Co się dzieje z moją drużyną??

Zaucha Proletariat

0
28.11.2005, 09:22    Pytanie
Witam. Mam wielki problem. Nie wiem co się dzieje z moją drużyną, ale po pierwszym udanym sezonie, drugi ledwo wykaleczyła, a w trzecim dostaje łomot jakich mało.
Chodzi konkretnie o Atletico Madryt. W 1 sezonie mój zespół grał ładnie, ofensywnie, stwarzał sporo sytuacji pod bramką przeciwnika i wiele z nich wykorzystywał. Zająłem 4 miejsce w lidze i do drugiego sezonu przystępowałem z wielkimi nadziejami. Taktykę pozostawiłem bez zmian i co się okazało? Nagle w drugim sezonie mecze w miarę udane przeplatały się z fatalnymi spotkaniami. Jedno na 3-4 spotkania udawało mi się szczęśliwie wygrać, a w pozostałych dostawałem lanie, lub z trudem wyciągałem remis (i to z drużynami potencjalnie znacznie słabszymi). Przy czym zamiast stwarzać sobie sporo sytuacji podbramkowych, jak w poprzednim sezonie, moja druzyna oddawała 3-4 strzały na bramkę przeciwnika w meczu, w tym 1 w światło bramki. Postanowiłem zmienić trochę taktykę i wtedy zaczęły się cyrki. Drużyna grała jeszcze gorzej!! Dostawałem solidny łomot od niemal każdej drużyny!! Dałem drużynie czas na ogranie się, rozgrywałem jakieś sparingi w wolnym czasie, żeby drużyna przyzwyczaiła się do nowych zmian (na prawdę niewielkich!!), ale to też nic nie pomogło. W 10-12 spotkaniach rozegranych nową taktyką zgarnąłem 4 punkty!!
Stwierdziłem, że błedy leżały w okresie przygotowawczym, więc wczytałem save'a z tego okresu i przez całe przygotowania do nowego sezonu ogrywałem drużynę z nową taktyką (w 4-4-2 z pierwszego sezonu cofnąłem OP PiL na pozycję P i dałem im strzałki do góry i inne, na prawdę kosmetyczne zmiany). Jaki był efekt? Mimo rozegrania 8 spotkań przed rozpoczęciem sezonu, dalej dostawałem łomot jakich mało. W połowie sezonu byłem na 12 miejscu z 14 punktami na koncie...

Kolega, który gra Standardem Liege, ma identyczny problem. Pierwszy sezon światny, drugi już niemal tragedia...

Możecie mi pomóc? Czy Wy też macie takie problemy, jeżeli tak to jak sobie z nimi radzicie? Jeśli nie to co robicie, że ich nie macie? :)Bardzo Was proszę o pomoc, bo już powoli brakuje mi sił do tej gry...

lua Proletariat

0
28.11.2005 13:08    #1
Cóż, jest teoria że gra jest ustawiona. I sezon na zachęte a potem baty od słabiaków. Moim zdaniem kluczem jest przygotowanie fizyczne. Przed sezonem i w połowie ustawiam intensywny trening Siła i Aerobik i troche panowanie nad piłką. Ważne są te rozmowy z zespołem. Rób rozmowy indywidualne - jak który ma dobre staty a gra cienko to go zrugaj. Aha, przygotowanie fizyczne kończę na parę dni przed I meczem o punkty.

Post pomocny

 Rem-8 Wywrotowiec

Postów: 1416
Grupa: Moderator
Dołączył: 17.03.2002
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2005 14:42    #2
Warto sprawdzić morale. Zauważyłem, ze teraz ma ogromne znaczenie. Warto chwalić piłkarzy i ich motywować, nawet po głupim meczu towarzyskim. Zawsze tez warto rozgrywac mecze towarzyskie w trakcie sezonu ze slabeuszami. Wtedy po wygranej zespół może uwiezryć w siebie.

Post pomocny

"Hey kids rock and roll, nobody tells you where to go"

gontek Proletariat

0
28.11.2005 15:30    #3
musisz dobrze ich przygotować do sezonu

Post pomocny

Zaucha Proletariat

0
28.11.2005 18:38    #4
Dzieki za odpowiedzi, ale nie rozwiazuja one problemu.
*Morale w zespole mialem czaly czas wysokie. Jezeli ktorys z zawodnikow mial niskie, to po kilku dniach wszystko wracalo do normy - nie tu tkwi problem...
*Przygotowania do sezonu - co to znaczy dobrze? Moi zawodnicy trenowali intensywnie, rozgrywali spotkania towarzyskie co 3-4 dni wiec nie wiem jak mam ich lepiej przygotowac do sezonu...
*Rozmowy z zawodnikami prowadzilem regularnie, w srodku spotkania, po jego zakonczeniu, chwalilem zawodnikow wyrozniajacych sie, ruganie zdarzylo mi sie tylko raz, ale tylko dlatego, ze zawodnicy spisywali sie na prawde bardzo dobrze...

Napiszcie mi prosze czy gracie caly czas ta sama taktyka, czy ja jakos modyfikujecie po sezonie itd.
Z gory dzieki...

Post pomocny

 Barti88 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.11.2005
Skąd: Gdansk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2005 20:25    #5
Staram co roku wprowadzac jakiegos nowego zawodnika ktory zmieni cos w taktyce. Swieza krew. Czasami tez mi sie tak zdarzalo ze w pierwszym sezonie idzie mi wysmienicie ale juz w nastepnym troche gorzej. Czasami po zakonczeniu sezonu kupuje jakiegos uzdolnionego juniora i wprowadzam go do podstawowej jedenastki. Wtedy nie idzie mi az tak zle. Mi to jakos pomaga. Sadze ze to zwieksza konkurencje w skladzie i nikt nie ma pewnego miejsca, nawet jezeli ktos w zeszlym sezonie dobrze sie spisywal.

Post pomocny

Zaucha Proletariat

0
28.11.2005 21:58    #6
Barti - po sezonie dolaczylo do mojego zespou kilku nowych zawodnikow, w tym 1-2 od razu wskoczylo do pierwszego skladu, wiec tez nie w tym siedzi problem.

Post pomocny

 wiertara Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.10.2005
Skąd: Ozimek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2005 22:03    #7
moze za duzo zawodnikow zmieniles? jak gralem fiorentina i zdobylem w 1 sezonie mistrza to zaszalalem na rynku transferowym i w 2 sezonie tez nie najlepiej mi szlo ale w koncu zmienilem taktyke z 4-4-2 na 4-1-2-1-2 i wskoczylem jakos na 5 miejsce. w 3 sezonie juz wszystko wrocilo do normy(brak wzmocnien).
gralem tez arsenalem 2 sezony i zdobylem wicemistrza a w 2 sezonie mistrza premiership ale kupowalem po 2-3 zawodnikow na sezon.
Teraz gram elche i mi w 2 sezonie graja duzo lepiej niz w pierwszym wiec ja nie mam takiego problemu jak ty

Post pomocny

 VooDoo Partyzant

Postów: 9
Grupa: Ekspert
Dołączył: 05.05.2002
Skąd: Cisiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.11.2005 16:59    #8
Ja miałem ten sam problem grając 1 sezon Chelsea zmiotłem wszystkie zespoły z powierzchni ziemi wygrywając lige obydwa puchary krajowe i oczywiście lige mistrzów. w kolejnym sezonie kupiłem kilku dobrych zawodników np.Joaquin, Lucio i tu nagle zonk tragiedia zespół nie do poznania potrafiłem ograć Man Utd na wyjeżdzie 3:0 a wkolejnych meczach u siebie same remisy 0:0 a na wyjazdach baty. Pytanie brzmi o co tu k....wa chodzi ???????????????????????????

Post pomocny

Zaucha Proletariat

0
30.11.2005 09:16    #9
Dzieki za odpowiedzi - napiszcie mi prosze jeszcze tylko jedna rzecz.
Czy w czasie sezonu gracie jedna taktyka czy dwoma? A takze czy po sezonie taktyke(taktyki) pozostawiacie bez zmian, czy moze dokonujcie jakis modyfikacji (albo kompletnie przemeblowujecie ustawienie)?

Post pomocny

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.