Strona

Polska baza danych w patchu 17.3 - opinie i uwagi

 randyolph86 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.05.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2017 22:59    #41
Poszukałem podobnych problemów i okazalo sie ze chyba przez 17 druzyn w 3 lidze nie generuja sie nowe kalendarze - cofnalem sie w czasie, dodalem 4 lige i udalo sie takze problem rozwiazany, sorry za te posty

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2017 23:10    #42
Randyolph, ale to w takim razie piszesz o którymś dodatku (którym?), a to jest temat o oficjalnej bazie.
twitter.com/Ceyvol

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2017 13:39    #43
[quote="Pucek"]Atrybuty Pola Lloncha zostały znacznie przebudowane w porównaniu z tymi, który miał na 17.2?[/quote]
Poprawki na podstawie tego w jaki sposób gra w Polsce mogą się pojawić dopiero latem, zimą musielibyśmy go ocenić na podstawie sparingów i pojedynczych gier zagranych w lidze do wydania patcha, to byłoby nieuczciwe - do zimowej bazy poszedł tak jak widzieli go Hiszpanie.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2017 13:57    #44
[quote="xTrampekx"]Jak kształtują się wam wartości zawodników? Gram Lechią Gdańsk wygrałem 2 razy ligę mistrzów renoma klubu jest w pierwszej 20 a renoma ligi jest na 8 miejscu. Ceny moich najlepszych zawodników są poniżej 7 milionów euro, a kiedy sprzedam jakiegoś zawodnika za 3 miliony to cena jego na w angielskiej lidze wskakuje do 15 milionów.[/quote]
Wartość zawodnika to umowna liczba, nie przywiązuj się do niej. Wartości wyświetlane zależą od tabeli Nation Amounts która jest do podglądu w edytorze, wiążącej kwoty transferowe z przedziałem reputacji zawodnika i jest różna dla różnych państw (bo za piłkarza w lidze angielskiej płaci się inne pieniądze niż za takiego samego w lidze polskiej). Taka skokowa zmiana "wartości" jest czymś zrozumiałym jeżeli doliczysz do tego fakt że w nowym klubie zawodnik ma prawdopodobnie dłuższą umowę niż w starym. Do głowy przychodzi mi przykład Karola Linettego który odszedł do Sampdorii za jakies 3 mln euro, momentalnie jego wartość się podniosła, nikt nie byłby w stanie go w tym momencie wyjąć z Sampdorii za 3 czy 4 mln euro, prawda?

Kwestią do dyskusji jest to jak szybko rośnie reputacja zawodników w takich mocnych zespołach jak Twój w tej grze - masz możliwośc podejrzenia wartości umiejętności i reputacji zawodników po tych zwycięstwach w LM?

 xTrampekx Partyzant

Postów: 29
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2006
Skąd: Reszel
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.05.2017 01:39    #45
Ceny zawodników już są na wysokim poziomie :) . Nie wiem od czego to zależy bo ani reputacja klubu i ligi się nie zmieniła. Zastanawia mnie jeszcze to ze kasa za sprzedaż praw za transmisje meczów ligi mistrzów wynosi tylko 2.76 miliona.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.05.2017 07:46    #46
[quote="xTrampekx"]Ceny zawodników już są na wysokim poziomie :) . Nie wiem od czego to zależy bo ani reputacja klubu i ligi się nie zmieniła. Zastanawia mnie jeszcze to ze kasa za sprzedaż praw za transmisje meczów ligi mistrzów wynosi tylko 2.76 miliona.[/quote]
Aha, no to okej.
Cena zawodników zależy od ich reputacji (Current Reputation), reputacji klubu, statusu w klubie, długości kontraktu i wielu, wielu innych rzeczy. Nie bądź pewien że reputacja klubu i ligi sie nie zmieniła: to liczba, a jakieś jej zakresy są wyświetlane jako tekst (czyli powiedzmy wartości od 1 do 40 to reputacja Nieznany, ale zmiana z 1 na 30 wpłynie już na wartości).
Mówiąc o kasie na sprzedaż praw za transmisje mówisz o 2,76 mln, ale jakiej waluty? Nie mam tutaj pewności, ale możliwe że część tych pieniędzy dostajesz w kategorii nagród a nie praw za transmisje (a w prawach za transmisje widzisz tą "bazę", niezależną od wyników).

 xTrampekx Partyzant

Postów: 29
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2006
Skąd: Reszel
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.05.2017 12:43    #47
[quote="Gietz"][quote="xTrampekx"]Ceny zawodników już są na wysokim poziomie :) . Nie wiem od czego to zależy bo ani reputacja klubu i ligi się nie zmieniła. Zastanawia mnie jeszcze to ze kasa za sprzedaż praw za transmisje meczów ligi mistrzów wynosi tylko 2.76 miliona.[/quote]
Aha, no to okej.
Cena zawodników zależy od ich reputacji (Current Reputation), reputacji klubu, statusu w klubie, długości kontraktu i wielu, wielu innych rzeczy. Nie bądź pewien że reputacja klubu i ligi sie nie zmieniła: to liczba, a jakieś jej zakresy są wyświetlane jako tekst (czyli powiedzmy wartości od 1 do 40 to reputacja Nieznany, ale zmiana z 1 na 30 wpłynie już na wartości).
Mówiąc o kasie na sprzedaż praw za transmisje mówisz o 2,76 mln, ale jakiej waluty? Nie mam tutaj pewności, ale możliwe że część tych pieniędzy dostajesz w kategorii nagród a nie praw za transmisje (a w prawach za transmisje widzisz tą "bazę", niezależną od wyników).[/quote]
Używam tylko waluty w euro.
Moje przychody z transmisji za poprzedni sezon wynoszą.
Lotto Ekstraklasa -1,739,810
Europejski Puchar Mistrzów -2,767,239
Przychowy ze sponsoringu też są kiepskie bo wynoszą około 7 milionów euro ,a w roku 2020 były na poziomie około 23 mln euro ,a teraz mam 2024. Dlaczego tak się dzieje ze tak spadł sponsoring skoro reputacja ligi i kluby urosła?

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 20.05.2017 o godz. 12:55

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.07.2017 10:22    #48
Gietz, jak to wychodziło w testach z Robakiem? Mi w bazie on wygląda na trupa i chyba w każdej karierze szybko kończył jako FM-owy trup - nigdy nie osiągając podobnych wyników, co w rzeczywistości.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.08.2017 16:50    #49
[quote="Pucek"]Gietz, jak to wychodziło w testach z Robakiem? Mi w bazie on wygląda na trupa i chyba w każdej karierze szybko kończył jako FM-owy trup - nigdy nie osiągając podobnych wyników, co w rzeczywistości.[/quote]
Nigdy nie zostawał królem strzelców, to na pewno ... Uważam że w bazie mamy dobrze oddane jego zalety - siłę, równowagę, grę głową, wykańczanie, stabilność formy i mocne uderzenie. W takiej uproszczonej kwerendzie listującej zawodników tylko pod względem atrybutów odpowiadających za strzelanie bramek (przyjęcie piłki, gra głową, opanowanie, wykańczanie, gra bez piłki i strzały z dystansu) jest na 4 miejscu, za Sadiku, Gytkjaerem i Vassiljevem, co jest - moim zdaniem - uczciwe. Nie widziałem miejsca żeby go podbijać ani w jego zaletach (bo już są dość wysokie), ani wadach (bo wtedy mógłby grać jako kompletny napastnik albo inna fałszywa 9, a jednak ma rezerwy jeżeli o drybling, rozegranie, czy szybkość). Na pewno planuję zwracać na niego uwagę w testach FM18, gdzie na pewno będzie grał w Śląsku od deski do deski.
To co mogło mieć wpływ na jego szybki spadek w grze to stosunkowo niska (10) wartość Naturalnej sprawności, ona wpływa na to jak szybko zawodnik wraca po kontuzji, jak się starzeje i ile spotkań w sezonie może rozegrać bez przeciążenia. Przyjrzę się temu jeszcze.

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.08.2017 13:27    #50
Dzięki. Fachowa odpowiedź. Fajnie, że się temu przyjrzysz.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.