Problem z Ligą Mistrzów i wyjazdami

 ax2y3 Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.08.2013, 13:20    #1
Witam, objąłem sobie Manchester United właśnie i jestem gdzieś po 29 kolejkach w 4 sezonie.
Pierwszy sezon miałem nie udany, bo dopiero się przygotowywałem do karierki. Taktyki nie miał dobrej, grałem fatalnie i zająłem 6 miejsce w lidzie, w Lidze Mistrzów odpadając w 1/4 finale z Juventusem.
W drugim sezonie skupiłem się na FA CUP i Premier League wygrywając te rozgrywki.
Grałem taktyką 4-2-3-1. Z dwójką Pomocników odbierających piłkę, i z trójką Schodzących napastników wyżej (nawet Ofensywny pomocnik u mnie grał jako Schodzący Napastnik) i najwyżej ustawionym wysuniętym napastnikiem. Grałem zrównoważony ale ofensywny futbol. Z wysokim pressingiem i agresywnym odbiorem futbolówki. (Tą taktyką gram do dzisiaj tylko i wyłącznie u siebie)

W trzecim sezonie, przegrałem w 1/2 finale, lub finale FA CUP nie pamiętam, miałem problemy na wyjazdach.
Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów z Lile w 1/4 finale poszedłem na urlop, ale moi wygrali "mi" drugi raz z rzędu Premier League. Miałem ogromne problemy. Przed sezonem zapomniałem trenować kondycję! i zacząłem preferować (niesłusznie) ten trening w środku sezonu, dostając baty(ale przed pójściem na urlop to zmieniłem)

W Czwartym sezonie, u siebie łoiłem/łoję kogo popadnie. Ale na wyjazdach tradycyjnie miałem problem. Więc zmieniłem taktykę na 4-2-3-1, ale już nie z POP a z Ryglem Def. i Def. Pom. (wsparcie) Ofensywnym Pomocnikiem (OP) (atak) skrzydłowymi (S) (atak) i wysuniętym napastnikiem. Grałem sztywno, linia obrony cofnięta, z kontry, dalekie piły itp. (Tą taktyką gram do dzisiaj na wyjazdach)
Ta taktyka trochę pomogła... bo zacząłem wreszcie remisować na wyjazdach to jednak nie pomogło, bo w Lidze Mistrzów w 1/8 finale z obrońcą tytułu Porto odpadłem. U siebie 0-0, na wyjeździe 5-0 w cztery litery.

To mój skład:
bramkarz de Gea - pewny, rezerwowy Amos też pewniak.
prawy obrońca: często robię rotację, ale nie narzekam moi dostają solidnie, ponad 7 ((jeden 17- letni wychowanek S. Pugh, Rafael, czasem Jones)
Środek: Vidic z Papadopoulasem najlepsza para obrońców w lidze (na LM z Porto oboje kontuzjowani, do tego też Smalling świetny rezerwowy)
Lewa obrona: Ben Daives i Fabio nie narzekam
ŚP: Rezer. Carrick, Fletcher i podstawowi Wanyama i Gary Medel (8.00 oceny) nie mam prawa narzekać.
Ofensywni pomocnicy: Thiago Alcantara (mój najlepszy gracz ok. 8.00 oceny) i Kagawa (powyżej 7.00) nie narzekam
Skrzydła: Young, Zaha, Arda Turan, Welbeck, młode talenty Bellesia, Barker, od biedy Mane, Simone Pepe (skrzydłowi grający bardzo nierówno), podobnie jak
NAPASTNICY: Rooney, Henriquez, Welbeck, Hernandez - potrafią w 2-3 meczach walić hattricki ale w następnych grają lipę. Mam bardzo niestabilnych i nie równych napastników, którzy nawet nie mają prawa myślec o koronie króla strzelców.

Moje pytania brzmią:

1.)Co jest nie tak z moimi napastnikami ??? Czego nawet Rooney jest nieregularny(przez większość część sezonu trenowałem Ofensywę i treningi meczowe to gra w ataku; teraz zacząłem defensywę i grę w obronie trenować)
2.) Czy treningi mają wpływ na grę.
3) Dlaczego nie potrafię dojść przynajmniej do półfinału LM (takie wymagania stawia mi zarząd)? CO jest nie tak z tymi rozgrywkami, może z moją taktyką, kadrą, treningiem?
4) Czy kontuzję trójki najlepszych obrońców mogły mieć wpływ na wynik z Porto?
5) Czy mam prawo narzekać na skrzydłowych i nierówną skuteczność Rooneya?
4) Dlaczego po 29 kolejkach ligowych mam dopiero dwa zwycięstwa... Tak całe, okrągłe dwa zwycięstwa na wyjazdach? Dlaczego tak mało?
5) Czy rozmowy motywacyjne są aż tak ważne, bo ja kompletnie nie mam pomysłu jak je prowadzić. Przeważnie daję, że oczekuję zwycięstwa i, indywidualną, że wierzę w umiejętności tego danego zawodnika. (W przerwie w meczu z Porto (2-0) dałem żeby grali na luzie i dostałem 3 braki, ale fakt postawiłem wszystko na jedną kartę w drugiej części) Jak należy prowadzić te rozmowy motywacyjne?
6) Czy jestem dobrym menadżerem Manchesteru United. Obecnie mam 4 pkt. straty do City i nie wróżę sobie mistrzostwa. Ostatnie trzy kolejki to mecze z Chelsea (4 pozycja) City (1 pozycja) i Liverpoolem (2 pozycja)
7) Czy mam prawo się cieszyć z 2x Mistrzostw Anglii 1x FA CUP przy kompromitacjach w LM (2x ćwierćfinał, 1x 1/8 finał)
8) Czy moja taktyka jest odpowiednia, może coś powinienem zmienić?? Ogólnie jesstem zadowolony bo mam na koncie 3 puchary po 3 sezonach, ale to tak se przez fatalne wyniki na wyjazdach.
9) Czy mogę być z siebie dumny jak fan Football Managera.
10.) Proszę o jakieś dodatkowe wskazówki o Footballu Mangaerze.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdro!

 chris000 Partyzant

Postów: 287
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.05.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.08.2013 13:37    #2
Zrób taką taktykę. OFENSYWNA, pressing, agresywyny odbiór.
4-2-2-2

BR

OL-OŚ-OGP-OP ( wsp, obr, stoper, wsp)

POP-CR ( obr i wsp)

S-S (atak)

K10 - LPK (atak)

na mecze domowe powinna być świetna.

Na wyjazdy też mozesz nią grać, bo jest dużo goli.

Na mecze z bardzo silnymi rywalami + wyjazdy z dobrymi zmien strategie na KONTRATAK i przesuń K10 jako ofensywnego pomocnika, ewentualnie skrzydłowym daj WSPARCIE.

I skład wyrównaj, bo jak u Ciebie gra Fabio, Amos i Carrick czy Fletcher, którzy są już STARZY to się nie dziwie, że złe wyniki osiągasz.
Musisz nakupić SOLIDNYCH grajków.

 ax2y3 Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.08.2013 14:09    #3
Fabio to taki bardziej zmiennik Bena Daivesa w zasadzie, pisałem wyraźnie Amos rezerwowy bramkarz, Fletcher i Carrick też rezerwowi bo grają u mnie Waynyama i Gary Medel. Znalazłem najlepszą taktykę do FM 13. 3-5-2. Tylko nie wiem czy Wanyama i Medel się do niej nadadzą!

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.08.2013 18:55    #4
daj indywidualne treningi poszczególnym piłkarzom, zmniejsz obciążenia zawodnikom poprzez nacisk na trening meczowy suwak w tą stronę gdzie masz nacisk na trening meczowy.
Masz dobrych zawodników więc graj bardziej ofensywnie, przecież to jest ManU Oczy
co do pytań, grając tym klubem masz za mało pucharów, nie powinieneś być z siebie dumny :P mało zwycięstw na wyjeździe bo masz słabą taktykę na wyjazdy, proste? skoro każesz grać na luzie to nie dziw się że odpuszczają i przegrywają zwycięski mecz... przecież musisz im powiedzieć że dobrze grają i oby tak dalej a nie grajcie na luzie... i dawaj wszystko asertywnym tonem... oby pomogło napisz jak coś Ci pomoże, przeanalizuj też dlaczego przegrywasz.. kiedy tracisz gole jak są wtedy ustawieni twoi gracze itd itp.

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.08.2013 19:17    #5
Nigdy się nie mówi, żeby grali na luzie. Ja raz to na próbę zastosowałem, mając pewny tytuł mistrza i ostatni mecz ligowy. Efekt? Po pół godziny 4 gole w dupe. Więc podziękuje za takie "motywowanie". Asertywnie każesz im wygrywać, a jak mecz naprawdę ważny albo ze znienawidzonym rywalem, to drzyj ryj. Jeśli chcesz się zabezpieczyć przed traceniem goli, zainwestuj w lepszych trenerów przygotowania fizycznego - łatwiej Ci będzie kazać zapieprzać graczom 90 minut czy dogrywkę, zmniejszysz też szanse kontuzji z przemęczenia (za to możesz podnieść ją u rywali). Oprócz tego trenuj chucherkom siłę - bardzo łatwo jest o to, żeby taki mały i wątły piłkarz miał ziaziu, bo rywal potraktował go zbyt ostro. Oczywiście siła to nie wszystko, ale wychodzę z założenia, że nigdy nie przeszkadza (chyba, że prowadzisz Barcelonę :P ).
Co do tracenia goli, warto też przede wszystkim ogarnąć taktykę (żeby zgranie było na maxa). Mając do wyboru treningi w danym tyg od paru lat wybieram naprzemiennie defensywa, ofensywa, taktyka. Jak mam duże problemy z kopaczami i ich kondycją, to dorzucę kondycje (raz, dwa razy na sezon). Jeśli gracze nie znają taktyki, to trudno im będzie grać dobrze w defensywie i ofensywie. Nie udziwniaj też ról na boisku, metod zagrywania piłki itd - jeśli mogą, niech grają krótko/średnimi piłkami (do 20m). Futbol angielski się rządzi swoimi prawami, ale po co opierać się tylko na kopaniu futbolówki do przodu? Prowadzisz w końcu MU a nie klub z Blue Square North, gdzie to Twoja jedyna szansa. Raczej zablokuj im swobodę taktyczną (chyba, że Kagawie albo komuś w jego deseń, z dobrą techniką, podaniami, błyskotliwością, dryblingiem, grą bez piłki, szybkością, zwinnością - wtedy aż żal takiego zawodnika trzymać na łańcuchu), wymuś ścisłe pokrycie rywali (w poleceniach dot. rywali), daj agresywniejszy odbiór piłki - będzie dużo kartek i zawieszeń więcej, ale jeśli masz silny fizycznie zespół to świetna metoda na dominację nad rywalami.
I pod żadnym pozorem nie trenuj CIĄGLE jednej rzeczy. Tu właśnie chodzi o to, żeby piłkarze opanowali 2-3 z nich W TYM SAMYM CZASIE. Ja to zaobserwowałem w Realu. Miałem serie ok. 10 spotkań z golem w plecy - postanowiłem się wkurzyć i dałem defensywny trening, bardzo wysoki. Efekt? Przestałem tracić gole (chyba, że fuks rywali), ale moja skuteczność spadła do zera, nie mówiąc już o stałych fragmentach na moją korzyść - równie dobrze moi gracze mogli nie biec w pole karne rywala, efekt byłby ten sam.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.08.2013 19:41    #6
no i ustaw sobie jakiegoś rozgrywającego i odgrywającego ale nie jako rola tak jak jest np. lis pola karnego ale jako ogólna rola w zespole, tam jak masz odgrywający/rozgrywający i podanie do odgrywającego

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.08.2013 20:21    #7
[quote="chris000"]Zrób taką taktykę. OFENSYWNA, pressing, agresywyny odbiór.
4-2-2-2

BR

OL-OŚ-OGP-OP ( wsp, obr, stoper, wsp)

POP-CR ( obr i wsp)

S-S (atak)

K10 - LPK (atak)

na mecze domowe powinna być świetna.

Na wyjazdy też mozesz nią grać, bo jest dużo goli.

Na mecze z bardzo silnymi rywalami + wyjazdy z dobrymi zmien strategie na KONTRATAK i przesuń K10 jako ofensywnego pomocnika, ewentualnie skrzydłowym daj WSPARCIE.

I skład wyrównaj, bo jak u Ciebie gra Fabio, Amos i Carrick czy Fletcher, którzy są już STARZY to się nie dziwie, że złe wyniki osiągasz.
Musisz nakupić SOLIDNYCH grajków.[/quote]
Tą taktykę polecam, ale tylko gdy gonisz wynik. U mnie gra bardzo podobną wiązała się z wynikami 4:3 itp.

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.08.2013 20:54    #8
Zgadzam się z lancos, 4-2-4 to typowe ustawienie albo na dużo słabszego ogóra, albo na sytuację, gdy robi się źle, wynik w plecy i mało czasu i trzeba rzucić WSZYSTKO na szalę. Jeśli nie grasz z kolei skrzydłami tylko środkiem to możesz zastosować 1-4-2(1)-2(1)-3 z trójką napastników, K10 i dwoma osobnikami w środku (albo jeśli jesteś bardzo zdeterminowany, zostaw tylko jednego środkowego pomocnika i daj mu wsparcie, reszta hurrrrra na wroga).

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution