Zmiana potencjału zawodnika podczas gry?

 fmaniac12412 Partyzant

Postów: 140
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.03.2013 11:19    #11
Zdarza się, że np. w grze zawodnik ma PA 3 gwiazdki, a przy zajebistej formie i dobrym treningu (i dobrym sztabie zapewne) potencjał wzrasta do 3,5 gwiazdki. Ale tak samo potencjał może spaść w skutek kontuzji bądź braku gry. Tak mi się wydaje. Zaobserwowałem coś takiego w FMie.

 ansh Partyzant

Postów: 98
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.01.2009
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.03.2013 11:54    #12
@Gilbert

Cytat, który przywołałeś odnosi się raczej do sytuacji, w której piłkarz z powodu kontuzji po prostu nigdy nie osiąga swojego potencjału. Nie ma tam ani słowa o zmniejszeniu się potencjału. Oczywiście taka jest moja interpretacja, być może to Ty masz rację, nie ja.

 ramos.a Partyzant

Postów: 132
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.07.2011
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.03.2013 14:19    #13
[quote="ShedEnd"]Zdarza się, że np. w grze zawodnik ma PA 3 gwiazdki, a przy zajebistej formie i dobrym treningu (i dobrym sztabie zapewne) potencjał wzrasta do 3,5 gwiazdki. Ale tak samo potencjał może spaść w skutek kontuzji bądź braku gry. Tak mi się wydaje. Zaobserwowałem coś takiego w FMie.[/quote]

Tak tak, identycznie miałem w Liverpoolu. Najlepsza baza + trenerzy tylko z najwyższej półki, i zawodnikowi potrafiło podlecieć o 0,5 gwiazdki do góry.
Hala Madrid! Hala Raúl!

http://www.youtu(...)BAoglxLQ

 Gilbert Młody aktywista

Postów: 1730
Grupa: Ekspert
Dołączył: 08.12.2008
Skąd: Busko-Zdrój
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.03.2013 21:02    #14
[quote="ansh"]@Gilbert

Cytat, który przywołałeś odnosi się raczej do sytuacji, w której piłkarz z powodu kontuzji po prostu nigdy nie osiąga swojego potencjału. Nie ma tam ani słowa o zmniejszeniu się potencjału. Oczywiście taka jest moja interpretacja, być może to Ty masz rację, nie ja.[/quote]

Sytuacja, o której mowa jest przeze mnie rozumiana następująco:
mamy sobie grajka z CA 120 i PA 180. Gdyby miał odpowiednio dużo czasu, dostęp do odpowiednich obiektów treningowych itp. itd. kiedyś w końcu osiągnąłby wspomniane PA=180. Jednakże po drodze przytrafia mu się drastyczna kontuzja, która powoduje tak wielki spadek CA (np. do 70), że już nigdy nie dojdzie do PA=180, a zdąży dojść jedynie np. do 110. Można więc wtedy powiedzieć, że jego PA spadło ze 180, które zostałoby osiągnięte gdyby nie kontuzja, do 110 i bardzo możliwe, że właśnie coś takiego wyświetlają programy typu Genie Scout.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 08.03.2013 o godz. 21:06

…(…)…

 ansh Partyzant

Postów: 98
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.01.2009
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.03.2013 22:07    #15
@Dilbert

Ja rozumuję identycznie jak Ty z małą jedynie różnicą. Mianowicie wg mnie programy typu Genie czy FMRTE wyświetlają jednak ową "prawdziwą" wartość PA, którą (teoretycznie) zawodnik wciąż może osiągnąć, choć w praktyce to się nie zdarzy. Zresztą sprawdziłem to dla różnych grajków w grze z wysoką podatnością na kontuzje. Najpierw sprawdziłem w edytorze jakie powinni mieć PA i potem w Genie ich szukałem i mimo wielu kontuzji po drodze ich PA nie uległo zmianie, jedynie CA nie zmieniło się w ogóle lub prawie w ogóle od pierwotnej wartości. Właśnie dlatego jestem dość zaskoczony, że tamu grajkowi zmniejszyło się PA, gdyż myślałem, że to niemożliwe.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.