Strona

Reprezentacja Polski

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.03.2013 13:17    #91
Jak dla mnie Ukraina wcale nie zagrała dobrego meczu. Mieli dużo szczęścia. Cholernie. Na początku grali naprawdę świetnie, zdecydowanie, agresywnie, ale potem to był czysty pokaz brutalnej gry. Powinni kończyć w "9", a Rotan to spokojnie za swoje faule mógłby dostać dwie czerwone kartki. To Polska grała w piłkę, Ukraina strzelała gole. Czy warto krytykować Fornalika? Popełnił proste błędy w meczu z Irlandią, nie wprowadził Majewskiego. Zabawne są te teksty o tym jak to Maja grał z Lewym w Pruszkowie. Przecież jak Lewy wypalił to Majewski grał w Groclinie/Polonii.

Jeśli mnie pamięć nie myli to Radek odszedł do Grodziska w połowie sezonu, gdy Znicz walczył o awans do obecnej 1. ligi. Lewy dograł sezon do końca i w kolejnym został królem strzelców i przeszedł do Lecha. Lewandowski grał w Zniczu od 2006/2007. W 2007 odszedł Majewski. to się chłopoki pół życia nagrały i jeden drugiego podaniami obsługiwał.

Taktycznie - klasyczna 10 jaka jest mi znana nie ma nic wspólnego z Majewskim. Milik tak. Przecież na tej pozycji wcale nie chodzi o dogrywanie do napastnika tylko żeby piłkarz sam strzelał i to czego Majewski nie robił - wbiegał w pole karne gdy napastnik cofnie się po piłkę. Obraniak i Majewski to klasyczne OPŚ-i. Lewandowski to idealna klasyczna 10, przed nim Teodorczyk na San Marino. A Milika można sprawdzić na lewym skrzydle.

Błędem Fornalika jest wystawianie dwóch bocznych obrońców, którzy słyną z gry w ataku. Rybus grał za wysoko, Kosecki też. A gra dwoma dębami w środku obrony to był już swojak. Wasilewski dla kadry się skończył jakieś pół roku temu.

Cholera, pamięć mnie chyba zawodzi, bo to niemożliwe... czy z Czarnogórą grał i nawet strzelił gola Michał Żewłakow?!

Glik to pewniak, więc powinno się dobrać mu szybkiego obrońcę - Celebana. Tyle. Koniec tematu. Jeśli gra się dwoma bocznymi to nie można ustawiać tak wolnych zawodników w środku obrony! A to czy gra Boruc, Szczęsny, Kuszczak, Fabiański czy Tytoń nie ma znaczenia. Choć ja osobiście uważam, że Borubar przy drugim golu źle się ustawił, pod sam na sam i nie wyjął tamtej piłki. Kwestia tylko czy to była jego wina czy może niezrozumienie z obrońcami. Jednego gola wyjął, trzy wpuścił i myślę, że Szczęsny w formie i Boruc w formie... to grać powinien Wojtek. Jest młodszy i potrafi więcej wyciągnąć z takich trudnych piłek. Ale trzeba poczekać aż Szczęsny wróci do formy. Nie wiem dlaczego ktokolwiek mówi, że Fabiański zasługuje po 2 meczach na grę w kadrze. Kuszczak więcej grał w MU, gdzie miał Van der Sara. teraz dobrze sobie radzi w Brighton. Ale jestem przeciwny powoływaniu 3 bramkarzy zagranicznych. Boruc i Szczęsny okej. W ogóle jaki był sens powoływać Szczęsnego żeby sobie posiedział na ławce? 3 bramkarz powinien być najlepszym krajowym golkiperem z krajowej ligi.

Ktoś coś pisał o Jędrzejczyku, Fornalik miał z nim jakieś spięcie, więc wątpię żeby go próbował w ogóle. Fornalik ulega presji mediów. Trzeba się zastanowić jaką ma wiedzę taktyczną, bo to wydaje się być cholernie ważne w reprezentacji, bo trzeba umieć wycisnąć z kadry jak najwięcej i dobrać najlepszą taktykę.

Krychowiak był dobrym wyborem i na pewno właściwie się prezentował, miał piłkę i nie oddawał jej tylko jak rywal biegł na niego. Potrafił ją obronić, rozegrać, idealny środkowy pomocnik. Łukasik zagrał przyzwoicie jak na jego doświadczenie, trudno go wychwalać i karać.

Polska nie nadaje się na MŚ, jest około 60 drużyną na świecie i to wszystko w pewnym sensie jest po kłosie Euro, bo nie było meczów o punkty. Ale lepiej budować drużynę na 2016 rok niż walczyć o baraż do MŚ. Czarnogóra ma świetny zespół. Anglia to rutyniarze i ani Polska Ani Ukraina im nie zagrozi, bo byłboy to zwyczajnie niespodziewane i niesprawiedliwe. Osobiście życzę awansu Czarnogórze.

Z Ukrainą zabrakło nam tej agresji pozytywnej. Boenisch szedł za rywalem, ale kiedy należało sfaulować, odebrać wślizgiem on go puszczał jak w sparingach i w tym upatruje takiego wyniku. Za mało zaangażowania. Trudno żeby Lewy trafiał skoro nie ma mu kto dogrywać.

Nawałka nie ma Milika i już to wszystko tak pięknie nie wygląda. To nie tylko druga porażka tylko kolejna po wznowieniu rozgrywek. Może zespół jest źle przygotowany lub się rozkręci na dalsze mecze i zwłaszcza finisz, bo przecież o Legi i też nie można powiedzieć, że grała świetnie. Szkoda, że PZPN nie postawił na selekcjonerski duet. Fornalik plus ktoś w stylu Urbana lub Lenczyka.

Ale nie wiem skąd te sensacyjne teksty o pogromie. Jak Polska wygrała z Ukrainą, gdzie był wtedy Sheva, czyli taki obecny Lewy, jeśli chodzi o popularność, to też mówiono że to sensacja. Nawet wynik był taki sam, zabrakło przestrzelonego karnego...

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 24.03.2013 o godz. 13:21

"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 Arcadius Partyzant

Postów: 148
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.03.2013 13:38    #92
@Jacko
oj wydaje mi sie, ze troche przesadzasz. Ukraina nie grala brutalnie, a agresywnie. Sedzia dziwny byl bo gwizdal kazdy upadek (nawet te od podmuchu wiatru) i w jedna i druga strone.
Mowisz, ze to Polska grala w pilke. Polska grala w pilke bo Ukraina im na to pozwolila, prowadzac 2:0 cofneli sie i liczyli na kontry. Moim zdaniem cofneli sie zbyt mocno, ale to juz inna sprawa.
Jesli Ukraina ustabilizuje gre, rozkreci sie pod przywodztwem nowego trenera (a o tym trzeba pamietac, to byl zdaje sie drugi mecz z nowym trenerem. pierwszy o ile mnie pamiec nie myli to towarzyski z Norwegia wygrany 2:0) to ma realna szanse na walke o baraz.
O ile jesli chodzi o porownywanie pilkarzy obu ekip mozna sie sprzeczac to juz wg mnie wyraznie bylo widac, ze to Ukraincy tworza druzyne. Nie wiem w sumie dlaczego Polska zagrala tak slabo. Byla masa bledow technicznych, zle przyjecia pilki, gubienie jej, niecelne podania. Byc moze bylo to spowodowane silnym presingiem Ukraincow. Kiedy tylko ktorys z bialo-czerwonych dostawal pilke, od razu obskakiwalo go 2-3, a czasami i 4 pilkarzy Zbirnej. W druga strone z kolei Ukraincy mieli duzo swobody, a juz takie luzne krycie Jarmolenki przed wlasnym polem karnym, zwlaszcza kiedy nadbiega z prawego skrzydla i scina do srodka to istne samobojstwo.
To wszystko wygladalo tak jakby Polakom zabraklo determinacji, jakby przestraszyli sie ostro grajacego rywala.

Wciaz i jedna ekipa i druga szanse w tej grupie ma. Z tym, ze ja stawialbym na Ukraincow i ich mysl szkoleniowa.
Inna sprawa, ze moja opinia jest z pewnoscia mega subiektywna biorac pod uwage, ze cale zycie jestem za Ukraina.

Pozdro

 kamilm Partyzant

Postów: 513
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.07.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.03.2013 13:57    #93
Dzisiaj przeczytałem o nazwisku tego pana Marco Tardellego na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Dla mnie to nie jest porywające nazwisko dobrze, że biorą trenera z zagranicy pod uwagę, ale to musi być większe nazwisko. Tardelli nawet nie potrafił osiągnąc nic z reprezntacją Egiptu, w afryce. To jest tylko asystent Trapatoniego. A na selekcjonera kadry to ja bym polecał właśnie Trapatoniego. W ogóle jak myślicie dojdzie do zmiany szkoleniowca ?

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.03.2013 14:35    #94
Chciałbym żeby ktoś był w stanie wskazać kandydata na nowego selekcjonera.. Takiego, który:

1) ma konkretny pomysł na grę i personalia

2) ma odpowiednią charyzmę i jednocześnie byłby autorytetem dla zawodników

3) zgodziłby się prowadzić reprezentację Polski

4) jest dostępny na rynku lub takiego, którego PZPN mógłby wykupić

5) zgodziłby się na warunki finansowe proponowane przez PZPN

6) byłby lepszy od pozostałych

etc.

 zachi Zgred Manifestant

Postów: 2902
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.12.2002
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.03.2013 16:15    #95
1-6 Piotr Nowak ;).
Jest tylko jeden Bug - to Football Manager.

 kamilm Partyzant

Postów: 513
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.07.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.03.2013 17:18    #96
Piotr nowak ? Moim zdaniem to nie rewelacja, najlepiej szkoleniowiec z zagranicy,

 Arcadius Partyzant

Postów: 148
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.03.2013 20:27    #97
a moze Orest Lenczyk? ten to potrafi wstrzasnac pilkarzami, porzadnie opierdolic. a to chyba najbardziej potrzebne polskiej reprze. jesli z zagranicy to ja bym celowal w trenera z Wloch. Sa swietni taktycznie, a to duzy plus dla druzyn, ktore nie moga sie pochwalic wirtuozami. z drugiej strony ja jestem za tym zeby reprezentacje prowadzil trener krajowy. w koncu to reprezentacja. szkoda, ze takiego zapisu nie ma.

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.03.2013 21:14    #98
[quote="Jacko"]

Polska nie nadaje się na MŚ, jest około 60 drużyną na świecie i to wszystko w pewnym sensie jest po kłosie Euro, bo nie było meczów o punkty. Ale lepiej budować drużynę na 2016 rok niż walczyć o baraż do MŚ. Czarnogóra ma świetny zespół. Anglia to rutyniarze i ani Polska Ani Ukraina im nie zagrozi, bo byłboy to zwyczajnie niespodziewane i niesprawiedliwe. Osobiście życzę awansu Czarnogórze.
[/quote]
Też uważam, że CZG wygra i chciałbym tego. Uważam, że z Anglią i Ukrainą mamy szansę. W prawdzie do Angoli 6 pkt straty, ale jeden mecz mniej. Jeśli Anglia polegnie jutro w Podgoricy (na co szczerze liczę) a my i Ukraina ogramy kelnerów, my i Sbirna będziemy mieli 3 pkt straty do Angoli i jeden mecz mniej. W awans do baraży mimo wszystko wierzę. W awans do MŚ nie.
PS: Orest to jedyny PL trener, który powie świętej krowie Lewandowskiego do rozsądku. JESTEM ZA ORESTEM!

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.03.2013 o godz. 21:16

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.03.2013 21:19    #99
[quote="DeadMan"]A kto miał zagrać za Majewskiego? Obraniak? Nie dość że gra beznadziejnie, to jeszcze zachowuje sie, jakby był obrażony że musi grać.[/quote]
No bo powinni oddać mecze walkowerem i przez ten czas służyć Obraniakowi i wynająć mu przydupasów :P . Tak było napisane w umowie o Obraniakowym Upolszczeniu :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.03.2013 o godz. 21:20

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.03.2013 21:37    #100
[quote="lancos3-11"][quote="Arcadius"]@lancos3-11
co jest chamskiego w agresywnej grze? brutalna gra to co innego, ale agresywna? pilka nozna to sport fizyczny. repra ukrainy zaprezentowala mysl trenerska s.w. lobanowskiego (ktora jak widac jest ponadczasowa) i to bylo widac na tyle wyraznie, ze nawet jeden z komentatorow to zauwazyl. mialem przed meczem obawy czy zbirna podola, ale jak widac udalo sie. z taka gra jak dzisiaj daje ukrainie duza szanse na dobra lokate koncowa.
swoja droga szpakowski jak zawsze w formie. stworzyl w reprze ukrainy nowego pilkarza khaczeridis.[/quote]
Agresja z brutalnością mi się pomyliły :pickard2:
Co do wysokiej lokaty, to rzeczywiście teraz jest do mnie, ale chyba im się nie uda, bo zremisowali z Mołdawską potęgą[/quote]
Miało być dobrze a nie do mnie :pickard2:, ale wybaczcie sobota była :pijemy:

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.03.2013 o godz. 21:37

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.