Polecenia nie działają

 Fleszu Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.05.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2015 21:47    #21
cd..posta

Niby jak mam się połapać jak nie wiem w 100% co które robi?

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2015 22:14    #22
Jak się najedzie na polecenie, to się przecież wyświetla, co dane robi, czy raczej modyfikuje... <facepalm> Bo jak w poleceniach taktycznych masz zaznaczone, żeby obrońcy grali cofnięci, to nagle polecenie gry na spalonego nie spowoduje, że wyjdą do przodu. Trzeba dołożyć skrócenie pola gry.
Albo chcę przykładowo tiki-takę uskuteczniać, to wolne tempo, utrzymanie piłki, podania do nogi, krótkie podania. Do tego, żeby podania były skuteczne kopacze winni mieć wysokie atrybuty: podania, przegląd sytuacji, technika, ale też np. gra bez piłki i ustawianie się, żeby uciec kryciu rywala i dobrze wyjść do podania. Dalej, żeby się to zazębiało, to piłkarze z niską współpracą nie będą się bawić w tiki-takę, tylko jak 'typowy Seba' pociągną na bramkę próbując dryblingu.
Wydaje mi się, że ta gra jest zbyt złożona, jak dla Ciebie. Bo prościej strzałki + WSAD (czy co tam jest) w Fifie ogarnąć ;)

 Fleszu Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.05.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2015 22:31    #23
[quote="gucioprawda"]Jak się najedzie na polecenie, to się przecież wyświetla, co dane robi, czy raczej modyfikuje... <facepalm> Bo jak w poleceniach taktycznych masz zaznaczone, żeby obrońcy grali cofnięci, to nagle polecenie gry na spalonego nie spowoduje, że wyjdą do przodu. Trzeba dołożyć skrócenie pola gry.
Albo chcę przykładowo tiki-takę uskuteczniać, to wolne tempo, utrzymanie piłki, podania do nogi, krótkie podania. Do tego, żeby podania były skuteczne kopacze winni mieć wysokie atrybuty: podania, przegląd sytuacji, technika, ale też np. gra bez piłki i ustawianie się, żeby uciec kryciu rywala i dobrze wyjść do podania. Dalej, żeby się to zazębiało, to piłkarze z niską współpracą nie będą się bawić w tiki-takę, tylko jak 'typowy Seba' pociągną na bramkę próbując dryblingu.
Wydaje mi się, że ta gra jest zbyt złożona, jak dla Ciebie. Bo prościej strzałki + WSAD (czy co tam jest) w Fifie ogarnąć ;)[/quote]

Wydaje mi się,że moje posty są zbyt złożone dla Ciebie. Przeczytaj je jeszcze raz. Jak pisałem wcześniej na jednym z forów wyczytałem, że np. gra skrzydłami oprócz opisanych funkcji powoduje również wysunięcie do przodu skrajnych pomocników. Gietz choć nie bezpośrednio napisał, że tak rzeczywiście jest (a przynajmniej ja tak go zrozumiałem). Tym samym wnioskuję, że inne polecenia mogą także mieć "ukryte funkcje". Możliwość przyswojenia przeze mnie złożoności jest ostatnią rzeczą o którą powinieneś się martwić, bowiem grałem w gry daleko wykraczające poza złożoność FM. Poza tym nie czytasz postów a się wypowiadasz bo gdybyś to zrobił to wiedziałbyś, że kilka postów temu pisałem o zależności gra bez piłki - ustawianie się bo moim zdaniem nie masz racji. Taki Ronaldo ma ustawianie się 6 a przyznasz, że jest jednym z najlepszych graczy ofensywnych na świecie o ile nie najlepszym. Skoro tak dobrze znasz FM i nie ma on dla ciebie tajemnic to może odpowiesz który zawodnik lepiej podaje ten z podaniami 10 i techniką 10 czy ten z podaniami 8 i techniką 12? Może wyjaśnisz różnicę między poleceniem "krótsze podania" a "utrzymanie piłki"? To na początek.

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2015 23:00    #24
[quote="Fleszu"]Taki Ronaldo ma ustawianie się 6 a przyznasz, że jest jednym z najlepszych graczy ofensywnych na świecie o ile nie najlepszym.[/quote]
Ten obecnie gruby, mający swego czasu ogromne problemy z kolanami Ronaldo? Czy raczej ta plastikowa, mająca kilogramy żelu na głowie podróbka?
Ale w jednym Ci rację przyznam - tak, nie czytałem. Są za długie i trochę nie do końca składne. I jestem pełen podziwu dla Gietza, że jemu się chciało ;)

 Fleszu Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.05.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2015 23:06    #25
Dotyczą bardziej złożonych spraw niż te które da się ująć w 2 zdaniach. Oczywiście ten z żelem.

 kalidorek Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2013
Skąd: Marki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.01.2015 07:47    #26
Troche zlosliwie sie zapytam. Jakimi atrybutami trenerzy w polskiej lidze okreslaja pilkarzy i w jakiej skali, 1-10, 1-20, 1-100?

 Fleszu Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.05.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.01.2015 08:32    #27
Ale do kogo to pytanie? Bo trochę wyrwane z kontekstu. Jeśli do mnie to nie określają w skali. Wartości są w grze ponieważ gracz musi w jakiś sposób mieć podany profil zawodnika. W realu raczej jest to opisowo np. zawodnik charakteryzuje się dobrym dryblingiem, ma niezłą szybkość i dobrze walczy o górne piłki. Coś jak w raporcie scouta.

 kalidorek Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2013
Skąd: Marki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.01.2015 09:56    #28
Czyli zeby gra byla jak najbardziej realna to nie powinno byc zadnych danych liczbowych. Poza danymi z jaka predkoscia pilkarz biega itp. A zamiast atrybutow powinny byc 3 okreslenia: zle, srednio dobrze. No moze maks 5. Trener oceniajacy pilkarza na boisku patrzy na calosc a nie tylko czy taki ktos dobrze skacze do glowki i czy jest na to dosc waleczny. Wiec podanie atrybutow w skali 1-20 jest duzym ulatwieniem dla graczy. A jak ktos nie wie jakie atrybuty do czego sluza to niech sobie poeksperymentuje. I po klopocie.

 Fleszu Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.05.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.01.2015 11:07    #29
Przecież w realu nawet jak zawodnik jest szybki to widać gołym okiem czy drugi jest od niego szybszy. Normalne, że jest przedstawione za pomocą atrybutów. Poeksperymentuje? Chyba żartujesz? Czy zdajesz sobie sprawę jak dużo zmiennych trzeba by uwzględnić? Zobacz ile każdy zawodnik ma atrybutów. W danej sytuacji na boisku zastosowanie będą miały jedne atrybuty (i do końca nie wiadomo jakie oraz w jakich proporcjach bo FM to ukrywa). Niby jak gracz ma to zrobić? Na jednym z forów ktoś robił podobne eksperymenty oparte na wnioskowaniu ze statystyki ale dla mnie to jest bardzo niepełne. To olbrzymia ilość możliwości. Do tego oprócz atrybutów dochodzą takie zmienne jak morale, taktyka, tempo gry, drużyna przeciwnika, wielkość boiska, rozmowy motywacyjne, forma, ukryte atrybuty. Zobacz tak prostą sprawę jak kondycja. Niby jest ona determinowana przez atrybut "wytrzymałość" ale...doszły do mnie informacje, że również koreluje z atrybutem "sprawność". Czy potrafisz odpowiedzieć na pytanie czy zawodnik o wytrzymałości 15 i sprawności 15 będzie się wolniej męczył od zawodnika o wytrzymałości 20 i sprawności 10? Bo ja nie potrafię. A do tego myślę, że dochodzą zmienne typu tempo gry, pressing (który zabiera siły), pogoda (myślę, że temperatura wpływa na zmęczenie). Rozumujemy na zupełnie innym poziomie złożoności problemów gry. FM nie działa na zasadzie atrybut X robi to a atrybut Y tamto. Właśnie dlatego, że gracze takiej wiedzy nie mają piszesz takie posty.

 cellpump Wróg ludu

Postów: 154
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 3
0
13.01.2015 11:41    #30
[quote="gucioprawda"][quote="Fleszu"]Taki Ronaldo ma ustawianie się 6 a przyznasz, że jest jednym z najlepszych graczy ofensywnych na świecie o ile nie najlepszym.[/quote]
Ten obecnie gruby, mający swego czasu ogromne problemy z kolanami Ronaldo? Czy raczej ta plastikowa, mająca kilogramy żelu na głowie podróbka?
Ale w jednym Ci rację przyznam - tak, nie czytałem. Są za długie i trochę nie do końca składne. I jestem pełen podziwu dla Gietza, że jemu się chciało ;)[/quote]
Gościu, wtrącasz się w temat bez przeczytania choćby trzech postów wstecz. Kolega zadał Ci pytanie, konkretne, bo błysnąłeś wiedzą przedszkolaka, a Ty wyskakujesz z Ronaldo? Do tego jakiś żarcik?
Jesteś zwykłym internetowym trollem i nienawidze takich ty. Powinna Ci matka odciąć internet żebys wyszedł na dwór i tam powalczył z prawdziwym światem bo bez walki z Twoją inteligencją się nie obejdzie raczej.
Nie udzielaj się więc trollu jak nie masz o czymś pojęcia. Nikt Ci tu postów nie liczy i rangi żadnej nie dostajesz więc zamilknij i udzielaj się na tematy gdzie masz coś do powiedzenia, coś mądrego.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.