Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 lucjanos Partyzant

Postów: 88
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.10.2013
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 10:59    #2
[quote="Wieczór"]Możecie mi powiedzieć czy warto wydać "stówkę" na najnowszą odsłonę FM'ki mając wersje 2014?
Przyznam, że zazwyczaj kupuję je co dwa lata, ale może warto złamać tę zasadę?

Jeszcze jedno pytanie, czy jest tryb CLASSIC dla osób mających mniej czasu na grę?[/quote]

A według mnie warto wydać. Ta edycja jest sporo lepsza od 2014. Zakupiłem FM 2015 od wersji beta i nie żałuję. Z każdą łatką jest tylko lepiej, choć nie mam i nie miałem plagi kontuzji, dziwnie wysokich wyników czy tylko bramek ze skrzydeł. Gram w I lidze polskiej z wielką przyjemnością i do wersji 2014 nie wrócę na pewno.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.11.2014 o godz. 11:01

 dyzioakaliryczny... Partyzant

Postów: 39
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 12:22    #3
[quote="lucjanos"][quote="Wieczór"]Możecie mi powiedzieć czy warto wydać "stówkę" na najnowszą odsłonę FM'ki mając wersje 2014?
Przyznam, że zazwyczaj kupuję je co dwa lata, ale może warto złamać tę zasadę?

Jeszcze jedno pytanie, czy jest tryb CLASSIC dla osób mających mniej czasu na grę?[/quote]

A według mnie warto wydać. Ta edycja jest sporo lepsza od 2014. Zakupiłem FM 2015 od wersji beta i nie żałuję. Z każdą łatką jest tylko lepiej, choć nie mam i nie miałem plagi kontuzji, dziwnie wysokich wyników czy tylko bramek ze skrzydeł. Gram w I lidze polskiej z wielką przyjemnością i do wersji 2014 nie wrócę na pewno.[/quote]


Też nie mam hokejowych wyników ani kontuzji a po patchu spadło zagrożenie skrzydłowych rywali.Po prostu na chwileobecną nie istnieje gra środkiem ani prostopadłe podania,mam w skłądzie Tielemansa,Obianga,Horvatcha,Ajera,Henriksena i za chuj nie idzie wykorzystac ich potencjału

 szymon89 Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.11.2012
Skąd: Tomaszów Maz.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 12:38    #4
Mam problem, bo w trakcie niektórych spotkań systematycznie schodzą zawodnicy drużyny przeciwnej. Ktoś z Was miał taką sytuację? Da się coś z tym zrobić?

 flowproba Partyzant

Postów: 115
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.07.2011
Skąd: Ostrów Wlkp
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 12:41    #5
Zagrałem już ponad pół sezonu więc i ja podzielę się swoimi wrażeniami. W FMy gram regularnie od dobrych paru lat, pamiętam jeszcze czasy CM-a :) Pierwszą karierę na przetarcie z nową grą zawsze zaczynam Milanem. To mój ulubiony klub a FM-owa kariera nim nie należy do najtrudniejszych, można oswoić się z nową grą i szybko dojść do topu. No i zacząłem grac w 15.. I przyznam, że miałem do czynienia ze wszystkim co tutaj jest pisane. Wysokie porażki w sparingach - każde dośrodkowanie kończyło się bramką.. No i kontuzje. Taktykę ustawiłem taką jaką gram bardzo często 4 2 3 1. Trening wyższy od przeciętnego w całym okresie przedsezonowym. Co więcej, nie mogłem oswoić się z nowym interfejsem, szczególnie z ekranem taktycznym. Co chwila miałem wrażenie, że na to na co potrzebowałem wcześniej jednego kliknięcia teraz potrzebuje trzech. Widać, że przy tworzeniu gry coraz bardziej skupiają się na wyglądzie. Ma być przejrzyście i ja bym to określił - "nowocześnie". Skutek nie zawsze jest pozytywny ale wiele rzeczy zmieniło się też na plus. Gdzieniegdzie są też błędy w tłumaczeniu szczególnie w komentarzu meczowym. Np. Zawodnik nie trafia w bramkę a obok podpisane - trafił tylko w poprzeczkę. Albo pojawiące się wszędzie [$&krótkanazwa] tam gdzie powinna być skrócona nazwa klubu. Nie będę wypisywać wszystkich błędów bo w sumie nie o to w tym temacie chodzi.

Pierwszy raz przy ogrywaniu nowego FMa byłem rozczarowany. Zamiast grywalności - frustracja. Postanowiłem jednak dać mu drugą szansę i zacząłem od nowa. I... Zmodyfikowałem trochę trening przedsezonowy - nie mam plagi kontuzji. Po początkowym okresie porażek w lidze - doszedłem do ładu z taktyką i jestem na 2gim miejscu. Trochę przyzwyczaiłem się do interfejsu.. I wrażenia z gry odniosłem zupełnie inne. Nie wiem - może akurat moja nowa gra zbiegła się w czasie z łatką.. Nowego FMa jednak da się lubić.

Jedna rzecz jedynie dość mnie denerwuje i nie daje spokoju - stałe fragmenty gry w wykonaniu przeciwnika. Ponad 50% bramek tracę w ten sposób. Piłka w rogu i od razu wiem, że będzie gorąco.. Próbowałem różnych ustawień krycia i ciągle to samo. Co jak co ale duet stoperów Alex i Adil Rami (dwie szafy) powinien chyba dawać sobie radę z typkami z Verony i Sassuolo. A w praktycznie każdym meczu tracę bramkę z rożnego albo wolnego.. Jest to co najmniej irytujące.

Jest jeszcze sporo błędów do poprawienia ale całkiem możliwe, że FM15 będzie całkiem udany :)

P.S. Pierwszy raz w FMowych karierach jeden gracz zbuntował mi cały zespół, było spotkanie z zespołem i zarządem :) tego się nie spodziewałem :)

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 22:35    #6
Czy ktoś z Was potrafi wyprowadzić kontrę? Wypuścić napastnika sam na sam z bramkarzem?
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 22:43    #7
W niskich ligach (przynajmniej u mnie) to norma w związku z nadużywaniem długich piłek za plecy obrońców.
Grając w Polskiej Ekstraklasie też ostatnio jakieś sam na sam się zdarzyło lecz patrząc na sam styl gry jaki mój zespół powinien preferować - jest tego zdecydowanie za mało przyrównując to do bramek chociażby z różnego czy killer skrzydeł
.

 flowproba Partyzant

Postów: 115
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.07.2011
Skąd: Ostrów Wlkp
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 22:43    #8
[quote="robal15"]Czy ktoś z Was potrafi wyprowadzić kontrę? Wypuścić napastnika sam na sam z bramkarzem?[/quote] U mnie taka sytuacja dość często - Obrońca grający piłką podaje bezpośrednio do "9" albo jednego ze schodzących napastników. Niektórym środkowym pomocnikom też daje "więcej bezpośrednich podań" i zdarza się, że po tych podaniach ktoś wychodzi sam na sam. Inny sposób to ustawić w defensywnych rożnych najszybszego grajka na przód + dobrze podającego przed pole karne :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.11.2014 o godz. 22:44

 Wieczór Partyzant

Postów: 42
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.05.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 23:16    #9
No to ja w sumie jeszcze troche poczekam na rozwój zdarzeń. Będę na bieżąco śledził temat.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 23:23    #10
To ja naprawdę nie wiem, co jest nie tak z moją grą. U mnie akcje są tylko po dośrodkowaniach albo z rożnych...
Może powinien zacząć grać od nowa, bo mój save jest z bety... dunno man.

@pikawa, u mnie nie ma długich piłek...
@flowproba, bezpośrednich też...

Ogólnie to nie ma kontr. Każda drużyna zaczyna akcję od ataku pozycyjnego, zagrywa na bok i dośrodkowuje na gościa, który przy wzroście 160 cm strzela gola z główki.

// Edytowano 4 razy, ostatni raz 13.11.2014 o godz. 23:29

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 23:38    #11
Długie piłki są ale tylko w niższych ligach. Grając Legią też nie widuje ich zbyt często - śmiem nawet twierdzić, że nie widuje ich w ogóle. Wątpię zatem żeby to była wina save - u mnie 95% bramek to różne, wolne, dośrodkowania. W pozostałych 5% gra czasami się buguje i widzę jakieś akcje sam na sam czy długie piłki ;D
.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution