Zakup FM13- warto?

 duh Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.05.2009
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.04.2013 12:32    #11
FM 2012 za 3 dychy w Saturnie więc się chyba skuszę ;)

 undertheskin Partyzant

Postów: 170
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.09.2012
Skąd: Legnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.04.2013 14:59    #12
Nie kupuj FM13. Nie ma żadnych plusów w porównaniu z 12-stką, jest natomiast kilka poważnych minusów. Największy z nich to spierd...ony silnik meczowy. Swoja droga podejrzane, że nie było demo. Pewnie goście z SI widzieli ile bugów jest w grze ;).

 Adam2189 Partyzant

Postów: 26
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.12.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.04.2013 15:30    #13
Tak patrząc to najlepiej 2011 kupic.....2013 silnik meczowy a 2012 spier.... poziom trudności......Choć kto co lubi,ja zawsze lubiłem wyzwania i jestem zwolennikiem jak największego poziomu trudności,główna radość to satysfakcja z sukcesu na który trochę było trzeba popracować.....W fmie 12 minimalne wyzwanie jest jak się zaczyna jakimś klubem pół amatorskim,zaczynać czymkolwiek z czołówki nie ma sensu,gra polega wtedy tylko na wciskaniu spacji aż do zwyrodnienia mięśni w ręce :D

 duh Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.05.2009
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.04.2013 16:03    #14
A czy powstają jeszcze jakieś updaty do FM 11, bo po szybkim przeszukaniu portalu nic nie znalazłem?

 hropek Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.03.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.04.2013 17:06    #15
Co macie na myśli mówiąc spierdolony silnik meczowy bo nie rozumiem :)?

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.04.2013 17:45    #16
Chodzi o to, ze nie zawsze zawodnicy wykonuja to co my im narzucimy, albo idac innym tropem wydaje sie nam, ze pilkarz powinien cos zrobic a tego nie robi ;)

Zalezy kto jak na to patrzy... W 11 bardzo latwo bylo wygrać. Pamietam jak 5 ligowym angielskim klubem rozje**lem portugalski klub(bodaj Maritimo) w LE 7:2(?) czy cos koło tego w debiucie w europie... takze naprawdę poziom musial byc bardzo wysoki ^^

W 13 jest dużo cieżej z kilku powodow:
-rywale szybko dostosowuja sie do naszej taktyki(zajmuje im to kilka meczow),
- pilkarze nie zawsze reaguja tak jak chcemy,
- bedac faworytem czesto mamy problemy ze slabeuszami i odwrotnie bedac slabym ciezko jest wygrac z potega(w 11 moglem gniesc slabeuszem kluby pokroju City czy Barcelony)
- trudniej sprzedac pilkarzy,
- trudniejsze negocjacje transferowe(oczywiscie nie zawsze),
- trudniej zarobic kase na sparingach,


TRUDNIEJ=CIEKAWIEJ wiec wybieram 2013, mimo tych wszystkich przeciwnosci ;)

Takie moje odczucie, prosze sie nie czepiac!

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 04.04.2013 o godz. 17:46

 undertheskin Partyzant

Postów: 170
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.09.2012
Skąd: Legnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.04.2013 20:12    #17
Ok. To co napiszę dotyczy stanu silnika meczowego FM13 po ostatniej łatce aktualizującej ów silnik:
- skrzydłowi nadal biegną bez opamiętania, zbiegają w kierunku bramki i z ostrego kąta ładują w boczna siatkę albo w trybuny, pomimo nieobstawionego napastnika stojącego na wprost bramki
- nie ma w grze podań prostopadłych (rozegrałem ponad 150 meczów i żaden, najbardziej nawet błyskotliwy wysunięty rozgrywający nie jest w stanie wypuścić napadziora na sam na sam podaniem w uliczkę z głębi pola lub z linii pola karnego; )
- bramkarze nadal zbyt często podają do rywali podczas wyprowadzania piłki, przez co tracisz super bramki z połowy boiska
- nagminne są sytuacje kiedy zawodnik x "wcale tego nie zamierzał", ale podczas dośrodkowania trafił w poprzeczkę wrzucając bramkarzowi piłkę za kołnierz (gole nie padają, tylko poprzeczki, tak jest 1-2 razy na mecz)
- grając ze słabeuszami tracisz bramkę, rzucasz hasło do frontalnego ataku i... nic się nie dzieje, a wręcz przeciwnie: twoi zawodnicy robią wszystko, żeby nie wygrać meczu, np. wykopują piłkę w duchu fair play, kiedy przeciwnik symuluje faul (jest 87 min. wynik 0:1, a oni bawią się w wyręczanie sędziego, którego gwizdek milczy), w tym też czasie drastycznie spada ilość sytuacji podbramkowych dla twojej drużyny, (a powinna raczej wzrosnąć, przecież kazałeś grać hiper ofensywnie) w efekcie przez pół godziny twoja drużyna gwiazd nie konstruuje żadnej groźnej akcji, chociaż oczywiście przez 60 min. wcześniej miała dużo sytuacji wykazując się żenującą nieskutecznością i tak jest w każdym meczu, w którym po prostu wiesz, że przegrasz, dlatego że twój główny rywal do tytułu też przegrał w tej kolejce :)
- kiedyś, dla jaj, przesunąłem ośmiu zawodników w pole karne rywala i ustawiłem dwóch środkowych obrońców jako środkowych pomocników, w efekcie straciłem bramkę w której czterech (!) rywali znajdowało się na spalonym, strzelec bramki na ok. 10-metrowym spalonym; dziennikarze w grze uznali tę bramkę za najpiękniejszego gola meczu :)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.04.2013 20:34    #18
ah bylbym zapomnial sposob gry na boisku jest prawdopodobnie uzalezniony od kamery na jakiej grasz ;)

zaczalem przez sezon grac na kamerze 3d i zanotowalem 4 remisy pod rzad, w sparingach 2 na 10 meczy przegrane reszta win z duzo lepszymi graczami(tak widzę różnice miedzy sparami a ligą jednak 3 angielska nie jest tak mocna jak moi sparingpartnerzy)


undertheskin

ale powiedz szczerze kiedy ta bramka Ci sie pojawila a ile od tego czasu wyszlo updatow?
praktycznie rzadnego gola nie mialem po przypadkowej wrzutce o podaniach do napastnikow rywala nie wspominawszy... moze po prostu twoja taktyka jest z dupy... najlepiej napisz na PW co tam wymysliles bo az nie che mi sie wierzyc ze masz takie nieszczęście :P

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 04.04.2013 o godz. 20:43

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.04.2013 21:02    #19
[quote="myfunnygame"]
praktycznie rzadnego gola nie mialem po przypadkowej wrzutce o podaniach do napastnikow rywala nie wspominawszy[/quote]

zdarzają się takie sytuacje.

myfunnygame, masz szczęście, po prostu.

Polecam fm12, a najlepsza część fma to wg mnie 08.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 04.04.2013 o godz. 21:06

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 undertheskin Partyzant

Postów: 170
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.09.2012
Skąd: Legnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.04.2013 21:14    #20
myfunnygame Nie będę się kłócił co do taktyk, bo wiadomo, że każdy ma swoją i o to chodzi. Faktem jest, że coś tam Tottenhamem pograłem na swojej taktyce (mistrzostwo PRL, 2x wicemistrzostwo, finał LM przegrany karnymi). Mam na myśli łatkę 13.3.2. Chcesz to wierz, chcesz to nie wierz, ale bramka po błędzie bramkarza i poprzeczki po przypadkowych wrzutkach pojawiły mi się właśnie po tej łatce. Pamiętam to dokładnie bo po łatce instalowałem grę od nowa, grałem nową karierę City i w jednym z meczy była taka wrzutka Kolarova, a w następnym jeszcze dwie takie. W efekcie po dwóch dniach dałem na luz. Podań prostopadłych i zagrań w uliczkę nadal nie było. Zresztą powiedz sam: kupujesz grę w listopadzie, a łatają ją do lutego i dalej jest co łatać? Dla przykładu łatka do Tomb Raider pojawiła się już po paru dniach od wydania gry, a przecież jest to gra, której instalacja pochłania znacznie więcej miejsca na twardym dysku. Gdyby SI przyłożyła się naprawdę do silnika meczowego FM nikt by nie narzekał. Jeszcze ciekawostka: lepsze wyniki w grze osiągnąłem po przestawieniu taktyki na 4-2-3-1 z trzema ofensywnymi pomocnikami w środku, bez skrzydłowych. Kto miał najwięcej asyst w tej taktyce? Boczni obrońcy.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.