Atak i obrona - kłopot

 zidane555 Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.06.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.06.2013, 15:04    #1
Witam, mam pewien problem, z którym nie potrafię sobie poradzić mimo usilnych starań. Od początku mojej 8-letniej przygody z FM-em zawszę rozpoczynam grę mocniejszym zespołem, aby zapoznać się z nowościami i "rozgryźć" nowego FM-ema. Tak samo zrobiłem tym razem, jednak po raz pierwszy w mojej karierze spotkałem się z czymś takim.
Mianowicie mój zespól dominuje, stwarza sobie dużo sytuacji, oddaje mnóstwo strzałów, ale jest cholernie nieskuteczny. Czasami odnoszę wrażenie, że zwyczajnie nie mają do kogo zagrać, chociaż gram ofensywnie... Poza tym tracę masę bramek, co nie powinno być dziwne ze względu na ofensywną grę, jednak większość z tych bramek pada po głupich i kardynalnych błędach obrońców czy też bramkarza (czasami piłka po podaniu do mojego obrońcy odbija się od niego jak od drewna i wpada wprost pod nogi przeciwnika albo obrońca bawi się piłką przed polem karnym...). W dodatku gram intensywnym pressingiem, z ostrym odbiorem piłki, obrońcy maja wysokie wszystkie niezbędne atrybuty, a mimo to zawodnicy (głównie obrońcy) są pasywni, nieagresywni, puszczają każdego jak leci. Próbowałem już chyba wszystkiego, nie pomogło nic, zarówno w grze w obronie jak i ataku.
Dodam, że gram Chelsea, skompletowałem już dość mocny zespół. Największe problemy mam na wyjazdach, zarówno z mocnymi jak i słabymi rywalami. Myślałem, że problem leży w motywacji, jednak zmiana podejścia do zawodników nie pomogła. Nie chcę narzekać, ale nierzadko przeciwnicy grają futbol idealny... Jakaś rada? Czy to kiepski silnik, moje błędy czy zbytnio przywykłem do poprzednich, łatwiejszych odsłon?

 Arcadius Partyzant

Postów: 148
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.06.2013 15:12    #2
Obawiam sie, ze jesli chodzi o niuanse zwiazane z obroncami to takie sa uroki tej edycji. Mam dokladnie to samo. W jakim klubie bym nie gral (mocnym, slabym, srednim), sytuacja sie powtarza
Rada? Czekaj na FM14 :P
Mnie zastanawia dodatkowo inna sprawa. Otoz nigdy w tym fmie nie udalo mi sie zdobyc bramki z dystansu (pomijajac rzuty wolne). Ze skraju pola karnego jasne, ale juz z dalszej odleglosci ani razu. Absolutnie wszystkie takie uderzenia (czy to loby, czy tez konkretne bomby) laduja na poprzeczce.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.06.2013 o godz. 15:15

 KRaven031 Partyzant

Postów: 128
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.06.2013 15:15    #3
Próbowałeś ustawić ŚO jako tradycyjnych z obroną? Zmniejsza im to zakres pracy, i po prostu wywalają piłkę z daleka od bramki, nie kombinują (aż tak) pod bramką.
Co do ataku - jaki wybrałeś styl zespołu, jakie role w ustawieniu? Chociaż trzeba pamiętać, że w rzeczywistości też nie każda akcja kończy się golem, FM wcale nie jest aż tak nierealistyczny :)
Just Raven.

 zidane555 Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.06.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.06.2013 15:27    #4
Formacja 4-2-3-1. Kontrola, płynny styl gry. Krótkie podania, intensywny pressing, agresywny odbiór. Odgrywający, skrzydłowy, schodzący napastnik, ofensywny pomocnik, defensywny pomocnik, rozgrywający(cofnięty lub wysunięty, wsparcie bądź atak). Oczywiście, nie każda akcja kończy się golem, to fakt. Jednak nieskuteczność jest zatrważająca. Próbowałem modyfikować taktykę, zmieniać polecenia indywidualne i zespołowe, grać bardziej ofensywnie albo defensywnie - w ataku coś się czasem dzieje, natomiast w obronie nic. Potrafią wygrać wysoko z mocnym przeciwnikiem, za chwilę porażka ze słabym. Średnio ponad 1 bramka stracona na mecz. 70% traconych bramek pada po błędach bądź po złym ustawieniu, zbytniej pasywności obrońców... Jestem bezradny

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.06.2013 o godz. 15:37

 zidane555 Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.06.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.06.2013 15:41    #5
[quote="Arcadius"]Mnie zastanawia dodatkowo inna sprawa. Otoz nigdy w tym fmie nie udalo mi sie zdobyc bramki z dystansu (pomijajac rzuty wolne). Ze skraju pola karnego jasne, ale juz z dalszej odleglosci ani razu. Absolutnie wszystkie takie uderzenia (czy to loby, czy tez konkretne bomby) laduja na poprzeczce. [/quote]
U mnie to też rzadkość, 2 lub 3 razy zdobyłem bramkę z dystansu, natomiast większość strzałów albo jest blokowana albo ląduje poza stadionem. A poprzeczki... kilka w meczu. Już kiedyś był podobny problem, bodaj w FM 11

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.06.2013 o godz. 15:42

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.06.2013 23:24    #6
co do strzałów z dystansu to zdarzają się strzały do pustej bramki więc czasem mi takie gole wpadają :) ale bardzo rzadko

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.