FM 2014 slaby realizm odbiera przyjemnosc z gry...

 piotria Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2013, 10:29    #1
Zaczynalem przygode z managerami od edycji 00/01 i tak nieprzerwanie do fm 2009 wlacznie gralem w kazda wersje. Pozniej zmiany w fm 2010 jakos mnie przerosly. Mnogosc opcji zabijaly we mnie zapal do gry juz na przygotowaniach do sezonu. W ten sposob ominalem 3 edycje gry az do wersji 2012. Problem w tym ze fm12 kupilem gdy 13 byla od paru miesiecy na rynku . Przebrnalem w koncu przez okres przygotowawczy i zaczalem nadrabiac zaleglosci. Jednak i ta edycja mnie nie porwala tak jak poprzednie i zakonczylem gre po polowie sezonu. Nadeszla premiera fm 2014, postanowilem wiec ze gre kupie w dniu premiery, zacisne zeby i zagram caly sezon Realem. Udalo mi sie, ale... Moje pytanie brzmi gdzie jest realizm tej gry. Gdzie jest ten magiczny Ronaldo ktory strzela mnostwo goli ? U mnie byl najlepszy w druzynie, najwiecej goli itp ale gral strasznie nie rowno. Moze to wina mojej taktyki ze tak gral ale patrzylem tez na innych i szalu nie bylo. Messi byl po prostu przecietny. Wlaczylem sobie podglad innych wielkich lig i co widze ? Bayern moze i radzi sobie w Bundeslidze ale w LM nie wychodzi z grupy po katasrofalnej grze !!! Nastepnie, Steaua dochodzi do 1/8 finalu w LM zostawiajac w grupie PSG w ktorym Ibra gra jak Lewy w Reprezentacji. Benfica ogrywa Milan 5:2 w dwumeczu. Malo tego , CSKA dochodzi do cwiercfinalu ogrywajac MU. Faworyci padaja jak muchy. Dodatkowo w przyplywie zlosci wczytalem ponownie gre po porazce z OM 3:0, po wczytaniu wygralem tymi samymi ustawieniami 2:1 . Barcelona miala podobna sytuacje tyle ze mecz z Dortmundem wygrali u siebie 4:0 a po moim wczytaniu gry zremisowali 2:2. Wiecej w tej grze przypadku niz realizmu. Pamietam czasy gdy Roma byla na fali to i w CM01/02 zespol gral bardzo dobrze. Jestem bardzo zawiedziony bo ten "przypadkowy realizm" odbiera mi przyjemnosc z gry, a przeciez od FM 2014 oczekuje przedewszystkim realizmu.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.11.2013, 10:34

 rodem Młody aktywista

Postów: 129
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2013 12:46    #2
To chyba dobrze że po ponownym wczytaniu wynik meczu jest inny, no nie? Źle byłoby gdyby był zawsze taki sam, bo to by oznaczało że jest ustalony z góry i gra zawodników nie ma na niego wpływu. Piszesz 4:0 a później 2:2 - przecież bramki zależą od tak wielu sytuacji w meczu, nie zawsze wskazują na lepszą drużynę. Może jakbyś wczytywał 30 razy ten sam mecz, potem uśrednił to wyjdzie ci która drużyna jest lepsza

 Szarlatan Wróg ludu

Postów: 255
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.12.2008
Poziom ostrzeżeń: 3
0
22.11.2013 13:11    #3
mam podobne odczucia. w fm'ie robi się za ciasno. jeżeli gra się w to od kilku lat, to kolejne deja vu ze zjebanym silnikiem meczowym jest nie do przyjęcia. po prostu szkoda czasu na to czasochłonne przygotowywanie zespołu, bawienie się smaczkami, jeżeli ma się świadomość, że przed nami seria spotkań wywróconych do góry nogami w swoim realizmie. ustawiając czterech obrońców, trzech środkowych pomocników, trequartistę i dwóch napastników + dając grę środkiem pola, węższe pole gry, a nawet podania na wolne pole (co powinno sprzyjać grze środkiem) za chuja pana nie można grać środkiem. w tej grze nie ma czegoś takiego jak gra środkiem (zanim kolejny fan SI wyskoczy do mnie z ryjem, to proszę najpierw odpalić fm'a i samemu sobie sprawdzić, czy nie jest tak jak piszę). niemal każda akcja rozprowadzana jest w oparciu o bocznych obrońców (wsparcie), nawet jak dostaną polecenie: "ścinania do środka", to i tak stoją szeroko jak cipy w trakcie rozwarcia. każda akcja polega na tym, że dwóch pomocników coś tam między sobą klepie, po czym podają na skrzydła, gdzie obrońca podprowadza piłkę, i albo wdaje się w drybling aby dośrodkować z linii końcowej (mimo, że nikt go kurwa nie prosił), albo poda do środka, gdzie pomocnicy znów będą klepać piłkę bez sensu, albo strzelać. ale co to są za strzały: po animacji od razu wiesz, że nic z tego nie wyjdzie. są po prostu akcje po których nie ma prawa nic wpaść. strzelają po siedem razy w trakcie meczu, mimo całkowitego zakazu. nie da się na to patrzeć, kiedy prowadzona drużyna w pełni dominuje i oddaje po 40 strzałów na mecz, z czego jakieś 15 należy do pomocników, z których przykładowo jeden ma atrybut strzałów z dystansu: 15, wykańczanie akcji:14, i pomimo tego, że jego średnia ocen jest najlepsza w lidze (co znaczy, że jest na mega gazie), to na 16 spotkań tylko raz trafił do bramki. już nie chodzi mi o to żeby trafiał seryjnie, tylko o przekoksowaną liczbę strzałów. w każdym meczu musi być średnio 20 akcji, po których na wstępie wiemy, że nic nie wpadnie, bo bramkarz to wyciągnie. czysta reżyserka. programiści nie ogarneli liczby strzałów oddawanych w trakcie jednego spotkania, dlatego żeby nie namnożyć hokejowych wyników, najłatwiej było im podrasować bramkarzy, którzy wyciągają wszystko, tak aby wynik się zgadzał.

przy takich akcjach, napastnicy zawsze wchodzą głęboko w pole karne i stoją tam jak kołki. nawet przy funkcji cofniętego napastnika ze wsparciem i szukaniem gry, bądź klasycznej dziesiątki. to samo trequartista. jak tylko zespół zaczyna rozgrywać piłkę, a boczni obrońcy/pomocnicy zaczynają podciągać grę skrzydłem, to on chowa się pomiędzy defensorami w polu karnym. totalnie pojebane. żadnego wyjścia do piłki, żadnego rozegrania kombinacyjnego, czy z klepki. gdzie tu gra środkiem pola?

podobnie sparingi z ogórkami to czysty wyreżyserowany idiotyzm. we wczorajszej karierze rozegrałem ich siedem, i w sześciu traciłem bramkę: zazwyczaj na początku spotkania. i jest to zawsze ich jeden z dwóch, trzech strzałów w trakcie całego meczu. gola strzelił mi nawet 15-latek, którego atrybuty wyglądały jak... mleko pod nosem. i wszystko po to, żeby w sezonie zasadniczym dowiedzieć się, że mam najlepszą defensywę w lidze. ale wystarczy rozegrać sparing z najgorszymi ogórkami, to jakieś 80% szans, że raz trafią do siatki.

sumując strzały obu drużyn, w trakcie jednego skrótu mamy ich 50-60. i niemal każdy oddany z pola karnego, albo z jego linii. nie da się patrzeć na to co robią bramkarze. to jak gra na fliperach, chore.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 22.11.2013 o godz. 13:23

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2013 13:37    #4
Podajcie jakie macie ustawienia dla zawodników i polecenia drużynowe , bo tak to ciężko stwierdzić gdzie problem, u mnie nie występują żadne błędy w rozgrywaniu akcji, grze środkiem.

 Szarlatan Wróg ludu

Postów: 255
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.12.2008
Poziom ostrzeżeń: 3
0
22.11.2013 13:59    #5
karo,
w robocie się nie pije. nikt tu nie prosi o pomoc. w opisanej historii szło mi genialnie. nawet się podnieciłem i przez moment chciałem opublikować stworzoną taktykę. /sedno tematu to: 1. nie chce się grać, bo brak realizmu; 2. za dużo strzałów; 3. zamykając przeciwnika w jego polu karnym trequartista nie wychodzi do piłki, aby rozegrać coś przed polem karnym, tylko chowa się pomiędzy obrońców czekając na dośrodkowanie. to samo klasyczna dziesiątka czy cofnięty napastnik.

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2013 14:24    #6
Napastnicy cofają się, rozgrywają piłkę, jest wymienność pozycji. Można grać przez środek, a liczbę strzałów ograniczyć. Wrzucam linka z akcji, aby to ukazać https://www.youtu(...)4IPz1kIc

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2013 14:24    #7
Noo tak, Pan nieomylny poradzi sobie sam. Przecież to tylko flipper..

 janek_2498 Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.12.2009
Skąd: Prudnik
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2013 16:44    #8
Co do realizmu, a właściwie jego braku... jestem w trakcie 3 sezonu. Pykam Schalke04 i już niejedno kuriozalne zjawisko zaoferowała mi tam gra. Poczynając od Brauschweig, które skończyło Bundeslige na 5 miejscu w sezonie 2013/2014, a w rzeczywistości jest ostatnie w tabeli i myślę, że prawdopodobieństwo spadku to 99%. O ile Bayern w 1 sezonie jeszcze jakoś się trzymał ( 3 miejsce) to w 2 i 3 sezonie były to miejsca 5 i 7... Gareth Bale na grze jest tak podkręcony, że Walia u mnie awansowała własnie przed chwilą na Euro2016 i Bale w eliminacjach trafił 16goli w 8 meczach... Do tego dochodzą nierealistyczne wyniki ( Chelsea 6-3 Real w 1/2 LM, ale to w 1 meczu, a w dwumeczu 8-5). Średnia goli z rzutów roznych to przypuszczam jakieś 1,5 na mecz. Zdarzyły mi się kilka razy mecze w których z rożnych trafiłem 3-4 gole... Silnik meczowy to patologia, która opiera się na słabym algorytmie, przez co zdarzają się sytuacje, że "komputer zwalnia zawodnika który dobiega do piłki po to, żeby rywal który jest od niej 10m mógł go wyprzedzić), albo sytuacja która mnie rozbawiła do łez, kiedy piłki powoli toczyła się do pustej bramki a mój obrońca gdzieś na 5m ją dogonił i dobił do pustej samobója... Do tego 3 razy zauważyłem, że piłka wyleciała na aut, zreszta komentarz na dole to potwierdzał, a wybijany był rzut rożny. I na koniec sprawa transferów. Chciałem kupić Ikera Muniaina. Po kilku ofertach musiałem złożyć ofertę równą klauzuli (45mln euro). Kontrakt uzgodniłem szybciutko, jednak przez te 45 mln nie mogłem w momencie akceptacji transferu zmienić już budżetu, ani też nie udało się wysępić kilku euro od zarządu. Transfer spalił na panewce. 2 dni później Milan kupił Muniaina za 14mln euro... Dziękuję. To podkreśla debilizm i dno tej gry. Mam wrażenie, że gra zamiast rozwijać się, idzie w przeciwnym kierunku.

 janek_2498 Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.12.2009
Skąd: Prudnik
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2013 16:55    #9
Dodam jeszcze, że ktoś kto tworzył tę wersję, chyba zapomniał zachować proporcje między atakiem a defensywą. Bo nawet najwybitniejsi boczni obrońcy w tej grze, są ogrywani jak tyczki przez zwykłych ogórków. Podpiszę się pod kolegą wyżej, i potwierdzę, że środkiem to jedynie można bić głową w mur. Brakuje mi fajnych akcji rozegranych w głębi pola, i otwierających podań do napastników. W 80% przypadków gole wpadają po wrzutkach. Nie wiem czemu, ale przez 3 sezony trafiłem może 2-3 gole bezpośrednio z rzutu wolnego a wykonawców mam 16-18.

 piotria Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2013 16:56    #10
Panie Rodem, rozumiem że wiele zależy od sytuacji w meczu ale nie oszukujmy się, w tym przypadku są za duże rozbieżności. Ale to mniejszy problem. Uważam że totalnym nie wypałem jest gra faworytów. Jak to możliwe że Bayern - zwycięzca Ligi Mistrzów nie wychodzi ze słabej grupy ? Można by rzec że Chelsea nie wyszła z grupy w zeszłym sezonie a przecież też broniła tytułu. Otóż odpowiadam sam sobie na ten zarzut: Bayern zdominował LM w zeszlym sezonie i grali rewelacyjnie, Chelsea raczej szczęśliwie wygrała swój tytuł. Nooo przymróżmy jeszcze oko i na tą sytuacje, wszak futbol jest nie obliczalny ale nie potrafie już zrozumieć dlaczego PSG nie wychodzi ze słabej grupy, Arsenal zostaje w grupie, MU odpada w 1/8 z CSKA, Milan dostaje lanie 5:2 w dwumeczu z przeciętną Benfica. Rozumiem że takie sytuacje są możliwe ale do diabła, w jednym turnieju ?
Jeszcze przypomniał mi sie jeden rażący błąd, mianowicie ilość strzałów w słupki i poprzeczki. Zdecydowanie jest ich za dużo. Któryś z kolegów wspomniał także o wyreżyserowanych wynikach, coś w tym jest. Przegrywam z Sociedad u siebie 0:1 a Ronaldo na 4 "setki" nie wykorzystał ani jednej. Przegrywam mecz ze statystyka 100% sytuacji 9:0 dla Realu a wynik 0:1 dla Sociedad.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution