Strona

Pierwsze wrażenia FM 2013 - dyskusja

 grzela1 Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.11.2012
Skąd: Działoszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2012 20:25    #171
kowalsyk czy grabuss
nie wiecie moze jak to jest chodzi o te moje pytania powyżej ;)

 realma179 Partyzant

Postów: 31
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.11.2011
Skąd: Dąbkowice Dolne
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2012 20:31    #172
Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy w FM 13 są już możliwe transfery piłkarzy z klubów odwiecznych rywali ? Bo o ile mi wiadomo to we wcześniejszych wersjach za nic w świecie nie dało się mieć Messiego w Realu czy Ronaldo w Barcelonie. gdyż jeśli pisze ,, że kibice odnoszą się do tego zawodnika z pogardą " to już nici z transferu. W relnym świecie takie transfery miały miejsce np. Figo do Realu czy ostatnio RVP do MAN Utd. Więc dlaczego w FM nie da się sprowadzić piłkarza odwiecznego rywala bezpośrednio do naszego klubu ?

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2012 21:39    #173
[quote="grzela1"]Witajcie, chciałem zadać pare pytań.
Mianowicie chce zakupić oryginalną wersje football managera 2013 i w związku z czym mam te pytania :
Czy gdy zakupie gre, moge ją zainstalować na dwóch laptopach i grać jednocześnie?(ja posiadam swojego laptopa i brat posiada swojego, chcieliśmy razem kupić, ale nie wiemy czy będziemy mogli grać na dwóch laptopach jednocześnie).
Drugie pytanie jest mianowicie takie, czy w oryginalnych wersjach gra sie wyłącza i czy wyskakują crash dumpy?
z góry dzięki za odpowiedź ! ;)[/quote]

1. Będziecie mogli, tylko że z jednego konta steam, jeden z Was będzie musiał grać ciągle offline, czyli rozgrywka sieciowa między Wami w tym przypadku odpada, ale w single oczywiście można. Jedno konto steam na obu lapkach i jeden z Was w trybie offline.
2. Crash dumpy zdażają się wszędzie, nawet na orginalnym FM, ztym że jest ich zdecydowanie mniej, lub w ogóle jeśli masz szczęście.

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2012 21:41    #174
[quote="grabuss"][quote="chinczol"]Nie masz czasem określonego limitu płacy dla poszczególnego statusu zawodnika? [/quote]

Można wiedzieć jak tą opcję zmienić a nawet usunąć bo można do głowy dostać przy transferach

gram karierę Górnikiem Zabrze, który ma budżet transferowy 0 a na płace kilka tyś ale tak było do czasu sprzedania kilku zawodników , zmodyfikowałem budżet i już jest lepiej oferty transferowe są akceptowane ale jak przychodzi do rozmów ws. kontraktu z danym zawodnikiem to wszystkie opcje(płaca,długość kontraktu itp) mam zablokowane a na dole czerwony napis:

"konieczna jest zmiana ofert ze względy na ograniczenia które wprowadził zarząd" pewnie chodzi o te limity jak je znieść ?[/quote]

Usunąć się nie da. Możesz przeznaczyć więcej hajsu na budżet płacowy kosztem transferowego, wtedy automatycznie zwiększa się limit płac dla poszczególnych statusów.

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2012 21:54    #175
[quote="realma179"]Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy w FM 13 są już możliwe transfery piłkarzy z klubów odwiecznych rywali ? Bo o ile mi wiadomo to we wcześniejszych wersjach za nic w świecie nie dało się mieć Messiego w Realu czy Ronaldo w Barcelonie. gdyż jeśli pisze ,, że kibice odnoszą się do tego zawodnika z pogardą " to już nici z transferu. W relnym świecie takie transfery miały miejsce np. Figo do Realu czy ostatnio RVP do MAN Utd. Więc dlaczego w FM nie da się sprowadzić piłkarza odwiecznego rywala bezpośrednio do naszego klubu ?[/quote]

Też nad tym ubolewam, bo jak sam napisałeś, w historii futbolu było wiele transferów między klubami które się delikatnie mówiąc 'nie lubią'. W FM powinno to być również możliwe, oczywiście takie transfery byłyby bardzo trudne do wykonania, wymagały by od Nas długotrwałego podlizywania się zawodnikowi i trenerowi rywali, oraz byłyby dużo bardziej kosztowne, ale to nie zmienia faktu że powinny być możliwe. Nie mówie tutaj o Messim, bo on raczej napewno nie opuści Barcelony nie tylko na rzecz Realu, ale nawet innego klubu. Tutaj nie chodzi o to że "kibice odnoszą się do tego zawodnika z pogardą" chodzi o rubryke "najwięksi rywale". Nie kupisz nikogo, czy to jakiegoś słabego juniora, czy nawet niezadowolonego lub wystawionego na liste transferową piłkarza. Z klubów które są Naszymi największymi rywalami nie kupimy absolutnie nikogo. To jest chore. Piłkarz jest wystawiony na liste na własne życzenie, chcemy go kupić, składamy oferte, klub przyjmuje, ale sam piłkarz nie chce nawet rozmawiać o kontrakcie, bo jesteśmy największym rywalem jego obecnego klubu, mimo tego, że sam chce z niego odejść. Paranoja. Z klubów które są "pozostałymi rywalami" oczywiście możemy sciągać piłkarzy, jednak od najwiekszych rywali - nie. Dla mnie to jest zdecydowanie do poprawy. Nie możemy nawet tego zmienić w edytorze, ponieważ zapisane jest to gdzieś w kodzie gry.

 Szetela2 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2012 02:25    #176
nie zgodze sie z wami co do silnika meczowego po drobnych poprawkach zaskoczy was jakoscia mecz bedzie ogladac sie swietnie choc nie powiem ze jak w telewizji ale co do zamyslu bardzo mi sie podoba ten silnik nie ma teraz tak ze snajper dostaje od obroncow dlugie podania od obroncow i gowno z nich wychodzi sa dryblingi w srodku pola napastnicy swietnie sie wystawiaja gra robi sie efektowna i efektywna co do obrony pokombinujcie sobie z taktyka zaloze sie ze to nie silnik jest zly a wlasnie to ze wy nie umiecie ustawic swoich zawodnikow mnie sie bardzo ten silnik podoba nie omamiajcie ze gra jest zla bo nie macie racji nie chcecie to nie grajcie ja ja uwielbiam a 13 jest juz prawie idealna teraz od tej czesci dopiero sie zacznie prawdziwe wyzwanie peace.;]

 realma179 Partyzant

Postów: 31
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.11.2011
Skąd: Dąbkowice Dolne
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2012 07:37    #177
Dzięki za info lecz się odrobinę mylisz.:) W FM13 Radamel Falcao wystawił się na listę transferową na własne życzenie. Ja grałem Realem, więc byłem największym rywalem jego klubu. Gdy wysłałem agenta żeby sie dowiedział o możliwościach takiego transferu odpowiedź byłą jednoznaczna ,, zawodnik w najmniejszym nawet stopniu nie jest zainteresowany przejściem do naszego klubu " Ja jednak i tak złożyłem taką ofertę. Atletico przyjęło propozycję 60 mln i odziwo Falcao CHCIAŁ rozmawiać o kontrakcie i gdybym tylko miał te 60 mln to bym go kupił :) Miało to miejsce już w pierwszym sezonie w styczniu. Inną sprawą jest kupno piłkarzy Barcelony, którzy już za żadne skarby nie chcą odejść do Realu. Jednak w FM 12 Iniesta odszedł do City i po 3 latach tam spędzonych chciał rozmawiać z Realem o kontrakcie, więc taki transfer był już możliwy. Jednak nurtują mnie tacy gracze jak Messi, Alves, Busquets czy Eto. Oni gdy wysyłam do nich agenta ten mówi, że ,, kibice naszego klubu odnoszą się do tego zawodnika z pogadrą " i nawet jeśli taki zawodnik odejdzie nawet z Barcelony na ileś tam lat do innego klubu to i tak nie mogę go sprowadzić później do Realu. Myślę że to przez tą pogardę kibiców :) Jak wy się do tego zapatrujecie. Jest jakiś sposób na jakiekolwiek sciągnięcie takiego zawodnika ? Z góry dzięki ;)

 Babinicz Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2012 09:18    #178
Czy w FM 13 można rozpocząć rozgrywki na początku dowolnego z pięciu ostatnich sezonów?

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2012 09:45    #179
[quote="realma179"]Dzięki za info lecz się odrobinę mylisz.:) W FM13 Radamel Falcao wystawił się na listę transferową na własne życzenie. Ja grałem Realem, więc byłem największym rywalem jego klubu. Gdy wysłałem agenta żeby sie dowiedział o możliwościach takiego transferu odpowiedź byłą jednoznaczna ,, zawodnik w najmniejszym nawet stopniu nie jest zainteresowany przejściem do naszego klubu " Ja jednak i tak złożyłem taką ofertę. Atletico przyjęło propozycję 60 mln i odziwo Falcao CHCIAŁ rozmawiać o kontrakcie i gdybym tylko miał te 60 mln to bym go kupił :) Miało to miejsce już w pierwszym sezonie w styczniu. Inną sprawą jest kupno piłkarzy Barcelony, którzy już za żadne skarby nie chcą odejść do Realu. Jednak w FM 12 Iniesta odszedł do City i po 3 latach tam spędzonych chciał rozmawiać z Realem o kontrakcie, więc taki transfer był już możliwy. Jednak nurtują mnie tacy gracze jak Messi, Alves, Busquets czy Eto. Oni gdy wysyłam do nich agenta ten mówi, że ,, kibice naszego klubu odnoszą się do tego zawodnika z pogadrą " i nawet jeśli taki zawodnik odejdzie nawet z Barcelony na ileś tam lat do innego klubu to i tak nie mogę go sprowadzić później do Realu. Myślę że to przez tą pogardę kibiców :) Jak wy się do tego zapatrujecie. Jest jakiś sposób na jakiekolwiek sciągnięcie takiego zawodnika ? Z góry dzięki ;)[/quote]

Z tym Falcao ciekawe. Być może coś jednak zmienili w tej kwestii, bo już ktoś wcześniej również mi pisał, że udało się go kupić, więc to nie jest pojedyńczy przypadek. Jeśli chodzi o piłkarzy, którzy nie chcą z Nami rozmawiać na temat kontraktu bo grają u Naszych największych rywali, lecz gdy dany piłkarz zmieni klub, wtedy jest już dla Nas dostępny - to prawda. Pamiętam jak w FM12 grając Tottenhamem, kupiłem Wilshere'a po tym jak poszedł do City. Gdyby ciągle grał w Arsenalu, nigdy bym go nie wyrwał. Z tym pojęciem "kibice naszego klubu odnoszą się do tego zawodnika z pogadrą" chodzi o to, że takie określenie istnieje w przypadku, gdy Nasi kibice i klub nie lubią danej osoby. Można to doskonale sprawdzić w edytorze dołączonym do gry, w zakładce Naszego klubu "nielubianie ludzie". O ile dobrze pamiętam w Realu nie lubiani są zarówno Messi, Eto jak i Busquets. Ale można sprowadzić takiego zawodnika. Sam to kiedyś zrobiłem, skutek jest taki że Nasi kibice poprostu nie będą z transferu takiej osoby zadowoleni. To że Messi czy Eto nie chcą do Ciebie przyjść wiąże się z tym że nie lubią oni Realu. Obaj mają wysoką wartość "niechęci" do Realu. Jeśli dany zawodnik nie lubi danego klubu w stopniu wyższym niż wartość bodajże 50 w skali 0-100, również nie będzie chciał rozmawiać o kontrakcie, mimo iż gra w jakimś neutralnym klubie.

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2012 15:37    #180
tutaj chyba najlepiej pasuje, ostatnia informacja dotycząca łatki do silnika meczowego:

[quote]However changing stuff in the ME always has knock ons, and so far we have found this to be the case hence no update yet. It wont be ready this week but we are aiming towards next week. Obviously there are no guarantees as we will not be pressured into releasing something we arent sure about. So fingers crossed.[/quote]

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.