Informacje o blogu

Nic nie sprzedaję - dzielę się emocjami

Paris Saint-Germain

Ligue 1 Conforama

Francja, 2035/2036

Ten manifest użytkownika mahdi przeczytało już 1445 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

Pokaż notki z kategorii:

MÓJ BLOG

    Gdzieś tak około 10 wirtualnych lat temu - napisałem "plusowy" manifest dotyczący Książąt z Paryża, by przybliżyć Wam zawodników z którymi wówczas "pracowałem". Myślę, że znakomity sezon nr 25 (czyli niejako moje "ćwierćwiecze" w roli menadżera PSG) stanowi doskonałą okazję, by bliżej przedstawić Wam moją obecną - jakże utalentowaną kadrę! Zaryzykuję stwierdzenie, że jest ona w stanie osiągnąć wspanialsze sukcesy niż poprzednicy, a przede wszystkim uczynić to w kosmicznym, spektakularnym stylu.

BRAMKARZE:

RODRIGO Jose Chelles (Brazylia). Zakupiony przed sezonem 2035/36 by zastąpić "szukającego nowych wyzwań" Gaela Diarrę. Zdecydowanie spełnił oczekiwania. Już debiut w meczu o Superpuchar Francji (remis z Marsylią 0-0) pokazał jak klasowym jest bramkarzem (nota bene to był ostatni występ w klubie legendarnego Maxime'a Lamberta, zatem Rodrigo może też o sobie powiedzieć, że z nim grał, choć... tylko 45 minut:-) Przez cały sezon równa, wysoka forma, zachował czyste konto w 34 z 62 rozegranych spotkań. A będzie jeszcze lepszy!



Loic MARCAL DE PINA (Francja). Po pięciu sezonach terminowania w drużynie młodzieżowej wychowanek klubu pokazał się w trzech meczach Pucharu Francji i Pucharu Ligi. Co ciekawe - w każdym z nich był niepokonany! Lecz patrząc na klasę i potencjał jego rywala Rodrigo - trudno Marcalowi wróżyć większą przyszłość w pierwszym zespole.



OBROŃCY:

Cheikh SY (Francja). Wykradziony przed poprzednim sezonem ze szkółki Auxerre (kosztował 2,6 mln euro). Debiutując w PSG 30 września 2034 roku w wieku 15 lat i 104 dni - został najmłodszym zawodnikiem klubu w historii, bijąc rekord Davida Thomasa o 126 dni. Coraz lepszy. No i mało który szesnastolatek (dokładnie - żaden!) pochwalić się może m.in. dwukrotnym zdobyciem tytułu mistrza Francji, dwukrotnym triumfem w Pucharze Ligi i wygraniem Champions League! Jakaż kariera przed Sy!



Christopher DELAHAYE (Francja). Wychowanek, 14 sezonów w klubie, kapitan i - po odejściu Lamberta - najbardziej obok Arimiyao utytułowany gracz. Skłamałbym jednak mówiąc, że Delahaye jest stoperem idealnym. Miewa czasem potknięcia spowodowane brakiem zwrotności. Niemniej zazwyczaj - skała i mur o który rozbijają się napastnicy przeciwników.



Cyprien CATHERINE (Francja). Podobnie jak młodszy od niego o pół roku Sy przybył z Auxerre przed sezonem 2034/35. Robi wielkie postępy, zapowiada się na bocznego obrońcę reprezentacyjnego formatu.



Jean-Mathieu BRUNEL (Francja).  Wychowanek Montpellier przybył do nas latem 2030 roku za czapkę gruszek - 220 tysięcy euro. Dużo mu dało roczne wypożyczenie w sezonie 2033/34 do Manchesteru City. Przed rozgrywkami 2035/36 wygrał rywalizację z wieloletnim lewym obrońcą Serge Bambą i reprezentant WKS musiał zakończyć swą karierę w PSG. Brunel jest niezwykle szybki, zadziorny, ma zdolności przywódcze. Przypomina zawodnika sprzed lat - Bixente Lizarazu. Wada - słaba skoczność.



Lucas YOSIFOVICH (Argentyna). Argentyńczyk z izraelskimi korzeniami przybył do PSG w styczniu 2030 roku z Nicei. Nigdy nie był graczem pierwszego wyboru, lecz dla klubu jest wręcz bezcenny ze względu na swoją wszechstronność. Śiwetnie sobie radzi jako prawy obrońca, jako stoper oraz jako defensywny pomocnik. W finale Champions League AD 2036 zastąpił na prawej obronie Normana Fricka i był fantastyczny.



Marco Ivan NEGRETE (Meksyk). Sprowadzony w 2031 roku z Chivas. Po wypożyczeniu do Nicei powrócił jako w pełni ukształtowany gracz, dobrze spisujący się dubler. Choć pewnego poziomu nigdy nie przeskoczy.



Norman FRICK (Niemcy). Wychowanek Borussi Dortmund już jako junior był wypożyczany do PSG. W lecie 2031 wykupiony na stałe za 12,25 mln euro. Fantastyczny gracz, niemal bezbłędny. Pech dopadł go w lutym 2036 roku, gdy odniósł poważną kontuzję, złamał kość udową. Ominął go więc finałowy triumf z Tottenhamem w Champions League, choć oczywiście w drodze po trofeum wystąpił.



Stu OLIVER (Anglia). Podobnie jak Frick - najpierw wypożyczony, a potem wykupiony na stałe z Liverpoolu. Anglicy stracili prawdziwy skarb. Oliver zaczynał jako lewy obrońca lecz ja wytrenowałem go też na pozycję stopera i radzi tam sobie równie świetnie. Prawdę mówiąc na lewej obronie to Oliver powinien być graczem pierwszego wyboru a nie Brunel, jednak Francuz ma zawsze pierwszeństwo a cudzoziemiec aby grać musi być dużo, dużo lepszy.



Wojciech JANOSZKA (Niemcy). Polski Niemiec sprowadzony jako szesnastolatek z FC Koeln za 975 tysięcy euro. Niby nic mu nie brakuje, niby jest obrońcą światowej klasy, lecz... jakoś w jego grze nie widać pasji, ognia. Rzadko robi błędy, ale nie w nim chęci poświęcenia wszystkich sił drużynie. Podstawowy gracz, wicekapitan.



Yvan GRAND (Francja). Kolejny produkt naszej akademii. Wiosną 2036 roku wobec plagi kontuzji awansował do pierwszej drużyny i zaliczył w lidze kilka obiecujących występów.



POMOCNICY:

Maxime LAMBERT (Francja). Tutaj pojawia się tylko ze statystycznego obowiązku, gdyż w sezonie 2035/36 pokazał się zaledwie raz - w meczu o Superpuchar Francji - i został wypożyczony do Barcelony. Legenda klubu, o której więcej informacji możecie znależć w poprzednim manifeście. 18 cudownych lat w PSG, mój ulubieniec.



Damian MOREL (Argentyna). Po odejściu Hamitiego został liderem drugiej linii i jego gra była fantastyczna. Wcześniej - przez kilka lat - w charakterze raczej zapchajdziury. Jednak od sezonu 2035/36 PSG jest drużyną kierowaną przez Morela! I to jak!



David THOMAS (Francja). Zakupiony z Rennes jako 15-latek w lecie 2028 - stał się wreszcie piłkarzem pełną gębą. Pomogły w tym wypożyczenia do włoskich klubów, Torino i Palermo. Obok Yosifovicha - najbardziej wszechstronny w drużynie. Najlepszy jako defensywny pomocnik. Szybki, świetny w odbiorze.



Dmitrij WASILEWSKI (Białoruś). Drugi sezon Białorusina - udany. Nie należy do piłkarzy podstawowych, lecz gdy gra - nie zawodzi.



ENGIN Akyuz (Turcja). Przychodził jako 19-latek zakupiony za 40,5 mln euro z  Besiktasu. Rozgrywki 2035/36 były już jego dziewiątymi. Zaliczył wspaniały sezon. Pechowo - z finału Ligi Mistrzów wykluczyła go kontuzja i - nie był to pierwszy raz. Gdy ma swój dzień - jest nie do zatrzymania; tak jak w meczu 1/2 finału LM z Olympique Marsylia (6-0), gdy ustrzelił hat-tricka.



Gael MAULI (Francja). Nie dogadał się z Toulouse w 2030 roku co do swojego kontraktu i przeszedł do PSG z wolnego transferu. Po roku został etatowym reprezentantem Francji - a dziś jest absolutnym artystą na swojej pozycji defensywnego pomocnika. Doskonały piłkarz i -tak jak kiedyś Makelele - geniusz odbioru. Bezcenny.



Henri GREGORI (Francja). Jego drugi sezon w PSG potwierdził, że absolutnie zasadnie zapłaciłem Monaco aż 42 miliony euro. Gregori był perfekcyjny we wszystkim co robił i wraz z Maulim stworzył fantastyczny duet ciężko harujących graczy środka pola. Dodatkowo - strzelał sporo goli. Do złudzenia przypomina Patricka Vieirę z początków jego kariery. Perła.



Leopoldo BETETA (Panama). Sprowadzony za grosze (350 tys. euro) z klubu Arabe Unido, pierwszy Panamczyk w historii PSG. Dowód, że nasz skauting wszędzie jest w stanie wynaleźć utalentowanego gracza. Może wiele skorzystać przypatrując się grającym na jego pozycji Mauliemu i Gregoriemu.



LUIS MANUEL Fernandes (Porugalia). 13 mln euro zapłacone przed dwoma laty Borussi Dortmund na pewno były mądrą, dobrą inwestycją. Luis Manuel jest dublerem Iwanowa i gdy gra - spisuje się bez zarzutu.



Ljubosław IWANOW (Bułgaria). Chyba największa gwiazda PSG. Zakupiony w styczniu 2031 za 17,5 mln euro z Panathinaikosu Ateny był błyskotliwym, ofensywnym pomocnikiem. Pod ręką moich trenerów został pierwszorzędnym prawoskrzydłowym. Już dziś mozna się zakładać, że prześcignie Javiera Pastore zarówno w ilości asyst jak i goli. Gra jak jego wielki rodak, Christo Stoiczkow; z pasją i bardzo efektownie. Jedyna wada - nurkowanie w polu karnym, za co kilka razy - zupełnie bezsensownie - wylatywał z boiska.



Maurice BA (Francja). Już od dziwięciu sezonów wychowanek Lyonu gra w PSG. Jest dublerem Morela, pierwszym rezerwowym. Nigdy nie zawodzi, nie grymasi. Ważna postać; błyskotliwy, szybki, skuteczny.



Rafael RENDON (Kolumbia). Drugi sezon w klubie, dubler Engina Akyuza. Równie hojnie obdarzony talentem, świetnie wykonuje rzuty rożne i wolne. W finale LM 2036 zastąpił właśnie kontuzjowanego Turka i wybrany został piłkarzem meczu! Transferowy strzał w "dziesiątkę".



Rene BAZIN (USA). Amerykanin z Haitańskimi korzeniami (rodzice).Traktuję go niemal jak brata-bliźniaka Panamczyka Betety. Są w tym samym wieku,tego samego dnia zjawili się w klubie, tak samo piekielnie utalentowani. Bazin nawet bardziej. O pozycję defensywnego pomocnika nie musimy się martwić przez lata.



Sim ARIMIYAO (Francja). Jeżeli ktoś przez 15 lat gra dla jednego klubu - to musi być to zawodnik wybitny. I takim właśnie jest Sim Arimiyao. Nigdy nie był zbyt ceniony przez selekcjonerów "Trójkolorowych", czasem też moi trenerzy zwracali uwagę, że nie jest graczem światowego formatu, ale... pal ich licho! Ja zawsze wiedziałem swoje i Sim odwdzięczył mi się setkami bramek, w tym tak ważnymi jak dwie strzelone Manchesterowi United w finale Ligi Mistrzów AD 2035. Zaledwie siedem goli brakuje mu, by pobić dokonania strzeleckie Leandro Damiao (we wszystkich rozgrywkach), a 18 trafień, by mieć od niego więcej goli w lidze. I pamiętajmy, ile Arimiyao przeszedł kontuzji! W tym tak poważne jak zerwane ścięgno podkolanowe na początku sezonu 2034/35... Sim to zawodnik wspaniały w powietrzu, a do tego bezwzględny, opanowany egzekutor. Minusem - słabe przyspieszenie. Gdyby i ono było na poziomie choćby "15" - mielibyśmy do czynienia z nowym Messim...



Gustavo BICCINCONTI (Argentyna). W styczniu 2036 roku zapłaciłem za niego Boca Juniors 4,3 mln euro. Pokazał się z niezłej strony w kilku meczach Pucharu Francji i Ligi. Świetny w powietrzu. Małe szanse na grę przy Arimiyao i Tunanim. Zapewne czeka go wypożyczenie.



Omar TUNANI (Francja). Cudowne dziecko, modelowy produkt naszej akademii. Debiutował 23 kwietnia 2033 roku mając 16 lat i 12 dni meczem przeciwko Caen w Ligue 1, a po trzech tygodniach mając 16 lat i 33 dni strzelił swego debiutanckiego gola drużynie Lille. Tym samym jest najmłodszym snajperem w historii PSG. Teraz - mając ledwie ukończone 19 lat - na swoim koncie zapisał - między innymi! - trzykrotne wygranie ligi francuskiej i dwukrotne Ligi Mistrzów. W 136 dotychczasowych meczach dla PSG strzelił już 60 bramek. 30 maja 2036 roku zadebiutował w reprezentacji. Gdy zdrowie będzie mu dopisywać - jest w stanie pobić wszelkie klubowe strzeleckie rekordy. Megatalent. Świetny zarówno w powietrzu jak i w grze kombinacyjnej. Już wkrótce (za rok, dwa) zabierze miejsce w pierwszej "jedenastce" słynnemu Simowi Arimiyao.




Bruno BOSSARD (Francja). Nastolatek sprowadzony na zasadzie wolnego transferu z Rennes, z którym nie dogadał się w kwestii kontraktu. Pokazał się w zaledwie 2 meczach, lecz 24 minutowy występ w grupowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Porto dał miano triumfatora Champions League, a kwadrans przeciwko Nicei w Pucharze Ligi uczyniły go pełnoprawnym zdobywcą tegoż Pucharu! To się nazywa skuteczność! A tak na poważnie - nie pasuje do profilu środkowego napastnika, który preferuję (słaby w powietrzu). Będzie wypożyczany.

Komentarze (0)

Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.

Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ

Reklama

Reklama

Szukaj nas w sieci

Zobacz także

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2025 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.