Strona

Football Manager 2016 - dyskusja

 paweldemon Partyzant

Postów: 223
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.09.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.01.2016 15:21    #701
Jeżeli chodzi o FM 2016 to u mnie wymiata Benfica. W drugim sezonie zdobyli LM, porównaj sobie składy najlepiej, pozdrawiam

 matkien Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.01.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.01.2016 16:00    #702
zapraszam do wspierania nowego FMowego kanału na YouTube !! :) Rozwijamy się i idziemy do przodu... :! Dzięki za każda łapkę, komentarz i subskrybcje
https://www.youtu(...)l19RnpCw

 Azazell83 Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.10.2015
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.01.2016 20:27    #703
Panowie czy jest jakiś mod który zmienia te kwadraty na boisku gdzie ustalamy taktykę? Zawsze były to koszulki a teraz dali takie kwadraty.. Można to zmienić?

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.01.2016 20:37    #704
[quote="Azazell83"]Panowie czy jest jakiś mod który zmienia te kwadraty na boisku gdzie ustalamy taktykę? Zawsze były to koszulki a teraz dali takie kwadraty.. Można to zmienić?[/quote]

wydaje mi się, że wystarczy którąś skórkę ze strony ściągnąć, bo pewnie ktoś to już zmienił.

 Azazell83 Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.10.2015
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.01.2016 21:02    #705
Zastanawiam się czy grać jako amator i bezrobotny? Czy rozwój naszej postaci jest jakoś widoczny? Wiadomo chyba zbiegem czasu rosną te pkt umiejętności coś jak w RPG? Zastanawiam się jak to wygląda.. Nigdzie opisu tego nie mogę znaleźć..

Nie wiem kim grać czy Sevillą czy właśnie jakąś drużyną z niższej ligi Hiszpańskiej - ale wtedy pewnie dużo trudniej

@SuperZiemniak dzięki :)

 Khamill Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.01.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.01.2016 21:06    #706
Mnie zastanawiało czy w zależności od poziomu doświadczenia naszego menago gra staje się trudniejsza na np zawodowcu od niedzielnego piłkarza?
Ma to jakiś wpływ na rozgrywkę?

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.01.2016 23:27    #707
[quote="Azazell83"]Zastanawiam się czy grać jako amator i bezrobotny? Czy rozwój naszej postaci jest jakoś widoczny? Wiadomo chyba zbiegem czasu rosną te pkt umiejętności coś jak w RPG? Zastanawiam się jak to wygląda.. Nigdzie opisu tego nie mogę znaleźć..

Nie wiem kim grać czy Sevillą czy właśnie jakąś drużyną z niższej ligi Hiszpańskiej - ale wtedy pewnie dużo trudniej

@SuperZiemniak dzięki :)[/quote]

Rozwój jest widoczny - za każdym razem, gdy wyrobisz sobie w trakcie gry jakąś licencje (jest 7 poziomów z tego co pamiętam) to podskakują Ci atrybuty trenerskie, chyba losowo. Warto więc bardziej zainwestować w atrybuty z prawej strony, np: motywowanie, determinacja itp., bo psychiczne słabiej się rozwijają i z czasem po rozegranych meczach wraz ze zdobywaniem doświadczenia.
Co do typu rozgrywki - to już zależy od Ciebie ;) Jeden woli grać wielkimi klubami i go to nie nudzi, natomiast drugi woli tułać się w niższych ligach lub wprowadzić klub z nizin na sam szczyt.

[quote="Khamill"]Mnie zastanawiało czy w zależności od poziomu doświadczenia naszego menago gra staje się trudniejsza na np zawodowcu od niedzielnego piłkarza?
Ma to jakiś wpływ na rozgrywkę?[/quote]

Ma to wpływ na szacunek u piłkarzy w niektórych klubach, zazwyczaj tych większych. Czasami piłkarze mają podczas meczu (masz to w zakładce "opinia asystenta";) takie coś: "X i Y nie mogą się zmotywować do gry w klubie, który prowadzisz" czy jakoś tak. To oznacza, że grają oni na pół gwizdka, bo ty jako menago masz małe doświadczenie (mniejsze od nich) i nie wierzą w ciebie.
Nie sprawia to, że rozgrywka jest dużo trudniejsza, bo jak umiesz z nimi rozmawiać i masz wyniki, mimo to, o stają za Tobą murem. Łatwiej chyba tylko wpaść w serie złych wyników, bo Ciebie winią za wszystko i morale lecą w dół. Jednak miałem tak kilkakrotnie i nie sprawia to, że jest trudniej.

 Azazell83 Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.10.2015
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.01.2016 13:03    #708
Dziękuje za odpowiedź. No nic chyba wybiorę Sevillę i poznam nią wszystkie tajniki i opcje w FM. Sevillą też chyba nie będzie tak łatwo gdybym miał grać ulubioną barceloną czy Atletico. A za jakiś czas wezmę karierę amatora.

Najgorzej nie czaje tych klauzul w lidze hiszpańskiej. Jeśli np chcę kupić zawodnika a jest warty z 100mln ale klauzula wykupu wynosi 180 mln to jak to zrobić by go zdobyć taniej? Te kwoty klauzul odkupu są astronomiczne;/

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.01.2016 13:24    #709
[quote="Azazell83"]Dziękuje za odpowiedź. No nic chyba wybiorę Sevillę i poznam nią wszystkie tajniki i opcje w FM. Sevillą też chyba nie będzie tak łatwo gdybym miał grać ulubioną barceloną czy Atletico. A za jakiś czas wezmę karierę amatora.

Najgorzej nie czaje tych klauzul w lidze hiszpańskiej. Jeśli np chcę kupić zawodnika a jest warty z 100mln ale klauzula wykupu wynosi 180 mln to jak to zrobić by go zdobyć taniej? Te kwoty klauzul odkupu są astronomiczne;/[/quote]

O to w tych klauzulach chodzi - mają być wzięte z kosmosu, tak żeby nikt nawet nie pomyślał o wykupie zawodnika. Zazwyczaj da się dogadać na mniejszą sumę, a jak nie, to ten zapis daje możliwość zakupu zawodnika z klubu bez jego ingerencji. Wprowadzono tą zasadę chyba dlatego, żeby klub nie mógł przetrzymywać zawodnika na siłę, gdy ten chce odejść do klubu, który jest nim zainteresowany. Niestety kluby znalazły wyjście i po prostu dodają klauzule w nierealnej wysokości (Ronaldo ma klauzulę w wysokości 1 miliarda euro).
Spokojnie da się wynegocjować duuużo niższą cenę, a jak nie, to lepiej zmienić obiekt zainteresowań. No chyba, że klauzula jest przestarzała i zawodnik podrożał, a sama klauzula jest tylko troszkę wyższa niż jego wartość. Można znaleźć kilka takich okazji.

 Azazell83 Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.10.2015
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.01.2016 13:57    #710
Hmm dzięki :) Jeszcze co jest dla mnie nie zrozumiałe to te bonusy które dajemy przy propozycji wykupu chodzi np o dodatkowe koszty za zdobycie gola itp. Ciężko jest tu ustalić ile dać minimalnie by zawodnika nie ostraszyć i jego zespołu :(

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.