Strona

Porady taktyczne

 Mattfoski Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.02.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.02.2011 14:59    #51
O ile mi wiadomo tempo określa fakt, jak szybko wymieniają się piłką zawodnicy, przez co rozumiem np. grę z klepki, więcej rajdów z piłką czy szybsze poruszanie się po boisku.
Z kolei w sprawie gry na czas, stawiałbym na powolne rozgrywanie piłki, wymiana podań w strefach defensywnych i opóźnianie gry na tyle, na ile jest to możliwe.

 Vittek93 Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.07.2010
Skąd: Sochaczew
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.02.2011 21:25    #52
Witam, mam pytanie dotyczące Rooneya (FM11). Obecnie mam go ustawionego jako środkowego napastnika ( polecenie z poradnika naśladując rzeczywistość). Efekt? Mam początek listopada i Rooney ma na koncie okrągłe ZERO bramek. Jakies porady, sugestie? Gram w FM już dobre kilka lat i Rooney nigdy nie strzelał dla mnie powyżej 15 goli na sezon. Co ciekawe prowadząc inne kluby zwracałem na niego uwage - rzadko schodził poniżej 20 goli na sezon, więc problem leży raczej po mojej stronie (ustawień). Czekam na propozycje ;)

 Guezmir Młody aktywista

Postów: 1560
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2007
Skąd: Gdańsk/Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.02.2011 13:24    #53
[quote=Lones85]Panowie jak mam zmusić obrońców, aby przestali robić takie głupoty jakie robią od dwóch sezonów, a ja nic na to nie mogę poradzić! Próbowałem zmieniać taktykę, przygotowania do meczów, gadałem z nim, aż wreszcie wymieniłem kilku obrońców na takich, którzy spokojnie radziliby sobie w czołówce ekstraklasy, ale ciągle jest to samo!
Tzn. schemat utraty gola przez moją drużynę jest ten sam. Przeciwnik zagrywa piłkę do napastnika. Mój obrońca ma do piłki jakiś metr, a przeciwnik z 5. Ale mój obrońca stoi jak kołek! Nie robi nic. Ewentualnie rusza w stronę piłki, a potem się cofa. Nie jestem sobie w stanie z tym poradzić. Próbowałem grać wysuniętą linią obrony i dalej to samo. Zmieniałem sposób krycia. 2 sezony na to straciłem, a ciągle tracę takie samie głupie bramki.
Szczęśliwie ten sezon zapowiada się dobrze i w końcu upragniony awans, bo moi napastnicy robią robotę i strzelają po 3-4 bramki w meczu i jakoś wygrywam. Ale ja zawsze tracę również 2-3 bramki właśnie po takich kwiatkach obrońców.[/quote]

Może pomoże Ci poniższy poradnik?
Według mnie bardzo dobry i wiele wyjaśnia ;)
Na jakiej grasz łatce?

http://www.fm-br(...)ck-four/
"Każdy szkoleniowiec układa zespół na swój obraz i podobieństwo, on ma uzewnętrzniać jego charakter" Rudolf Kapera

 Guezmir Młody aktywista

Postów: 1560
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2007
Skąd: Gdańsk/Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.02.2011 13:28    #54
[quote=Vittek93]Witam, mam pytanie dotyczące Rooneya (FM11). Obecnie mam go ustawionego jako środkowego napastnika ( polecenie z poradnika naśladując rzeczywistość). Efekt? Mam początek listopada i Rooney ma na koncie okrągłe ZERO bramek. Jakies porady, sugestie? Gram w FM już dobre kilka lat i Rooney nigdy nie strzelał dla mnie powyżej 15 goli na sezon. Co ciekawe prowadząc inne kluby zwracałem na niego uwage - rzadko schodził poniżej 20 goli na sezon, więc problem leży raczej po mojej stronie (ustawień). Czekam na propozycje ;)[/quote]

Przydzielenie roli "kompletny napastnik (wsparcie)" lub "klasyczna 10" mogą pomóc mu w lepszej grze. Dużo zależy od tego, jaką grasz taktyką i czy chcesz aby skupił się tylko na ataku, czy żeby robił to za niego ktoś inny, a Wayne mógłby cofać się po piłkę i atakować z głębi pola. Możesz dodatkowo przypilnować, by miał niemal nieograniczoną swobode, dość często podawał prostopadle, biegał z piłką przy nodze i jak najrzadziej uderzał z dystansu - i tak będzie to robił, ale najczęściej będzie się starał szukać innych rozwiązań.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 10.02.2011 o godz. 13:33

"Każdy szkoleniowiec układa zespół na swój obraz i podobieństwo, on ma uzewnętrzniać jego charakter" Rudolf Kapera

 Guezmir Młody aktywista

Postów: 1560
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2007
Skąd: Gdańsk/Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.02.2011 13:33    #55
[quote=Bakaland]Witam.Gram Dopiero 1 sezon Jagiellonią Białystok.Po 2 spotkaniu rundy wiosennej zajmuję 2 lokatę.Od 2 meczy nie mogę już wygrać żadnego meczu.Gram ustawieniem 4-5-1.Jako defensywny pomocnik Kaścelan,Rozgrywający Grzyb,Środkowy pomocnik Andradina,skrzydłowy lewy Kupisz,prawy Grosik i Franek jako Wysunięty Napastnik.Kompletnie strzelam mało bramek.Mam z tym ogromny problem.W rundzie jesiennej Frankowski strzelil tylko 2 bramki,z czego 5 Grosik który jest skrzydłowym;/.Jeśli będzie potrzeba żebym wrzucił screeny z ustawien indywidualnych piłkarzy zrobię to.Proszę o pomoc z tymi ustawieniami,i brakiem strzelania bramek.Pozdrawiam.[/quote]

Daj Frankowi rolę "lis pola karnego", ale zredukuj bieganie z piłką. Jak to się nie sprawdzi, ustaw Grosikowi i Kupiszowi "schodzących napastników (atak)" a Frankowi "kompletny napastnik (wsparcie)". Nie ustawiaj trójce najbardziej wysuniętych piłkarzy zadania "atak" - tworzy sie wtedy dziura między atakiem i pomocą. Niech ktoś z trójki "Franek, Kupisz, Grosik" ma zadanie "wsparcie" - akcje będą się lepiej zazębiać. Mój typ - Frankowski lub Kupisz.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 10.02.2011 o godz. 13:34

"Każdy szkoleniowiec układa zespół na swój obraz i podobieństwo, on ma uzewnętrzniać jego charakter" Rudolf Kapera

 B.A.R.T.E.K Partyzant

Postów: 77
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.07.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.02.2011 13:07    #56
mam problem z ustawiniem grajka w ustawieniu 4-4-2
gram milanem i chodzi o ustawienie pirlo daje mu cofniety rozgrywający obrona
innemy środkowemu daje środkowy pomocnik wsparcie
ii widzac po meczu i ocenach nie gra rewelacyjne oceny poniżej 6.6 to norma.
Grajac takim ustawieniem w arce gdynia wszystko grało az miło było patrzeć wtedy tam budzyński miał zazwyczaj najwiecej podań w meczach i dużo asyst ale tutaj w milanie pirlo bardzo słabo gra. AA i w poleceniach dla drużyny jest zaznaczone że właśnie pirlo jest podstawowym rozgrywającym.
Możecie cos doradzić??

 Enfant terrible Partyzant

Postów: 45
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.02.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.02.2011 14:10    #57
Jeśli mógłbym coś poradzić to dałbym mu zadanie wsparcia i ustawił swobode taktyczną prawie na maksimum. Zależy też kto jest tym drugim środkowym pomocnikiem, bo moim zdaniem Pirlo jest zbyt kreatywny, aby tak bardzo obciążać go zadaniami defensywnym - bardziej pasuje do tego Gattuso lub Ambrosini. Zasugerowałbym właśnie dla jednego z tej dwójki przydzielić zadania wybitnie defensywne + rozgrywanie w pewnym stopniu, a Pirlo odwrotnie - w pierwszej kolejności rozgrywanie i w mniejszym stopniu odbiór piłki,

 Guezmir Młody aktywista

Postów: 1560
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2007
Skąd: Gdańsk/Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.02.2011 14:18    #58
Postąpiłbym tak samo jak Enfant terrible. Zdecydowanie go popieram.
"Każdy szkoleniowiec układa zespół na swój obraz i podobieństwo, on ma uzewnętrzniać jego charakter" Rudolf Kapera

 B.A.R.T.E.K Partyzant

Postów: 77
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.07.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.02.2011 15:48    #59
aha czyli cofniety rozgrywajacy ze wsparciem a drugi pomocnik środkowy pomocnik obrona ??
tyle że dać pirlo swobody więcej
teraz przez dwa mecze grał jako środkowy pomocnik ze wsparciem pierwszy mecz ocena 6.5 na 37 podań 32 tyle ze mecz był przegrany 2-0 wiec obnizyło ocene drugi mecz wygrałem 2-0 i ocena 6.9 39-33 podania celne i grał wtedy jako środkowy pomocnik z obroną ale ciezko porównywac te dwa mecze bo to rożna klasa przeciwników
spróbuje z ustawieniem wyżej

 Pavulon Partyzant

Postów: 87
Grupa: Ekspert
Dołączył: 26.01.2007
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.02.2011 16:43    #60
Pirlo bym dał wysunięty rozgrywający, Gattuso defensywny pomocnik.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.