Strona

FM 14 - pierwsze wrażenia

 rodem Młody aktywista

Postów: 129
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2013 13:53    #2
Jak ustawić krycie indywidualne podczas meczu Co jest

 lampard2 Partyzant

Postów: 66
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.07.2011
Skąd: kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2013 14:12    #3
Czy wy też tak macie,że wasi zawodnicy marnują sytuacje sam na sam?. To się tyczy moje drużyny ale również druzyny rywali

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2013 14:28    #4
[quote="sCan"][quote="Emeryt"][quote="robal15"][quote="sCan"][quote="robal15"]Zgadza się, za tanio można kupować gwiazdy. To jest kolejny zjebany element w tej grze.[/quote]

Skoro tyle elementów w tej grze Twoim zdaniem jest zjebanych to zostaw ją w spokoju. Odstaw na półkę, usiądź wygodnie w fotelu i odpoczywaj.. Nie powiem[/quote]

To zaproponuj mi lepszego symulatora niż FM. A widzisz, nie ma, więc muszę się męczyć z tym gównem...peace.

Na początku swojej kariery chłopcy się starali, bo mieli konkurenta, a teraz niestety osiadli na laurach.[/quote]

Taka niestety prawda, dopóki ktoś nie zrobi dobrej konkurencji, będziemy musieli pozostać przy FM-ie, który coraz to bardziej się pogarsza (chociaż według mnie FM14 jest lepszy od FM13 który był tragedią).[/quote]

No i właśnie takiego podejścia moja skromna osoba nie jest w stanie ogarnąć.. Nic nie musicie, nikt Was nie zmusza do grania w Football Managera. Skoro cierpieniem jest dla Was granie w coraz gorsze wersje, to może warto odpuścić i przestać grać?![/quote]

I widzisz, tu jest problem. My kochamy tę grę i jednocześnie ją nienawidzimy. SAMI są sobie tego winni. Przez prawie dziesięć lat wciąż widzę te same błędy, które powtarzają się prawie co roku. Nie widzę postępu. Silnik jak leżał tak leży. A niektóre banalne bugi wprawiają mnie w osłupienie. Mam wrażenie, że oni w ogóle nie testują tej gry. Zrobią coś, dadzą ludziom i niech dzieje się wola Boża. Wytłumacz mi, jakim cudem nie zauważyli buga związanego z wolnymi? Gdy ustawisz, aby zawodnik krył bramkarza, to kryje własnego a nie przeciwnika.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 abcde Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.01.2013
Skąd: awssss
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2013 15:44    #5
[quote="robal15"][quote="sCan"][quote="Emeryt"][quote="robal15"][quote="sCan"][quote="robal15"]Zgadza się, za tanio można kupować gwiazdy. To jest kolejny zjebany element w tej grze.[/quote]

Skoro tyle elementów w tej grze Twoim zdaniem jest zjebanych to zostaw ją w spokoju. Odstaw na półkę, usiądź wygodnie w fotelu i odpoczywaj.. Nie powiem[/quote]

To zaproponuj mi lepszego symulatora niż FM. A widzisz, nie ma, więc muszę się męczyć z tym gównem...peace.

Na początku swojej kariery chłopcy się starali, bo mieli konkurenta, a teraz niestety osiadli na laurach.[/quote]

Taka niestety prawda, dopóki ktoś nie zrobi dobrej konkurencji, będziemy musieli pozostać przy FM-ie, który coraz to bardziej się pogarsza (chociaż według mnie FM14 jest lepszy od FM13 który był tragedią).[/quote]

No i właśnie takiego podejścia moja skromna osoba nie jest w stanie ogarnąć.. Nic nie musicie, nikt Was nie zmusza do grania w Football Managera. Skoro cierpieniem jest dla Was granie w coraz gorsze wersje, to może warto odpuścić i przestać grać?![/quote]

I widzisz, tu jest problem. My kochamy tę grę i jednocześnie ją nienawidzimy. SAMI są sobie tego winni. Przez prawie dziesięć lat wciąż widzę te same błędy, które powtarzają się prawie co roku. Nie widzę postępu. Silnik jak leżał tak leży. A niektóre banalne bugi wprawiają mnie w osłupienie. Mam wrażenie, że oni w ogóle nie testują tej gry. Zrobią coś, dadzą ludziom i niech dzieje się wola Boża. Wytłumacz mi, jakim cudem nie zauważyli buga związanego z wolnymi? Gdy ustawisz, aby zawodnik krył bramkarza, to kryje własnego a nie przeciwnika.[/quote]



Jedno rzecz poprawili i mają nas w ....
Poprawili system zabezpieczeń ( TO DOBRZE) ale przez to stracili motywację do działania a dodając do tego pozycję monopolisty...

 zollw Partyzant

Postów: 228
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2011
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2013 16:02    #6
Ja nie spotkałem się z możliwością kupna gwiazdy bardzo tanio, wręcz przeciwnie komputer żąda kwot 50 mln + za zawodnika który ma 20 lat, ok ja rozumiem że mogą uważać go za taent itp, ale bez przesady. W drugą stronę jest jeszcze gorzej komputer chce kupić piłkarza z pierwszej jedenastki mojego zespołu który wart jest 10 mln a komputer z łaski daje 5 mln i koniec. Następna sprawa to 30 strzałów na mecz z czego dwa wykorzystane, przeciwnik 5 strzałów wykorzystane 4 nie wiem jak mogę to zmienić, oczywiście nie oczekuję wyników 30-0 ale na 10 strzałów jakie oddaje Ronaldo z czego w ostatnim meczu było 8 sam na sam wykorzystał jeden to jest przesada. Ostatnia rzecz to co Ci piłkarze wyprawiają w czasie meczu, Ronaldo marnuje dwa karne a w sumie to już 6 karny w sezonie zmarnowany oceany po meczowe 3.0, 4.7 Benzema, Bale 6.0 i tak co drugi mecz.

 janas123 Partyzant

Postów: 42
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2013 17:22    #7
hmmm ja zlozylem za Lewandowskiego jedna oferte 25 mln bodajze i od razu sie zgodzili :D, a FM 13 dawalem City za niego ponad 50 i nic :O

 zollw Partyzant

Postów: 228
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2011
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2013 17:57    #8
On jest jedynym wyjątkiem bo ma krótki kontrakt ;<

 janas123 Partyzant

Postów: 42
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2013 18:55    #9
aha bo wlasnie tak sie zdziwilem :). Ale ten kto zaczyna grac to polecam Lewego, supersnajper jak znalazl ;)

 Aldor Partyzant

Postów: 19
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.11.2013 01:33    #10
Chyba musze jakims mocniejszym klubem zagrac w ta gre bo nie moge uwierzyc jak ktos jest w stanie nie wygrywac wszystkich meczy grajac np. Realem. Zaczalem drugi sezon Soton - myslalem, ze bedzie gorzej, a tu 4:0 z Tottenhamem pierwszy mecz, drugi spokojnie 2:0 i trzeci tez zapowiada sie pogrom. Niech nikt tego nie uznaje za przechwalki bo ja jestem bardzo slaby w ta gre! Zwyczajnie ona jest na maksa niedopracowana i wystarczy 5 minut spokojnych spostrzezen zeby ja rozpracowac na lopatki.
Mowiac o snajperach - Jay Rodriguez. 2 mecze 6 bramek. :D

Co do transferow... sa mega dziwne. Mozna kupic Fabregasa, Lewego, Kiyotake, Shurrle czy Torresa za 2-3 miliony... za 17 latka z Atletico mniej niz 25 mln nie ma co sie pokazywac. Z realizmem nie ma za wiele wspolnego. Jak zreszta caly FM14 ;) Typowy arcade, a nie symulator - przynajmniej na ta chwile. Cale granie polega na wylapywaniu bledow w grze/silniku meczowego i wykorzystywanie ich na swoja korzysc (stad mega sukcesywne ustawienie 6-2-1-1).
Wiele mowilo sie, ze polecenia w trakcie meczow beda teraz SUPER WAZNE. A ja powiem na to - gowno prawda. Ja tam gram w sposob:

1. odpal mecz
2. rozmwowa motywacyjna
3. ide zrobic herbate i kanapki
4. wracam i zazwyczaj jest zwyciestwo.

Polecenia taktyczne i tak nigdy w zyciu nic mi jeszcze nie daly bo pilkarze sa zbyt glupi by sie do nich stosowac.

Przy czym zauwazylem jedna ciekawa rzecz. Nie zwyklem grac w stylu zapisz/wczytaj (przed kazdym meczem i po kazdym przegranym ;) ), ale z reka na sercu raz mi sie w nowej odslonie zdarzylo (nie moglem pogodzic sie z porazka z bodaj 18 wtedy West Hamem)... i ku mojemu zdziwieniu nie wazne co bym zrobil, nie wazne kto gralby w wyjsciowym skladzie, nie wazne jaka rozmowa, nie wazne polecenia taktyczne - wygrac sie po prostu nie dalo (wierzcie mi bo co najmniej 25 razy probowalem). Oczywiscie nic to, ze przez ostanie 5 kolejek lałem kazdego jak chcialem. Przyszedl West Ham i koniec, za Boga nie dalo sie wygrac.
Troche musze przyznac mnie to rozczarowalo... No bo przeciez po cos jest ta taktyka, tak? Jakos powinna wplywac na wynik, tak? Coz, najwyrazniej nie bo nie wazne jak ja dostosowywalem nic mi to nie dalo! Po kilku godzinach prob odpuscilem sobie i po prostu zagralem na urlopie. Zremisowalem.

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.11.2013 08:51    #11
Aldor zgadzam sie ztobą w 100% grajas Barceloną co bym nie ustawiał w poleceniach dla drużyny czy to podania krotkie czy to po ziemi czy to taempa szybkie czy wolne to oni po prostu głupieli. Fakt ze przewaga 60-70% strzałow ze 30 ale moze z jedna bramke wbili lub dwie albo wcale, skrzydlowi i napasnicy to tragedia. Wiec wylaczylem im wszystko zostawilem tylko presing wysoki i zmiana niesamowita, nagle po 3-5 bramek zaczeli walic, wkoncu Messi i skrzydla szaleja :) wychodzi na to ze wystarczy ustawic im gra plynna i sami wiedza co maja robic a nie na sile kazac im grac co ja chce.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.