Strona

FM 14 - pierwsze wrażenia

 czarnyafc Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.09.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.10.2013 19:17    #121
Czy w wersji BETA zaczynacie karierę, którą będziecie kontynuować w pełnej wersji czy na razie tylko testujecie patrzycie itd?

 fryz Partyzant

Postów: 68
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.12.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.10.2013 19:22    #122
Pytanie do już grających: na czym polega przebudowanie systemu taktycznego? Specjalnie w tym roku nie śledziłem nowości, a nie ukrywam, że istotne zmiany w systemie poleceń dla piłkarzy to dla mnie czynnik decydujący o zakupie nowej części.

Obejrzałem to: http://www.youtu(...)LsMZx4SY i w sumie wygląda na to, że sam system się nie zmienił, tyle, że jest nieco przystępniej podany. Wydaje mi się też, że nie ma możliwości konwersji na klasyczną taktykę, mam rację?

Z góry dzięki.

 08041987 Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.10.2013 20:03    #123
Do pytania czarnyafc dodam czy trzeba jeszcze raz będzie pobierać grę ze steam jak bedzie pełna wersja?

 alq Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.09.2012
Skąd: Jabłonowo Pom.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.10.2013 20:05    #124
Najprawdopodobniej nie. Rok temu przejście opierało się na aktualizacji obecnej wersji. Tak samo najpewniej będzie i teraz. ;)

 aciddrinker Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.04.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.10.2013 20:48    #125
kolejny bug który widzę i zgłosiłem na SI forum, znajomość taktyki przez zespól nie wzrasta mimo różnych kombinacji z treningiem itp itd, żeby było śmieszniej tylko 1 save z 3 jakie mam taki problem występuje. O co do obroni już pisałem wcześniej że jest coś nie tak.

 Jero Partyzant

Postów: 64
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.07.2010
Skąd: Lubliniec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.10.2013 22:52    #126
Pisałem wcześniej o takich wynikach

Legia - Lech 2:7
Górnik - Piast 5:4
Zawisza - Piast 3:5
Podbeskidzie - Wisła 5:4

No to po 10-tej kolejce zwątpiłem

Korona - Zagłębie 0:4
Lech - Wisła 3:4
Podbeskidzie - Górnik 5:4

Po 10 kolejkach Podbeskidzie liderem tabeli 6-2-2 bramki 23:18... Górnik ma 20:20 hehehe, masakra. Wiem, że to beta, ale te hokejowe wyniki już kiedyś się zdarzały. W innych ligach (w tych w których nie gram) wygląda to normalnie... może to błąd ligi w której prowadzimy zespół? Ma ktoś tak np. w Angielskiej grając angielskim klubem? Pozdro

 Bruenor Partyzant

Postów: 128
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.11.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.10.2013 23:04    #127
Gram Southampton, miałem przed chwilą mecz z Crystal Palace. Skończył się wynikiem 2-3 dla przeciwnika, ale statystyki meczu wyglądały tak:
Southampton strzały oddane 16, celne 12 ; Crystal Palace strzały oddane 4 celne 3... Coś jest chyba z tą grą nie tak ;p

 |\\//| Partyzant

Postów: 89
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2012
Skąd: fajna spoko miejscowość
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.10.2013 23:18    #128
Witam! Też zauważyłem tą anomalie bo tak to można nazwać. U mnie akurat Zawisza jest Liderem po 15 kolejkach a najlepsze że na pozycji spadkowej po 10. znajdował się Śląsk oraz Wisła do piętnastej uciekły ale jak patrzeć kręcą się w dole tabeli. Osobiście gram Lechem i niby jeden mecz wygrywam dość wysoko nie tracąc bramki albo tracą po jednej i to taka seria trzech czterech meczy a później seria kilku porażek pod rząd a najlepsze jest to że próby zmiany taktyki nie daję żadnych efektów. Trochę to bulwersujące. I dzieje się to w ekstraklasie bo do LE się łatwą ręką dostałem do fazy grupowej i jak na takie zespoły z jakimi grałem w grupie to trzy wygrane dwa remisy i porażka i awans z drugiego miejsca to mnie zdziwiło. A i ogólne co już zgłosiłem nie działają polecenia wydawane zawodnikom. Raczej działają ale odwrotnie jak to jest zaznaczone. To polecenie co wydasz i świeci się na zielono nie działa a to co na czerwono się świeci co niby koliduje z tym co się wybrało to działa. Dziwne trochę

 monterlinho Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.11.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.10.2013 01:48    #129
zagrałem parę meczy i co do silnika nie będę się jeszcze wypowiadał, ale gdzie są szczegółowe ustawienia dla zespołu i gdzie można ustawić rodzaj krycia dla danego zawodnika oraz czy jak było za pomocą suwaków ustawić poziom gry ofensywnej/defensywnego danego zawodnika?
i wracam do pytania, czy punkty są dzielone na pół po rozegraniu 30 kolejek w Ekstraklasie Polski przed podziałem na grupę mistrzowską i spadkową?

 Cichy9 Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.06.2007
Skąd: Jasło
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.10.2013 02:39    #130
Pograłem trochę i mam swoje zdanie. Tradycyjnie rozgrywam sezon Wisłą Kraków. Rzuciły mi się w oczy następujące rzeczy:

1. Bramkarze - nie bronią nic. Jeżeli już bronią, to przeciwnika - bo mój kompletnie. Jeżeli jest strzał z okolic pola karnego, możemy być pewni, że padnie bramka. Gdyby powiesić tam ręcznik, efekt byłby ten sam.

2. Mój bramkarz nie broni, napastnicy też wykorzystują co 10 sytuację. Czasem pudłują w takich momentach, że głowa mała.

3. Zachowanie obrońców, to porażka. Zawodnik Piasta, czy innego Podbeskidzia z dryblingiem na poziomie około 10 punktów, dostaje piłkę na połowie boiska. Od tego miejsca mija wszystkich zawodników jak tyczki i strzela bramkę. Obrońcy biegną koło niego i nic sobie nie robią.

4. Dziura w środku boiska nie do załatania. Próbowałem wszystkiego, ale wiecznie jest dziura. Moi zawodnicy patrzą na piłki, które ich mijają w odległości kilku centymetrów, a przeciwnik biega po całym boisku jak z motorkiem i zbiera wszystkie piłki. Idą kontry i wiadomo co dalej.

5. Polecenia dla zawodników sobie, a piłkarze sobie. Od starych wersji mam jedną zasadę - nakazuję bramkarzowi wznawianie gry, krótkim podaniem do obrońcy, aby minimalizować ilość strat i kontrataków. Zawsze zdawało to egzamin. Tutaj 1/10 piłek jest adresowana do najbliższego odbiorcy, reszta leci na pałę do przodu. Łączy się to z sytuacją z punktu 4. Idzie kontratak i bramka.

6. Bramki z niewiarygodnych pozycji - tracę i strzelam bramki głową z zerowego kąta. Wytłumaczcie mi jak? Okej, wiem - czasem się uda, ale czasem, nie raz za razem.

7. Bezsensowne podania. Zawodnik o atrybutach podania, decyzji i błyskotliwości na poziomie powyżej 15 podaje nie wiadomo gdzie, mając przy sobie wolnego zawodnika. Ustawiona opcja "graj krótszymi podaniami"

8. Wyniki 3:2, 4:3 itp są normą.

9. Negocjacje kontraktowe - każdy z piłkarzy godzi się na roczny, maksymalnie 2-letni kontrakt, dłuższe propozycje są od razu odrzucane. Rozumiem, że nie każdy zawodnik będzie godził się na długi kontrakt, ale tutaj sytuacja jest odwrotna - mało który się zgadza.

10. Negocjacje transferowe z klubem. Zawodnik, którym się interesujemy jest wyceniany przykładowo na 70 tys € - składamy swoją ofertę, po czym dostajemy odpowiedź, wynoszącą przykładowo 16 MLN €. Sytuacja nie zdarzyła się raz i nie dwa. Zazwyczaj są to kwoty podnoszone z poziomu 20 tys €, do 2 mln €, ale takie kwiatki jak opisywany powyżej także się trafiają.

Chyba tyle z rzeczy, które pamiętam. W razie czego coś jeszcze dopiszę. Na chwilę obecną mam mocno mieszane uczucia, zwłaszcza że ostatnią wersją którą nabyłem była 12-tka. W 13-stkę nie grałem - zniechęciło mnie niestety demo.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.