Obcokrajowcy w lidze rosyjskiej

 szymek(L) Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2005
Skąd: Wschowa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.09.2006, 15:08    Pytanie
Witam! Wiem że gracze z byłego ZSRR nie są uważani w lidze rosyjskiej za obcokrajowców, ale dlaczego gdy włączam grę Spartakiem Moskwa to : Tamas (Rumun), Jiranek (Czech) i jeszcze kilku innych nie są uważani za obcokrajowców( zaznaczam, że nie posiadają obywatelstwa rosyjskiego), a gdy kupię jakiegoś Rumuna to on juz jest obcokrajowcem :/. I drugie pytanie : Czy w lidze rosyjskiej jest możliwośc otrzymania obywatelstwa rosyjskiego i jeśli tak to po ilu latach?

Dzieki za odpowiedź

 Pawlak Młody aktywista

Postów: 153
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.09.2006
Skąd: Sevilla
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.09.2006 19:35    #1
Seju Napisałeś coś takiego "Pewnie Tamas ma również obywatelstwo członka UE. Jiranek jest Czechem, więc wszystko jasne." z tego co napisałeś wynika, że Rosja ma ograniczenie iluś tam (chyba 8 jak sie niemyle) piłkarzy spoza UE.To jak kraj spoza UE może mieć ograniczenie 8 piłkarzy spoza UE ??

 Seju Wybitny Literat

Postów: 3897
Grupa: Ekspert
Dołączył: 25.07.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.09.2006 20:43    #2
Ej, spoko, ludzie ;]
Nie grałem w lidze Rosyjskiej, więc myślałem, że jest limit UE (Faktycznie Pawlak,masz rację.).
Z tymi SOG'ami to chyba nie jest dobry pomysł, bo teraz każdy będzie się bił o punkty...
W tym temacie się już nie wypowiadam...
Pozdro...

 sefko1 Przodownik pracy

Postów: 1146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.09.2006 09:01    #3
A ja sie zapytam tak:

Co Rumun i Czech ma do ZSRR????
Z tego co pamietam te kreje nigdy nie były członkami ojczyzny Lenina. To chyba normalne wiec, że sa obcokrajowcami w Rosji. Za dużo granie Polską Ligą i od razu chce się wszędzie mieć nieograniczony dotsęp do obcokrajowców. :P

A co to czasu na przyznanie obywatelestwa. To chyba można to sprawdzić w edytorze. Gdzieś to widziałem.

 Stiopa... Partyzant

Postów: 38
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.03.2006
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.09.2006 09:45    #4
W Rosji za obcokrajowcow sa uwazani wszyscy zawodnicy spoza granic 3 krajow Rosji, Białorusi i bodajze Ukrainy. Aha i jeszcze cos z wiekiem zawodnikow bylo, ze chyba powyzej jakiegos tam wieku tez juz nie sa obcokrajowcami. Wiec w czym problem??
V.Gabulov-S.Vrsaljko,L.Fernandez,A.Epureanu,G.Schennikov-M.Badelj,I.Semshov-G.Torje,A.Dzagoev,V.Kadlec-K.Kuranyi

 tomato Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1025
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2006
Skąd: Kalisz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.09.2006 10:30    #5
sefko1 święta racia chłopie

 sefko1 Przodownik pracy

Postów: 1146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.09.2006 12:13    #6
Może warto załozyć gdzieś na suflerze temat, dotyczący limitów obcokrajowców w danej lidze. Bo widzę, że niektórym ZSRR z UE się myli.

A dla zainteresowanych. Bułgara i Rumunia zostanie członkiem wspólnoty 01.01.2007, więc pewnie uwzglednia to w nowym FM-ie. Natomiast Chorwacja i Turcja są narazie kandydatami na członka i raczej w najblizyszch latach nie zostaną włączni do Wspólnoty.
Prawo Bosmana dotyczy tylko krajów Uni Europejskiej (25 państw) i krajów stowaryszonych z Unią (np.Norwegia). Szwajcarzy są różnie traktowani w różnych krajach. Tak więc tylko w tych 25 państwach możemy mówic o zasadach UE lub NonUE.
Natomiast poza Unią jest całkowita samowolka. Więc warto podzielić się informacjami, jeśłi ktoś grał tymi ligami poza Unią.

Limitu obcokrajowców nie ma napewno w Polsce, Holandii, Belgii i Anglii (ale tam trzeba uzyskać pozwolenie na pracę).

 szymek(L) Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2005
Skąd: Wschowa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.09.2006 13:23    #7
Ludzie... rozgorzała dyskusja a nikt nie odpowiedział mi na pytanie!!!! Chodzi o to że TAMAS - RUMUN który jest w Spartaku gdy zaczynam grę NIE JEST uważany za obcokrajowca ( I NIE MA INNEGO OBYWATELSTWA NIŻ RUMUŃSKIE !!!) natomiast jeśli kupię innego Rumuna to on już jest uważany za obcokrajowca :/ Nie wiem czy da się jakoś jaśniej przedstawic ten problem... Rosja ma ograniczenia 8 zawodników zagranicznych i nie ma znaczenia czy są to piłkarze z UE czy nie ( co słusznie zauważył Pawlak). Ty lko dziwi mnie dlaczego jeden Rumun jest "obcokrajowcem" a drugi juz n ie.. mimo że obaj mają tylko obywatelstwo Rumuńskie... Pozdro

 sefko1 Przodownik pracy

Postów: 1146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.09.2006 14:13    #8
Tu niestety kłania sie moje rozumienie tekstu czytanego. Wstyd. Za małe te literki są. A może poporstu zasugerowałem się wypowiedzami innych.

Tak więc teraz do rzeczy. Tak samo miałem kiedyś w Lidze Niemieckiej. Przypuszczam, że może mieć to związek z dwoma sprawami:

1.Pomysł) Może byc to spowodowane czasem jaki gra dany człowiek w konkretnej lidze. Może ten Rumun gra juz w Rosji 3 lata i nie jest traktowany jako obcokrajowiec (mimo, że nie ma jeszcze obywatelstwa). Gdzieś juz kiedyś w którymś cm/fm-ie tak miałem.

2.Pomysł) Być może jest ta jakaś niedoróbka gry, traktująca niektórych graczy spoza danego kraju jak swoich, mimo braku obywatelstwa. Dzieję się tak tylko na poczetku gry (zaraz po wgraniu). Potem juz taka sytuacje sie nie zdarza. Tez cos takiego doświadczyłem. jakiez było moje zdziwienie gdy sprzedałem jakiegoś nigeryjczyka (cianias jakich mało), żeby zrobić miejsce na nwego gracza a Brazylii. A tu zonk. Nadal mam za wielu obokrajowców. Z ciekawości sprawidziłem sprzeadż inego gracza i juz nie było takich niespodzianek. Nie wiem czemu tak było.

Na a jesli tak masz to tylko sie cieszyć. Nie blokuja Ci miejsca dla innych stranierich.

Użytkownik uznał post za pomocny

 sefko1 Przodownik pracy

Postów: 1146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.09.2006 14:48    #9
A ja sam mam jedną prośbę. Tak z okazji, że tamat dotyczy ligi rosyjskiej. Sam chetnie bym pograł w nią. Może ktos poradzic jakis ciakwy klubik. Najlepiej jakiś średniak, którego mozna wprawadzić na salony Europy.
I pytanie dodatkowe, czy Białorusini i Ukraińcy są trakowtowania jako obcokrajowcy czy tez nie??
Sory za Offtop. Ale nie ma sensu zakładać kolejnego.

 Wojtek Man Utd Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.08.2006
Skąd: gorzow
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.09.2006 15:29    #10
Zagraj Amkarem Perm bo mają dziwną nazwę :D

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.