Finansowy dołek

 Avrukk Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.09.2013, 13:25    #1
Cześć, mam poważny problem z finansami i nie mam pojęcia co zrobić by to naprawić.
Prowadzę drużynę z II ligi zachodniej, zupełny przeciętniak. Po zakończeniu pierwszego sezonu przyszedł mi raport, że drużyna straciła 750 tysięcy złotych. Prognoza na ten sezon to strata miliona. Inaczej pisząc, gdyby wszyscy pracowali za darmo to wyszedłbym na zero. Co mam zrobić by nie tylko się odkuć, ale i zarabiać bo nie mam żadnego pomysłu. Sytuacja w skrócie:
W sezonie średnio 600 kibiców na stadionie, po przerwie zimowej miałem ~650.
Umowa z Ruchem Chorzów na coroczne 112 tysięcy.
Nie przekraczam budżetu płac.
Nie spłacam żadnych pożyczek.
Nie kupiłem właściwie żadnego zawodnika, wszystkich ściągam z wolnego transferu.
Infrastruktura szału nie robi.
Sprzedaż najważniejszych grajków i tak nie załata dziury, a reszta ma najwyżej wartość symboliczną.
Maksymalna stawka jaką otrzymuję za mecz na wyjeździe to 14 tysięcy, ogranicza to straty, ale zysku nie ma żadnego.
Mecz u siebie ze Śląskiem to 35 tysięcy z biletów, ale 24 tysiące dla nich.
Szybki awans do wyższej ligi raczej mało prawdopodobny, zwłaszcza z dziurą w budżecie...

Co robić bo pomysłu nie mam już żadnego. Co jest

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.09.2013 13:44    #2
sparingi z mocnymi rywalami, szukanie klubu patronanckiego, teoretycznie tez sprzedaz zawodnikow, ale skoro piszesz, ze to nie pomoze to odpada. no i najbardziej oczywiste- wygrywaj mcze, wiecej ludzi bedzie przychodzic na stadion :P

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.09.2013 15:24    #3
Pensje, pensje, pensje obniż pensje. Popatrz kto najlepiej zarabia, i dużo zarabiających a średnio grających po prostu wystaw na listę transferową. Dziury łataj młodzikami/ wzmocnieniami z WT, które zarabiają malutko.

 Avrukk Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.09.2013 19:52    #4
[quote="zolahc"]sparingi z mocnymi rywalami, szukanie klubu patronanckiego, teoretycznie tez sprzedaz zawodnikow, ale skoro piszesz, ze to nie pomoze to odpada. no i najbardziej oczywiste- wygrywaj mcze, wiecej ludzi bedzie przychodzic na stadion :P[/quote]
Mam organizować sparingi których nie wygram, ani na nich nie zarobię?
Klubem patronackim jest właśnie Ruch Chorzów (płacił najwięcej)
A z meczami wiadomo, czasem się wygrywa, czasem nie, ale uważam, że sezon poszedł mi całkiem nieźle (środek tabeli, 2 runda Pucharu Polski) i średnia frekwencja wzrosła o cały 1%. Nie oczekuję cudów typu cały stadion zapełniony, ale zanim doczekam się nawet tysiąca kibiców to klub będzie już leżał i błagał o dobicie.
[quote="lancos3-11"]Pensje, pensje, pensje obniż pensje. Popatrz kto najlepiej zarabia, i dużo zarabiających a średnio grających po prostu wystaw na listę transferową. Dziury łataj młodzikami/ wzmocnieniami z WT, które zarabiają malutko.[/quote]
Jak już pisałem, gdyby wszyscy grali charytatywnie to wyszedłbym na zero. Płacę zawodnikom ~95 tysięcy na miesiąc i tyle wynosi moja przeciętna strata. Najważniejsi zawodnicy zarabiają 9 tysięcy na miesiąc, ale jestem zadowolony z ich gry, są podporą klubu. Reszta zarabia tak średnio 3-6 tysięcy co jest w sumie standardem dla zawodników z jakimiś gwiazdkami. Na juniorach ciężko się oprzeć bo infrastruktura jest zbyt mizerna by wychowywać ogarniętych piłkarzy na masową skalę. Szlifowanie diamencików chętnych do gry za tysiaka odpada z podobnego powodu. Co do wolnego transferu, nie ma zbyt wielu bezrobotnych których chciałbym zatrudnić, a oni by chcieli być zatrudnieni przeze mnie. Dlatego też pensja często schodzi na drugi plan.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 22.09.2013 o godz. 19:53

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.09.2013 20:01    #5
a kto mowil o sparingach, na ktorych nie zarobisz? :| probuj z jak najsilniejszym rywalem zorganizowac, a na pewno wpadnie niezla sumka. a ze przegrasz, coz... czasem sie wygrywa, czasem nie.

 sebastiano399 Partyzant

Postów: 317
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.06.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.09.2013 20:49    #6
Żeby zarobić na sparingach z mocnymi rywalami to musi być jak największy stadion i przyjść komplet widzów.

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.09.2013 20:59    #7
wiadomo, ze slabszym zespolem nie zarobisz tyle co mocniejszym. chodzi o proporcjonalnosc, moze byc tak ze 50k zarobione przez maly klub moze byc tak naprawde lepszym zarobkiem niz 500k w przypadku duzego klubu

 Avrukk Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.09.2013 21:20    #8
Przykładowa Legia:
Zarząd szacuje, że klub zarobi około 35 tysięcy złotych.
Zespół przeciwny otrzyma 26 tysięcy złotych za udział w tym sparingu.

To nie zarobek, a wegetacja między okienkami.

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.09.2013 21:45    #9
zawsze cos, chciales porad to pare napisalem, kombinuj troche jak zarobic, lepiej dzialac troche niz wogole. jak ci to nie wystarcza to wlacz edytor i po problemie, proste

 Avrukk Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.09.2013 22:26    #10
Oczywiście jestem ci wdzięczny za chęć pomocy, ale to nie rozwiązuje mojego problemu. Staram się organizować sparingi gdy tylko mam taką możliwość bo zawsze lepiej dostać kilka tysięcy niż nic, ale sam musisz przyznać, że taka kwota jest po prostu zbyt mała by zespół wypracował w ten sposób jakikolwiek zysk.

A edytor to zwykłe oszustwo...

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.