Porady taktyczne

 messinho Ekspert

Postów: 282
Grupa: Ekspert
Dołączył: 30.08.2006
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.01.2011 23:13    #31
Zapiszę to w formie Rola(Zadanie)

Bramkarz(Obrona)

Boczny obrońca(automatycznie)
Środkowy obrońca(obrona)
Środkowy obrońca(obrona)
Boczny obrońca(automatycznie)

Defensywny pomocnik(obrona)
Wysunięty rozgrywający(atak)
Skrzydłowy(wsparcie)
Skrzydłowy(wsparcie)

Odgrywający(Atak)
Kompletny napastnik(Atak)

 Kolazontha Zrzędliwy Tetryk

Postów: 1039
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.01.2011 23:51    #32
Zmieniłbym konfigurację napastników - odgrywający/lis, albo cofnięty/lis. Jednego ze skrzydłowych zrób schodzącym napastnikiem/wsparcie, a drugiemu skrzydłowemu przypisz atak. Możesz też dać zamianę pozycji między nimi. To tak na szybko.
You know, we are sitting here, you and I, like a couple of regular fellas. You do what you do, and I do what I gotta do

 Stokrotka89 Partyzant

Postów: 53
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.05.2008
Skąd: Skrzynka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.01.2011 21:04    #33
A czy wy też tak macie, że wasz zespół strasznie męczy się z ligowymi słabiakami? Bo u mnie ten problem jest od zawsze, nie ważne czy grałem Man Utd czy Jagiellonią Białystok, zawsze miałem spore kłopoty z wygrywaniem spotkań z teoretycznymi outsiderami. Niezależnie od tego, czy grałem pierwszym składem czy juniorami, ani od tego czy grałem na wyjazdach czy u siebie. Właśnie ledwo pokonałem u siebie Górnik Zabrze, który zamyka tabelę, a miał więcej strzałów i posiadania piłki w meczu ze mną niż Polonia Warszawa, która jest punkt przede mną i na 2. pozycji! I chyba nie chodzi o motwację, bo próbowałem już wszystkich opcji (fm 2008)

 Zymon Partyzant

Postów: 1124
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.04.2010
Skąd: Iława, Szałkowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.01.2011 21:33    #34
Stokrotka89 tez tak mialem.Zalezy to tez od morali i ostatnich meczy.Czesto jest tak ze po slabszych meczach grasz u siebie ze slabiakiem i sie meczysz.Ja nawet po 1:0,po slabych wystepach ale wygranych mowilem ze jestem z nich zadowolony.Po paru takich meczach forma rosnie i graja z meczu na mecz coraz lepiej.Moge ci tylko poradzic abys po wygranych zawsze chwalil zawodnikow.Forma urosnie zobaczysz tylko daj im chwile czasu:)
był - będzie - jest zawsze IKS!

 Arturo.RMCF Partyzant

Postów: 76
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2010
Skąd: BsC
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.01.2011 19:02    #35
ja mam małą prośbę... gram w FM 11 Realem Madryt, pierwszy sezon wygrałem wszystko co było możliwe (Liga BBVA, CdR, LM). gram 2 sezon i nic, mam kilka gwiazd i przegrywam 3:2 z Getafe na wyjezdzie gdzie sezon temu bez 2 gwiazd wygrałem 4:0. ;/
moglby ktos mi doradzic taktyke, skład itd zebym mogl wygrywac wiekszosc meczy.,? (w LM z ManU, w lidze z FCB itd.) dobrze byloby gdybyscie mi podali to w formacji 4-2-3-1 (taka jaka naprawde ma RMCF) moj skład wyglada nastepująco:
Dudek, Adan,Casillas, Marcelo, Bastos, Arbeloa, Ramos, Albiol, Carvalho, Mateos, Khedira, Lass, Xabi Alonso, Fabregas, Granero, Canales, Ozil, Kaka, Kakuta, CR, Di Maria, Sarabia, Morata, Benzema, Higuain i Adebayor.
pomoze ktos co, gdzie i jak mam ich ustawic.? najlepiej w formacji 4-2-3-1. ;) pozdrawiam. :D

 bugi42 Młody aktywista

Postów: 492
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.02.2010
Skąd: Tam, gdzie tysiące jezior...
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.01.2011 18:56    #36
Ja podobnie jak messinho taktycznie nic prawie nie potrafię. Wyniki są słabe, czasem uda mi się wygrać ale to naprawdę skromne 1-0 czy 2-1, ze słabszymi rywalami czasem uda mi się strzelić więcej bramek. Choć nie ukrywam że niektóre mecze są naprawdę dobre, tylko mimo wszystko to za mało jak na Chelsea...

Jak wygląda moja taktyka?

Formacja: 4-5-1

Polecenia drużynowe i wyjściowy skład: http://www.fotos(...)6e7.html

Pozycje:
Bramkarz:Bramkarz (Obrona)
OL:Boczny obrońca (Wsparcie)
OP:Boczny obrońca (Wsparcie)
OŚL:Środkowy obrońca (Stoper)
OŚP:Środkowy obrońca (Zabezpieczenie)
DPŚ:Rygiel defensywy (Obrona)
PŚL:Środkowy pomocnik (Atak)
PŚP:Środkowy pomocnik (Wsparcie)
OPL:Schodzący napastnik (Atak)
OPP:Schodzący napastnik (Atak)
NŚ:Kompletny napastnik (Atak)

Jak moglibyście coś poradzić i powiedzieć co może być nie tak to byłbym wdzięczny.

PS: Jeśli screeny do poleceń indywidualnych mogą być potrzebne to piszcie, a udostępnię.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 23.01.2011 o godz. 18:56

...

 maciekigood Młody aktywista

Postów: 348
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.12.2008
Skąd: Białystok
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.01.2011 19:47    #37
FM 2010. Pytanie odnośnie ustawienia Tomka Frankowskiego:
Gram taktyką 4-2-3-1 i w żaden sposób nie mogę ustawić mu poleceń indywidualnych by był w miarę skuteczny. Innym napastnikiem raczej nie mam jak go zastąpić (brak funduszy). Czekam na porady.

 Marcin22 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 663
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.05.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.01.2011 22:22    #38
Tylko 'lis pola karnego'.

 Magicc Ekspert

Postów: 798
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2009
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2011 01:00    #39
@bugi42- bardzo lubię takie ustawienie jak to Twoje (4-5-1 przechodzące w 4-3-3) i sam w silniejszych zespołach (a Chelsea do takich należy) ustawiam to tak:
-GK (bez zmian)
-Środkowi obrońcy (tak jak u Ciebie albo obaj "obrona", jak najmniejsza swoboda taktyczna, skrajnie defensywni)
-Boczni obrońcy ("ofensywa", swoboda normalna, ustawienie także)
-Defensywny pomocnik ("obrona", ograniczona lub normalna swoboda, raczej defensywny)
- Środkowy pomocnik ("wsparcie", spora swoboda, krótkie podania, w zespołowych wskazany jako "rozgrywający";)
-Wysunięty rozgrywający ("atak", także duża swoboda, bardziej niż poprzednik nastawiony na ofensywę, ale bez przesady; częste prostopadłe podania; szukający gry- najlepiej jeśli potrafi przywalić z dystansu)
-Dwaj schodzący napastnicy ("atak", duża swoboda, ustawieni ofensywnie, dośrodkowania z linii końcowej, szukanie gry, schodzenie do środka)
-Kompletny napastnik/środkowy napastnik ("atak", duża swoboda, ustawienie bardzo ofensywne. Szukający gry)

Cały zespół ustawiony na "kontrolę" (u siebie, wyjazdy w zależności od siły rywala), gra szeroko i szybko, krótkimi podaniami, ale to wszystko zależy od tego jaką grę preferujesz.

 bugi42 Młody aktywista

Postów: 492
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.02.2010
Skąd: Tam, gdzie tysiące jezior...
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2011 09:37    #40
@ Magicc

No to jak widzisz gram bardzo podobnie do Ciebie, ale wyników bardzo mało...

Ale:

po 1. Boczni obrońcy to trudna sprawa bo Ivanović czy Ferreira nie będą nadążali za powrotem, a tylko oni mogą grać gdy kontuzję będzie miał Bosingwa, mogę robić tak: A. Cole (Atak), Bosingwa (Atak), a w wypadku kontuzji któregoś z tej dwójki to będzie wyglądało tak, wymienię tutaj wszystkich rezerwowych na te pozycje: Ferreira (Wsparcie), Ivanović (Wsparcie), Zhirkov ( Atak). Co o tym sądzisz?

po 2. Nie będę grał na rozgrywającego bo brak mi dobrych zawodników na tą pozycję z dobrą kreatywnością i błyskotliwością zarazem.

A grę preferuję taką jak Chelsea naprawdę, czyli wolne tempo, utrzymanie się przy piłce (chociaż za Carlo Ancelottiego, trochę się to zmienia, na szybszą grę, ale to i tak nie jest to, więc pozostaje przy wolnym tempie).

Tylko chodzi mi o to co poprawić, aby te wyniki były, nie wiem dlaczego ich nie ma... Może ktoś coś zaradzi?

E: Aha to nie jest tak że ja mam sytuacje tylko ich nie wykorzystuje, najczęściej jest tak że nie mam prawie w ogóle "setek", choć czasem mam ich trochę, ale to bardzo rzadko.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.01.2011 o godz. 09:40

...

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.