Problem ,który nie istnieje

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.03.2015 12:55    #11
[quote="gucioprawda"]Obrońcy bardziej korzystają z atrybutu koncentracja, niż opanowanie[/quote]

Oczywiście, wiem to, jest to jeden z ważniejszych atrybutów, dla obrońców, zwłaszcza środkowych, ale dam przykład:
Zawodnik C z koncentracją 12 i opanowaniem 4 robi 10 błędów na sezon, w wyniku których tracę bramki. Zawodnik D z koncentracją 10 i opanowaniem 11 robi tych błędów 6, oczywiście przy podobnej liczbie występów. Przykład z opanowaniem jest tylko przykładem. Chce tylko zobrazować, że część zachowań wynika z sumy/ sumy algebraicznej/sumy geometrycznej/rozkładu Gaussa, czy innego Studenta dwóch lub więcej atrybutów, o których My nie do końca wiemy, a gra je wykorzystuje.

[quote="gucioprawda"] U wymienionych bramkarzy z Vaslui zapewne wpływ miały Ważne mecze i Stabilność formy :P[/quote]
Zgodziłbym się, ale ... - półfinał Pucharu Rumunii, czy Finał, czy mecz w przed ostatniej kolejce decydujący o mistrzostwie, to są ważne mecze.

W półfinale gram z zespołem Gaz Metan - plasuje się gdzieś na miejscu 3 - 5, ja w tym czasie jestem liderem. Aczkolwiek w dwumeczu w sezonie 1:5 dla Gaz Metanu. Spodziewam się ciężkiej rywalizacji, dlatego wybieram Cernauskasa do bramki. Mecz kończy się wynikiem 4:1 dla mnie, Gaz Metan oddał jeden strzał, którego Cernaiuskas nie obronił, ale przy stanie 4:0 to raczej nie będę płakał. Mecz ze Steauą - jestem liderem - gram na wyjeździe, przedostatnia kolejka, wystarczy mi remis, Cerniauskas mimo obronienia z 15 - 20 strzałów, raz kapituluje. Trudno, nie miałem nic do powiedzenia, zły wybór taktyki. Nevermind.
Finał Pucharu - Astra takie barwy biało-czarne - wyeliminowała Steauę w półfinale. Wystawiony Cerniauskas - ale szybko strzelony gol, kontrola spotkania, do czasu pierwszego strzału w 50 którejś minucie. Cernaiuskas puszcza bramkę, robi się nerwówka, na szczęście kolejne strzały są niecelne.
Czy jest to tylko i wyłącznie zasługa niskiego atrybutu ważne mecze i stabilność formy? Skoro to wszystko dzieje się na przełomie 4 tygodni?
Raczej szukałbym gdzieś w atrybucie koncentracja, opanowanie, może ekscentryczność? W końcu nawet irl są bramkarze, którzy źle znoszą mecze, gdzie mają jeden strzał do obrony, bo zazwyczaj go puszczają.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.03.2015 o godz. 13:00

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.03.2015 10:45    #12
Nieistniejący problem wygenerował w ciągu całego sezonu 67% meczy w którym pierwszy strzał był bramką. Oczywiście w każdą stronę. Ale to nic. W 29% wszystkie celne strzały przeciwnika to była bramka. W przypadku mojej drużyny było to 22%.

Wniosek jest jeden. Pierwszy celny strzał i bramka jest realizowana przez grę z prawdopodobieństwem 65-70% . Czyli raz na trzy mecze bramka z pierwszego celnego strzału nie padnie. Jest to bardzo wysoko

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.03.2015 11:32    #13
[quote="gucioprawda"]Obrońcy bardziej korzystają z atrybutu koncentracja, niż opanowanie. U wymienionych bramkarzy z Vaslui zapewne wpływ miały Ważne mecze i Stabilność formy :P[/quote]

I dlatego właśnie raz się przegrywa 3:0 by po restarcie wygrać 4:1. Restart ewidentnie działa na stabilność formy, a przede wszystkim na ważność meczu. Po prostu po restarcie mecz jest mniej ważny. Wydaje się , że zawodnik z koncentracją 10 po restarcie robi mniej błędów. Ale ta funkcja jest skorelowana z rzeczywistą produkcją bagietek w Istambule, a ta wiadomo rośnie w czasie, a nie maleje.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 22.03.2015 o godz. 11:36

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.03.2015 18:08    #14
Jak się nie umie grać i gra save and load...

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.03.2015 20:30    #15
Na tę tezę właśnie czekałem. S&L gram tylko PA i tylko dlatego, że system finansowy jest w niskich ligach tragiczny. Muszę mieć kasę z pucharów,bo z niczego innego nie mam. Tak więc mam kasy zero, anie 500 tysięcy w plecy. Zresztą to nie dziwne, gdyż ostatnio przegrałem PA karnymi 28:27. Jak żyję,takiego realizmu nie widziałem. No ale karne ci słabi zawodnicy walą jak Liam Brady. A Ligi raczej tak nie gram, bo gram całe mecze.
Ale fakt ,do gry w kości umiejętności są niezbędne.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.03.2015 o godz. 20:36

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.03.2015 17:41    #16

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.04.2015 07:54    #17
Po kolejnym sezonie dziękuję fajfusom z SI za gówno, które przez drugi sezon z rzędu wygenerowało bramkę z pierwszego celnego strzału na poziomie 67 %. Znaczy to mniej więcej tyle, że w prawie siedmiu meczach na dziesięć pada bramka z pierwszego celnego strzału. I nie ma dla mnie znaczenia czy bramka pada dla mnie, czy dla przeciwnika. Logika tej gry w której przegrywa się z ostatnim zespołem ligi u siebie, by wygrać z pierwszym za trzy dni na wyjeździe jest tak pokrętna, że wytłumaczyć można to tylko losowaniem wyników.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.04.2015 15:47    #18
[quote="Makaronczterojajeczny"]Po kolejnym sezonie dziękuję fajfusom z SI za gówno, które przez drugi sezon z rzędu wygenerowało bramkę z pierwszego celnego strzału na poziomie 67 %. Znaczy to mniej więcej tyle, że w prawie siedmiu meczach na dziesięć pada bramka z pierwszego celnego strzału. I nie ma dla mnie znaczenia czy bramka pada dla mnie, czy dla przeciwnika. Logika tej gry w której przegrywa się z ostatnim zespołem ligi u siebie, by wygrać z pierwszym za trzy dni na wyjeździe jest tak pokrętna, że wytłumaczyć można to tylko losowaniem wyników.[/quote]

Zdarza się nawet w BPL :
http://zapod(...)jpg.html ( 6-0 na koniec)
,nie ma co marudzić zwłaszcza w niższych ligach

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 03.04.2015 o godz. 15:47

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.04.2015 16:25    #19
Zdarza się na poziomie ca 70%.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.04.2015 16:31    #20
[quote="SuperZiemniak"][quote="Makaronczterojajeczny"]Po kolejnym sezonie dziękuję fajfusom z SI za gówno, które przez drugi sezon z rzędu wygenerowało bramkę z pierwszego celnego strzału na poziomie 67 %. Znaczy to mniej więcej tyle, że w prawie siedmiu meczach na dziesięć pada bramka z pierwszego celnego strzału. I nie ma dla mnie znaczenia czy bramka pada dla mnie, czy dla przeciwnika. Logika tej gry w której przegrywa się z ostatnim zespołem ligi u siebie, by wygrać z pierwszym za trzy dni na wyjeździe jest tak pokrętna, że wytłumaczyć można to tylko losowaniem wyników.[/quote]

Zdarza się nawet w BPL :
http://zapod(...)jpg.html ( 6-0 na koniec)
,nie ma co marudzić zwłaszcza w niższych ligach[/quote]

He... sam potwierdziłeś tezę Makarona...
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.