Naucz mnie mistrzu, jeden z drugim.

 TakiKuba Partyzant

Postów: 52
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.06.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2016, 14:50    #1
Witam serdecznie z krainy połamanych klawiatur, rozwalonych myszek, przepełnionych popielniczek i przyśpieszonego raka. Wszystko dzięki Football Mengaerowi 2016. Sprawa jest prosta, nie umiem w to grać, cały czas przegrywam.

Na początek postanowiłem sobie poszaleć w Anglii bo dawno mnie tam nie było. Padło na West Ham.

http://s10.i(...)ssep.png

Prawda że wygląda to dobrze? Ba, bardzo dobrze. Byłem zachwycony tym jak dobrze mi idzie. No może poza porażką ze Stoke ale i tak cały czas na podium. I nagle, po prostu zacząłem przegrywać wszystko.
http://s5.if(...)sssx.png
No prawie wszystko. Mecze w czerwonych ramkach rozegrał asystent, przeklikałem to na urlopie bo już mnie uj strzelał.

http://s10.i(...)ssaa.png

Końcówka kalendarza.

Czyli od kiedy się zaczęło, na 28rozegranych przezemnie meczy przegrałem 19 i 3remisy. Nigdy ale to nigdy wcześniej w FM'ch nie szło mi tak źle niezależnie kim grałem. Zmiany taktyki - NIC. Lepsze przygotowanie do meczu, ustawianie się pod przeciwników - NIC. Zebrania zespołu ( w ogóle to są tam tylko 3kwestie do wyboru, 1. Gracie dobrze grajcie tak dalej. 2. Gracie całkiem dobrze sprobujcie lepiej. 3. Gracie nie najlepiej ale sie nie załamujcie. CO URWA? Czemu nie moge na nich nawrzeszczeć? Powiedzieć co myśle tylko jakieś 3 idiotyczne opcje?!) - zero efektu. Rozmowy motywacyjne nic nie dają. Przemowy w trakcie meczu nic nie dają. Najlepsze są rozmowy motywacyjne jak zmieniam zawodnika i chce mu coś powiedzieć, cokolwiek bym nie powiedział zawsze jest negatywna reakcja. Próbowałem, kombinowałem, nic. Po świetnym początku po prostu nagle wszystko poszło w las i same porażki. Nie umiem w to grać. Nauczcie mnie.
Zacząłem sobie dzisiaj Milanem, 4pierwsze mecze w lidze - 4x porażki.
Nauczcie mnie w to grać. od FM05 nigdy tak nie miałem. Totalny brak kontroli nad tym co sie dzieje, tak to czuje, cokolwiek nie zrobię i tak idzie źle...

Co jest nie tak? Jaki jest trick na normalną rozgrywkę zamiast wiecznej frustracji?
Poza tym standardowo, konferencje prasowe i od paru lat cały czas te same kwestie.. Mogli by wpaść na to by można było wyłączyć to dziadostwo. Niby można to dać asystentowi ale to chyba jeszcze gorsze rozwiązanie.

//Edytowano 3 razy, ostatni raz 27.01.2016, 21:25

 TakiKuba Partyzant

Postów: 52
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.06.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2016 17:33    #2
S...ł pies tą zj... grę. Zero kontroli nad niczym. ZERO KONTROLI. Jakby po prostu była włączona jakaś je... blokada na wygrywanie meczy. Przegrywam wszystko, ewentualnie remis. Trace jakieś zj... bramki. Jakieś zj... karne, faule, kartki. Ku.... Na nic nie mam wpływu, wszystko nie przynosi żadnego ku... efektu. Żadne rozmowy, żadne ku... przemowy, ch... tam. Nic nie działa, nic nie daje efektu. Jakbym chciał pogadać ze ścianą o problemie z imigrantami. Wyj... wszystkie zapisy właśnie, w sumie to tylko monaco pół sezonu, west ham drugi sezon i milan początek ale to tak w ramach wk...a. Niech mi ktoś powie co trzeba zrobić żeby prowadzić normalną rozgrywkę w tej części? Po prostu nie wierze że tu nie ma żadnej blokady, triku albo błędu który uniemożliwia/umożliwia normalne granie.

Bajera ciach!

// Edytowano 5 razy, ostatni raz 27.01.2016 o godz. 21:30

 belzebub666 Partyzant

Postów: 294
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2016 18:31    #3
Co jak co ale też złapałem taką serię w GKS Bełchatów, co zaowocowało zwolnieniem. Ale za to w Sparcie Rotterdam sobie dobrze radziłem, a nie było jakiś większych różnic w tym co robiłem między tymi dwoma sejwami. Po chyba taka pułapka związana z morale. U mnie po kilku słabych meczach zaczęło spadać, co lepsi zawodnicy, z większym potencjałem zaczęli skamleć że chcą odejść, ci słabsi co grali mniej tak samo, bo grali za mało, i mimo rotacji nie dało się nic z tym zrobić. Wydaje mi się że w tej edycji FM morale ma większy wpływ na to co się dzieje niż w poprzednich odsłonach.

 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2016 18:47    #4
Oczywiście, że morale ma duży wpływ. Jak się wpadnie w dołek to ciężko z niego wyjść i tu jest pies pogrzebany. Trzeba się mocno napocić, żeby coś z takiego zespołu wówczas wycisnąć :) Kombinować, kombinować i jeszcze raz kombinować. Więcej cierpliwości życzę :)

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2016 19:22    #5
Zwykle trzeba zmienić taktykę
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 TakiKuba Partyzant

Postów: 52
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.06.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2016 19:38    #6
Z tą cierpliwością to raczej kiepsko ;) Ale dziękuję. Wybaczcie za przekleństwa, nerwowy człowiek jestem. Wiadomo że morale robi robote no ale właśnie ciężko z tego wybrnąć jak zacznie spadać. I o ile jeszcze West Ham w lidze angielskiej wiadomo że średniak i nie ma co liczyć na wygranie ligi od razu to jak jakieś włoskie pizzerie cisną mój Milan (prosze bez docinek że to też średniak bo kibicuję :P ) to już mnie tylko utwierdza w przekonaniu że coś jest nie tak. Zresztą w Monaco miałem podobnie. Dziwnie. Jak na FM15 narzekałem że też dziwne rzeczy się dzieją tak tutaj narzekam jeszcze bardziej. I może faktycznie idą w stronę co raz większego braku kontroli nad sytuacją a może to moje fobie jakieś tylko ;) A po prostu ten FM jest mega trudny i go nie ogarniam.
Eh. Jakkolwiek by mnie różne rzeczy nie irytowały to po uspokojeniu się potrafie spojrzeć trzeźwiej tak konferencji prasowych i tych pytań w tunelu to nienawidzę max! ;)

Może trzeba pograć jakimś samograjem, co by się pouczyć lub też stwierdzić z całym przekonaniem że gra mnie nie lubi gdy i tam będę zrywać baty. Nigdy Bayernem nie grałem... PSG ma Ibre... coś się pomyśli.
Jest może gdzieś jakaś lista klubów i ich budżetów transferowych na necie?

Wybaczam przekleństwa. Jeżeli jednak jeszcze raz zobaczę takie wiązanki w komentarzach, to tym razem zamiast edytować post wykosmicznię go od razu i dorzucę w gratisie bana ;). pzdr, zachi

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.01.2016 o godz. 21:28

 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2016 21:20    #7
Tu jest taki dział "Jakim klubem proponujecie by zagrać", czy coś w ten deseń. Gra samograjem na początek, jeśli masz problemy i brak cierpliwości może być dobra. Jak już ogarniesz o co kaman to możesz sobie stopniowo schodzić po "jakości" zespołów w dół :)

A jak nie to zapraszam do Oceanii :P

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2016 00:07    #8
Powiem tak - najnowsza odsłona FMa zmusza do myślenia jak chyba żadna inna. Już nie mówię o jakimś szalonym zmienianiu ustawienia w każdym meczu, ale na pewno trzeba się przyglądać, jak gra przeciwnik i starać się coś wykombinować. Przykładowo, kiedy grają przez środek jak np. Aston Villa, dobrze maksymalnie cofnąć obronę i postawić przed nią rygla, który dodatkowo utrudni zycie rozgrywającemu. Jesli zagramy jak zwykle, tj. bez większego pomyślunku, to nic z naszej druzyny nie zostanie. Również dobór samych zawodników ma znaczenie. Przykładowo, jeśli gramy u siebie przeciw jakimś totalnym leszczom typu Sunderland, to dobrze by było wstawić do ataku jakiegoś tarana, który zrobi trochę dziur w tym jebitnym autobusie zaparkowanym w PK. Mały karakan nic nie zdziała, bo nawet nie bęzie miał się gdzie rozpędzić.

A z takich rad praktycznych - najlepiej zostawić całą gadkę(rozmowy motywacyjne, konferencje etc.) asystentowi, bo nie dość, że jest to od hula powtarzalne i nudne, to jeszcze za hula nie racjonalne. A jak ktoś słusznie zauwazył - morale wiele znaczą.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 28.01.2016 o godz. 00:11

"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 10swistak Partyzant

Postów: 24
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.09.2015
Skąd: Brześć Kujawski
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.02.2016 17:13    #9
Co Ty wiesz o zabijaniu... Ja chyba zaraz rozniosę komputer! Kupiłem nową kartę graficzną, żeby oderwać się od tego durnego Exela piłkarskiego... ale nie mogę. Po kilku sezonach w Legii Warszawa i Napoli, chciałem sobie wygrać Ligę Mistrzów i zacząłem Man Utd. Wiem, mało wymagające... ale uwielbiam ten klub i chciałem coś z nimi wygrać. Żadna kariera mnie tak nie wpieniała. Myślałem, że będzie miło łatwo i przyjemnie. A ja w meczu ze Stoke City do przerwy dostaje 3:0. Okazji mam tyle samo co przeciwnik i co? Jajco... To jest jakaś abstrakcja. Potrafię rozjechać inne zespoły po 4:0, a tutaj nagle taki mecz, że oni nie grają. Nie gram w to już nigdy więcej i Tobie tez polecam!

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.