Football Manager 2015 - wrażenia

 puzonyyx Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.02.2011
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.12.2014 18:44    #1171
Masakra. Tak jak wyłączyłem grę kilkanaście godzin po zakupie, tak do tej pory nie włączyłem i nie wiem czy i kiedy włączę. Jak można tak spieprzyć niemal doskonałą grę?

 Budziu Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.10.2009
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.12.2014 18:55    #1172
[quote="puzonyyx"]Masakra. Tak jak wyłączyłem grę kilkanaście godzin po zakupie, tak do tej pory nie włączyłem i nie wiem czy i kiedy włączę. Jak można tak spieprzyć niemal doskonałą grę?[/quote]

lol u mnie przeciwnie od fm 11 robiłem średnio na steamie około 200h przez cały rok gry, a w fm 15 łoję jak szalony i już mam 150h :D dla mnie ta edycja jest miodna bo przypomina fm 10 w którego najlepiej mi się grało ;>

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.12.2014 20:20    #1173
[quote="Makaronczterojajeczny"]O tu kolega napisał
A od kiedy to prawdopodobieństwo mniejsze niż 1% jest równe 0
Tu kolega sugeruje, że istnieje prawdopodobieństwo "0" . I nie był to skrót myślowy. Ale to jest nieważne. To była tylko dygresja, ale prawdopodobieństwo 1% jest tak małe, że zdarzenie takie praktycznie nie zachodzi.[/quote]
Nienawidzę manipulacji, a tu niestety mamy jej klasyczny przykład. Bardzo proszę sobie spojrzeć na to zdanie ponownie, i bez zakrywania się jakimiś "analfabetyzmami wtórnymi" zobaczyć jakie jest to zdanie. Jeśli wg. Ciebie zdanie twierdzące kończy się na znaku interpunkcyjnym "?", to nie mamy o czym rozmawiać. Proszę więc nie wmawiać mi twierdzeń, których nie wypowiedziałem/napisałem.

[quote="Makaronczterojajeczny"]takie zdarzenie może się zdarzyć i łatwo policzyć jakie jest prawdopodobieństwo: Wynosi ono 1 promil.Myśle, że to mniej więcej tyle ile wynik 1:1 i 1:2 w mojej serii Giblartaru. Z tego punktu widzenia stwierdzenie, że gra jest obarczona wysokim współczynnikiem losowości jest wysoce zasadne. Jeżeli było by tak jak twierdzi kolega gietz, że gra "gra cyferkami" w czasie rzeczywistym to taki wynik nie powinien się zdarzyć. Ten wynik świadczy, że gra gra inaczej. I nic ponad to. Pozwoli Pan jednak, że zakończymy tę dyskusje do czasu aż zakończe pierwszy sezon i zobaczymy kto wygrał ligi, a kto zdobył puchary. Kto awansuje do ME i jak potoczy się Puchar Narodów Afryki.
Pan pewno już ma jakieś obserwacje.[/quote]
Pierwsze stwierdzenie pozwoliłem sobie podkreślić, gdyż jest tym czego oczekiwałem - jest możliwe, więc może się zdarzyć. Mój wykładowca z bioinformatyki mawiał, że prawdopodobieństwo, jakie by nie było, w przypadku jednostkowego zdarzenia jest zawsze 0,5 - albo się zdarzy, albo nie. Powiem więcej, zakładając, że prawdopodobieństwo wypadnięcia reszki w rzucie monetą jest równe 0,999, nie znaczy wcale, że już w pierwszej próbie może wypaść orzełek, jak również nie oznacza, że w tysiącu prób przynajmniej raz on wypadnie (równie dobrze i w 10000 może nie wypaść). Tak czy inaczej, jednocześnie wracając do podkreślonego twierdzenia - może się to zdarzyć.

Co do moich obserwacji, to wiem jedno - jeśli wybierze się na początku rozgrywki dwa, trzy kraje, to nie ma co oczekiwać realizmu w rozgrywkach, zarówno ligowych jak i reprezentacyjnych. Jeśli wygenerowana baza nie będzie zawierała zawodników np. reprezentacji Gibraltaru, to będą oni losowo tworzeni, gdy zajdzie konieczność rozegrania spotkania (zawodnicy są oznaczeni wówczas kolorem szarym na liście zawodników). W takim wypadku domyślam się (bo programistą SI nie jestem), że może się wygenerować zawodnik Gibraltaru o umiejętnościach na poziomie np. ligi polskiej. Wówczas wynik 1:1 nie jest żadnym zaszkodzeniem, a tym bardziej nie przeczy realiom. Stąd moje doświadczenie (od FM2012 tak robię), by przy tworzeniu bazy wybrać wszystkie kraje europejskie na poziomie 2 ligi (z wyjątkami najsilniejszych, których wybieram 3, oraz Anglii, gdzie wybieram 4), oraz wszystkich zawodników krajowych w regionie Azja, Ameryka Południowa i Afryka.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.12.2014 o godz. 20:21

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.12.2014 21:26    #1174
[quote="marivsh"]Jeśli wygenerowana baza nie będzie zawierała zawodników np. reprezentacji Gibraltaru, to będą oni losowo tworzeni, gdy zajdzie konieczność rozegrania spotkania (zawodnicy są oznaczeni wówczas kolorem szarym na liście zawodników). W takim wypadku domyślam się (bo programistą SI nie jestem), że może się wygenerować zawodnik Gibraltaru o umiejętnościach na poziomie np. ligi polskiej. Wówczas wynik 1:1 nie jest żadnym zaszkodzeniem, a tym bardziej nie przeczy realiom[/quote]
To tak nie działa. Zawodnicy Gibraltaru są w porządku i mają generowane poprawne umiejętności raz na początku gry a nie przed każdym spotkaniem.

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.12.2014 21:32    #1175
Źle to ująłem Gietz, nie chodziło mi że gra generuje ich "przed każdym spotkaniem", ale że w ogóle są wygenerowani, a nie pobrani z bazy, czyli nie mają konkretnych CA i PA oraz (przynajmniej w części) stałych atrybutów (zapisanych w bazie).

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.12.2014 21:48    #1176
[quote="marivsh"]Źle to ująłem Gietz, nie chodziło mi że gra generuje ich "przed każdym spotkaniem", ale że w ogóle są wygenerowani, a nie pobrani z bazy, czyli nie mają konkretnych CA i PA oraz (przynajmniej w części) stałych atrybutów (zapisanych w bazie).[/quote]
Tak, to się zgadza. Poziomem będą jednak zawsze bardzo zbliżeni do tych którzy w bazie są - może trafić się ktoś na poziomie polskiej ligi, bo tacy gracze są tam w rzeczywistości, np. Scott Wiseman z Preston North End. O tym że kadra dobrze sie ustawiając była w stanie wywalczyć remisy w meczach z silniejszymi rywalami przeczytać można na http://takty(...)zna.html

 magic10rm Partyzant

Postów: 110
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.11.2008
Skąd: Busko Zdrój
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.12.2014 22:09    #1177
mnie patch i fix spieprzyły grę.
Save trwa 2x dłużej, pada więcej bramek, 4-7 z Granadą, 4-4 z Lpoolem, rewanż 4-2 do przodu.
Skrzydłowi nie mogą zamieniać sie miejscami.
Jestem bardzo niezadowolony :(

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 07:40    #1178
[quote="marivsh"][quote="Makaronczterojajeczny"]O tu kolega napisał
A od kiedy to prawdopodobieństwo mniejsze niż 1% jest równe 0
Tu kolega sugeruje, że istnieje prawdopodobieństwo "0" . I nie był to skrót myślowy. Ale to jest nieważne. To była tylko dygresja, ale prawdopodobieństwo 1% jest tak małe, że zdarzenie takie praktycznie nie zachodzi.[/quote]
Nienawidzę manipulacji, a tu niestety mamy jej klasyczny przykład. Bardzo proszę sobie spojrzeć na to zdanie ponownie, i bez zakrywania się jakimiś "analfabetyzmami wtórnymi" zobaczyć jakie jest to zdanie. Jeśli wg. Ciebie zdanie twierdzące kończy się na znaku interpunkcyjnym "?", to nie mamy o czym rozmawiać. Proszę więc nie wmawiać mi twierdzeń, których nie wypowiedziałem/napisałem.

[quote="Makaronczterojajeczny"]takie zdarzenie może się zdarzyć i łatwo policzyć jakie jest prawdopodobieństwo: Wynosi ono 1 promil.Myśle, że to mniej więcej tyle ile wynik 1:1 i 1:2 w mojej serii Giblartaru. Z tego punktu widzenia stwierdzenie, że gra jest obarczona wysokim współczynnikiem losowości jest wysoce zasadne. Jeżeli było by tak jak twierdzi kolega gietz, że gra "gra cyferkami" w czasie rzeczywistym to taki wynik nie powinien się zdarzyć. Ten wynik świadczy, że gra gra inaczej. I nic ponad to. Pozwoli Pan jednak, że zakończymy tę dyskusje do czasu aż zakończe pierwszy sezon i zobaczymy kto wygrał ligi, a kto zdobył puchary. Kto awansuje do ME i jak potoczy się Puchar Narodów Afryki.
Pan pewno już ma jakieś obserwacje.[/quote]
Pierwsze stwierdzenie pozwoliłem sobie podkreślić, gdyż jest tym czego oczekiwałem - jest możliwe, więc może się zdarzyć. Mój wykładowca z bioinformatyki mawiał, że prawdopodobieństwo, jakie by nie było, w przypadku jednostkowego zdarzenia jest zawsze 0,5 - albo się zdarzy, albo nie. Powiem więcej, zakładając, że prawdopodobieństwo wypadnięcia reszki w rzucie monetą jest równe 0,999, nie znaczy wcale, że już w pierwszej próbie może wypaść orzełek, jak również nie oznacza, że w tysiącu prób przynajmniej raz on wypadnie (równie dobrze i w 10000 może nie wypaść). Tak czy inaczej, jednocześnie wracając do podkreślonego twierdzenia - może się to zdarzyć.

Co do moich obserwacji, to wiem jedno - jeśli wybierze się na początku rozgrywki dwa, trzy kraje, to nie ma co oczekiwać realizmu w rozgrywkach, zarówno ligowych jak i reprezentacyjnych. Jeśli wygenerowana baza nie będzie zawierała zawodników np. reprezentacji Gibraltaru, to będą oni losowo tworzeni, gdy zajdzie konieczność rozegrania spotkania (zawodnicy są oznaczeni wówczas kolorem szarym na liście zawodników). W takim wypadku domyślam się (bo programistą SI nie jestem), że może się wygenerować zawodnik Gibraltaru o umiejętnościach na poziomie np. ligi polskiej. Wówczas wynik 1:1 nie jest żadnym zaszkodzeniem, a tym bardziej nie przeczy realiom. Stąd moje doświadczenie (od FM2012 tak robię), by przy tworzeniu bazy wybrać wszystkie kraje europejskie na poziomie 2 ligi (z wyjątkami najsilniejszych, których wybieram 3, oraz Anglii, gdzie wybieram 4), oraz wszystkich zawodników krajowych w regionie Azja, Ameryka Południowa i Afryka.[/quote]

Po pierwsz stwierdził Pan, że może istnieć prawdopodobieństwo zdarzenia na poziomie "0". I nie ma znaczenia jaki znak jest na końcu zdania. Skoro jest tam znak zapytania, czyli pytanie do mnie to odppowiadam. Nie ma zdarzenia ,którego prawdopodobieństwo wynosi "0" Jak pisałem tez to stwierdzenie nie ma znaczenia gdyż możemy ustalić , że prawdopodobieństwo zero to zdarzenie,które zachodzi z bardzo małym prawdopodobięństwem.
Po drugie, co juz będzie istotne dla pańskich tłumaczeń tego zdarzenia, mam włączone wszystkie ligi europejskie plus kilka bokiem z innych kontynentów.
Powiem więcej, zakładając, że prawdopodobieństwo wypadnięcia reszki w rzucie monetą jest równe 0,999, nie znaczy wcale, że już w pierwszej próbie może wypaść orzełek, jak również nie oznacza, że w tysiącu prób przynajmniej raz on wypadnie (równie dobrze i w 10000 może nie wypaść). Tak czy inaczej, jednocześnie wracając do podkreślonego twierdzenia - może się to zdarzyć.

To stwierdzenie jest fałszywe,aczkolwiek można takie żeczy opowiadać,gdy nie rozumie się pewnych zagadnień.
Proszę sobie wykonać deskę Galtona i zrobić 1000 obserwacji. Może się założymy, że w 100 rzutach wypadnie jeden orzeł. Stawiam dolarzy przeciw orzechom.

https://phet.(...)bability

Gdyby pański wykładowca słyszał o rozkładach prawdopodobieństwa,fizyce kwantowej i teorii chaosu nie upraszczał by zagadnienia do tego ,że zdarzenie może się zdarzyć,albo nie. Teoria bowiem mówi , że dane zdarzenie może się zdarzyc ,albo nie ,z określonym prawdopodobieństwem.
Mója analfabetyzm polega na tym, że robię błędy i posypuję z tego powodu głowę popiołem,ponieważ musze się wytłumaczyć iż nie wynika to z lekceważenia kogo kolwiek. I żaden znak zapytania czy też jego br

 Tom88 Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.09.2006
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 08:07    #1179
A czy panowie dajecie w zakładce - głębia szczegółów - poziom szczegółów pełny w przetwarzaniu meczy ? Bo to wydaje mi się bardzo istotne żeby dać wszystkie rozgrywki międzynarodowe i mocniejsze ligi na pełni szczegółów w przetwarzaniu. Wtedy wyniki są chyba bardziej "obiektywne", Ja tak zawszę daję no i istotne jest też żeby wgrywać praktycznie wszystkie ligi.

 Crusaders... Partyzant

Postów: 26
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.01.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 10:06    #1180
Mam załadowane wszystkie ligi i pełną bazę danych. Być może dlatego nie pojawiają się u mnie żadne dziwne wyniki.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.