Czy to bug ? nagły spadek formy

 marcian2110 Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.11.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2012 09:25    #11
a ja się nie zgodzę. Od lat zawsze na początku sezonu na 3-4 pierwsze tygodnie okresu przygotowawczego wrzucam wszystkich do stworzonego przez siebie programu treningowego "siłownia", gdzie siła i aerobik mam na mocne, resztę na minimum. Po takiej zaprawie rozdzielam zawodników do programów właściwych i jest ok. Wchodzą w formę i byczki potrafią grać długo i dobrze.

EDIT
Na siłownię też na trochę wrzucam zawodników po kontuzji - szybciej wracają do wysokiej formy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.12.2012 o godz. 09:27

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2012 09:54    #12
W tym FM trening jest inny niż był wcześniej więc może jednak trening kondycyjny daje więcej niż we wcześniejszych edycjach tej gry?

Jak to trening kondycyjny jest bardzo kontuzjogenny? Mnie jakoś nie wywalało tylu piłkarzy w trakcie sezonu(choć zdarzało się po brutalnych faulach) że gracz miał przerwę dłuższą niż 2 tygodnie.
Niektórzy mieli nawet 3 zawodników po 3 miesiące co sezon :)
Gram w niższej lidze więc tak czy owak kondycja jest bardzo ważna.

 gregotsw Partyzant

Postów: 70
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.10.2009
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2012 10:11    #13
Jest to trening obciążający w dużym stopniu mięśnie, jak i układ ruchowy(więzadła, ścięgna) - w przeciwieństwie do treningów technicznych(technika, strzały), czy też mentalno/taktycznych (trening ofensywy, defensywy, taktyczny) które raczej tak nie obciążają - tutaj bardziej obciążony piłkarz jest mentalnie niż fizycznie.

Zresztą to logiczne że prędzej dostaniesz kontuzji przy treningu np. siłowym, albo szybkich startów do piłki niże trenując przesuwanie się formacji obronnej, czy też ustawianie w ataku, tudzież strzały z pierwszej piłki.

Jednak faktycznie jak gra się w niższych klasach, zabiegając rywala można zamarkować braki w technice i mentalne. Ważne obserwować jak zmieniają się parametry fizyczne zawodnika(niektórzy - delikatni - nie będą praktycznie wcale reagować na taki trening) i nie przesadzać z obciążeniami przy tzw. treningu kondycyjnym.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 27.12.2012 o godz. 10:16

 marcian2110 Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.11.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2012 10:32    #14
Fakt, jest obciązający, ale skuteczny. Osobiście kontuzji złapanych na treningach mam bardzo niewiele, jak zawodnicy wypadają z gry, to po faulach. Nauczyłem się w FM07, teraz to kontynuuję w FM12, że formacji obronnej zawsze daję w treningu siłę i aerobik na mocne. Pod koniec sezonu obniżam im ten parametr na średnie. A robię to dlatego, żeby byczki spokojnie mogły wytrzymać 90min. Staram się w czasie meczu (jeśli nie mam wyższej konieczności) tej formacji nie ruszać, bo niedogrzany obrońca pod koniec meczu może przesadzić o porażce. Dlatego moi obrońcy to są silne byki, które są w stanie na dobrym poziomie wybiegać cały mecz.

Jeśli chodzi o trening, to ogólnie przez większość sezonu dla wszystkich formacji mam na ustawione obciążenie wysokie (mniej więcej do połowy rundy rewanżowej, potem obniżam do średniego)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2012 15:30    #15
Ale ja nie trenuję kondycji graczy przez cały sezon żeby byli mega koksami a rywale odbijali się od moich obrońców jak od muru tylko żeby w trakcie sezonu nie męczyli się tak jakbym tego przedsezonowego treningu nie zrobił i żeby tych kontuzji było jak najmniej.

Trening kondycyjny 2 tygodnie w fazie przedsezonowej, nie zaś w trakcie sezonu .

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.12.2012 o godz. 15:40

 marcian2110 Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.11.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2012 15:43    #16
źle zrozumiałeś. Trening kondycyjny tylko "siłownia", 3,4 pierwsze tygodnie w okresie przygotowawczym. W trakcie sezonu normalny trening mam ustawiony wysoko - w obronie z naciskiem na siłę, żeby zrobić z chłopaków koksy. Śrubę odkręcam mniej więcej w połowie rundy rewanżowej. U mnie to się sprawdzało w FM07 i chłopaki dawali radę cały sezon i średnio się męczyli (przeszedłem takim sposobem dobre 5 sezonów tam). Teraz identycznie robię w FM12 i zobaczymy co będzie, bo dopiero pierwszy sezon gram. Póki co po 4 meczach (nie wliczając sparingów) mam same zwycięstwa i tylko 2 gole w plecy. Przeciwnicy raczej do mojej bramki nie dochodzą.

Stomil Olsztyn 2 liga wschodnia sezon 11/12, FM2012.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2012 16:18    #17
^ odpowiadałem użytkownikowi gregotsw, który uważa że jest to bardzo męczący zawodników trening, (EDIT:który wpływa na wzrost kontuzji graczy.)

Dokładnie o tę wypowiedź: [quote]Zresztą to logiczne że prędzej dostaniesz kontuzji przy treningu np. siłowym, albo szybkich startów do piłki niże trenując przesuwanie się formacji obronnej, czy też ustawianie w ataku, tudzież strzały z pierwszej piłki.[/quote]

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.12.2012 o godz. 16:19

 PDrasta Młody aktywista

Postów: 335
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.03.2011
Skąd: Ostróda/Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.12.2012 16:09    #18
Drugi sezon, Stomil gra w Ekstraklasie. Po rundzie jesiennej zajmujemy dobrą, 8 pozycję z bilansem 6-3-6. Sezon kończymy na 14 miejscu z bilansem 6-8-16. To chyba chore, że drużyna w drugiej częsci sezonu zdobywa tylko 5pkt, kiedy w pierwszej rundzie było ich 'aż' 21? No trudno..
Jednych to razi, a innych zachwyca
miasto Ostróda to Mazur stolica!

 Enzo Partyzant

Postów: 141
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.12.2012 16:41    #19
[quote="PDrasta"]Drugi sezon, Stomil gra w Ekstraklasie. Po rundzie jesiennej zajmujemy dobrą, 8 pozycję z bilansem 6-3-6. Sezon kończymy na 14 miejscu z bilansem 6-8-16. To chyba chore, że drużyna w drugiej częsci sezonu zdobywa tylko 5pkt, kiedy w pierwszej rundzie było ich 'aż' 21? No trudno..[/quote]
Właśnie to raczej normalne. Na początku sezon, nikt nie wie jak gra twoja drużyna, a w rundzie rewanżowej nie jesteś dla nikogo zaskoczeniem. Poza tym, zawsze beniaminkowie na początku grają na fali związanej z awansem, zwyciężają, później to przechodzi i grają na swoim normalnym poziome.

 eramus1910 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.08.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.12.2012 18:25    #20
Witam mam pytanko ściągnąłem kilka uaktualnień i jak rozpoczynam grę to pojawia mi się informacja że baza danych to 13.0.0 a grę mam 13.2.1 tzn że będę miał błędy z wersji 13.0.0 ??

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.