Dług ciągle rośnie... Ale dlaczego?

 Pogromca Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.08.2006
Skąd: Strzelin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.08.2006, 15:16    Pytanie
Gram Atletico Madrid, po ok. 23. kolejkach zajmuje 2 miejsce w lidze (chyba 2 pkt straty do lidera + zaległy mecz), jest niby wszystko świetnie, jestem w finale copa del rey, ale...

Zauważyłem że w rubryce "zysk/strata" świeci mi się na czerwono 51 mln (dług ciągle rośnie z tygodnia na tydzień w olbżymim tempie :( ). Ale dlaczego? Budźetu transferowego nie przekroczyłem, mam jeszcze 4 mln na transfery, w dodatku do przekroczenia budżetu płacowego mam jeszcze ponoć 130 tys... Nie chce zbankrutować, a z takim funduszem na pewno nie dostane nic na transfery po sezonie :(.

Prosze o pomoc!!

 Pogromca Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.08.2006
Skąd: Strzelin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.08.2006 15:17    #1
zajmóje* oczywiście ;)

 Ziomel Partyzant

Postów: 67
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.08.2006 15:23    #2
jest tak ponieważ zapewno miałes ok.10mln zysku ale np.kupiles drogie pilkarza ktory kosztowal 20mln to masz strate 10 mln,a po drugie to praktycznie zawsze spada ci w zysk/strata a zreszta wejdz sobie w wydatki i dochody to sie przekonasz dlaczego

 Ziomel Partyzant

Postów: 67
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.08.2006 15:24    #3
a i jeszcze jedno jak wygrasz lige hiszpańską to dostaniesz trocvhe kasy i jak awansujesz do ligi mistrzów to tez dostaniesz i nie martw sie na transfery tez ci dadz kase

 Pogromca Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.08.2006
Skąd: Strzelin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.08.2006 15:46    #4
W ManU miałem tak samo i nie dostałem kasy na transfery :(:(:(. Ale jakim cudem ten dług jest taki potężny i czemu z meczu na mecz rośnie w zastraszającym tempie? Wy tez macie na minusie zawsze? :/

 rapechuck Trybun Ludowy

Postów: 781
Grupa: Moderator
Dołączył: 06.07.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.08.2006 16:28    #5
Nie, ja zawsze staram się tak robić, żeby wykorzystywać budżet płacowy mniej więcej w połowie. I tak np. kiedy wynosi on 2mln euro to suma wszystkich płac w moim zespole oscyluje około 1mln euro.
Nie podpisuję zbyt wysokich kontraktów, bardzo rzadko oferuję komukolwiek 100.000euro/tyg. i powyżej. I wtedy z budżetem klubowym jest wszystko w porządku ;)

 Pogromca Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.08.2006
Skąd: Strzelin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.08.2006 16:57    #6
to po co mi dają tyle na płace i transfery skoro moge wykorzystac tylko 50% z tego aby nie zostac bankrutem? :| nie logiczne...

 Fifa7 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.10.2005
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.08.2006 17:28    #7
Ja w swojej karierze zawsze staram się wzbogacać klub, i tak Śląskiem w ciągu 5 sezonów zarobiłem od kilku tys euro do ponad 30 mln.

 rapechuck Trybun Ludowy

Postów: 781
Grupa: Moderator
Dołączył: 06.07.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.08.2006 18:24    #8
Nie mówię, że tak trzeba robić, żeby nie mieć długów. Mówie tylko, że ja tak robię :]
Aha - i jeszcze staram się nie kupować drożej niż sprzedaję... Zazwyczaj kupuję bardzo tanich zawodników (odpowiednio do klasy prowadzonego klubu), pozwalam im się wypromować i za duże pieniądze sprzedać. Ewentualnie jak już kogoś dorgo sprzedam, to dopiero wtedy decyduję się na wydanie większej gotówki na jakiegoś zawodnika. W ten bardzo prosty sposób można sobie zapewnić finansową stabilność...

 Artur2350 Partyzant

Postów: 64
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.08.2006
Skąd: Lubartów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.08.2006 03:05    #9
Mam coś podobnego w Bayernie. Na place daja mi 120 mln euro a ja wykorzystuje tylko 40 ale wraz miesiecznie trace 3 mln euro. Jedyny moj powazny dochod to po wygraniu ligi i pucharu dostaje za transmisje i ogolna nagroda pieniezna. Aby utrzymac jeszcze klub sprowadzam zawodnikow z wolnego transferu nawet jak wiem ze mi sie nie przyda ale go biore a potem sprzedaje za duza kase albo wypozyczam (polecam ta opcje bo mozna wypozyczac pilkarza za duza kase kilkakrotnie). Mozesz zrobic tez takie cos (troche hamskie) kupujesz jakiegos pilkarza za np 1mln euro a zaraz potem wystawiasz na liste transferowa i sprzedajesz za 2 mln. No to chyba tyle :D

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.