Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 arvanis Partyzant

Postów: 109
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.11.2010
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2014 10:22    #741
Ja tam sobie ostatecznie dałem spokój z FM-em, acz z ciekawości czytam opinie o najnowszej części. Poza silnikiem gry (bo pewnie i tak nie znajdzie się obiektywna opinia nt. tego, czy faktycznie jest skopany, czy nie - niemniej jeśli mechanizm jest podobny do poprzedniej edycji, uważam go za kulejący: każdy przeciwnik w każdym meczu zyskuje w 70. minucie supermoce i nawet jeśli kontrolowałem grę, muszę się przestawić na defensywę, albo zaraz stracę dokładnie tyle bramek, iloma prowadziłem), ciekawi mnie kilka aspektów:

1. Czy da się sprawdzić w dowolnym momencie gry, w jakiej ilości sprzedają się koszulki poszczególnych piłkarzy?
2. Czy rodza się naprawde dobre newgeny? W FM14 np. w okolicach 2025 roku nie było dobrych wygenerowanych bramkarzy, a i gwiazd na innych pozycjach nie było jakoś szalenie dużo.
3. Czy 16/17/18-letni zawodnicy dalej życzą sobie kosmiczną tygodniówkę, gdy ściąga się ich do klubu?
4. Czy ceny na rynku transferowym są sensowne? W ostatnim prawdziwym okienku widzieliśmy, że ceny dobrych zawodników wahają się od kilkunastu do ok. 30 milionów Euro. Czasem zdarzy się jakiś wyjątek. W FM14 ceny były dziwaczne: dobrych i ukształtowanych graczy mozna było dostać za tyle, na ilke byli wyceniani (czyli przytoczone wczesniej widełki), a obiecujących juniorów trzeba było wyciągać z ligowych średniaków z innych państw za 50-krotność ich wartości (bez przesady), a oni sami życzyli sobie pensji np. 20 tys. Ojro, gdy jeszcze przed chwilą dostawali ich kilkadziesiąt.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2014 10:59    #742
Zostawmy na chwilę silnik meczowy z boku.

Co się rzuca w oczy:

1.Po hotfixie, który rzekomo poprawia tylko i wyłącznie ME, pojawiły się w interfejsie nowe bugi (sic!).
2.Pros and cons w raporcie. Wg mnie nie jest wadą umiejętność grania na jednej pozycji oraz jedną nogą. Przykłady: Robben, Van Luj, Pippo, Valeron itd. To samo tyczy się poszczególnych atrybutów, tzn. mój scout prawi mi, że wadą mojego skrzydłowego jest słaby obiór albo siła. A po jakiego chuja niby on miałby mieć te atrybuty dobre? W ogóle mu nie są one potrzebne do szczęścia? Takich skrzydłowych można szukać z lupą. To tak samo, jakbym przyczepił się do bramkarza, bo ma słabą technikę albo błyskotliwość...
3. Filtrowanie zawodników nie działa poprawnie.
4. Subskrypcje nie działają.
5. YT nie działa - tego już w ogóle nie rozumiem. Mieli gotowy, działający moduł (niczego w nim nie zmieniali), wystarczyło zrobić copy-paste.
6. Po zakończeniu sezonu nie miałem raportu sprzedaży koszulek. Chyba, że nie sprzedałem ani jednej, bo gram w 6. lidze... :)
7. Gervinho przeniósł się do Realu za 40mln ojro. Tak, 40 mln. W tym klubie muszą pracować kretyni albo silnik transferowy jest nie halo. Jako że gram w 6. lidze, nie jestem wstanie tego sprawdzić.
8. Komputer robi nieprzemyślane transfery. ManU kupiło od razu 3. światowej klasy obrońców. W efekcie Rojo już robi wyjazd, a Jones sobie nie pograł. Mają ich tam ponad 7.
9. Rozmowy w tunele są kompletnie bezużyteczne. Co za kretyn je w ogóle wymyślił?
10. blablabla

No i mamy dekalog:)
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 kedzior19 Partyzant

Postów: 110
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2005
Skąd: Pisz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2014 11:02    #743
dzięki

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2014 12:40    #744
Również dzisiaj rzuciło mi się w oczy to, że zawodnik zgadza się przyjść na testy, aczkolwiek kontraktu nie chce ze mną podpisać (sic).

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 03.12.2014 o godz. 12:41

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 DeV Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.10.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2014 13:10    #745
Gram w fm13, 2014 pominęłem i chciałem przeksoczyć na 2015 ale widze, że nie jest rózowo. Jak możesz to napisz jeszcze jak wygladaja takie sprawy:
1 czy zawodnicy nadal często próbują nabijać nogi rywala przy lini końcowej i notorycznie im się nie udaje?
2 czy wybijając aut przy lini bramkowej przeciwnika (krótkie), wyrzut->odegranie do wyrzucającego, jesteśmy non stop łapani na spalonym?
3 czy jeśli ustawię pressing na całym boisku np bocznym obrońcom to będzie faktycznie ten pressing czy tak jak w fm13 tylko do połowy boiska?
4 czy nadal rożne na krótki słupek są takie mordercze?

W sumie dziwne, że co edycje te same problemy z silnikiem. Nie można zaadoptowac ME z poprzedniej wersji i zrobić tylko odpowiednie tweaki?

Co do tej 70 min i że zaczynają się problemy to z tego co u siebie widze w fm13 to zaczyna w tym czasie mniej więcej mieć wpływ na gre koncentracja. Jak niska to zaczynają się pojawiac jakieś bezsensowne wybicia do przodu i głupie straty. Może w fm15 dodali jakiś bonus oparty na determinacji dla przegrywającego że dąży do wyrównania ;)

 Romek222 Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.12.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2014 14:36    #746
a jak to jest z dostaniem pracy w lepszym klubie? gram 3 sezon southampton, wygrany puchar ligi angielskiej, 2 miejce w lidze europejskiej. ogolnie dobre wyniki. ale gdy dostaje propozycji rozmowy wstepnej w arsenalu, totkach, city, to zawsze wybieraja kogos innego. co jest potrzebne? długi staz, czy bycie trenerem w wielu klubach?

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2014 14:58    #747
[quote="robal15"]Również dzisiaj rzuciło mi się w oczy to, że zawodnik zgadza się przyjść na testy, aczkolwiek kontraktu nie chce ze mną podpisać (sic).[/quote]

nie raz miałem juz to samo, a pamiętam w poprzednich wersjach, że często zdarzało się na odwrót - kontrakt tak, ale testy nie i to było realne/

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2014 15:37    #748
[quote="myfunnygame"]konradRTW,
zależy czy przeszkadza ci jak komputer robi cie w ciula :)
nie wiem od czego to zależy ale grając na najgorszej licencji piłkarze nie zawsze słuchają poleceń, może właśnie od tego to zależy? Próbował ktoś grać na najlepszych atrybutach trenerskich?


makaron


skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut skrut[/quote]

Tak mi się napisało. No i co z tego. Mam analfabetyzm wtórny. No i czemu to przeszkadza. Bijemy się więc od dzisiaj na interpunkcję i błędy. Przepraszam wszystkich urażonych,ale nie jest to lekceważenie ich osoby. Pisząc piórem błędów nie robię.A z klawiatury mi się zdarza i to często.

No więc zaczynamy zabawę
nie wiem od czego to zależy ale grając na najgorszej licencji piłkarze nie zawsze słuchają poleceń

Przed "ale" stawiamy przecinek w tej konstrukcji.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 03.12.2014 o godz. 15:39

 peeste Partyzant

Postów: 35
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2011
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2014 16:02    #749
Słuchajcie, jak to jest z kursami trenerskimi.
Zacząłem sobie na najniższym poziomie (krajowa licencja C) i już trzeci raz próbuje zdobyć wyższą (krajowa licencja B) i nie daje rady...

O co w tym wszystkim chodzi?

Pozdrawiam

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2014 16:49    #750
[quote="peeste"]Słuchajcie, jak to jest z kursami trenerskimi.
Zacząłem sobie na najniższym poziomie (krajowa licencja C) i już trzeci raz próbuje zdobyć wyższą (krajowa licencja B) i nie daje rady...

O co w tym wszystkim chodzi?

Pozdrawiam[/quote]

Bug - zgłoszony na forum SI. Już na to pytanie odpowiadałem... nawet w tym wątku parę dni temu.


[quote="DeV"]
1 czy zawodnicy nadal często próbują nabijać nogi rywala przy lini końcowej i notorycznie im się nie udaje?[/quote]
Nie widziałem, żeby w ogóle próbowali.

[quote="DeV"]2 czy wybijając aut przy lini bramkowej przeciwnika (krótkie), wyrzut->odegranie do wyrzucającego, jesteśmy non stop łapani na spalonym?[/quote]
Nie

[quote="DeV"]3 czy jeśli ustawię pressing na całym boisku np bocznym obrońcom to będzie faktycznie ten pressing czy tak jak w fm13 tylko do połowy boiska?[/quote]
Nie wiem, bo ja się bronię cały mecz.
Moja prognoza na ten sezon...
http://gyazo(...)40b2e319

[quote="DeV"]4 czy nadal rożne na krótki słupek są takie mordercze?[/quote]
Nie wiem, bo nie mam dobrych wykonawców, ale ten killer element istnieje już od 2008 roku. W poprzedniej wersji również był obecny, więc w tej pewnie też.

[quote="DeV"]W sumie dziwne, że co edycje te same problemy z silnikiem. Nie można zaadoptowac ME z poprzedniej wersji i zrobić tylko odpowiednie tweaki? [/quote]
Na to pytanie odpowie Ci Gietz.

// Edytowano 15 razy, ostatni raz 03.12.2014 o godz. 16:58

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.