Strona

Football Manager 2016 - dyskusja

 Croocers Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.12.2015 21:24    #371
Macie problemy z karnymi?? Ja gram 3 sezon już i nigdy nie trafiłem bramki z karnego, chociaż miałem ich trochę. Zawsze bramkarz broni... Poważnie, nie przypominam sobie, próbowałem zmieniać wykonawcę, ale bez rezultatów... To jakiś błąd czy zwykły dziwny przypadek...?

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.12.2015 11:28    #372
Co jest grane z budżetem płac i jego rozliczaniem? Pamiętam, że już było to opisywane, ale nie ogarniam. Mam według zarządu wolne prawie 300 tysięcy euro rocznie na pensje dla piłkarzy, a według zakładki przyszłe transfery jest 70 tysięcy pod kreską.... I to żeby było ciekawiej, czemu do obciążenia budżetu wliczają się premie za występ, jak nie wiadomo ile razy zagra zawodnik?
Dodatkowo miałem jakieś 250 tysięcy luzu w budżecie, podpisałem kontrakt z zawodnikiem innego klubu, ale przyjdzie do nas dopiero po sezonie (Prawo Bosmana), a po zaakceptowaniu kontraktu opiewającego na 170 tysięcy rocznie (po jego przyjściu powinno zostać 80 tysięcy luzu) mam już teraz 70 tysięcy pod kreską, zanim jeszcze w ogóle przyszedł (płace mu 150 tysięcy więcej rocznie i to zanim jeszcze przyjdzie?)....
Naprawdę jest to WKU*WIAJĄCE, bo człowiek sobie liczy, ogarnia budżet, a tu takie kwiatki wyskakują.

 x men Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2014
Skąd: Lwówek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.12.2015 12:19    #373
Witam czy już niedługo będzie nowa łatka? Zwykle była przed świętami, czy są jaieś informacje odnośnie tego co jest zgłaszane do producenta, chodzi i błędy i bugi

 Eljustin Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.12.2015 12:48    #374
Cześć, a ja mam problem z finansami klubowymi. Prowadzę Arsenal i budżet na wynagrodzenia to 10 mln miesięcznie ( cały nie jest wykorzystany). Zauwazyłem jednak,ze klub ma comiesięczne straty i zastanawiało mnie dlaczego. Gdy wszedłem w finanse-> wydatki, to pokazało,że na wynagrodzenia wydaję ...19 mln miesięcznie. Taka kwota nie jest możliwa. Klub traci miesięcznie ok 10 mln i przez to nie dam rady spełnić wymogów ligi i ligi mistrzów. Miał ktoś podobny błąd w grze? ( bo myślę,że to jest bug). Prowadzi ktoś Arsenal i mógłby wstawić screena z wydatkami? Dzięki wielkie (P.S, wcześniej prowadziłem Liverpool i sytuacja była bardzo podobna).Jeśli ktoś wie jak taki problem rozwiązać, to prosiłbym o radę ;) dziękuję!

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.12.2015 12:53    #375
[quote="Eljustin"]Cześć, a ja mam problem z finansami klubowymi. Prowadzę Arsenal i budżet na wynagrodzenia to 10 mln miesięcznie ( cały nie jest wykorzystany). Zauwazyłem jednak,ze klub ma comiesięczne straty i zastanawiało mnie dlaczego. Gdy wszedłem w finanse-> wydatki, to pokazało,że na wynagrodzenia wydaję ...19 mln miesięcznie. Taka kwota nie jest możliwa. Klub traci miesięcznie ok 10 mln i przez to nie dam rady spełnić wymogów ligi i ligi mistrzów. Miał ktoś podobny błąd w grze? ( bo myślę,że to jest bug). Prowadzi ktoś Arsenal i mógłby wstawić screena z wydatkami? Dzięki wielkie (P.S, wcześniej prowadziłem Liverpool i sytuacja była bardzo podobna).Jeśli ktoś wie jak taki problem rozwiązać, to prosiłbym o radę ;) dziękuję![/quote]

Sorawdz dodatkowe klauzule. Premie za mecze, za bramki. Pewnie te kolejne 9 mln to skutek tych klauzul.

 Tysqie24 Partyzant

Postów: 360
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.03.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.12.2015 13:13    #376
[quote="SuperZiemniak"]Co jest grane z budżetem płac i jego rozliczaniem? Pamiętam, że już było to opisywane, ale nie ogarniam. Mam według zarządu wolne prawie 300 tysięcy euro rocznie na pensje dla piłkarzy, a według zakładki przyszłe transfery jest 70 tysięcy pod kreską.... I to żeby było ciekawiej, czemu do obciążenia budżetu wliczają się premie za występ, jak nie wiadomo ile razy zagra zawodnik?
Dodatkowo miałem jakieś 250 tysięcy luzu w budżecie, podpisałem kontrakt z zawodnikiem innego klubu, ale przyjdzie do nas dopiero po sezonie (Prawo Bosmana), a po zaakceptowaniu kontraktu opiewającego na 170 tysięcy rocznie (po jego przyjściu powinno zostać 80 tysięcy luzu) mam już teraz 70 tysięcy pod kreską, zanim jeszcze w ogóle przyszedł (płace mu 150 tysięcy więcej rocznie i to zanim jeszcze przyjdzie?)....
Naprawdę jest to WKU*WIAJĄCE, bo człowiek sobie liczy, ogarnia budżet, a tu takie kwiatki wyskakują.[/quote]

Hmmm dziwne , w FM 2015 jezeli podpisywalismy kontrakt z zawodnikiem , ktory ma przyjsc po wygasniecu kontraktu to w finansach placowych nie dodawalo jego pensji ale jezeli dochodzilismy do granicy tego ile mozemy placic ( ja akurat mam ustawione miesieczne pensje ) to nawet jak mielismy powiedzmy 30tys miesiecznie do wykorzystania jeszcze a juz podpisalismy kontrakt z zawodnikiem , ktory ma przysjc do nas za pare miesiecy to zarzad juz blokowal proponowanie wysokiej pensji z racji tego , iz wiadomo ze pula ta zostanie wykorzystana i nie bedzie rezerw w budzecie , ale dalej pokazywala sie realna kwota jaka place miesiecznie zawodnikom . Nie powinno byc takiego czegos , ze w budzecie juz pojawia sie pensja zawodnika , ktorego niema . Oczywiscie , zarzad moze wziac pod uwage to , ze za 6 miesiecy przyjdzie no nas nowy zawodnik i wypelni luke w rezerwach placowych i moze nam zabronic proponowanie dalszych wysokich kontraktow ale nie powinno sie to pokazywac w rozliczeniach . Bo jezeli zawodnikowi jeszcze nie placimy to czemu jego pensja juz jest w rozliczeniach finansowych ? Kompletny bezsens moim zdaniem . Na logike , jezeli kupilem telewizor na raty i pierwsza rata ma byc splacona dopiero za pol roku to w moim budzecie na przyszly miesiac i na 5 kolejnych nie biore pod uwagi tej raty bo jeszcze nie musze jej splacac. Taki glupi przyklad ale dobitnie pokazuje absurd plac w fm 2016 . Wychodzi na to ... ze zawodnik dostaje pensje z 2 klubów :D ? Mozna by bylo zerknac dla przykladu i aby nam naszego gracza ktos chcial wyciagnac na prawie bossmana i podpisal z nim kontrakt ... Czy wtedy nasze wydatki w budzecie plac sie zmniejsza ? Bo jak tak , jest w tym logika( dziwaczna bo dziwaczna bo jezeli ktos ma jeszcze pol roku kontraktu z klubem jakims tam to ten klub jakis tam powinien mu jeszzcze placic pensje a nie my ) , jak nie ... jest to poprostu blad gry

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.12.2015 o godz. 13:14

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.12.2015 13:51    #377
@Tyskie, już chyba odkryłem o co w tym chodzi. Wszędzie jest dobrze napisane, ile wydaję na płace, zarząd widzi, że mam luz, tylko w zakładce domowej "przyszłe transfery" zaznacza mi się jakaś dziwna kwota, prawdopodobnie przyszłe wydatki (że się w przyszłości nie zmieszczę w budżecie - znalazłem coś takiego w finansach "masz budżet x, będziesz wydawał więcej niż x, ale przyszły budżet będzie y, więc spoko";), bo dodatkowo po każdym meczu i wypłacanych klauzulach za bramki oraz występy ten minus mi się zwiększa (już jest 81 tysięcy pod kreską). Nie mniej wprowadza to strasznie w błąd, nie rozjaśnia sytuacji, a tylko pogarsza bajzel w rachunkach - mogliby to jakoś zmienić. Podobało mi się, jak w poprzednich edycjach nie wliczali do płac tych klauzul, a tylko samą podstawkę pensji. Może teraz jest bardziej realistycznie, ale jest też i większy bałagan.

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.12.2015 14:02    #378
[quote="Tyskie19"][quote="SuperZiemniak"]Co jest grane z budżetem płac i jego rozliczaniem? Pamiętam, że już było to opisywane, ale nie ogarniam. Mam według zarządu wolne prawie 300 tysięcy euro rocznie na pensje dla piłkarzy, a według zakładki przyszłe transfery jest 70 tysięcy pod kreską.... I to żeby było ciekawiej, czemu do obciążenia budżetu wliczają się premie za występ, jak nie wiadomo ile razy zagra zawodnik?
Dodatkowo miałem jakieś 250 tysięcy luzu w budżecie, podpisałem kontrakt z zawodnikiem innego klubu, ale przyjdzie do nas dopiero po sezonie (Prawo Bosmana), a po zaakceptowaniu kontraktu opiewającego na 170 tysięcy rocznie (po jego przyjściu powinno zostać 80 tysięcy luzu) mam już teraz 70 tysięcy pod kreską, zanim jeszcze w ogóle przyszedł (płace mu 150 tysięcy więcej rocznie i to zanim jeszcze przyjdzie?)....
Naprawdę jest to WKU*WIAJĄCE, bo człowiek sobie liczy, ogarnia budżet, a tu takie kwiatki wyskakują.[/quote]

Hmmm dziwne , w FM 2015 jezeli podpisywalismy kontrakt z zawodnikiem , ktory ma przyjsc po wygasniecu kontraktu to w finansach placowych nie dodawalo jego pensji ale jezeli dochodzilismy do granicy tego ile mozemy placic ( ja akurat mam ustawione miesieczne pensje ) to nawet jak mielismy powiedzmy 30tys miesiecznie do wykorzystania jeszcze a juz podpisalismy kontrakt z zawodnikiem , ktory ma przysjc do nas za pare miesiecy to zarzad juz blokowal proponowanie wysokiej pensji z racji tego , iz wiadomo ze pula ta zostanie wykorzystana i nie bedzie rezerw w budzecie , ale dalej pokazywala sie realna kwota jaka place miesiecznie zawodnikom . Nie powinno byc takiego czegos , ze w budzecie juz pojawia sie pensja zawodnika , ktorego niema . Oczywiscie , zarzad moze wziac pod uwage to , ze za 6 miesiecy przyjdzie no nas nowy zawodnik i wypelni luke w rezerwach placowych i moze nam zabronic proponowanie dalszych wysokich kontraktow ale nie powinno sie to pokazywac w rozliczeniach . Bo jezeli zawodnikowi jeszcze nie placimy to czemu jego pensja juz jest w rozliczeniach finansowych ? Kompletny bezsens moim zdaniem . Na logike , jezeli kupilem telewizor na raty i pierwsza rata ma byc splacona dopiero za pol roku to w moim budzecie na przyszly miesiac i na 5 kolejnych nie biore pod uwagi tej raty bo jeszcze nie musze jej splacac. Taki glupi przyklad ale dobitnie pokazuje absurd plac w fm 2016 . Wychodzi na to ... ze zawodnik dostaje pensje z 2 klubów :D ? Mozna by bylo zerknac dla przykladu i aby nam naszego gracza ktos chcial wyciagnac na prawie bossmana i podpisal z nim kontrakt ... Czy wtedy nasze wydatki w budzecie plac sie zmniejsza ? Bo jak tak , jest w tym logika( dziwaczna bo dziwaczna bo jezeli ktos ma jeszcze pol roku kontraktu z klubem jakims tam to ten klub jakis tam powinien mu jeszzcze placic pensje a nie my ) , jak nie ... jest to poprostu blad gry[/quote]

Dlatego powinniście minimalizować straty wynikające z wynagodzeń miesięcznych. Ja szkole soich grajków iich wypożyczam za hajs, 3-7 za 150-375k msc, plus zawsze 2-3 kupionych za darmo których wypożyczam za 1,5-2mln msc i zawsze jestem na plusie bo staram się nie przekraczać 1mln tygodniowo, obojętnie jakim klubem gram. Nie zawsze udaje się wypożyczać za wyżej wymienione kwoty wtedy staram się tak ich wypożyczać aby kasa za nich wyrównała roczny budżet płac.

Co roku za free na rynku transferowym znjadzie się 2-3 zawodników godnych zatrudnienia aby ich potem wypożyczać. Wtedy warto obniżyć ich pensję kosztem % od sprzedaży :) A jak nie znajdziesz takiech to warto też zainwestować 15-20mln na zawodnika którego będziesz przez 4-5 lat wypożyczać za 1-2mln msc. Te 15-20mln to tak naprawdę 7-12mln, bo powiedzmy 4-8mln dasz po rozegraniu przez niego 50 spotkań w druzynie, oczywisćie przez 5 lat nie zagra on żadnego :) Więc tak naprawdę zawodnik kupiony za 15-20 mln wypozyczany za 1-2mln msc zwróci Ci się po roku :) a będzie wypożyczany przez 4-5 lat , przez 4 lata zarobisz na nim maskimum do 80 mln + 5-15 mln jak go sprzedaż :D

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.12.2015 14:14    #379
To jest chamskie granie, ale okej :D Dla mnie to jest oszukiwanie gry, ale każdy gra jak lubi...
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.12.2015 14:36    #380
[quote="robal15"]To jest chamskie granie, ale okej :D Dla mnie to jest oszukiwanie gry, ale każdy gra jak lubi...[/quote]

Gdzie tu jest chamskie granie i oszukiwanie? To jest bilansowanie.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.12.2015 o godz. 14:39

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.