Strona

FM 14 - pierwsze wrażenia

 Szarlatan Wróg ludu

Postów: 255
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.12.2008
Poziom ostrzeżeń: 3
0
30.10.2013 02:43    #371
na napastnika* rzecz jasna.

 Devilyn Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.10.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2013 02:59    #372
[quote="Szarlatan"][quote="robal15"]W marcu. Po tym updacie silnik to jest jakaś masakra. Każda akcja wygląda tak samo: podanie do skrzydła, rajd skrzydłowego, wrzutka i gol. W ogóle nie ma prostopadłych podań, kontr i akcji sam na sam. Obrona i bramkarz dalej grają beznadziejnie. Równie dobrze mogło by ich nie być. Wyniki są hokejowe: 4:0, 5:3 lub 4:3. Zawodnicy biegają jakby bili pijani:)

Poprzednia wersja silnika meczowego była o 100% lepsza. Już czekam na kolejną łatkę, która jak zwykle poprzestawia wszystko do góry nogami.[/quote]

w fm 13 też nie było prostopadłych podań. żeby nie było zagrań na dobieg, na obrońcę czyhającego na linii spalonego, w głowie się nie mieści. przecież to standardowa zagrywka. czego się spodziewać, skoro silniki meczowe tworzone są pod dwie formacje: 4-4-2, i pochodne formacji z jednym napastnikiem i dwoma skrzydłowymi pomocnikami (plus środkowy ofensywny pomocnik w klubach hiszpańskich). nasz wpływ na rozgrywkę jest ograniczony do minimum. nie ma szans na jakiś "własny styl". skrypty, i nic więcej. nudy niesamowite.

tylko u mnie w 12 rozegranych spotkaniach aż 10 razy padła nieuznana bramka? o dramatycznych słupkach i poprzeczkach już nie wspomnę.

poza tym, jestem już pewien, że reaserch takich lig jak turecka czy rosyjska robił ktoś, kto jest fanem krykieta. nie ma szans, żeby była to praca kogoś, kto naprawdę śledzi tamtejsze rozgrywki. gdyby nad bazą danych pracował w SI chociaż jeden pasjonat piłki nożnej, to nie wypuściliby tak niedopracowanych zawodników. smutne, ale prawdziwe.[/quote]


czyli co, w tym roku Fifa Manager 14 Legacy Edition? ;)

 ladygaga Partyzant

Postów: 103
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2013 08:21    #373
[quote="siweq"]Witam, nie mam za wiele czasu na grę, a jak już jest wezmę to zazwyczaj gram długo jedną karierę. Dlatego zastanawiam się kiedy najlepiej rozpocząć nową karierę tak żeby mieć pewność, że gra nie będzie w najbliższym czasie aktualizowana? Nie chce zaczynać kariery gdzie okaże się, że za 3 dni, że gra jest np. zbyt łatwa i będę musiał zaczynać na nowo.[/quote]

Z takim nastawieniem to lepiej wogole nie zaczynac ic pograc na kurniku

 dZiX Partyzant

Postów: 161
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.06.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2013 09:52    #374
[quote="ladygaga"][quote="siweq"]Witam, nie mam za wiele czasu na grę, a jak już jest wezmę to zazwyczaj gram długo jedną karierę. Dlatego zastanawiam się kiedy najlepiej rozpocząć nową karierę tak żeby mieć pewność, że gra nie będzie w najbliższym czasie aktualizowana? Nie chce zaczynać kariery gdzie okaże się, że za 3 dni, że gra jest np. zbyt łatwa i będę musiał zaczynać na nowo.[/quote]

Z takim nastawieniem to lepiej wogole nie zaczynac ic pograc na kurniku[/quote]

Polecam zajrzeć do słownika.

 Pgoroo Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.10.2012
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2013 10:21    #375
Ja po najnowszym updacie miałem niezły problem graniem. Na 3 mecze przed końcem sezonu raptem zacząłem przegrywać z kandydatami do spadku. Ligę wygrałem tylko dzięki przewadze wypracowanej przez cały sezon i remisie w ostatnim meczu z drużyną która już z ligi spadła. Grałem klasyczne 4-4-2 z szybkimi skrzydłowymi. W pierwszych meczach nowego sezonu zacząłem grać Diamentem. Niby wyniki lepsze ale mam straszne problemy z posiadaniem piłki. Na duże zmiany w taktyce nie mogę sobie pozwolić bo po prostu nie mam na to odpowiedniej kadry ani funduszy na transfery. Stwierdziłem że nie będę nic zmieniał narazie bo pewnie i tak następny update pozmienia mechanikę gry.
Két szót ismerek,
Mindig és Soha.
Fradista mindig,
Újpesti Soha!

 xkemalx Partyzant

Postów: 155
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.09.2008
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2013 11:11    #376
Na początku granie w FM to zupełna loteria dlatego chyba nie warto próbować grania słabymi drużynami tylko rozegrać się jakimiś celebrytami :) Trzeba jednak oddać twórcom gry że poprzez wrzucenie konferencji do wiadomości zmusili mnie do odpowiadania na pytania :) Tak zawsze szedł na nie asystent :)

 Mimos Partyzant

Postów: 117
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.10.2012
Skąd: Sucha Beskidzka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2013 11:39    #377
Tak z innej beczki, polecam artykuł w pazdziernikowym Logo na temat FM;)

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2013 11:41    #378
[quote="Pgoroo"]Na duże zmiany w taktyce nie mogę sobie pozwolić bo po prostu nie mam na to odpowiedniej kadry ani funduszy na transfery. Stwierdziłem że nie będę nic zmieniał narazie bo pewnie i tak następny update pozmienia mechanikę gry.[/quote]

No właśnie, i tutaj robi się problem. Za każdym razem, gdy patch wychodzi, to trzeba całą taktykę i skład wymienić, aby wpasować się w nowe skrypty, schematy nowego silnika meczowego. A tego się nie da zrobić w trakcie sezonu. To jest chore.

[quote="Szarlatan"]w fm 13 też nie było prostopadłych podań. żeby nie było zagrań na dobieg, na obrońcę czyhającego na linii spalonego, w głowie się nie mieści. przecież to standardowa zagrywka. czego się spodziewać, skoro silniki meczowe tworzone są pod dwie formacje: 4-4-2, i pochodne formacji z jednym napastnikiem i dwoma skrzydłowymi pomocnikami (plus środkowy ofensywny pomocnik w klubach hiszpańskich). nasz wpływ na rozgrywkę jest ograniczony do minimum. nie ma szans na jakiś "własny styl". skrypty, i nic więcej. nudy niesamowite. [/quote]

Zgadza się, o ile na początku bety dało się grać formacją bez skrzydłowych, bo istniały wtedy jeszcze podania prostopadłe, to teraz gra mnie zmusza do grania skrzydłowymi. Nawet gdy nie mam w mojej formacji skrzydłowych, to i tak grają skrzydłami, pomimo tego, że ja im każę grać środkiem. Wtedy na skrzydle biega boczny obrońca, i każda piłka idzie do niego. To jest jakaś masakra, że gra mnie zmusza do używania jakiś określonych schematów, bo inaczej to będą źle grać. W tej grze nie da się grać po swojemu.
Masz rację, każda hiszpańska drużyna gra taką taktyką, jaką wymieniłeś wyżej. Też mnie to strasznie wkurza.

I teraz mam dwie opcje: albo grać od nowa skrzydłami, albo czekać na nowego patcha, który znowu poprzewraca wszystko do góry nogami. I co roku sytuacja wygląda tak samo...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.10.2013 o godz. 11:43

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Tomekk73 Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.10.2011
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2013 13:49    #379
szkoda tylko, że w kioskach jest już tylko nr listiopadowy Loga

 BeKaSiak Partyzant

Postów: 141
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.04.2011
Skąd: Lechia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2013 13:53    #380

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.