Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 najdi013 Partyzant

Postów: 299
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.06.2008
Skąd: Chodzież
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2014 12:18    #711
[quote="robal15"]http://gyazo.com/c8542d97886106c6f811a141d3c7ae46

1:0 dla silnika:)[/quote]

http://www.goal.(...)67/stats
http://www.uefa.(...)dex.html

To nie jest nic bardzo dziwnego. Można nie oddać strzałów celnych, a strzelać bramki. I to wcale nie działa w jedną stronę, bo sam ostatnio wygrałem taki mecz.

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2014 12:27    #712
Podajecie przykłady z całego świata, każdej drużyny. Teraz poproszę o podobną sytuację JEDNEJ drużyny w 15 meczach w sezonie. Do tej pory widzę, że Robal podaje przykłady doskwierające non stop jego drużynie. Mam nadzieję, że znajdzie się chętny i pokaże mi też jedną takową, która non stop boryka się z tym problemem.
.

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2014 12:42    #713
Statystyka strzały celne, to nie jest wyznacznik wysokiego prawdopodobieństwa strzelenia bramki. Jedna sytuacja sam na sam i strzał bez wywieranej presji ze strony obrony, jest więcej wart niż 20 strzałów z dystansu, z nieprzygotowanej pozycji.

Gdzieś wcześniej padło pytanie do Gietza, o transfery do ligi polskiej, a dokładniej o niesprowadzaniu przez AI dobrych zagranicznych zawodników. Otóż system działa poprawnie. U mnie Lech co prawda w pierwszych sezonach sprowadzał głównie polskich graczy, m.in Teodorczyka, lecz kiedy tylko stan jego konta się poprawił, sprowadzał mocnych zagranicznych piłkarzy, jednego nawet za 15 mln euro. Dużo zależy od stanu finansowego klubu, u mnie Lech ma status Bogaty, oraz od tego czy gra w europejskich pucharach. W przypadku Lecha akurat dostał się do Ligi Mistrzów i wzmacniał się naprawdę dobrymi graczami z zagranicy. System dla ligi polskiej oparty na założeniach Gietza działa bez zarzutu.

Prostopadłe piłki:
https://www.youtu(...)OnVQyGPo
https://www.youtu(...)r5ilDzlc

Piękna akcja z dużą wymiennością podań i pozycji:
https://www.youtu(...)rcCSP2-I

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2014 13:40    #714
[quote="chickenup82"][quote="kell1987"][quote="chickenup82"][quote="kell1987"][quote="Gietz"][quote="lksz15"]Co jakiś czas w wiadomościach FM pojawia się "Skąd się biorą polskie gwiazdy" itp. i teraz np mam, że Polonia Warszawa wyszkoliła najwięcej polskich gwiazd (aż dwie :) I mam pytanie odnośnie tych statystyk. Gdzie w klubie można sprawdzić co to za gwiazdy? Bo jedynie pokazuje mi ile ich jest, ale nigdzie nie mogę zobaczyć kto dokładnie do tych gwiazd należy.[/quote]
Na pewno jednym jest Wszołek, drugiego nie jestem pewien - Cezary Wilk? Mogłoby się rzeczywiście wyświetlać, news miałby więcej sensu :)

[quote="norbikk"]Jak mam uaktualnienie w pliku .fmf to wklejam go do editor data tak? Z tym że nie moge go wybrać w grze podczas edytowania bazy danych nie mam tego do wyboru. Wcześniej się z tym nie spotkałem więc nie wiem trzeba to w inny sposób uruchamiać?[/quote]
Nie do końca ogarniam ten system, ale nie - w folderze editor data ma być plik .dbc. Pobierasz ze Steama narzędzie Resource Archiever 2015 i rozpakowujesz nim plik .fmf. Z tego co wiem to było konieczne żeby pliki mogły funkcjonować w Steamie, ale powinno to być wygodniejsze :/[/quote]



być może ten drugi to Teodorczyk, bo mimo, że nie wychowanek, ale od juniora już grał w Poloni[/quote]


Chyba Mierzejweski Adrian - za 5 mln do Trabzonu z Polonii Poszedł. może on?[/quote]

Mierzejewski to wychowanek bodajże Naki Olsztyn, a w ekstrakalsie debiutował w Wisle Płock, więc na pewno nie on[/quote]


tak, ale wszołek, teodorczyk tez nie...a mówi się ze oni. w grze wychodzi ze stomilu olsztyn ale moze byc on bo sie wypromował w Polonii[/quote]

ja uważam, że Mierzejewski wypromował się w Wiśle Płock, bo regularnie grał w ekstraklasie jak miał chyba 17-18 lat

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2014 13:54    #715
[quote="karo"]Statystyka strzały celne, to nie jest wyznacznik wysokiego prawdopodobieństwa strzelenia bramki. Jedna sytuacja sam na sam i strzał bez wywieranej presji ze strony obrony, jest więcej wart niż 20 strzałów z dystansu, z nieprzygotowanej pozycji.[/quote]

Jest najlepszym wyznaczaniem, bo pokazuje, że drużyna się stara, ma okazje albo setki. Każdy celny strzał ma szansę zamienić się na bramkę. Bez celnych strzałów nie da się strzelić gola - podstawa piłki nożnej. Posiadanie piłki natomiast nic nie mówi, bo równie dobrze mogą sobie podawać w obronie między sobą, jak Brazylia za czasów Dungi.

[quote="karo"]
Prostopadłe piłki:
https://www.youtu(...)OnVQyGPo
https://www.youtu(...)r5ilDzlc[/quote]

Tak, po tym patchu są prostopadłe piłki.

[quote="pikawa94"]Podajecie przykłady z całego świata, każdej drużyny. Teraz poproszę o podobną sytuację JEDNEJ drużyny w 15 meczach w sezonie. Do tej pory widzę, że Robal podaje przykłady doskwierające non stop jego drużynie. Mam nadzieję, że znajdzie się chętny i pokaże mi też jedną takową, która non stop boryka się z tym problemem.[/quote]

Święta racja, Pikawa.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 02.12.2014 o godz. 13:55

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2014 14:07    #716
A ja po tym patchu widzę, że nadal jest dużo do zrobienia w kwestii AI - obrońcy poruszają jak kołki, bardzo rzadko doskakują do rywala. Mam wrażenie, że praktycznie 90% przeciwników AI gra ten sam układ taktyczny. Przerwy między obrońcami są za duże w kryciu strefowym. Gra bramkarza nie do końca została zaprawiona... często bramkarz wypluwa piłkę w stronę przeciwnika bądź bezpośrednio pod jego nogi.

 Szalaj Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.12.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2014 14:49    #717
Jestem po rozegraniu pełnego sezonu, pierwsze co się rzuca w oczy to kontuzje, nie ma meczu żeby któryś z moich zawodników nie schodził z kontuzją i najczęściej są to kontuzję, które eliminują mi zawodnika na kilka miesięcy, nie są przeciążenie treningami każdy ma kondycję blisko 100% a co mecz to kontuzja, licze że w następnym patchu coś się w tym kierunku zmieni aha no i obrona w tej grze to nie istnieje, nie ma meczu żeby było czyste konto, nie ważne kim by się grało i z kim się gra.

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2014 15:13    #718
[quote="Szalaj"]Jestem po rozegraniu pełnego sezonu, pierwsze co się rzuca w oczy to kontuzje, nie ma meczu żeby któryś z moich zawodników nie schodził z kontuzją i najczęściej są to kontuzję, które eliminują mi zawodnika na kilka miesięcy, nie są przeciążenie treningami każdy ma kondycję blisko 100% a co mecz to kontuzja, licze że w następnym patchu coś się w tym kierunku zmieni aha no i obrona w tej grze to nie istnieje, nie ma meczu żeby było czyste konto, nie ważne kim by się grało i z kim się gra.[/quote]
I jesteś pewien, że te braki czystych kont, to nie efekt źle ustawionej taktyki i słabej gry bądź umiejętności obrońców i bramkarza? Może warto próbować to rozwiązać, a nie biadolić, że to wina gry?

 mufloniasty Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.07.2008
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2014 15:40    #719
Witajcie serdecznie! FM 2015 posiadam od soboty, jestem już przy zimowym okienku transferowym - gram Leeds United. Zanim zacząłem grać, wnikliwie czytałem to super-forum, wrażenia po beta-wersji oraz ten wątek. Spróbowałem zobaczyć, czy grając swoją karierę - spotka mnie to samo. W dniu zainstalowania przywitała mnie informacja o łatce 15.1.4.

Niecały tydzień już pozwolił mi dać wgląd w sytuację:
1) Silnik meczowy - bramkarze (a zwłaszcza przeciwnika) podczas wykopów/wyrzutów, niekiedy interwencji, posiadają nienaturalnie schylone w dół głowy. Zupełnie jakby mieli problemy z kręgosłupem albo zespół Downa.
2) Zabójcze dośrodkowania - wymiana podań między bocznym obrońca oraz skrzydłowym, dośrodkowanie tego ostatniego... i zabójcza wręcz skuteczność, nie spotykana we wcześniejszych edycjach. Piszę o tym, bo połowa sezonu, a to zdarzenie miało miejsce 7-10 razy(?)
3) Za dużo dryblowania - za dużo pracy nóg, piłkarzy na każdej pozycji. Rozumiem, że światek piłkarski to także praca nogami, ale chyba nie każdy po kolei umie dryblować jak Messi, Robben, lub jakikolwiek inny światowej klasy piłkarz
4) Hyperlinki z baz danych (artykuł i odnośnik do piłkarza, do ligi, do drużyny...) - kiedyś funkcjonowało to lepiej, było bardziej intuicyjne oraz przejrzyste. Przejście do systemu widokowego a/la Windows 8.1 nie przyniosło tutaj dużych korzyści; to trzeba zmodyfikować
5) Menadżer (czyli ja) jak aktywny trener - DUŻY PLUS! Cholernie duży. Od kiedy gram, zawsze się zastanawiałem - po co jestem zaznaczony w sztabie, jak ja nic nie mogę, a moje działanie w grze to tylko jakby działanie niewidzialnego i wszystko-wiedzącego Boga...
6) Piłka nie jest przejrzysta i dobrze widoczna (w stosunku do poprzednich serii) i niekiedy trajektoria lotu jest mało-fizyczna...
7) Dlaczego na twarzach dalej nie ma chociaż pseudo-oczu,.pseudo-nosa oraz innych części ciała? Po tylu latach (3D jest od 2009) działania silnika, to trochę denerwuje...
8) Sam silnik meczowy - jak mam fizjoterapeutów, nie podbiegają oni z torbami, niczym... nie wspomnę już o samochodziku fizjoterapeuty
9) Zwiększony realizm - DUŻY PLUS! Już nie tak łatwo skompletować sztab szkoleniowy, zebrać młodzików, przewietrzyć sam skład...
10) Różne daty wprowadzania newgenów - założyłem oddzielny temat, ale skomentuję. Według mnie, to nie zwiększa realizmu rozgrywki. W rzeczywistości, jest konkretna data, przychodzą chłopaki i mają test. Jak go przejdą, to wspólnie zaczynają tworzyć drużynę - mniej więcej, w jednym okresie. To na razie mój pierwszy sezon, ale jak będą zmiany paro-miesięczne..
11) Skoro są rozmowy w korytarzu, przed rozpoczęciem meczu - to może fajnie wprowadzić jakieś wstawki-filmiki? To by poprawiło realizm, a same konferencje prasowe byłyby bardziej realne
12) Kontuzje - po okresie przygotowawczym miałem 6 kontuzji, z czego tylko 4 z tych kontuzji były do 2 tygodni...
13) Nowe wstawki statystyczne - DUŻY PLUS! na przykład wiadomość w skrzynce o tym, jaki klub wypromował najwięcej międzynarodowych gwiazd
14) Kwestia treningu - czy już totalnie zostały usunięte suwaki? Swego czasu można było lekko suwakami np. przenieść linię obrony, inne... teraz tego już nie ma?

To moje aktualne wrażenia. Będę publikował więcej, ale to już trzeba trochę więcej pograć.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2014 16:10    #720
[quote="romantico"]A ja po tym patchu widzę, że nadal jest dużo do zrobienia w kwestii AI - obrońcy poruszają jak kołki, bardzo rzadko doskakują do rywala. Mam wrażenie, że praktycznie 90% przeciwników AI gra ten sam układ taktyczny.[/quote]

Zgadza się.
Obrona nadal zostawia za dużo miejsca rywalowi.
Boczni obrońcy schodzą do środka zostawiając skrzydłowego wolnego.
Czasami 4 obrońców nie potrafi przykryć jednego zawodnika w polu karnym. Każdy z nich stoi gdzieś obok niego, nie patrząc na przeciwnika ani na lecącą piłkę.
W Hiszpanii prawie każdy gra tą samą taktyką - 4-2def-2bocznych pomocników-2nap. Grają tak nawet nie posiadając do tego odpowiednich zawodników. Po bokach zazwyczaj grają AM, DM albo DL/R.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.