Procesor dla FMa - Intel vs AMD - co wybrać?

 Aroux Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2009, 12:19    Pytanie
Zamierzam kupić nowy piecyk, między innymi pod nowego FMa.

Generalnie testy potwierdzają, że gry lepiej spisują się prockach Intela.
Jednak są one przeprowadzane na zupełnie innych grach (GTA IV, Crysis, World in Conflict) niż nasz FM.

W związku z tym mam pytanie do osób które bardziej czają bazę.
W oparciu o jaki procesor zbudować zestaw? Na czym się oprzeć?

Wybór jest mniej więcej taki:

Socket AM3
AMD Phenom II X4 945 Quad-Core 3.0GHz
i cała buda około 2500

Socket LGA1156
Intel Core i5 obecnie jedyny rozsądny wybór to model 750 2,66GHz
i cała buda około 3000

Socket LGA1366
Intel Core i7 obecnie jedyny rozsądny wybór to model 920 2,66GHz
i cała buda około 3500

Naturalnie we wszystkich zestawach 2x2 GB ramu
Dodatkowo - jak oceniacie cenę do wydajności takich zestawów na tych procach.

 macias173 Młody aktywista

Postów: 268
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.01.2009
Skąd: Chełm
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.09.2009 16:09    #10
Widzę komp będzie niezły. ;O Jednak składanie go pod FM-a ( jeśli wyciągnąłem dobre wnioski ) jest nietrafionym pomysłem... Czytając to nasunęło mi się, iż nie jesteś laikiem w takich tematach. ;) Ja też w sumie niedawno, kupowałem nowego kompa i dostałem pomoc na forum, nazwy może nie zdradzę. ;] Do FM- a potrzebne jest najbardziej dużo RAM, a proc? Nawet na PDC starych pograsz. Więc pytaj raczej ogólnie niż pod FM.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 17.09.2009 o godz. 16:10

How to Save a Life?

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2009 10:44    #11
To nie forum komputerowe tylko sufler. Pytanie jest denerwujące nie tylko z tego powodu że pod forum podchodzi. Również dlatego ponieważ jeśli myślisz że odczujesz na FM jakąś ZAUWAŻALNĄ różnicę pomiędzy topowymi AMD czy Intelami to jesteś w błędzie. Różnica będzie głównie w benchmarkach. Nie wiem ale chyba i7 jest z 5 razy droższy od DualCore, obawiam się jednak że jeśli liczysz na 5 krotnie większą wydajność w jakichkolwiek aplikacjach to się rozczarujesz, różnica będzie ale nie olbrzymia przypuszczalnie nawet nie dwukrotna(zwłaszcza po O/C Dual Core).

Pytasz czy lepsze AMD czy Intel otóż między tymi konfiguracjami które podałeś to w FM-ie nie będzie wielkich różnic, nie tylko w FM-ie zresztą. Wystarczy trochę logiki tudzież w google zerknąć i nie będziesz musiał zaśmiecać suflera trywialnymi pytaniami.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 18.09.2009 o godz. 10:46

@

 about Partyzant

Postów: 337
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2009 11:01    #12
AMD 4 RDZENIE + 4GB RAMU i pozamiatane

AMD > INTEL

 Szemek Ekspert

Postów: 2024
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2007
Skąd: Boguszów- Gorce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2009 11:16    #13
Dobrze, że nikt nie pyta jaka myszka jest najwygodniejsza do FM-a. Widać, że coraz częściej pojawiają się na cmrev sprawy nie związane z FM- em. Ciekawe kiedy takie rzeczy staną sie normą i zepchną FM- a na margines.
"To tylko Internet k*rwa."

 Mateo`o Młody aktywista

Postów: 113
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.08.2009
Skąd: Świebodzin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2009 12:10    #14
Moim zdanie temat jak najbardziej potrzebny. Aroux, który go założył, nie pytał się, czy wymienione przez niego konfiguracje sprzętu pociągną FM`a - to byłoby głupie, ale czy pozwolą na optymalne działanie gry. Poza tym, może ktoś, kto się zna w temacie podpowie coś. Czemu od razu pisać, że to durny wątek?!
[quote=szemek7]Dobrze, że nikt nie pyta jaka myszka jest najwygodniejsza do FM-a. Widać, że coraz częściej pojawiają się na cmrev sprawy nie związane z FM- em. Ciekawe kiedy takie rzeczy staną sie normą i zepchną FM- a na margines.[/quote]
Co Ty pieprzysz człowieku?! Zakup sprzętu, który ma byś optymalny do gry w FM`a nie jest z wiązany z... FM`em? Faktycznie, gdyby zapytał o myszkę/podkładkę, to można byłoby uznać za dziwne. To, że taki temat jest Tobie niepotrzebny, to po co tu wchodzisz, odpisujesz i się irytujesz?

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2009 12:19    #15
Optymalny? A optymalny dla każdego znaczy coś innego Mateuszku. Mamy zmierzyć ile sekund ładuje się baza danych i mu powiedzieć? Weź mnie nie dobijaj.
@

 Mateo`o Młody aktywista

Postów: 113
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.08.2009
Skąd: Świebodzin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2009 12:29    #16
[quote=lukasz19121984]Optymalny? A optymalny dla każdego znaczy coś innego Mateuszku. Mamy zmierzyć ile sekund ładuje się baza danych i mu powiedzieć? Weź mnie nie dobijaj.[/quote]
No tak, nie zostało określone co mamy rozumieć pod pojęciem optymalny sprzęt. Nie rób ze mnie idioty, nikt tu nie mówił o liczeniu sekund do załadowania bazy. Nie przeinaczaj, bo takie zachowanie jest - delikatnie mówiąc - wkurzające.
Ludzie zakładają gorsze tematy w suflerze, w końcu po coś one jest. Poza tym ja nie uważam, że to głupi temat. Dotyczy on FM`a, a dokładnie jego działania.

 Szemek Ekspert

Postów: 2024
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2007
Skąd: Boguszów- Gorce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2009 13:20    #17
[quote2=Mateo`o]Co Ty pieprzysz człowieku?! Zakup sprzętu, który ma byś optymalny do gry w FM`a nie jest z wiązany z... FM`em? Faktycznie, gdyby zapytał o myszkę/podkładkę, to można byłoby uznać za dziwne. To, że taki temat jest Tobie niepotrzebny, to po co tu wchodzisz, odpisujesz i się irytujesz? [/quote2]

Tak samo mozna sobie dobrać klawiaturę, myszkę czy tapetę na ścianie za monitorem, żeby pasowała do skórki z FM. Dlaczego to ma byc dziwne, przecież ma związek z FM- em, żeby nam się lepiej grało musimy mieć wygodny fotel, odpowiednie światło i sporo innych drobiazgów.

Gra ma jakieś wymagania, prawda? Niech sobie wg nich składa kompa.

Edit. FM będzie chodził na każdym kompie, tym bardziej na nowym z dużą ilością RAMu, to jest zawsze wałkowane w podobnych tematach. Więc po kiego grzyba zakładać nowy? Przecież nie jest to mega specyficzna gra, która wymaga nie wiadomo jakiej czarodziejskiej konfiguracji i innych dziwnych zabiegów. Zwłaszcza, że widać, że gość jest obcykany w temacie komputerów.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 18.09.2009 o godz. 13:28

"To tylko Internet k*rwa."

 macias173 Młody aktywista

Postów: 268
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.01.2009
Skąd: Chełm
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2009 14:37    #18
Mega specyficzna może i nie. ;] Ale za pewną specyficzność można uznać, że woli CPU niż GPU. Hehe. ;)

Jak dla mnie - temat nie na nasze ' forum '. Zgadzam się z ostatnim postem szemek7. Kup kompa dobrego ogólnie. Wtedy i FM pójdzie i inne gry. Sam FM nie jest bardzo wymagający, patrząc na to co masz zamiar kupić...
How to Save a Life?

 Snpr9 Partyzant

Postów: 252
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2009 16:22    #19
Takie pier***lenie w stylu: chłopaki, kupić Ferrari czy Lamborghini? A może jakieś wiejskie bmw? Przypał trochę na suflerze takie tematy zakładać, tyle ode mnie, pozdrawiam.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.