Jak osiągnąć sukces polskim klubem?

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.12.2012 21:15    #11
W FM 13 cena po przedłużeniu kontraktu (nieznacznie) rośnie

 marcian2110 Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.11.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.12.2012 22:33    #12
Zgadzam się z Tobą. Ściągnąć koksów z Kostaryki każdy potrafi ;) Co prawda gram w 07 - jeszcze - do świąt, potem 12 ;) ale mój Górnik Polkowice zbudowany jest na bazie polaków. Głównie stawiam na młodych i wyciągam perełki z juniorów, które potem szlifuję u siebie bądź na wypożyczeniu - ta taktyka też działa i nie jest strasznie droga, choć nie wiem, jak w nowszych wersjach, ale to się przekonam już niebawem. Jeśli nie chcesz wydawać kasy, a mieć polaków, ładuj maksymalnie dużo energii i namawiaj zarząd na rozbudowę szkółki juniorów oraz regularnie przeglądaj tam skład, czasem naprawdę fajni gracze się trafiają, ale na pierwsze efekty kilka sezonów warto poczekać. Dla mnie w FM szkółka juniorów to priorytet zawsze jest. Ostatnio nawet jednego z młodych, którego wyciągnałem z juniorów sprzedałem do CSKA Moskwa ;)

Co do zagranicy, to graczy mam (miałem) może kilku w tym bramkarza z kadry Łotwy (teraz już nie pamiętam nazwiska). Moi scouci dalej, niż do Rumunii czy na Ukrainę nie jeżdżą. Po kilkunastu sezonach spędzonych w drużynie jestem już kilkukrotnym mistrzem Polski, dwukrotnym zdobywcą superpucharu PL, ale przyznam, że Europy nie zwojowałem, choć kilka razy byłem w fazie grupowej LM.

Dla mie gra w FM to kilkunastoletnia przygoda z jednym zespołem, który z nizin wprowadzam do elity. Nie lubię co 2-3 sezony zmieniać klubu i budować wszystkiego od nowa, wolę spokojnie, powoli przez kilka / naście lat prowadzić i budować jedną drużynę - to jest dopiero frajda.

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2012 09:29    #13
[quote="booyak"]Wg mnie chyba jednak bug bo skoro na podpisanie kontraktu jest chętny czemu nie zgadza się na testy?[/quote]
Oczywiście jest to celowy zabieg jak najbardziej zgodny z realizmem. Jeśli oferujesz graczowi z np. Brazylii testy w klubie z polskiej ligi, to chłopina musi samemu zapłacić za przelot, nocleg itp. a nie ma pewności, że zostanie zatrudniony. Natomiast dostając ofertę kontraktu ma pewne pieniądze i wtedy mu się opłaca przyjechać. Tak więc to w starszych FM był "bug", że każdy na testy się zgadzał.

Niby można nie ściągać Afrykanców, ale bez tego to bym chyba spadł z ligi Podbeskidziem, a poza tym cała liga tak robi to nie widzę powodu żeby się ograniczać :)
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

 Emeryt Partyzant

Postów: 162
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.05.2012
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2012 11:49    #14
[quote="Mar1992"][quote="Sami212"]Chodzi mi o to co zrobic zeby rosla cena zawdonika? ma miec ostre treningi czy jak? jakkie ustawienia dla zawdonikow dajecie indywidualne? co tam trzeba ustawic? albo zeby zawodnik mial duzo bramek np gra na odgrywajacego? Dziekuje Pozdrawiam[/quote] A jak robisz sobie kanapki, to pytasz się innych z czym jedzą? No spróbuj coś samemu. Użyj szarych komórek.

Wszyscy piszą, że skupują graczy z Afryki i się chełpią wynikami. Lecicie najłatwiejszą drogą. Zero wyzwań. Ja od dwóch lat (FM12 i FM13) nie kupuję graczy z poza Europy. Żadnych przekoksowanych "afrykanćów", czy latynosów, bo kupić 18-letniego Boga z Argentyny za milion, to każdy potrafi. Ale wychować samemu, albo skupić najlepszych graczy krajowych, to już trudno. Można. Wszystko można, tylko trzeba chcieć. Bo wykorzystywanie "głupoty efema", że tworzy koksów w krajach egzotycznych, nie jest trudne. Oczywiście Polacy są drodzy. Ale nie można mieć wszystkiego. Trzeba kombinować z klauzulami, wymianami. Ale jaka satysfakcja, jak już się uda.[/quote]

A co to za bzdurny pomysł że to ułatwienie? Właśnie znalezienie młodego taniego zawodnika, poza granicami naszego kraju, i zrobienie z niego gwiazde to jest wyzwanie, i to jest to z czego czerpie się przyjemność. Ja osobiście lubię celować w jeden kraj, tak jak Arsenal sprowadzał piłkarzy francuskich, tak jak Liverpool hiszpańskich, tak ja się skupiam naogół na jednym kraju i sprowadzam zawodników i sztab szkoleniowy z niego, i na nim bazuję budowę mojego klubu.

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2012 12:23    #15
Ułatwienie w "efemie". Bo pokaż mi graczy światowego formatu z Wysp Salomona, czy innego Zanzibaru? Nie ma, a w naszej grze jest takich pełno. Po kilku latach grania kraje afrykańskie rządzą światową piłką. Daj mi 10 minut i znajdę kilkunastu graczy (regenów) z Afryki, czy Ameryk, którzy z chęcią przyjdą do polskiej ligi, a umiejętności mają na Premier League. Co najmniej. CA w okolicach 160, a reputacja ligi islandzkiej. Ja Ci nie każę grać tak jak ja, tylko wyrażam swoją, dość kontrowersyjną :P, opinię. Wy się zaopatrujecie w Algierii, Tunezji, czy Brazylii, a ja w Czechach, Słowacji, Chorwacji, czy krajach skandynawskich.

 Emeryt Partyzant

Postów: 162
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.05.2012
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2012 17:55    #16
Akurat jeżeli chodzi o FM to w tych krajach które podałeś, a dokładniej np Czechach, po kilku sezonach, masz newgenów którzy załapali by się w wieku 18 lat to każdego zespołu ligi francuskiej, holenderskiej czy innej. W każdym razie, nie ma o co się spierać, każdy ma inną taktykę, ty budujesz klub na graczach europejskich, a ja tak jak napisałem w poprzednim poście, skupiam się na jednym kraju (naogół Afrykańskim), i buduje skład, wraz ze sztabem szkoleniowym, ściagąjąc ludzi tylko z niego.

 SpiderFYM Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.08.2009
Skąd: Częstochowa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2012 23:31    #17
W jakich krajach afrykańskich są tacy dobrzy zawodnicy?

I jeszcze jedno - jakie składy młodzieżowe z lig zachodnich obserwować? Bo takie U-19 Barcelony - zawodnicy super ale 0 zainteresowania aby przejść do Wisły (nie dziwie się że nie chcą iść do polskiej ligi..)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.12.2012 01:09    #18
Najlepiej szukać młodych zawodników którym kończą się kontrakty :)
Jest większa szansa niż wykupienie zawodnika z takiej np. Barcelony.

W FM11 udało się w ten sposób pobrać Muniaina na 4 szczebel ligowy w Anglii ;]

 manki Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.12.2012 01:14    #19
Wybaczcie że pisze w tym temacie , ale mam problem , gram w FM'a 2010 na patchu 10.3 i na początku rozgrywki wybrałem tylko 1 lige Angielską czy jest możliwość dodania jeszcze innych w trakcie gry np. jakimś programem

 Emeryt Partyzant

Postów: 162
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.05.2012
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.12.2012 10:04    #20
[quote="SpiderFYM"]W jakich krajach afrykańskich są tacy dobrzy zawodnicy?

I jeszcze jedno - jakie składy młodzieżowe z lig zachodnich obserwować? Bo takie U-19 Barcelony - zawodnicy super ale 0 zainteresowania aby przejść do Wisły (nie dziwie się że nie chcą iść do polskiej ligi..)[/quote]

Przykładowo Algieria, Tunezja, Nigeria, Mali, Egipt (tu raczej zawodnicy ponad 20 lat), Ghana. Z Europejskich obserwuj przedewszystkim Czechy, tak jak wspominałem newgeny po 2-3 sezonach są zabójcze, sprawdzaj skład młodzieżówki, i składy tych lepszych zespołów (bo raczej bezproblemowo przejdą do ligi polskiej). Warto jeszcze obserwować ligę francuską (tam newgeny po 16 lat też przejdą do ligi polskiej, z tym że są drogie). Dużo dobrych młodzików znajdziesz też w Chorwacji, Serbii, czy Szwajcarii.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.