Strona

Łatka do FM 2014

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
18.12.2013 22:42    #241
Jak to wszystko czytam, to zastanawiam się czy nie pozostać przy FM 12... Jak myślicie?...

 diabelek26 Partyzant

Postów: 66
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.02.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2013 22:45    #242
[quote="robal15"][quote="diabelek26"][quote="ladygaga"][quote="robal15"]Ten silnik meczowy jest żałosny - no to czekamy dalej. A w między czasie pogram sobie versusy w bfa 4.[/quote]

czemu żalosny bo wszystkie mecze przegrywasz?[/quote]

A Ty nie narzekasz, bo wygrywasz?


Spoko, ja też wygrywam- jeden, drugi, raz i nawet trzeci. Potem odinstalowałem grę, bo jest beznadziejna. Owszem celem jest wygrana i najlepsze wyniki, ale styl i przybliżony realizm tak samo. Cóż, kupiłem również B4 i fakt , bo w dniu premiery nie był dopracowany ale nie serce gry czyli silnik, bo on od premiery do dziś się nie zmienił. Po za tym po kilku dniach łata załatwiła wszystko. A tu co? Na CM Revolution piszą w cudnym artykule, ze SI zrobiło nam niespodziankę bo wydało z łaski 5 łatę przed świętami, a nigdy tego nie robi! WOW! Nie wiem czy jakbym dostał 50% zniżki na następny FM za to ścierwo za które zapłaciłem to byłbym zadowolony. Kolejny patch świadczy o tym, że oni ciągle pracują nad tą grą! Czy to jest normalne? Współczuje tym co kupili PRE ORDER, bo liczyli na rozgrywkę od razu i co? Mija 2 miesiąc, a łatki dalej wychodzą i to nie jest ostatnia...[/quote]

Nie przejmuj się jego postami - to jest troll albo gimbuz. On niczego innego nie potrafi powiedzieć.

Ja już wielokrotnie pisałem, co jest nie tak z tym silnikiem, nie chcę mi się za każdym razem tego samego powtarzać. Ogólnie to jest pierwszy Fm, w którego w ogóle nie gram, a gram już 13 lat (2000 r.) w tego typu gry. To musi coś znaczyć, co nie??? Już rok temu krytykowałem go, a w tym roku jest jeszcze gorzej. Do starych błędów z poprzedniego roku, które dziwnym trafem nie zostały w ogóle wyeliminowane doszły nowe, przez co silnik stał się niegrywalny. Nic w nim prawidłowo nie funkcjonuje, nie ma żadnej swobodny, a jedynie nakazuje Ci grać utartymi schematami.

Zauważyłem, że tylko osoby doświadczone widzą, jak ta gra stacza się na dno. Nowych użytkownik i optymistów/ignorantów interesuje tylko wygrana. Nie ważne, czy drużyna gra tak jak dana osoba tego chce - dla niej liczy się tylko wynik. Zazwyczaj takie osoby grają Barceloną lub inną potęgą i ich nie obchodzą wady silnika, tylko wynik. Póki wygrywają, jest dobrze. I takich osób jest coraz więcej tutaj. Naprawdę mi smutno jest z tego powodu, bo dzięki Waszej ignorancji ta gra się tak stoczyła. Co roku tylko słyszę ich pianie z zachwytu - jaka ta gra jest wspaniała, niczego nie trzeba zmieniać, silnik jest idealny, programiści się starają itd.[/quote]


Święte słowa!
Ja na razie na tym kończę, bo faktycznie powiedziano już wiele no i Wasze komentarze przekonały mnie do swoich wniosków na temat tej gry. Zobaczymy co nowo wydane dzieło zmieniło. Dajcie znać jak się gra po nowej łatce, bo cholera mam nadzieje, że jednak odbije się od dna.
Co do 12- to trzeba będzie wrócić jeśli faktycznie nic się nie zmieni...

 diabelek26 Partyzant

Postów: 66
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.02.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2013 22:50    #243
http://www.cmrev(...)691.html

Zaczyna się ciekawa dyskusja.. co łatka to gorzej.... :(

 MarcinPSG Partyzant

Postów: 118
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.09.2012
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2013 23:04    #244
Już poruszałem kwestie FM14, nie chce się powtarzać, ale podobnie jak większość co widzi problemy sam grywam już od pierwszych wersji menadzerów. Generalnie będę po raz kolejny pisał, że FM12 był przyjemny, ale niesamowicie prosty, generalnie wszystko grało i było w porządku, lecz dla mnie "wygrywanie LM Niecierzą w 3 sezonie", albo podobnie to nie było to czego oczekiwałem.
Fm13 początki miał słabe, ale potem dla mnie stał się najlepszą wersją FMa w którą grałem biorąc pod uwagę przyejmność rozgrywki, trudność, realizm, choć początkowo też było bardzo "śmiesznie", no ale naprawdę ogarnęli temat. Myślę, że niektórzy przedwcześnie nie dali szansy FMowi13 albo szokiem dla nich była trudność rozgrywki, bo generalnie bardzo podskoczyła i wiele uprzednio pomniejszych czynników zaczęło mieć wiele większy jeśli nie powiedzieć kluczowy wpływ na wyniki. No ale zostawmy ubiegłe wersje.

FM14 to już naprawdę początki miał jeszcze słabsze niż chyba kazdy FM, wyszedł mega niedopracowany i co gorsza z kolejnymi patchami wcale nie jest jakoś wiele lepiej. O ile początkowe łatki z gry niegrywalną zmieniły grę w słabo grywalną" to późniejsze włącznie z tą powodowały szereg innych błędów niekiedy gorszych niż poprzednie. Do tego co mnie najbardziej denerwuje ingerencja w skrypty co powoduje, że raz lepszymi taktykami są taktyki na skrzydłowych, raz na środek, raz jeszcze inne, gra w ogóle nie ma nazwijmy to umownie balansu. To już nie chodzi o trudność rozgrywki, bo tak jak w każdym Fmie Ci mający pojęcie w końcu dojdą do swojej killer taktyki. Kwestie transferowe, motywacyjne to juz sobie odpuszcze, bo generalnie by przeszły, ale fizyka gry, sensowność gry i zachowanie graczy to dla mnie jest tak kuriozalne i bezsensowne, że aż odechciewa się grać. Naprawdę. W FM13 zwyciestwa nawet prawie same w sezonie sprawiały mi frajdę, emocje, nerwy, a tutaj jest wszystko tak pozbawione realizmu, reakcji na polecenia i to połączenie hokeja z drewnem to już w ogóle jest straszne. Gra zamiast przyciągać na długie godziny to odpycha. Po 2h gry czuje się nią tak zmęczony i bez energii i to nie z powodu kombinowania w niej, ale ogólnie rzecz mówiąc z powodu jej głupoty.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 18.12.2013 o godz. 23:09

Vaduz

 xTrampekx Partyzant

Postów: 29
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2006
Skąd: Reszel
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2013 23:28    #245
Tez uważam ze 13-stka była najlepsza:) Podchodząc do 14-stki oczekiwałem czegoś więcej, a tu lipa. Czegoś takiego to ja nie widziałem w zadnym FM z trybem 3D. Zawodnicy zachowują się tak jak by grali na poziomie żaków a nie profesjonalistów np: rozpoczęcie gry ze środka boiska- nie potrafią wznowić gry tzw. piłkarz który rozpoczyna grę podaje do kolegi tak ze piłka się od niego odbija i przeciwnik ja przejmuje ( a sami zawodnicy tak jakby się ze sobą zderzają:) a gra defensywy to jakaś porażka!

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 18.12.2013 o godz. 23:29

 karma85 Partyzant

Postów: 35
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.12.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.12.2013 00:11    #246
tak... nowa łatka i to co pisałem na początku już dawno temu, czyli słabi zawodnicy są lepsi od "gwiazd" :D na próbę zacząłem grać sobie En Avant de Guingamp w Ligue 1 i po prostu super bardzo :D 10 meczy rozegranych i wszystkie wygrane :D haha a takie sytuacje są na boisku że to wygląda jak dobry hiszpański film :P oczywiście prognoza dla tego klubu to ostatnie miejsce i słaby skład nie wzmacniałem w ogóle :) bardzo ciekawe mecze i dużo się dzieje, szkoda tylko że wszystko jest takie nierealistyczne, bez sensu i jednym słowem dno :/ co chwilę jakieś niewytłumaczalne sytuacje. Bardzo zabawnie gdy PSG ze mną grało i miało 3 strzały przez cały mecz i 1 celny. Niektóre rzeczy w silniku wyglądają lepiej szkoda tylko że jedno naprawią a zepsują dziesięć innych rzeczy. Nie pasują mi też oceny pomeczowe zawodników bo wygram mecz a wszyscy moi zawodnicy mają niskie oceny. Jak jest 7 to jest jakiś cud. Nie mam ochoty się męczyć tą 14 i kontynuuje grę w 12 :)

 DipSet Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.01.2010
Skąd: WWA
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.12.2013 02:01    #247
Ja to chyba przy FM2015 najpierw pogram na piracie a jak bedzie w pełni grywalna o dopiero kupie, ale pewnie jak napisze że gram na piracie to dostane bana hahahaha

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.12.2013 o godz. 02:02

 ladygaga Partyzant

Postów: 103
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.01.2014 15:22    #248
No to panowie szykujcie sie na następną łatke , oby nie bylo znowu lipy:)

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.