Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.11.2014 15:21    #151
[quote="kamilm"]Jak zrobić żeby prowadząc klub i reprezentacje można było normalnie wyszukiwać piłkarzy ?? Bo jak szukam w scoutingu reprezentacji to pokazują mi sie tylko tacy jakich widzą moi klubowi skauci :/ Jest jakies inne wyszukiwanie niż scouting ?[/quote]
musisz zaznaczyc zeby szukac zawodnikow tylko dostepnych do danej reprezentacji i bez zadnych ograniczeń

 kamilm Partyzant

Postów: 513
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.07.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.11.2014 15:25    #152
Jak to zrobić w tym nowym panelu ?? Bo nie mogę znaleźć :) jaka to jest zakładka ?

 dante77 Partyzant

Postów: 24
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.07.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.11.2014 15:36    #153
Panowie co oznaczają czarne gwiazdki w potencjale? Przykładowo mój lewy obrońca ma potencjał na 4 gwiazdki a piąta jest czarna, to znaczy że może się rozwinąć do 5 gwiazdek? Czy o co chodzi? Pozdrawiam!

 LuaLua. Partyzant

Postów: 121
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.09.2010
Skąd: Białystok/Ełk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.11.2014 16:32    #154
[quote="dante77"]Panowie co oznaczają czarne gwiazdki w potencjale? Przykładowo mój lewy obrońca ma potencjał na 4 gwiazdki a piąta jest czarna, to znaczy że może się rozwinąć do 5 gwiazdek? Czy o co chodzi? Pozdrawiam![/quote]

Z tego co wiem czarne gwiazdki oznaczają, że twój scout/asystent nie ma jeszcze pewności jak duży jest potencjał.

 janko05 Partyzant

Postów: 23
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2008
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.11.2014 22:14    #155
strasznie dużo bramek tracę po rzutach wolnych... wyniki na początku hokejowe, a teraz się unormowały;)

 matirix20 Partyzant

Postów: 100
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.07.2008
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.11.2014 22:44    #156
Sorry że nie na temat ale tutaj tera duży ruch jest :)

Jak sprawdzić wszystkie gole jakie zawodnik strzelił w Lidze Mistrzów? Chodzi mi o całą karierę.

 webbie Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2009
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2014 06:53    #157
Forum SI aż wrze od bug reportów, aż zaczynam żałować wydanych pieniędzy. Planowałem więcej pograć zaraz po premierze, a po kilku próbach poirytowany wróciłem do starych save z FM14.

Pomijając już te bugi typu "przeciwnik robi 5 zmian w 15 minut i zostaje mu 6 zawodników na boisku" to mnie osobiście najbardziej zniechęciły (kolejność przypadkowa):
- gra obrony i defensywnych pomocników (gra głową, start do piłki, "krótkie krycie" - podobno przez to polecenie traci się tyle goli ze stałych fragmentów, zero odbiorów)
- hokejowe wyniki na porządku dziennym
- brak sensu gry z kontry (ale to całkiem logiczne, bo skoro obrońcy nie przechwytują piłek to jak kontratakować)
- zbyt duży wpływ skrzydłowych na wyniki (granie środkiem nie ma sensu, tak jak ktoś wspomniał wcześniej wygrywa drużyna z lepszymi skrzydłowymi)
- ilość swojaków (a każdy prawie taki sam, stały fragment po którym na linii bramkowej spotykają się bramkarz, piłka i obrońca/cy, grają w Pinball aż futbolówka przekracza linię)
- praktycznie w każdym meczu działo się coś kontrowersyjnego (typu cały mecz w dziesiątkę, swojak, gol z dośrodkowania) - ja rozumiem, że takie rzeczy się zdarzają, ale z taką regularnością?
- kontuzje (momentami nachodzi ochota żeby sprzedać stadion i nabyć szpital)

Zanim dałem sobie spokój przejrzałem fora z taktykami i przyjrzałem się jak ustawiają swoje zespoły inni gracze (głównie na twitch'u). Nie twierdzę, że wszyscy, ale większość gra całe mecze bez żadnych zmian - ustawieniem ze skrzydłowymi i 1 napastnikiem i nastawieniem ofensywnym (niezależnie od wyniku). Rezultaty są wtedy nie najgorsze, pytanie czy o to chodziło twórcom najnowszego FM?

Jako miłośnik włoskiej piłki i fan Juventusu, gdzie najlepsi zawodnicy operują środkiem pola, z niecierpliwością czekam na patch.

Apropo jeszcze wyżej wymienionych "bugów":
W moim ostatnim podejściu, właśnie Juventusem, w ustawieniu 3-5-2 wygrałem wszystkie mecze towarzyskie (z Milanem, Schalke, Bvb, Atletico i jakimiś ogórami) tracąc bodajże 2 gole, po czym dostałem w lidze do przerwy 0-7 od Parmy, bo wypożyczony z Lazio skrzydłowy Felipe Anderson miał dobry dzień. Natomiast grając Sassuolo mniej więcej na przełomie grudnia i stycznia straciłem na minimum 4 tygodnie do 4 miesięcy wszystkich pomocników z podstawowego składu (2 skrzydłowych, 2 środkowych i dwóch defensywnych). Poddałem się.

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2014 08:00    #158
A ja nie żałuję wydanych pieniędzy. Naprawdę. Uważam , że gra jest zajebista i najlepsza na świecie. Wy ni eumiecie grać , żle ustawiacie taktyki i wogóle o swojakch decydują inne współczynniki np strzał z dystansu i takie tam jeszcze różne.

No dobra dość żartów, Pienędzy nie żałuję bo mogę napisać , ze gra to badziew. Ale niezgadzam się, z ilością swojaków.Ja ich nie mam.1 na sześć meczy. Ale mam za to inne ciekawe spostrzeżenia. Czekając na niskie ligi angielskie wziąłem sobie Legię. Zaczynałem grę 4 razy. Za każdym razem kończyłem ją w momencie porażki w dwumeczu do eliminacji ligi mistrzów. Trzy razy z Irlandczykami dwa razy z drużyną z Izraela. Raz przeszedłem irlandczyków, ale też sobie z tym syfemem w tamtym życiu dałem spokój. Co zauważyłem. Ano w meczu pucharowym nagle przeciwko mnie zaczęły grać cyborgi.I to nie ważne czy z Irlandii czy z Izraela. Za każdym razem. A mecz wcześniej w PE dwumecz po około 20 do zera i po 70 strzałów w dwumeczu. To też kabaret. Wygrywam z Zawiszą 4:1 potem Pogoń 3:0 mecze ładne wszystko gra i nagle w meczu pucharowym kopanina. Cyborgi biją wszystko. Ale zrobiłem analizę bramek. Nie wszystkich, bo mi się nie chciało. Środkiem jednak trochę bramek pada. U mnie jakieś 20%, (ale to z grą nazwijmy ją kombinacyjną).Z dobitek mało jedna albo dwie, z dośrodkowań też wcale nie tak dużo o około 30 %. I co ciekawe więcej pada z płaskich niż z główek. Padają fajne bramki z podań z głębi pola. Za to wolne to kabaret padła jedna i to z 40 metrów.Karny jeden trafiony.
Kolejna sprawa to edytor. Wywala mi jakieś błędy,zawiesza się i w ogóle z edytorem to kabaret numer 2.

Jaki algorytm sprawia, ze dobrze grająca drużyna, nie umie zagrac w pucharze przeciwko, nie oszukujmy sie badziewiu. To samo było i pewnie jest w niskich ligach angielskich. Znakomite mecze, seria bez porażki i w PA wtopa u siebie z ogórkiem bez ligi.

Ta analiza bramek jest spaczona, przez te mecze w Lidze mistrzów.Zobaczymy co w 8 lidze angielskiej. Ale kasy nie żałuję, bo przynajmniej mogę to badziewie ocenić.A ocena jest "2". 2, nie jedynka bo skuteczność pierwszego strzału przeciwnika znikła. Ale za to pojawiła się u mnie. Niestety do trzeciego i czwartego meczu pucharowego. Wtedy znikła jaka kolwiek skuteczność. Ale pojawiła się u przeciwnika. Co ciekawe grałem ze trzy, czy cztery razy restartują grę po porażce i za każdym razem cyborgi wymiatały. Raz udało mi się pokonac Irlandczyków (na trzy czy na cztery razy,nie pamiętam). Trzy dni i mam tego dość. Potwierdza się moja hipoteza. Obiecujące demo i syfiasta wersja finalna. Wszystko po to żeby kolejna wersja była najlepsza na świecie. A FM 2014 to syfem do kwadratu. Schematyczny i dodatkowo jest taki jak pisałem wcześniej. Ten jest ciekawszy, ale co z tego.

 dyzioakaliryczny... Partyzant

Postów: 39
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2014 09:49    #159
na fm-base w przypadku 14 były całe strony z ciekawym ustawieniem zespołu,różne kombinacje,różne style, teraz jest tylko jedna popularna o nazwie "Christian Eriksen beautifull play " oczywiście dwa skrzydła i napadzior, innym ustawieniem nic się nie zrobi,nawet jak mojemu Tielemansowi przydzieliłem funkcje rozgrywającego, ataki środkiem pola i brak polecenia"biegnij skrzydłem" on i tak leciał do linii i wrzucał,przecież to jest idiotyczne,SI ma psi obowiązek wydac na dniach patcha,pamiętam,że 14 dopiero marcowym patchu stała się grywalna i dało się klepac elegancko środkiem

 Makaveli-SoBu Partyzant

Postów: 86
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2012
Skąd: Pniewy
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2014 11:12    #160
[quote="dyzioakalirycznykat"]na fm-base w przypadku 14 były całe strony z ciekawym ustawieniem zespołu,różne kombinacje,różne style, teraz jest tylko jedna popularna o nazwie "Christian Eriksen beautifull play " oczywiście dwa skrzydła i napadzior, innym ustawieniem nic się nie zrobi[/quote]

Nic się nie zrobi? Przynajmniej na becie grałem 4-4-1-1 (bez skrzydłowych, z ofensywnym środkowym pomocnikiem ) i wygrałem Legią LE w pierwszym sezonie. Tak więc nie mów, że bez skrzydłowych nic się nie da zrobić.


A taktyki to mi killer chyba wyszła, bo z kandydata do spadku w Chinach sezon zakończyłem na drugim miejscu. Teraz będę ją testował jeszcze w Niemczech albo Anglii.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 10.11.2014 o godz. 11:13

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.