Kulejąca taktyka i polecenia dla zawodników

 dziobson Partyzant

Postów: 47
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014, 13:10    #1
Siemanko. Mam do Was dwa pytania. Pierwsze: grając Barceloną tracę strasznie dużo goli. W 19 meczach zaledwie w dwóch spotkaniach zachowałem czyste konto. Ogólnie idzie mi nieźle, mało przegrywam, strzela gole ale też bardzo dużo tracę. Jak ustawiacie swoją linię defensywną? Gram taktyką 4-4-2 z dwoma ofensywnymi skrzydłowymi. Pierwotnie ustawiałem linię defensywną wyżej jednak zastanawiam się czy to nie było bezpośrednim powodem tak dużej ilości straconych goli? Czy jeśli cofnę defensywę bliżej swojej bramki to czy nie powstanie zbyt duża luka między obrońcami, a pomocnikami, co będzie nadal obfitowało w sporą ilość sytuacji bramkowych, a co za tym idzie straconych goli? Jakie są Wasze rady na prawidłowe funkcjonowanie defensywy?
Drugie pytanie: co zrobić aby skrzydłowi w trakcie bronienia stali na własnej połowie i bronili razem ze środkowymi pomocnikami i obrońcami? Jeden z moich skrzydłowych ma rolę schodzący napastnik (atak), drugi skrzydłowy (atak). Z przodu gram klasyczną 10 i lisem pola karnego więc wiadomo, że oni głównie będą krążyć wokół koła środkowego i liczyć na jakąś piłkę. Dlatego bardzo zależy mi aby skrzydłowi również brali udział w destrukcji, a przynajmniej kryli zawodników po swojej stronie aby rywale nie mieli przewagi. Co poradzicie? Czy ustawienie im funkcji "znacznie mniej pressingu" albo chociaż "mniej pressingu" powinno ten problem rozwiązać?

 johny1910 Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.09.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 13:15    #2
[quote="dziobson"]Siemanko. Mam do Was dwa pytania. Pierwsze: grając Barceloną tracę strasznie dużo goli. W 19 meczach zaledwie w dwóch spotkaniach zachowałem czyste konto. Ogólnie idzie mi nieźle, mało przegrywam, strzela gole ale też bardzo dużo tracę. Jak ustawiacie swoją linię defensywną? Gram taktyką 4-4-2 z dwoma ofensywnymi skrzydłowymi. Pierwotnie ustawiałem linię defensywną wyżej jednak zastanawiam się czy to nie było bezpośrednim powodem tak dużej ilości straconych goli? Czy jeśli cofnę defensywę bliżej swojej bramki to czy nie powstanie zbyt duża luka między obrońcami, a pomocnikami, co będzie nadal obfitowało w sporą ilość sytuacji bramkowych, a co za tym idzie straconych goli? Jakie są Wasze rady na prawidłowe funkcjonowanie defensywy?
Drugie pytanie: co zrobić aby skrzydłowi w trakcie bronienia stali na własnej połowie i bronili razem ze środkowymi pomocnikami i obrońcami? Jeden z moich skrzydłowych ma rolę schodzący napastnik (atak), drugi skrzydłowy (atak). Z przodu gram klasyczną 10 i lisem pola karnego więc wiadomo, że oni głównie będą krążyć wokół koła środkowego i liczyć na jakąś piłkę. Dlatego bardzo zależy mi aby skrzydłowi również brali udział w destrukcji, a przynajmniej kryli zawodników po swojej stronie aby rywale nie mieli przewagi. Co poradzicie? Czy ustawienie im funkcji "znacznie mniej pressingu" albo chociaż "mniej pressingu" powinno ten problem rozwiązać?[/quote]

O jaką wersję gry chodzi?

 dziobson Partyzant

Postów: 47
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 13:22    #3
FM 15. Może najnowsza łatka 15.1.3 poprawi kilka elementów bo faktycznie kilka goli straciłem przez kiepską postawę bramkarza. Niemniej jednak chciałbym poprawić grę mojej formacji defensywnej, z której nie jestem do końca zadowolony.

 johny1910 Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.09.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 13:23    #4
Chciałbym Ci pomóc ale chyba każdy ma podobny problem. Piłkarze po prostu nie reagują na polecenia taktyczne tak jak większość z nas by sobie tego życzyła. Miejmy nadzieję, że kolejna/kolejne łatki to naprawią.

 dziobson Partyzant

Postów: 47
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 13:33    #5
A jak to wyglądało jeśli chodzi o FM 14, orientujesz się? Lub ktoś kto się orientuje? Przyznam, że FM 14 nie bardzo mi się podobała i przez cały ostatni rok cisnąłem w FM 13. A jak wiadomo, w 13 były jeszcze suwaki za pomocą których można było ustawić jak dany zawodnik ma się zachowywać i tam jako tako to działało. Czy w FM 14 jeśli chodzi o polecenia dla zawodnika były podobne problemy?

 dziobson Partyzant

Postów: 47
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 15:36    #6
Ktoś ma jeszcze jakieś rady?

 Krzachu Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2006
Skąd: Nisko
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 21:06    #7
wita,a ja mam problem z wczytywaniem taktyk,gdyż niekazda ściągnięta ma wielkos 41kb a tylko takie gra respektuje

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.11.2014 17:25    #8
dziś trzykrotnie(bądź 2) z przegranego meczu wychodziłem zwycięski. Po strzeleniu wyrównującego gola przez moją drużynę daję spokojną rozmowę żeby grali bez presji. Mam słaby skład, tak przynajmniej się dziadowsko prezentują ale coś tam wychodzi. Właśnie awansowałem na 3 pozycję z niedawnej 11 :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 14.11.2014 o godz. 17:25

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.