywowało do sprawdzenia jak to działa.

Grając w 13 doszedłem do sezonu 2024/25. Grając AC Milanem od samego początku miałem jeden z lepszych zespołów świata. Miałem jakiś tam schemat który świetnie się sprawdzał (przynajmniej tak myślałem że to moja zasługa). Potem nadeszła czternastka więc nowa kariera oczywiście AC Milanem.

Początki nie były łatwe. Co prawda w pierwszym sezonie mistrz kraju ale ....(i tu powinno być opisane sytuacje jak to oddawalem 30 strzalow i ledwo remis). Następne sezony w czołówce ale jak wyżej. Niby graja dobrze ale goli i zwycięstw brak. Z każdym sezonem jakby coraz lepiej. Ale i tak irytacja była za wysoka żeby dalej grać.

Przesiadłem się z powrotem na 13 i kontunuowałem kariere. Po prostu poezja!!! Piekne akcje. Co drugi celny strzał to gol. Pomyślałem zagram od nowa w 13. I jakbym widział 14. Ta sama taktyka, ten sam styl i przeważnie bicie głową w mur. (wiem że inni gracze trenerzy itp).

Pomyślałem że zrobie mały test. Odpaliłem 13 sezon 2024 czyli mój super AC Milan ALE totalnie zrypałem taktyke. Trezch skrzydłowych, czterech napastników, dwóch obrońców itp, suwaki praktycznie losowo ustawiałem. Jaki efekt? Wygrywałem wszystko jak leci.


Puenta... Mam wrażenie że wynik meczu nie zależy od tego jak ustawisz drużyne tylko od jakiegoś tam "ukrytego" czynnika którego roboczo nazwe ZGRANIE czy coś w ten deseń. Konkretyzując jeśli drużyna ma słaby ten czynnik ZGRANIE to chocby i oddawał milion strzałów szanse na wygranie będzie nikłe i odwrotnie.

Nawet jeśli ustawienie drużyny ma jakiś wpływ, to jest on tak znikomy że jakikolwiek sens gry mija się z celem. Bynajmniej dla mnie. Kończę tym moją kilkunastoletnią karierę trenerską.

 armbi Partyzant

Postów: 212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2008
Skąd: armbi
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.02.2014 20:15    #2
JUż jakis czas temu pisałem o tym, że jesli myślicie iż dziesiątki parametrów piłkarza, warunki pogodowe i do tego dziesiątki ustawień taktycznych ma realny wpływ na tryb 3D to gratuluje... Raz za dużo dośrodkowań, innym razem killer rożne, raz za dużo farfocli w trybuny, innym razem obrona dziurawa jak ser, przeciez to ewidentnie widać, że kod silnika schematyczne algorytmy, które są balansowane w oparciu o narzekania graczy.

 paweldemon Partyzant

Postów: 223
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.09.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.02.2014 23:21    #3
W końcu normalne i trzeźwe podejście do managera...prosto i konkretnie bez slodzenia opisywania cudownej kariery brawo :P owe zgranie "ładnie to nazwałeś-wg mnie jest to połączenie zgrania i reputacji klubu i zawodników" również od czasu do czasu 'bawię' się silnikiem, tylko to mi pozostało ;/ i doszedłem do takich samych wniosków...podziwiam ludzi, którzy myślą, że mają wpływ na wynik meczu, a tym bardziej ludzi którzy próbują wmówić całemu światu, że w pierwszym lub drugim sezonie maja mistrza i bóg wie co jeszcze drużyną o słabej reputacji...

 jarekao Partyzant

Postów: 52
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.02.2014 08:10    #4
Ja odbijam się od każdej gry. Nie potrafię się wczuć np. grając w fps są tylko wąskie ścieżki itd. Byłem wielkim fanem gier strategicznych ale teraz widzę że jest jedna słuszna droga grania a komputer na wyższych poziomach trudności zamiast grać lepiej dostaje bonusy i tyle.
Trzeba grać i przymykać oko na te minusy, albo przestać grać. Ja tam lubię FM i samo oglądanie meczów w 2d sprawia mi przyjemność. Czy mamy wpływ na wynik? No nie wiem, grając 3 obrońcami przegrywałem dużo więcej niż grając tradycyjnie 4 z tyłu. Zgadzam się że najważniejsze jest to jak drużyna jest zgrana i komunikuje się na boisku.

 PavS Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.02.2014 08:25    #5
Nie wierzyłem w to, ale wszedłem sobie w save z 14 Napoli, gdzie mam chyba 2021 rok i pozmieniałem taksę na totalnie zrypaną i dalej wygrywałem :D Sprawdźcie sami. Ciekawe to, w sumie mi średnio zależy na wynikach i głównie skupiam się na rozwijaniu talentów i sprawdzaniu jak bardzo da się wyśrubować grajka.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution