Wycena piłkarzy w polskiej lidze

 Woland Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.01.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2013, 01:00    #1
Problem jest trochę irytujący. W fm12 nie było z tym problemu grałeś średniakiem który zaczyna odnosić sukces twoi gracze zaczynają więcej kosztować, ściagasz młodych z dużymi możliwościami , ładnie się rozwiali i ich cena skacze wraz z zainteresowaniem innych klubów - tak było w FM12. Natomiast w FM13 w lidze polskiej jest jakaś masakra - gram Lechem zdobywam tytuły, wygrywam LM a ceny jak nawet rosną za moich zawodników to symbolicznie. Mam napastnikach full of stars grającego na maksa o którego bija się wielkie tuzy co chwila zapytując o cenne, a on ma wycenę 1,1mln euro gdy gracze na jego pozycji i umiejętnościach chodzą po 15- 20 mln. Kompletny absurd i brak realizmu. Szoku doznałem gdy wypożyczyłem do francuskiej Ligue 1 przeciętnego japończyka który z 3 gwiazdkami pałętał mi się po kadrze. Miał wycenę 550 tyś. po powrocie z wypożyczenia jego wycena wyniosła ... 12 mln euro. No komedia - liga francuska ma ceny z kosmosu ale to już była przesada. Reasumując - wycena graczy polskiej ligi nierealna nawet po osiągnięciu sukcesów - jak temu zaradzić????

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2013 10:36    #2
Zgadzam się z Tobą. Obok terminarza polskiej Ekstraklasy na wiosnę to właśnie wartość zawodników w naszej lidze jest zwalona. Gram Lechią i mam kilku zawodników maksymalnie rozwiniętych klasy światowej. Jestem po triumfie w LE i LM. W FM12 grając Wisłą miałem super napadziora, gdzie jego wartość po wygraniu LM samoistnie z czasem urosła do 32mln funtów. Tutaj mimo podobnych sukcesów wartość moich zawodników wynosi ok 1-1,5 mln funtów co jest dla mnie śmieszne ze względu na to, że w każdej innej lidze zapewne byliby wyceniani na 20-30mln funi. Moimi piłkarzami interesują się najlepsze kluby i jak proponują mi po 2-3mln to jest dla mnie aż śmieszne. Zaradzić temu na własną rękę zapewne nie można, jedynie pozostaje nam czekać na jakąś łatkę poprawiającą te problemy.

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2013 11:16    #3
Edycja się skończyła, więc nowy post...

Wstawiam zdjęcia moich 4 zawodników, liderów obrony i środka pola. Wartość jest po prostu śmieszna, patrząc na ich atrybuty i osiągnięcia. Do tego są reprezentantami swoich krajów. Są oni u mnie od 18 roku życia, ja ich wyszkoliłem do klasy światowej więc nie ma opcji, żeby ode mnie odeszli za marne grosze jakie proponują mi inne kluby.
Obrońcy: http://www.iv.pl(...)0804.png i http://www.iv.pl(...)8542.png
Pomocnicy: http://www.iv.pl(...)3268.png i http://www.iv.pl(...)0649.png

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2013 12:05    #4
Nie wiem czemu tak macie, ja nie mam z tym problemu. Gram Wisłą jedenasty sezon i mam normalne wartości zawodników, najdroższy 40,5 mln euro, dwóch po około 25 baniek i kilku po kilkanaście melonów. Więc u mnie raczej wszystko ok w tej kwestii.

 gregotsw Partyzant

Postów: 70
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.10.2009
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2013 13:22    #5
zolahc - jaki FM? Na 99% FM12. Albo jest to zawodnik którego kupiłeś za taką kwotę, lub piłkarz ma bardzo wysoki kontrakt.

U mnie też ceny śmieszne, t.j. max 4mln. Chyba, że kupię kogoś za 20mln no to wtedy wiadomo przez jakiś czas jest 20mln, ale systematycznie spada.

Jednakowoż, nawet jeśli zawodnik warty jest niby 2mln, a jest bardzo dobry to sprzedamy go za więcej. Miałem kilka takich przypadków, zawodnik 21 lat umiejętności właściwie klasa światowa, reputacja kontynentalna, wartość 2mln. Zgłasza się porto, stawiam zaporową cenę 25mln euro. Porto zgadza się i zawodnik warty w teorii 2mln poszedł za 25.

Też gram Wisłą K. Rozegrane mam 8 sezonów i 2ćw. LM za sobą, 1płf. i jedno zwycięstwo w LM. Wartości zawodników dalej niskie, ale nie ma co się tym przejmować. One wygląda na to w dużej mierze zależne są od wartości kontraktu. Jak zawodnik zarabia rocznie 500tys, a do końca kontraktu zostało ok. 5 lat to jego wartość to co najmniej wtedy 2,5mln.(pod warunkiem, że jest w miarę już dobry)

To za ile sprzedasz zawodnika, zależy od jego umiejętności. Manager obserwujący go dostaje info od scouta że zawodnik jest dobry, to i manager nie będzie żałował kasy.

// Edytowano 5 razy, ostatni raz 22.01.2013 o godz. 13:25

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2013 21:08    #6
gregotsw - sorry mój błąd, źle przeczytałem pierwszy post w temacie ;) oczywiście że gram w wersję '12. Ale mam przynajmniej ku temu kolejny powód :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.