NAPASTNICY w FM14

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2013, 18:09    #1
Witam, to że nowa wersja FMa nas nie rozpieszcza to już wiemy ;) wiekszosc z was narzeka na obroncow choc ja sie z tym nie zgadzam bo obrona u mnie to wymiata i nie pamietam w porzednich wersjach zeby w polowie pierwszego sezonu stracil tak malo goli (raptem 6 w lidze z czego tylko raz stracilem 2 bramki w meczu 4 razy po jednej i az 12 czystych kont :). Domyslam sie ze glownie to chodzi wam bardziej o ich zachowanie w obronie niz skutecznosc no ale jesli obrona jest skuteczna to po co sie tym przejmowac ;). Dla mnie zmora to srodkowi napastnicy i schodzacy ze skrzydla !!! Grajac Barcelona w 17 meczach strzelilem raptem 30 czyli niecale 2 bramki na mecz co jak na potencjal i sile napadu wrecz tragedia !!! Neymar w 21 meczach strzelil raptem 4 bramki z czego 2 w jednym meczu srednia to 6.64 ! Messi w 16 meczach w lidze strzelil 6 bramek z czego 3 z karnego srednia 6.96 ! W kazdym meczu jestem w posiadaniu pilki miedzy 60-70 % strzaly na bramke miedzy 20-30 lub czasem nawet wiecej i czasami strzele tylko 1 bramke a przeciwnik ma ok. 6-10 strzalow a i tak czasem wbije ta jedna ! Przeciez golym okiem widac ze przy takich statystykach i z takimi graczami jakich ma Barsa to powinni spokojnie wbijac min 3 bramki. Messi gra na szpicy i jaka role bym mu nie dal to tragedia, wychodzi sam na sam to zawsze wybroni bramkarz, a wogole z 90 % strzelonych bramek to i tak wpada po sparowaniu bramkarza rywali (WTF?). Weic sie pytam jaki tu realizm zw tej grze? Grac i kombinowac jak oszukac kompa czy grac realnie stosujac normalna taktyke ?

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2013 18:23    #2
Ustaw sobie w przygotowaniu przed meczem 'poruszanie się w ataku'. Powinno pomóc.

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2013 19:03    #3
na poczatku do konca wrzesnia mialem ustawione "tylko taktyka" dopóki druzyna nie wytrenowala taktyki na 100%, potem zawsze mam "gra w ataku" bo taka gre preferuje i nic sie nie zmienilo. Z reszta prowadze tez reprezentacje Argentyny i tam jest podobnie z napastnikami czy to grajac z przodu niskim i szybbkim Aguero czy Higuainem masa strzalow nawet wiecej niz grajac Barsa a bramek jak na lekarstwo.

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2013 19:11    #4
Z poprzednimi wersjami nie mialem takich problemow jak z tym, poprzedniego uwazam za najbardziej dopracowanego, im dluzej w klubie tym coraz lepsze wyniki i wygrane ligi czy puchary z Leeds udalo mi sie stworzyc prawdziwy Dream Team zdominowalem Lige a Lige Mistrzow wygralem 4 razy z rzedu, taktyka taka jak w Barsie lis pola karnego i dwaj schodzacy napastnicy wymiatali, walilem ponad 100 bramek w sezonie a Lukaku byl najlepszym napadziorem na swiecie :) poczatki byly o wiele lepsze slabszym zespolem i zawodnikami niz w tej wersji...

 Lord_mayday Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.04.2008
Skąd: Wielowieś
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2013 19:56    #5
Ja również potwierdzam wypowiedz poprzedników. Ja mam cały sezon poruszanie się w ataku, prócz oczywiście okresu przygotowawczego. Powodzenia

 Frangles Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.05.2009
Skąd: Wadowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2013 22:02    #6
Co do napastników to grając dwoma w United w 2. sezonie statystyki ligowe prezentowaly się następujaco:
Mecze Gole Średnia ocena
Rooney 30 18 7,23
RVP 27 17 7,43
Welbeck 27 5 6,70

Czyli grając dwoma napastnikami większą część sezonu (Welbeck przeważnie wchodził z ławki) strzeliłem 35 goli z 77.
Kagawa OPL 12 goli, Valencia 5, James Rodriguez 2, Januzaj 2. Też nie powalająco, reszte goli strzeliła para środkowych obrońców.
Rooney i van Persie mieli duży problem wykorzystywać sam na sam z bramkarze, większość poprostu strzelali w bramkarza, Robin strzelił kilka goli lobami, bo chyba sie zczail, ze nie ma sensu prosto w bramkarza strzelac. Częściej strzelali gole z trudniejszych pozycji np. woleje.
Bardzo dużą ilość goli strzeliłem po wrzutkach, przykładowo Kagawa z lewego skrzydła zagrywa w pole karne i Valencia pakuje niepilnowany do bramki i odwrotnie. Co do obrony to prawie cały sezon spisywali się bardzo dobrze, jedynie pod koniec sezonu miałem dwa incydenty, w których zachowali się jak przedszkolaki. Ostatnio grając w kadrze przeciwko Macedonii Pandev minął 3 moich graczy jak tyczki i strzelił w słupek, piłka odbiła się przed pole bramkowe i 5 zawodników i bramkarz nawet nie mrugneli i patrzyli jak Pandev podbiega by wpakować piłke do pustej siatki.
Dzięki za tl;dr xD

 tomek7cr Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2007
Skąd: Wallington (USA)
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2013 22:18    #7
U mnie Van Persie w pierwszym sezonie, jeszcze grając w Beta wersje miał 11 bramek we wszystkich rozgrywkach. Gram już jakoś chyba piątym różnym zespołem i w każdym byłem bliski zwolnienia i odechciewa się grać po pierwszym sezonie. W poprzednich wersjach nie miałem takich problemów. Taktyki stosowałem już różne, i były one wytrenowane. Dziwne, chęci do gry odchodzą z dnia na dzień. Przykładowo gram teraz PSV i w połowie sezonu jestem na 10 miejscu. Nie mówię tu żeby wygrywać ligę w pierwszym sezonie jak co niektórzy ale chociaż walkę o tytuł a jak na razie jest bardzo kiepsko. Mój najlepszy napastnik Taivonen strzelał w pierwszych kilku meczach a potem się zaciął i odblokował się jakieś 10 meczy później po rzucie karnym i to wszystko.

 kurupt Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1111
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.08.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2013 01:47    #8
Ja nie mam problemu ani z obroną, ani z atakiem. Co prawda, prowadzę tylko Lecha, ale lider po rundzie jesiennej i wyjście z pierwszego miejsca w LE mówią same za siebie. FM 14 to bardzo wiele szczegółów. Faktycznie, nie posiadam takiego materiału ludzkiego, jak Wy, no ale 15 goli Teodorczyka uważam za wynik satysfakcjonujący.
Sęk jest być może ukryty gdzieś głęboko. Messi? Spójrzmy na to, jak gra w rzeczywistości:
- ogromna swoboda w działaniach, praktycznie 0 narzuconego stylu, robi co chce
- strzały z dystansu - Leo często je oddaje wiedząc, że celne i soczyście ładuje z lewej i prawej nogi
- rajdy z piłką - wiadomo
- pressing - cały sens tiki-taki opiera się na agresywnym pressingu już na połowie rywala, by szybko go skontrować
- Messi to piłkarz, któremu nie przypasowałbym chyba żadnego z rodzaju napastnika - ani to klasyczna 9, ani kompletny napastnik, ani ogrywający, ewentualnie schodzący napastnik, ale równie dobrze może być klasyczną 10

Podsumowując, na pewno jest rozwiązanie tego problemu, w końcu FM to gra liczbami. Nie będę narzucał żadnego rozwiązania, tym bardziej, że nie znam szczegółów taktyki. Niemniej polecam wykonanie dużej pracy jeśli chodzi o polecenia indywidualne. Najlepiej już w pretemporadzie.
Opinia publiczna to dziwka.
------
http://kurupt.cmrev.com/kariery.html

 McMoney Młody aktywista

Postów: 801
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.07.2007
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2013 14:28    #9
Ja akurat mam sytuację odwrotną. Jak grałem jednym napastnikiem, za nim OPŚ oraz dwóch OPL/P, a za nimi dwaj defensywni to miałem sytuację podobną do Ciebie. Wiele akcji, chodź znowu nie jakoś przesadzona a bramek jak na lekarstwo. Teraz gra. dwoma napastnikami, za nimi OPŚ, potem PP/PL no i DPŚ. Od tego momentu zacząłem strzelać więcej bramek. Co do zachowania napastników to nie widzę jakiegoś problemu. Wiadomo, czasem zmarnuje setke, nie raz wybroni bramkarz, co się zdarza, ale też często strzelają. Dawno nie miałem meczu, żeby skończyć go bez dorobku bramkowego. Więc zachowanie napastników mi się podoba i nie mam tu nic do zarzucenia. Gorzej z obroną i ich zachowaniem, ale to już opisywałem w paru tematach. Tak czy owak mecze kończę z wynikami po 4:4, 6:4, 5:5, czy 3:4, czyli bramek od groma, co znowu mnie nie zadowala bo mało tu realistyki. Ale co do napastników nie widzę problemu, więc podejrzewam, że musisz gmerać w taktyce, poleceniach zespołu, ewentualnie też w poleceniach indywidualnych.
Glory, Glory MAN UNITED !!

 Arcadius Partyzant

Postów: 148
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2013 16:10    #10
Na brak goli nie moge narzekac. Pada ich makabryczna ilosc. Meczow bez bramek bylo moze kilka. Co nie zmienia faktu, ze jesli widze napastnika wychodzacego na pozycje sam na sam to w 9 przypadkach na 10 nie trafi. Bramki padaja z dystansu, po dobitkach, ale nie w sytuacjach sam na sam. Ten problem byl juz poruszany na forum SI. Czy cos sie zmieni? Zobaczymy

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.