W dziewiątym wideoblogu możemy dowiedzieć się całkiem sporo. Duże zmiany czekają kluby z USA i Kanady, w innych rozgrywkach mierzyć się ze sobą będą młodzi gracze, a także transferowe roszady we Włoszech mogą wyglądać nieco inaczej.
W Italii rynek transferowy i zasady na nim obowiązujące znacznie odbiegają normą od reszty europejskich lig. Istnieja tam dość restrykcyjne warunki, jeśli chodzi o zakup zawodników spoza Unii Europejskiej. A na dodatek każdy dowolny klub może odkupić 50% praw do zawodnika z zastrzeżeniem, w którym klubie ma grać, a nawet dowolną kwotę wykupu w późniejszym okresie czasu. Tym lepiej więc, że akurat tu dojdzie kilka ciekawych zmian. Od teraz będzie można oferować nie tylko pieniądze za część praw do zawodnika, ale po prostu innego czy kilku zawodników, na zasadzie podziału i wymiany. Kolejną nową opcją jest zestawienie zawodników, którzy mogą zostać współwłasnością naszego klubu, coś na podobieństwo listy transferowej.
Pewne przeróbki czekają także zespoły w Ameryce Północnej, a konkretnie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dodano całkowicie nowy system akademii piłkarskich w Major League Soccer. Każda drużyna z tych dwóch krajów będzie posiadać własną akademię piłkarską. Zawodników z niej będzie można brać pod uwagę przy ustalaniu składu w dowolnym momencie, a nawet wykupować graczy z konkurencyjnych akademii rywali i to za dość małą kwotę ekwiwalentu. Zatem może to być złoty interes dla wielu klubów, które za grosze sprowadzą do siebie przyszłe gwiazdy futbolu, by sprzedać je potem za grube miliony do Europy.
Kolejnym przekształceniami dotyczącymi tego regionu jest możliwość śledzenia gry rywali w tak zwanych - MLS Rivarly Competitions. Są to pojedynki największych rywali, które w amerykańskiej lidze cieszą się sporą popularnością. Są ustanawiane już od 16 lat. Pierwszym tego typu pucharem, gdzie co roku wyłaniany jest zespół lepszy był: California Classico, gdzie od 1996 spotykają się Los Angeles Galaxy z San Jose Earthquakes. Co ciekawe, tylko w Cascadia Cup, ostatnim tego typu mini-turnieju zapoczątkowanego w 2011 roku uczestniczą aż trzy zespoły - Portland Timbers, Seattle Sounders, Vancouver Whitecaps. Do MLS i A-League dodano również całkiem nowe drużyny. Interesującą przeróbką pozostaje zwiększenie zależności z pierwszym zespołem i B w kwestii finansów.
Mniejsze zmiany spotkały również rozgrywki piłkarskie w Kolumbii, co podkreśla Jacobson, a także w Serbii, Rumunii, Turcji czy Peru. Następne udoskonalenia spotkał ekran lig, skąd bez najmniejszego problemu możemy prześledzić reputację poszczególnych rozgrywek czy pucharów na przestrzeni ostatnich lat i zobaczyć po prostu jak to wszystko się zmieniało, czy następował progres albo regres.
Istną wisienką na torcie pozostaje niezwykle ważna zmiana w wielu ligach - znaczna przebudowa akademii piłkarskich w europejskich klubach i to w taki sposób, że nieco starsi piłkarze, powyżej wieku juniora, nie będą rywalizować w ramach gry w rezerwach tylko U-21, co stanowi niejakie przetarcie przed wkroczeniem, przez jeszcze nie w pełni ukształtowanych piłkarsko, zawodników w dorosłą piłkę.
Te modyfikację wydają się w pozytywny sposób wpływać na realizm Football Managera 2013. Ale my, chcielibyśmy poznać zdanie naszych użytkowników. Jak Wam się podobają pomysły Sports Interactive? Zapraszamy do gorącej dyskusji w komentarzach i do usłyszenia w poniedziałek, bo wtedy Miles kolejny raz opowie o nowym dziecku SI.
Football Manager 2013 Video Blog: Competition Updates
Słowa kluczowe:
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ