Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 Pgoroo Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.10.2012
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2014 11:16    #161
[quote="Makaronczterojajeczny"]A ja nie żałuję wydanych pieniędzy. Naprawdę. Uważam , że gra jest zajebista i najlepsza na świecie. Wy ni eumiecie grać , żle ustawiacie taktyki i wogóle o swojakch decydują inne współczynniki np strzał z dystansu i takie tam jeszcze różne.

No dobra dość żartów, Pienędzy nie żałuję bo mogę napisać , ze gra to badziew. Ale niezgadzam się, z ilością swojaków.Ja ich nie mam.1 na sześć meczy. Ale mam za to inne ciekawe spostrzeżenia. Czekając na niskie ligi angielskie wziąłem sobie Legię. Zaczynałem grę 4 razy. Za każdym razem kończyłem ją w momencie porażki w dwumeczu do eliminacji ligi mistrzów. Trzy razy z Irlandczykami dwa razy z drużyną z Izraela. Raz przeszedłem irlandczyków, ale też sobie z tym syfemem w tamtym życiu dałem spokój. Co zauważyłem. Ano w meczu pucharowym nagle przeciwko mnie zaczęły grać cyborgi.I to nie ważne czy z Irlandii czy z Izraela. Za każdym razem. A mecz wcześniej w PE dwumecz po około 20 do zera i po 70 strzałów w dwumeczu. To też kabaret. Wygrywam z Zawiszą 4:1 potem Pogoń 3:0 mecze ładne wszystko gra i nagle w meczu pucharowym kopanina. Cyborgi biją wszystko. Ale zrobiłem analizę bramek. Nie wszystkich, bo mi się nie chciało. Środkiem jednak trochę bramek pada. U mnie jakieś 20%, (ale to z grą nazwijmy ją kombinacyjną).Z dobitek mało jedna albo dwie, z dośrodkowań też wcale nie tak dużo o około 30 %. I co ciekawe więcej pada z płaskich niż z główek. Padają fajne bramki z podań z głębi pola. Za to wolne to kabaret padła jedna i to z 40 metrów.Karny jeden trafiony.[/quote]

Ja mam trochę inne spostrzeżenia. Też zacząłem Legią i o dziwo w tej wersji idę jak burza. No może trochę przesadziłem, ale naprawdę dosyć łatwo się tu wygrywa. Pierwsze porażka w sezonie to było 0-4 z Bayernem w LM. wcześniej seryjnie zdobywane bramki ze słabszymi zespołami. Niespecjalnie wzmacniałem skład, właściwie to kupiłem tylko prawego ofensywnego pomocnika. Kolejną rzeczą która mnie zastanawia to ilości bramek, bo wyniki to mam często hokejowe. Myśle że średnia 4 bramek w meczu to standard.
Két szót ismerek,
Mindig és Soha.
Fradista mindig,
Újpesti Soha!

 dyzioakaliryczny... Partyzant

Postów: 39
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2014 11:31    #162
[quote="Makaveli-SoBu"][quote="dyzioakalirycznykat"]na fm-base w przypadku 14 były całe strony z ciekawym ustawieniem zespołu,różne kombinacje,różne style, teraz jest tylko jedna popularna o nazwie "Christian Eriksen beautifull play " oczywiście dwa skrzydła i napadzior, innym ustawieniem nic się nie zrobi[/quote]

Nic się nie zrobi? Przynajmniej na becie grałem 4-4-1-1 (bez skrzydłowych, z ofensywnym środkowym pomocnikiem ) i wygrałem Legią LE w pierwszym sezonie. Tak więc nie mów, że bez skrzydłowych nic się nie da zrobić.


A taktyki to mi killer chyba wyszła, bo z kandydata do spadku w Chinach sezon zakończyłem na drugim miejscu. Teraz będę ją testował jeszcze w Niemczech albo Anglii.[/quote]


Wiesz,na becie zwłaszcza przed patchem to Saint Etienne dochodziłęm do 1/2 LM,obecnie nie da się grac środkiem,bez napastników,środek pola nie istnieje,tak samo z prostopadłymi podaniami

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2014 12:28    #163
[quote="Makaveli-SoBu"][quote="dyzioakalirycznykat"]na fm-base w przypadku 14 były całe strony z ciekawym ustawieniem zespołu,różne kombinacje,różne style, teraz jest tylko jedna popularna o nazwie "Christian Eriksen beautifull play " oczywiście dwa skrzydła i napadzior, innym ustawieniem nic się nie zrobi[/quote]

Nic się nie zrobi? Przynajmniej na becie grałem 4-4-1-1 (bez skrzydłowych, z ofensywnym środkowym pomocnikiem ) i wygrałem Legią LE w pierwszym sezonie. Tak więc nie mów, że bez skrzydłowych nic się nie da zrobić.


A taktyki to mi killer chyba wyszła, bo z kandydata do spadku w Chinach sezon zakończyłem na drugim miejscu. Teraz będę ją testował jeszcze w Niemczech albo Anglii.[/quote]

Na demo udało mi się nawet awansować do Ligi Mistrzów. ale potem już nie grałem,bo sprawdzałem Bratford PA. A teraz i tak zagram Larkhall Atletic.

Z tym,że ja gram prawie wszystkimi ligami.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 10.11.2014 o godz. 12:32

 Bateboo Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.04.2013
Skąd: Świebodzin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2014 15:08    #164
Czy ktoś zauważył jakąś zależność między ustawieniami treningów i/lub ilością fizjoterapeutów, w odniesieniu do ilości kontuzji?
Rozegrałem kilka meczy i pojawiło się od zaraz 6 zawodników kontuzjowanych, w bardzo krótkim odstępie czasu. Posiadam szeroki sztab medyczny, średnie obciążenia treningowe, a kontuzji sporo. Czy ktoś ma jakieś odczucia w tym zakresie? Będę wdzięczny za podpowiedź.

 Lypton Partyzant

Postów: 156
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.05.2007
Skąd: Białystok
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2014 15:19    #165
[quote="Bateboo"]Czy ktoś zauważył jakąś zależność między ustawieniami treningów i/lub ilością fizjoterapeutów, w odniesieniu do ilości kontuzji?[/quote]
Nie ma chyba żadnej zależności. Mam (a właściwie miałem, bo po crashu spieprzył mi się sejw) tylko dwóch fizjo w drużynie, głównego i zwykłego, i nie mam żadnego problemu z kontuzjami, obciążenia średnie. Raz na jakiś ktoś wypadnie z powodu urazu, ale to pojedyncze przypadki, żadnej plagi (5 miesięcy czasu gry).

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 10.11.2014 o godz. 15:20

 Bateboo Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.04.2013
Skąd: Świebodzin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2014 16:03    #166
[quote="Lypton"][quote="Bateboo"]Czy ktoś zauważył jakąś zależność między ustawieniami treningów i/lub ilością fizjoterapeutów, w odniesieniu do ilości kontuzji?[/quote]
Nie ma chyba żadnej zależności. Mam (a właściwie miałem, bo po crashu spieprzył mi się sejw) tylko dwóch fizjo w drużynie, głównego i zwykłego, i nie mam żadnego problemu z kontuzjami, obciążenia średnie. Raz na jakiś ktoś wypadnie z powodu urazu, ale to pojedyncze przypadki, żadnej plagi (5 miesięcy czasu gry).[/quote]

Dzięki za podpowiedź. Sztab medyczny mam bardzo podobny, może takie moje "szczęście".

 suchy92 Partyzant

Postów: 76
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.03.2008
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2014 16:13    #167
Mnie bardzo denerwują przesadzone wrzuty z autów. Praktycznie każdy wrzut z wysokości 25-30m to jest wrzut w stylu Roryego Delapa. Poza tym bardzo denerwujące jest to, że bramki można zdobywać głównie z dośrodkowań. Na moje 9 bramek w 5 meczach sezonu tylko jedną zdobyłem po prostopadłym podaniu :/

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2014 16:57    #168
Ja póki co się poddaje. Było naprawdę dobrze - gra wymagała lekkich poprawek w silniku meczowym + naprawy błędów nie dotyczących bezpośrednio meczu (zasady, znikające atrybuty itp.). Wyszedł jakiś patch i rozwalił wszystko to, co w silniku było na wielki +. Teraz:
- bramkarze plują piłki przed siebie na potęgę,
- obrońcy to statyści,
- rzut wolny z większości pozycji na boisku to 95% szans na zdobycie gola,
- kocioł przy rzutach rożnych w polu karnym to bezcenny widok,
- praktycznie brak jakiejkolwiek gry środkiem pola,
- sytuacji sam na sam nie widziałem już od dawna (większość akcji kończona jest dośrodkowaniem na głowę/nogę napastnika),
- strzelanie z dystansu na potęgę (czasem jest to ponad 80% strzałów oddanych przed obydwie drużyny),
i jeszcze dużo by wymieniać...
.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2014 17:15    #169
[quote="pikawa94"]Ja póki co się poddaje. Było naprawdę dobrze - gra wymagała lekkich poprawek w silniku meczowym + naprawy błędów nie dotyczących bezpośrednio meczu (zasady, znikające atrybuty itp.). Wyszedł jakiś patch i rozwalił wszystko to, co w silniku było na wielki +. Teraz:
- bramkarze plują piłki przed siebie na potęgę,
- obrońcy to statyści,
- rzut wolny z większości pozycji na boisku to 95% szans na zdobycie gola,
- kocioł przy rzutach rożnych w polu karnym to bezcenny widok,
- praktycznie brak jakiejkolwiek gry środkiem pola,
- sytuacji sam na sam nie widziałem już od dawna (większość akcji kończona jest dośrodkowaniem na głowę/nogę napastnika),
- strzelanie z dystansu na potęgę (czasem jest to ponad 80% strzałów oddanych przed obydwie drużyny),
i jeszcze dużo by wymieniać...[/quote]

Czyli mamy te same problemy o.O

Miałem wielką nadzieję, że patch wyjdzie w dniu premiery, ale jednak tak się nie stało. Teraz może minąć kilkanaście tygodni zanim go dostaniemy. Na szczęście jutro wychodzi nowy odgrzewany kotlet - Assassin's Creed.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2014 17:18    #170
Sprawdźcie polecenia dla obrońców - Znacznie niski pressing, brak krótkiego krycia. Co prawda rozegrałem tak jeden mecz, wynik 7-4, ale obrońcy zaczęli skupiać swoją uwagę na lecącą piłkę i dość sprawnie zaczęli ją wybijać. Przetestujcie i dajcie znać, czy jest zauważalna zmiana.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.