Procesor dla FMa - Intel vs AMD - co wybrać?

 Aroux Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2009, 12:19    Pytanie
Zamierzam kupić nowy piecyk, między innymi pod nowego FMa.

Generalnie testy potwierdzają, że gry lepiej spisują się prockach Intela.
Jednak są one przeprowadzane na zupełnie innych grach (GTA IV, Crysis, World in Conflict) niż nasz FM.

W związku z tym mam pytanie do osób które bardziej czają bazę.
W oparciu o jaki procesor zbudować zestaw? Na czym się oprzeć?

Wybór jest mniej więcej taki:

Socket AM3
AMD Phenom II X4 945 Quad-Core 3.0GHz
i cała buda około 2500

Socket LGA1156
Intel Core i5 obecnie jedyny rozsądny wybór to model 750 2,66GHz
i cała buda około 3000

Socket LGA1366
Intel Core i7 obecnie jedyny rozsądny wybór to model 920 2,66GHz
i cała buda około 3500

Naturalnie we wszystkich zestawach 2x2 GB ramu
Dodatkowo - jak oceniacie cenę do wydajności takich zestawów na tych procach.

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2009 12:28    #1
Jak mnie wkurwiają, za przeproszeniem, takie tematy. Podajesz jakąś kosmiczną konfigurację i pytasz jak będzie chodzić. Mi da Dual Core 5200 2 Gb chodzi bezproblemowo. Jak chcesz zobaczyć wydajność tych zestawów to zobacz wyniki benchmarków. Owszem to co podałeś to jest jedyny rozsądny wybór dla ludzi którzy nie mają co z kasą robić i dają się wodzić za nos specom od marketingu.
@

 qstosh Przodownik pracy

Postów: 945
Grupa: Ekspert
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: -
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2009 12:54    #2
Ja osobiście polecam dwurdzeniowego INTELA i 4 GB pamięci RAM (co najmniej 2GB).

 Aroux Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2009 13:23    #3
Czytaj ze zrozumieniem, bo chyba niezbyt dobrze zrozumiałeś tekst powyżej. Nigdzie w moim poście nie pytam czy będzie dobrze chodzić.
Zresztą ani nie zamierzam się z tobą kłócić ani przekonywać.

Osoby średnio znające temat wiedzą, że AM2 i 775 to już przeszłość. Szczególnie 775 umiera w oczach. Dlatego budowanie zastawu w oparciu o te podstawki nie jest raczej najlepszym rozwiązaniem. Zdecydowanie nie jest to kwestia marketingu wpływającego na zakup, lecz problem leżącym na przeciwnym biegunie. Po stronie sprzedawców którzy wszelkimi dostępnymi sposobami starają się pozbyć półkowników takich jak 8400 i im podobne, bo już niekoniecznie ktoś nimi jest zainteresowany.

Każdy kto kupuje komputer chce kupić w miarę nowy i dobry sprzęt oraz mieć pewność, że dokonał dobrego zakupu. Ty jak swój kupowałeś swój to pewnie, też miał bardzo dobre możliwości w tym czasie, tak aby trochę posłużył.

 Mateo`o Młody aktywista

Postów: 113
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.08.2009
Skąd: Świebodzin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2009 13:34    #4
Też mnie ciekawi takie zagadnienie. Aroux widzę, że mądrze prawisz. Łukaszku, a jeśli Ciebie irytują takie tematy, to po co na nie odpowiadasz.

 LOLECZeX Młody aktywista

Postów: 481
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.01.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2009 14:04    #5
Hmm wybrałbym AMD, może słabsze trochę od i7(od i5 nie wiem...), ale świetnie się podkręcają, najlepiej kupić Black Edition, gdzie tu jest koło 1000zł, a od Intela koło 3000zł, a 500zł można przeznaczyć, na dużo innych rzeczy, np. Pentagram Karakorum na procesor za 100zł i resztę na swoje wydatki, po za tym płyta główna dla AMD tańsza i w ogóle taniej wszystko.

Taka mała rada, jak już kupujesz kompa to uważaj na zasilacz no name, i wciskane karty graficzne, które do niczego się nie nadają.

 Snpr9 Partyzant

Postów: 252
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2009 14:13    #6
[quote=Mateo`o]Też mnie ciekawi takie zagadnienie. Aroux widzę, że mądrze prawisz. Łukaszku, a jeśli Ciebie irytują takie tematy, to po co na nie odpowiadasz. [/quote]
Żeby na przyszłość nie było równie durnych tematów?

 Aroux Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2009 15:08    #7
Hej misiu pobudka... to jest sufler...

Co niby durnego jest w tym temacie?

 macias173 Młody aktywista

Postów: 268
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.01.2009
Skąd: Chełm
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2009 15:25    #8
To, że teraz pytania podchodzą już bardziej pod forum o tematyce komputerowej. ;] Przecież normalne jest - na I7 nawet FM będzie najlepiej pracował... Jednak swoje kosztuje, a na innych podzespołach tez nie można oszczędzać. ;/

Jeśli chodzi Ci o wszelkie kwestie dotyczące - ' inwestycji w przyszłość ' - zapytaj na jakimś forum ( o takiej tematyce ), a tam odpowiedzą Tobie fachowcy. ;)

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 17.09.2009 o godz. 15:27

How to Save a Life?

 Aroux Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2009 15:58    #9
Loleczex --> dzięki. Co do zasilacza to jasne. W zasadzie jestem zdecydowany na OCZ ModXStream Pro 600W. Tym bardziej, że na pokładzie będzie też HD4890 lub GTX 260 - ze wskazaniem na tą pierwszą.

Macias --> wydawało mi się, że prędzej znajdę specjalistę w tym temacie grającego w FMa na praktycznie jedynej stronie o FMe, niż gracza FMa wśród co najmniej kilku for traktujących o komputerach.
Co do i7 to właśnie niekoniecznie, bo jak napisałem jedyny w zasadzie dostępny za normalną cenę jest 920 - i dlatego pytam.

Sam temat, zaś jest chyba złożony a nie durny.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.