Ten manifest użytkownika Brudas przeczytało już 5582 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.
Zawsze od razu po wyjściu najnowszej wersji przesiadam się na nią, akceptując ją z jej wszystkimi zaletami i wadami. I tym razem przystąpiłem do rozgrywki: ustawiania, przestawiania, klnięcia i analizy silnika taktycznego. Jak zawsze na pierwszy ogień poszła moja ulubiona formacja, czyli 4-1-3-2.
Ustawienia drużynowe
Jest to taktyka polegająca na długim utrzymywaniu się przy piłce, kontrolowaniu tempa i szukaniu okazji do prostopadłego podania do napastników. Linia defensywna lekko ponad normalną, bez gry na spalone. Szerokość gry, tempo, swoboda taktyczna oraz swoboda pozycyjna jest zupełnie kontrolowana przez instrukcje z ławki (szczegóły niżej). Aby nie nadziać się na kontry, pressing zaczynam dopiero na własnej połowie, dzięki czemu zawsze jest czas na ustawienie się w defensywie i przygotowanie na wszelkie niespodzianki. Krycie 1 na 1 zdało najlepszy egzamin we wszystkich próbach, strefa strasznie nawalała, dlatego zdecydowałem się na to rozwiązanie.
Ustawienia Indywidualne
Jako że nigdy nie byłem entuzjastą FMowych wrzutek, zupełnie zakazałem tego elementu moim zawodnikom. Owszem boczni obrońcy bardzo często włączają sie do akcji ofensywnych, zbiegając do skrzydła, jednakże najczęściej odkręcają akcje do środka i szukaja podania do środkowych pomocników. To samo podejście mam do strzałów z dystansu, także zedytowane do minimum. Gra polega więc tylko na próbach podań prostopadłych w pole karne lub akcji indywidualnych.
Jak grać
Bzdurą byłoby, gdybym napisał, że przeglądam skład przeciwników i staram się dostosować drużynę do gry właśnie pod nich. Oczywiście przeglądam informacje asystenta w "Naradzie przed meczem", jednak sam zdrowy rozum nie pozwoli mi ustawić szerokiego pola gry na drużynę wychodzącą ustawieniem 4-1-2-2-1. Na ogół wygląda to tak, że zaczynam mecz uruchamiając ustawienia z ławki "gry piłką" oraz "węższe pole gry" są to odpowiedniki naszych drużynowych suwaczków odpowiedzialnych za tempo i szerokość gry.
Zespół pewny swoich umiejętności będzie grał spokojną piłkę, dążąc do wyznaczonego celu jakim jest zwycięstwo.
Jeśli wynik jest już pewny, aby nie męczyć swojego zespołu i nie tracić głupich bramek dokładamy z instrukcji "chwila odpoczynku" (odpowiedzialna za zmniejszenie swwobody naszych kopaczy) oraz "Podania do nogi" (co sprawi grę, krótszymi podaniami).
Zdarzają się sytuacje, ze mecz nie idzie po naszej myśli, przeciwnik strzeli nam szybką bramkę lub po prostu musimy zaatakować. W tym celu z instrukcji wybieramy "Szersze pole gry", które zwiększyć szerokośc gry i poskutkuje rozciągnięciem obrony przeciwnika oraz "Zagrania na obieg", skutkującym zwiększeniem swobody naszego zespołu.
W ekstremalnych sytuacjach polecam zmienic strategie na "Przewagę liczebną" i dodać "Nękanie rywali" (zwiększony pressing), "Grę na zwiększonym ryzyku" (zwiększone nastawienie) oraz "Skrócenie pola gry" (wysuniecie linii obronnej) i "Agresywnego odbioru piłki". Ostrzegam jednak, że łatwo możemy nadziać się na kontrę, która pozbawi nas złudzeń.
TODO
-Poprawienie krycia przy stałych fragmentach gry.
-Zmniejszyć prawdopodobieństwo kontry przeciwnika, po źle wykonanym stałym fragmencie gry.
-Zwiększyć wpływ LPŚ i PPŚ na grę zespołu.
-Poprawić skuteczność pod bramką.
-Poprawić zachowanie sie obrońców przy wybijaniu piłki na aferę.
-Poprawić grę obronną pomocników.
Wyniki
Zapraszam do pobierania i komentowania, na pewno pozwoli to mi na stworzenie jeszcze lepszej taktyki.
REAL MADRYT |
FC BARCELONA |
MANCHESTER UNITED |
Aerobik - męska rzecz? |
---|
Trening aerobiczny jest ważny, kiedy zależy nam na doskonaleniu dynamiki piłkarzy. Rozwija umiejętności takie jak Zwinność, Przyspieszenie, Szybkość. Przydaje się szczególnie przy szkoleniu skrzydłowych i obrońców. |
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ