Artykuł o FM

 mj1988 Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.09.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2014, 12:37    #1
Też tak macie ? :P http://euros(...)ia/lwstf

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2014 14:01    #2
Już nie ;)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 05.05.2014 o godz. 14:05

.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2014 14:47    #3
Kiedyś ta seria była robiona z pasją - wtedy grało się non-stop - teraz została tylko tłusta krowa, dająca dużo mleka...
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 gadom1986 Partyzant

Postów: 47
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.11.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2014 15:54    #4
ja gram bez przerwy od FA PL 99/00 później CM Teraz FM.:) Zona się przyzwyczaiła :)

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2014 17:54    #5
Zarwane noce się zdarzały, zaległości na studiach też były, ale to już raczej ze zwykłego lenistwa, gdyby nie FM to pewnie i tak bym ten czas przeznaczył na jakieś głupoty, byle nie na naukę ;) Ale o ubieraniu garnituru specjalnie na mecz i przeżywanie tego tak jakby stało się właśnie przy linii bocznej... albo doprowadzenie do rozwodu... to już się powinno leczyć, normalne to na pewno nie jest.

@robal15 wiem, że nie wszystko jest idealnie, ale ja coraz bardziej przekonuję się do FM14. No bo w końcu gra stanowi jakieś wyzwanie, my chyba za bardzo przyzwyczailiśmy sie do wygrywania wszystkiego, bez względu na to kim sie grało. I teraz, jeśli silnik wychodzi poza sztywne ramki zachowań ograniczone ustawieniem taktycznym dla nas jest to szok, piłkarze nie słuchają poleceń, bug, bug, bug... A może właśnie taki był zamiar twórców? W końcu wielu graczy narzekało na zbyt niski poziom trudności i braki w realizmie, a teraz gdy nagle piłkarzom zdarza sie popełniać niewymuszone błędy, fatalnie się ustawić lub zgubić frajersko krycie- a takie rzeczy w rzeczywistości zdarzają sie nawet na najwyższym poziomie- nagle dla większości gra okazuje się za trudna. Myślał ktoś o tym kiedyś w taki sposób?

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2014 18:05    #6
@sanki88
Tylko że takie jaja zdarzają się i wcześniej. Przykłady? Ile ja miałem frajersko potraconych goli, bo rywal oddaje 2-3 strzały na mecz i wbija z tego 3 gole. Ile było przypadków, gdy wchodzi jakiś 16-letni leszcz nie potrafiący piłki kopać prosto, oddaje pierwszy celny strzał w meczu i lobuje bramkarza z 30m mając wykańczanie 10, opanowanie 7, decyzje 10. A to chyba nie zdarza się AŻ tak często. Ja rozumiem, indywidualne błędy - ktoś ma kaca, komuś nie dała żona, ktoś na wycieraczce spał i myli kolory koszulek. Ale żeby chociaż dało się takich jeleni ukarać. A nie, że dostajesz w dupe 3 gole po 3 błędach 3 różnych zawodników, koniec końców remisujesz i gra uznaje, że przecież wszystko było ok.

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2014 21:01    #7
A no tak, są błędy powiedziałbym "logiczne", takie które rzeczywiście mają prawo się zdarzyć i są takie, które tylko irytują bo ewidentnie wynikają z niedoskonałości gry. Dwie zupełnie różne sprawy. Ale mimo wszystko uważam, że obecny FM to krok do przodu, jeszcze mocno niedoskonały, ale jednak wydaje mi się, że zmierza to w dobrym kierunku. Błędy silnika są, ale przecież zawsze były. Mi się podoba to, że grając np. w 6 lidze angielskiej zawodnicy często gubią krycie, czasem odskoczy im piłka przy przyjęciu, potrafią złamać linię o dobre dwa metry czy dośrodkować poza linię końcową. W końcu to tylko 6 liga. Kiedyś nawet grając największymi ogórami po ustawieniu dobrej taktyki potrafili klepać jak Bayern albo Barcelona. Teraz jest to niemożliwe i chwała twórcom gry wlaśnie za to.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2014 23:21    #8
sanki88, nie grałem w "14" ale nie przekonasz mnie do tego że FM to dobra gra. Na pewno będę jednak chciał kupić "15" bo to będzie najnowsza odsłona. Co tam z ostatnim rokiem studiów, czasem trzeba sobie odpocząć powkurzać się, poekscytować.


Jednak błędy jakie zdarzają się w każdym FM są przeje*&^e. Piłkarze wybiegają 5 metrów z piłką żeby zakończyć na aucie(nie, nie na samochodzie :) )
Brak odpowiedniego krycia, przecież nie zawsze piłkarze w rzeczywistości grają jak każe trener ale chyba mają swój rozum i wiedzą jak kryć. Wyniki 1:0 po milionach strzałów(akurat na to jest dobra teoria i ktoś już to pisał-nie liczy się liczba tylko efektywność). Przegrywanie w ostatnich minutach to z kolei przykład z dzisiaj z Liverpoolu. Niewygrane mecze w ostatnich kolejkach, proszę bardzo Roma/Atletico/Barca/Real to najbliższe jakie przychodzą mi do głowy. Spadkowicz wygrywa z kimś z góry(Widzew) itd itp.

Ale nie o to chodzi. Chodzi o to że kilku (tutaj) graczy ma takie sytuacje, że się wyświetla zły wynik, nie są poprawnie zaliczane bramki z karnych, spalone z czapy itd. Tego nie powinno być.

Mnie zawsze zastanawia dlaczego piłkarze zawsze z taką samą mocą podają piłkę skoro każdy ma inne zdolności podanie. Dlaczego kiwają się tyłem do rywala wracając w stronę swojego bramkarza a potem jeszcze tracą balik.

Dlaczego raz potrafię nie przegrać 7 meczów pod rząd a potem to samo z nie wygraniem. Prawo serii? Dlaczego jak zawodnik jest "niespokojny" daje mu "uspokój się" to się na mnie oburza? Co dają rozmowy na konferencji poza nic nie znaczącym klikaniem? No czasami wpływa to na piłkarza jak się coś powie dobrego/złego. co daje rozmowa z piłkarzem oprócz tego, że jak opieprzę go za ostatni mecz albo pochwalę to rośnie mu morale.


A koles który miał rozwód przez grę to nawet tu na forum chyba był :) ładnie stuknięci są niektórzy fanatycy efema :)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2014 23:26    #9
sanki88, nie grałem w "14" ale nie przekonasz mnie do tego że FM to dobra gra. Na pewno będę jednak chciał kupić "15" bo to będzie najnowsza odsłona. Co tam z ostatnim rokiem studiów, czasem trzeba sobie odpocząć powkurzać się, poekscytować.


Jednak błędy jakie zdarzają się w każdym FM są przeje*&^e. Piłkarze wybiegają 5 metrów z piłką żeby zakończyć na aucie(nie, nie na samochodzie :) )
Brak odpowiedniego krycia, przecież nie zawsze piłkarze w rzeczywistości grają jak każe trener ale chyba mają swój rozum i wiedzą jak kryć. Wyniki 1:0 po milionach strzałów(akurat na to jest dobra teoria i ktoś już to pisał-nie liczy się liczba tylko efektywność). Przegrywanie w ostatnich minutach to z kolei przykład z dzisiaj z Liverpoolu. Niewygrane mecze w ostatnich kolejkach, proszę bardzo Roma/Atletico/Barca/Real to najbliższe jakie przychodzą mi do głowy. Spadkowicz wygrywa z kimś z góry(Widzew) itd itp.

Ale nie o to chodzi. Chodzi o to że kilku (tutaj) graczy ma takie sytuacje, że się wyświetla zły wynik, nie są poprawnie zaliczane bramki z karnych, spalone z czapy itd. Tego nie powinno być.

Mnie zawsze zastanawia dlaczego piłkarze zawsze z taką samą mocą podają piłkę skoro każdy ma inne zdolności podanie. Dlaczego kiwają się tyłem do rywala wracając w stronę swojego bramkarza a potem jeszcze tracą balik.

Dlaczego raz potrafię nie przegrać 7 meczów pod rząd a potem to samo z nie wygraniem. Prawo serii? Dlaczego jak zawodnik jest "niespokojny" daje mu "uspokój się" to się na mnie oburza? Co dają rozmowy na konferencji poza nic nie znaczącym klikaniem? No czasami wpływa to na piłkarza jak się coś powie dobrego/złego. co daje rozmowa z piłkarzem oprócz tego, że jak opieprzę go za ostatni mecz albo pochwalę to rośnie mu morale.


A koles który miał rozwód przez grę to nawet tu na forum chyba był :) ładnie stuknięci są niektórzy fanatycy efema :)


edit: a to że pisałem że gra jest git lub nie to przez to że wszystko się układało jak miało i nie miałem tych dziwnych bugów jak większość. Może przez to że mam słabych wykonawców teraz inaczaj patrzęna grę. Na pewno trudniej jest w "13" niż w "11" :)


edit, jak ktoś mógłby scalić oba posty w jeden byłoby miło bo to nie moja wina ;)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 05.05.2014 o godz. 23:27

 Prodigy666 Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.01.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.05.2014 09:17    #10
Mnie przy rozgrywce w FM 14 trzymają tylko newgeny, mam 4 sezon Rennes i gram samymi wychowankami, bez kitu, tak mi się poszczęściło, że już na starcie rozgrywki miałem 4 pięciogwiazdkowych 16 -latków, a każdym kolejnym naborze przychodzą mega koksy, 2 mistrze z rzędu, teraz walcze o LM, nawet przymykam oko na idiotyczny silnik, gdy widzę, jak moje "dzieci" dostają powołanie do kadry Francji :D

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.