Strona

Łatka 14.2.1

 MarcinPSG Partyzant

Postów: 118
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.09.2012
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.01.2014 17:53    #91
Ja jeszcze chciałbym zwrócić wręcz szczególną uwagę na to, że silnik meczowy daje jakby bonusy słabszym zespołom. Mianowicie grając dajmy na przykład City stwarzamy sobie przeciwko słabiakom premiership mnóstwo okazji i mamy słabą skuteczność. Bardzo słabą. Nadskuteczność słabego przeciwnika grającego przeciwko nam jest ogromna. I nie tyczy się to tylko naszego zespołu, ale innych mocnych zespołów, którymi komp gra także tabela wygląda tak czy inaczej. Nie ma odpowiedniego balansu.


Z ciekawosci wziąłem sobie słabszą drużynę. Z dołu tabeli gdzie wróżono spadek. I co ? Skuteczność nagle wyśmienita. Potrafiłem oddawać 2 strzały na mecz i wygrywać np. 2:1. I to nie raz na 3 sezony, ale systamtycznie w jednym ! Dlatego co niektórzy wygrywają tutaj ligi En Avant Guingamp czy Podbeskidziem albo Stoke.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 05.01.2014 o godz. 17:54

Vaduz

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.01.2014 18:18    #92
[quote="Willson"]Tam jest wszystko. Konkrety ogólne czy konkrety konkretne?
Ogólne są potwierdzone konkretnymi na forum SI.
Na szybko:
-Tabela
-Bramkarze
-Poprzeczki
-Kornery
-Brak rekacji na polecenia
-Straty i błędy nieprzystające do umiejętności zawodników
-Ilość meczy za które kochamy piłkę nożną (za dużo kopciuszków wygrywa,remisuje po oddaniu 1-2 celnych strzałów wobec rywala. Tak to jest piękne w futbolu, ale dlatego że rzadkie, a nie co 2 mecz.[/quote]

1) Co do tabel to sytuacja zazwyczaj jest różna. Nigdy nie wiadomo kiedy nastąpi nieoczekiwana, losowa zmiana zarządu na kasiastego prezesa, który postanowi zainwestować w drużynę kilka groszy. Mimo tego w czołowych ligach, na moim save, sytuacja w górnej części tabeli jest zgodna z realiami (jeżeli w ogóle to miałeś na myśli pisząc tabela). Podkreślam to, że obecnie rozgrywam 10 sezon z kolei.
Ligi grywalne:
Anglia: 1) Southampton 2) Man Utd 3) Arsenal 4) Man City 5) Chelsea 6) Tottenham
Hiszpania: 1) Valencia 2) Real Madryt 3) Barcelona 4) Atletico
Niemcy: 1) Fc Bayern 2) Borussia Dortmund 3) Wolfsburg 4) HSV 5) Leverkusen
Ligi nie wybrane przeze mnie:
Mistrz Włoch: Juventus
Mistrz Francji: PSG
Mistrz Holandii: Ajax na zmianę z PSV
Mistrz Rosji: Spartak Moskwa na zmianę z Zenitem
Więc osobiście nie mogę narzekać na brak realistyki jeżeli o to chodzi.
2) Bramkarze... Co konkretnie z nimi? Mam rozumieć te kiksy, które przytrafiają się niezbyt technicznie uzdolnionym graczom którzy nie potrafią przejąć prostej piłki? Osobiście w swojej rozgrywce nie widziałem tego ani razu. Zdarzyło mi się, że przez te 10 sezonów jeden jedyny raz golkiper zdołał znakomicie podać piłkę do napastnika przeciwnika. Lecz na 10 sezonów gry zdarzyło mi się to tylko raz.
3) Pełna zgoda. Poprzeczek jest zdecydowanie dużo lecz moim zdaniem nie ma na co narzekać. Uznaje się to jako strzał niecelny lecz poprawka kosmetyczna rzeczywiście mogłaby wejść w życie.
4) Tutaj bym polemizował. Jako że moja drużyna do tej pory nie miała odpowiedniego egzekutora do strzelania bramek z rożnego - nie zdobywała ich za wiele :D Jednak gdy drużyna przeciwnika takowego posiada 1 okazja na 3 to gol.
5) Tutaj się już totalnie nie zgodzę. W swojej grze widzę pełne odzwierciedlenie jeżeli chodzi o ten aspekt gry. Trudno w to uwierzyć lecz widząc to co poszczególni zawodnicy do tej pory robią obecnie używaną przeze mnie taktyką przechodzi moje najśmielsze oczekiwania. Nie powiem, nie zaczęli oni spełniać moich oczekiwań w pierwszym meczu. Trochę to trwało gdyż wpłynęło na to według mnie wiele aspektów zaczynając od nauki poszczególnych zagrań. Gdybyś mógł jaśniej sprecyzować, które zagrania nie spełniają twoich oczekiwań z chęcią postaram się poszukać odpowiedników w swojej grze.
6) Powiedzmy tak, nie spotykam się z nimi dosyć często. Cały obecny sezon grałem wybijającą się na piłkarskie szczyty Valencią, jakiś tam piłkarzy miałem i nie powiem, że czasami błąd, który popełnił sprawiał, że traciłem bramkę. pod uwagę trzeba wziąć jednak to, że na przeciwko niego stał nie byle jaki pachołek tylko także dobry zawodnik, który w końcu ma mu uniemożliwić wbicie się jak w masło w swoją linię defensywną.
7) Na przykładzie ostatnio rozegranego przeze mnie sezonu Valencią:
38 meczów - 29 zwycięstw - 4 remisy - 5 porażek
Remisy z:
Granada 0:0 (Val: 10 strzałów 4 celne, Granada: 7 strzałów 4 celne)
Levante 0:0 (13/5, Lev: 7/3)
Sevilla 0:0 (11/4, Sev: 8/3)
Barcelona 2:2 (14/7, Bar: 9/4)
Porażki z:
Barcelona 0:2 (7/1, Bar: 13/4)
Real Sociedad 0:1 (9/3. Real S: 9/5)
Real Madryt 1:3 (15/7, Real: 13/8)
Sporting 0:1 (13/1, Spo: 5/0 (bramka samobójcza))
Real Sociedad 1:3 (19/6, Real S: 11/5)
Także jeżeli chodzi o to nie mam prawa narzekać. Kiedy mam odnieść zwycięstwo, po prostu pewnie wygrywam bądź jeżeli jest na odwrót, przegrywam.

Wszystko to co napisałem to oczywiście moje skromne spostrzeżenia ze spędzenia już prawie 9 dni przed tą grą (trochę czasu na to poszło). Nie miałem i nie mam zamiaru pisząc to, przekonywać Was, że gra jest idealna. Każdy ma swoje zdanie i mam nadzieję, że zdołacie to uszanować.

Pozdrawiam
.

 Patryk96 Partyzant

Postów: 408
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.09.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.01.2014 18:28    #93
[quote="Willson"]Tam jest wszystko. Konkrety ogólne czy konkrety konkretne?
Ogólne są potwierdzone konkretnymi na forum SI.
Na szybko:
-Tabela
-Bramkarze
-Poprzeczki
-Kornery
-Brak rekacji na polecenia
-Straty i błędy nieprzystające do umiejętności zawodników
-Ilość meczy za które kochamy piłkę nożną (za dużo kopciuszków wygrywa,remisuje po oddaniu 1-2 celnych strzałów wobec rywala. Tak to jest piękne w futbolu, ale dlatego że rzadkie, a nie co 2 mecz.[/quote]
Jeszcze do tego dużo kontuzji i nieudolność napastników.

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.01.2014 18:45    #94
[quote="Patryk96"]Jeszcze do tego dużo kontuzji i nieudolność napastników.[/quote]

Z kontuzjami u mnie w zespole było różnie. Zazwyczaj największy wpływ miało przed sezonowe przygotowanie zespołu. Jeżeli przed rozpoczęciem rozgrywek piłkarze dostali kondycyjny wycisk jestem w stanie potwierdzić to, że kontuzjowani byli dosyć często na kilka dni. Gdy odpuściłem sobie takie zabawy co było równoważne z mniejszą liczbą.
Na 123 bramki w całym poprzednim sezonie rozegranym przeze mnie napastnicy łącznie strzelili ich 68. Kolejne 23 zdobyli schodzący napastnicy. Reszta porozrzucana po zespole. Osobiście także i na ten aspekt nie mogę narzekać.
Gram dwoma napastnikami i uważam, że słaba skuteczność w większości spowodowana jest tym iż gracie 1 napastnikiem. Praktykowałem to i mogę stwierdzić, że nie byłem z ich skuteczności zadowolony aczkolwiek to co mieli wykorzystywali. Większość piłek wtedy była posyłana na skrzydła i to właśnie one stanowiły siłę napędową drużyny
.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.01.2014 19:37    #95
Z tabelą mu chodziło o to. Pisałem o tym na poprzedniej stronie...

[quote="robal15"]Dat czołówka

http://zapod(...)png.html

tyle miesięcy minęło, a oni dalej tego problemu nie rozwiązali.

Regards.[/quote]
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.01.2014 19:41    #96
[quote="robal15"]Z tabelą mu chodziło o to. Pisałem o tym na poprzedniej stronie...

[quote="robal15"]Dat czołówka

http://zapod(...)png.html

tyle miesięcy minęło, a oni dalej tego problemu nie rozwiązali.

Regards.[/quote][/quote]

Podałem przecież kto w jakich ligach kolejno które miejsca zajmuje ;)
.

 gregryszka Partyzant

Postów: 129
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.10.2010
Skąd: piekary sl
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.01.2014 20:16    #97
czemu u mnie nie ma tych bledow,co do ktorych rozmaici medrkowie tyle placza i narzekaja.....nie jestem nowicjuszem,w gry zwane managerami gram od roku 1990,,,,,24 lata.....btw FM 2014 bardzo mi sie podoba i juz spedzilem z nim wiec ej godzin z z FM 12 i FM 13...dziwne nie?u mnie tabele bez zadnych sensacjii,lowazszem czasem sa dziwne sytuacje i bugi,ale to zlozona gra,kuzwa nie da sie w 100 procentach odwzorowac rzeczywistosci-ludzie to tylko gra,algorytmy,ktore daja mi duzo zabawy i satysfakcji,a ze jest trudniej w tej edycjii grac,wygrywac?bardzo mnie to cieszy......

 MarcinPSG Partyzant

Postów: 118
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.09.2012
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.01.2014 20:20    #98
[quote="gregryszka"]czemu u mnie nie ma tych bledow,co do ktorych rozmaici medrkowie tyle placza i narzekaja.....nie jestem nowicjuszem,w gry zwane managerami gram od roku 1990,,,,,24 lata.....btw FM 2014 bardzo mi sie podoba i juz spedzilem z nim wiec ej godzin z z FM 12 i FM 13...dziwne nie?u mnie tabele bez zadnych sensacjii,lowazszem czasem sa dziwne sytuacje i bugi,ale to zlozona gra,kuzwa nie da sie w 100 procentach odwzorowac rzeczywistosci-ludzie to tylko gra,algorytmy,ktore daja mi duzo zabawy i satysfakcji,a ze jest trudniej w tej edycjii grac,wygrywac?bardzo mnie to cieszy......[/quote]

Trudniej ?

http://image(...)983b.jpg

Zajebista giera

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 05.01.2014 o godz. 20:21

Vaduz

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.01.2014 20:22    #99
Bo każda edycja jest banalna, wystarczy tylko złamać silnik meczowy.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 MarcinPSG Partyzant

Postów: 118
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.09.2012
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.01.2014 20:25    #100
[quote="robal15"]Bo każda edycja jest banalna, wystarczy tylko złamać silnik meczowy.[/quote]

No pewnie, że tak.
A powinno być tak, że różnymi drogami możesz dojść do celu.
Vaduz

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.