Football Manager 2015 - wrażenia

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 10:18    #1181
[quote="Makaronczterojajeczny"]Po pierwsz stwierdził Pan, że może istnieć prawdopodobieństwo zdarzenia na poziomie "0".[/quote]
Jeśli tak, to proszę wykazać logiczny wniosek, że w zdaniu "A od kiedy to prawdopodobieństwo mniejsze niż 1% jest równe 0?" stwierdzam, że istnieje prawdopodobieństwo równe 0. Niemniej...

[quote="Makaronczterojajeczny"]Nie ma zdarzenia ,którego prawdopodobieństwo wynosi "0"[/quote]
...z tym się zgadzam, aczkolwiek...

[quote="Makaronczterojajeczny"]Jak pisałem tez to stwierdzenie nie ma znaczenia gdyż możemy ustalić , że prawdopodobieństwo zero to zdarzenie,które zachodzi z bardzo małym prawdopodobięństwem.[/quote]
...to nieprawda. Jeśli P(A)=0, to (upraszczając, z 3 aksjomatu Kołmogorowa) jest to zdarzenie niemożliwe (A jest zbiorem pustym; zdarzenie takowe nie zachodzi), a nie że jest to zdarzenie "zachodzące z bardzo małym prawdopodobieństwem".

[quote="Makaronczterojajeczny"][quote="marivsh"]Powiem więcej, zakładając, że prawdopodobieństwo wypadnięcia reszki w rzucie monetą jest równe 0,999, nie znaczy wcale, że już w pierwszej próbie może wypaść orzełek, jak również nie oznacza, że w tysiącu prób przynajmniej raz on wypadnie (równie dobrze i w 10000 może nie wypaść). Tak czy inaczej, jednocześnie wracając do podkreślonego twierdzenia - może się to zdarzyć.[/quote]
To stwierdzenie jest fałszywe,aczkolwiek można takie żeczy opowiadać,gdy nie rozumie się pewnych zagadnień.
Proszę sobie wykonać deskę Galtona i zrobić 1000 obserwacji. Może się założymy, że w 100 rzutach wypadnie jeden orzeł. Stawiam dolarzy przeciw orzechom.[/quote]
Nie jest fałszywe, gdyż teoretycznie taka możliwość zachodzi. To że empirycznie wyniki takie nie zajdą, nie przeczy teorii. Zgodzisz się chyba, że przy n=1000 prób na desce Galtona rozkład będzie histogramem przypominającym rozkład dwumianowy, co wcale nie znaczy, że przy pewnych (nieskończonych, więc teoretycznych) założeniach, rozkład ten nie stanie się w końcu Gaussowskim.

[quote="Makaronczterojajeczny"]Gdyby pański wykładowca słyszał o rozkładach prawdopodobieństwa,fizyce kwantowej i teorii chaosu nie upraszczał by zagadnienia do tego ,że zdarzenie może się zdarzyć,albo nie. Teoria bowiem mówi , że dane zdarzenie może się zdarzyc ,albo nie ,z określonym prawdopodobieństwem. [/quote]
Parafrazując pewnego ekonomistę: "może się zdarzyć, czy nie może się zdarzyć?" Gwarantuję że mój wykładowca słyszał o wymienionych dziedzinach, a jego stwierdzenie wymaga od słuchającego nieco dystansu i zrozumienia ironii - to nie teoria, twierdzenie czy definicja, a jedynie dygresja zgodna z logicznymi konsekwencjami przyjęcia teorii, że niezależnie jak małe będzie prawdopodobieństwo jakiegoś zdarzenia, może się ono zdarzyć.

[quote="Makaronczterojajeczny"]Mója analfabetyzm polega na tym, że robię błędy i posypuję z tego powodu głowę popiołem,ponieważ musze się wytłumaczyć iż nie wynika to z lekceważenia kogo kolwiek. I żaden znak zapytania czy też jego br[/quote]Proszę wybaczyć, ale to tłumaczenie dobre jak każde inne. Obecnie wszystkie przeglądarki internetowe mają opcje sprawdzania pisowni, więc jeśli ktoś widzi podkreślony tekst i go ignoruje, tak samo ignoruje osobę, która ów tekst będzie później czytała.

A wracając do meritum, jak pisałem, z mojego doświadczenia realność wyników tłumaczę wybraniem odpowiedniej ilości lig, a co za tym idzie rozgrywek i zawodników. Proszę jednak nie brać tego za aksjomat, gdyż równie dobrze może zajść takie zdarzenie, że ktoś będzie miał wybrane wszystkie ligi i bazę z 300 000 zawodników, a Mistrzem Świata i tak zostanie Gibraltar... co rzecz jasna nie jest niemożliwe :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 18.12.2014 o godz. 10:21

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 12:57    #1182
[quote="Tom88"]A czy panowie dajecie w zakładce - głębia szczegółów - poziom szczegółów pełny w przetwarzaniu meczy ? Bo to wydaje mi się bardzo istotne żeby dać wszystkie rozgrywki międzynarodowe i mocniejsze ligi na pełni szczegółów w przetwarzaniu. Wtedy wyniki są chyba bardziej "obiektywne", Ja tak zawszę daję no i istotne jest też żeby wgrywać praktycznie wszystkie ligi.[/quote]

zapomniałem.Dzięki za uwagę

 lampard2 Partyzant

Postów: 66
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.07.2011
Skąd: kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 13:10    #1183
Nadal mam problem z wyswietlaniem skórki..Pomimo zmiań w configu nadal mi ich nie odczytuje w grze. Prosze o pomoc

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 16:34    #1184
Mnie inspirują gracze, którzy grają potęgami typu Barca, Real itp i dziwią się, że gracze grający w VII lub VI lidze zgłaszają kwestie wyników, sytuacji związanych ze statystykami itp. Ehhhh.......

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 17:01    #1185
[quote="romantico"]Mnie inspirują gracze, którzy grają potęgami typu Barca, Real itp i dziwią się, że gracze grający w VII lub VI lidze zgłaszają kwestie wyników, sytuacji związanych ze statystykami itp. Ehhhh.......[/quote]

Ignorancja oraz głupota nie zna granic:p
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 17:38    #1186
[quote="robal15"][quote="romantico"]Mnie inspirują gracze, którzy grają potęgami typu Barca, Real itp i dziwią się, że gracze grający w VII lub VI lidze zgłaszają kwestie wyników, sytuacji związanych ze statystykami itp. Ehhhh.......[/quote]

Ignorancja oraz głupota nie zna granic:p[/quote]

W moim jedynym sejwie w FM15 gram w Bundeslidze. Nie gram potęgą. I to ja się dziwię, że zgłaszacie aż tyle błędów. Albo mnie one omijają. Nie wiem, ale mi osobiście, gra się bardzo przyjemnie. Najlepiej od wersji 2012.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 18.12.2014 o godz. 17:38

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 17:48    #1187
Wiesz, nie jesteśmy jakimiś paranoikami. Wystarczy wejść na forum SI i zweryfikować nasze słowa. Tam jest od chuja zgłoszeń i błędów - jakoś ludzie z tego forum po prostu ich nie widzą...

Po prostu na tym forum przyjęła się taka zasada:
grają dobrze = gra zajebista = zero bugów
grają źle = gra chujowa = mnóstwo bugów

Nikt nie zwraca uwagi na bugi i zjebany silnik meczowy dopóki jego drużyna gra dobrze. Przynajmniej ja mam takie wrażenie po niektórych postach na tym forum.

btw. wszystkie bugi, które ja opisuję, niezwiązane z ME to one naprawdę istnieją i pracownicy SI też to potwierdzają. Np. ten hotfix poprawił buga, którego ja ostatnio tutaj opisywałem na forum. I jak zwykle tylko ja go zauważyłem na polskim forum. Jak to możliwe? Czyżby reszta grała z zamkniętymi oczami? Na forum SI od chuja powstało tematów o tym bugu - to był bardzo krytyczny bug.

// Edytowano 21 razy, ostatni raz 18.12.2014 o godz. 18:03

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Tom88 Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.09.2006
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 18:12    #1188
Ja lubię grać mocnymi drużynami i prowadzić najlepszych zawodników, dlatego nienawidzę jak poziom jest zrobiony na zbyt łatwy i dominuje albo za wysoko wygrywam. A i nie przekonujcie mnie że jak chcę żeby było ciężko to mam grać np IV ligową drużyną. Bo ja chcę znaną drużyną ale żebym nie zdominowała całkiem ligi tak jak to się praktycznie na dłuższą metę w rzeczywistości nie zdarza

 zachi Zgred Manifestant

Postów: 2902
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.12.2002
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 18:12    #1189
Mniej mięsa w komentarzach, ludkowie - takie lekkie upomnienie ;). Gdybyśmy siedzieli w knajpce przy browarze, to bym złego słowa nie powiedział. Ale tutaj proszę chociaż o minimum kultury ;).

Robal - zrób no jeszcze jedną edycję posta :P

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 18.12.2014 o godz. 18:16

Jest tylko jeden Bug - to Football Manager.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 18:17    #1190
[quote="zachi"]Robal - zrób no jeszcze jedną edycję posta :P[/quote]

Ach, gdybym tylko mógł.:p
To forum źle zlicza liczbę edycji, jakby co:>
Zamiast sumować, to je mnoży...

@ Tom88, ale ta gra zawsze była łatwa. Każdym zespołem możesz wygrać ligę.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 18.12.2014 o godz. 18:20

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution