Informacje o blogu

Nic nie sprzedaję - dzielę się emocjami

FC United of Manchester

Sky Bet Championship

Anglia, 2019/2020

Ten manifest użytkownika mahdi przeczytało już 2022 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

Pokaż notki z kategorii:

MÓJ BLOG

Specyfikacja gry
14.3.1, niestandardowy rozmiar bazy danych, editor data kombinowany, oparty na update by Bartekr (1.0) Dodatkowo przygotowałem w formie „future transfer" najważniejsze transakcje przeprowadzone w realnym świecie futbolu latem 2014.
Pracę w klubie zacząłem 02/07/2013 (siódma liga).
Budżety transferowe wyłączone w pierwszym oknie.

Oficjalny dodatek umożliwiający grę w niższych ligach angielskich pobrany ze Steam
( FCUtdWill's National League System - Level 11 )

Linki do poprzednich odcinków:

Wstęp
Sezon 1
Sezon 2

Sezon 3

Sezon 4 (Preparation) / Sezon 4 (Consumption)
Sezon 5 (Preparation)
/ Sezon 5 (Consumption)
Sezon 6 (Preparation) / Sezon 6 (Consumption)

Sezon 7 (Preparation) / Sezon 7 (Consumption)

TROFEA ZDOBYTE PRZEZ KLUB W TRAKCIE MOJEJ KADENCJI:
Puchar Anglii - 2020
Mistrzostwo 3 Ligi - 2019
Mistrzostwo 7 Ligi - 2014
Superpuchar 7 Ligi - 2014
 

Sezon 2019/20 był jednym z najbardziej emocjonujących, ekscytujących i fascynujących doświadczeń w mojej przygodzie z wirtualnym futbolem. Przypomnę, że klub który objąłem w 7 lidze - FC United of Manchester - nie tylko wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, ale w sensacyjnych okolicznościach zdobył również Puchar Anglii.

Pucharowa przygoda a także całe rozgrywki 2019/20 zostały szczegółowo przedstawione w dwóch blogach (preparation - proces przygotowawczy oraz consumption - opis, ciekawostki, podsumowania)
 
Nie będę się więc powtarzał, dla przypomnienia jedynie droga w Pucharze Angli:


 
Kto ma ochotę, może obejrzeć finałowy mecz z Liverpoolem
(pierwszy filmik - czas podstawowy, drugi filmik - dogrywka i karne)





Ten blog jest hołdem dla mojej wspaniałej drużyny - chciałbym przedstawić Wam 22 graczy, którzy byli autorami tej mega-sensacji. Wszyscy ci piłkarze mieli swój udział zarówno w awansie do Premier League jak i w zdobyciu Pucharu Anglii. Dzięki ich grze w przyszłym sezonie nie tylko zadebiutujemy na najwyższym szczeblu rozgrywek, ale również w Lidze Europy! Nigdy wcześniej coś podobego mi się nie przytrafiło! Oto autorzy sukcesu (screeny z 31/12/2019):

BRAMKARZ:

Vanja MILINKOVIĆ SAVIĆ (Serbia). W klubie od lata 2018 (choć w sezonie 2018/19 tylko wypożyczony z Vojvodiny Novy Sad jako dubler dla Gazzanigi). Gdy po awansie na zaplecze Premier League otrzymałem dobrą ofertę i Argentyńczyka sprzedałem - wiedziałem już kto go zastąpi. Milinković Savić nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z serbskim klubem i na zasadzie wolnego transferu stał się od sezonu 2019/20 pełnoprawnym członkiem FC United. Początek miał taki sobie, lecz z czasem stał się mocnym punktem drużyny. Przy swoich gabarytach (203 cm / 90 kg) dysponuje całkiem dobrą zwinnością i refleksem. Bohater finału Pucharu Anglii z Liverpoolem, jedyny zawodnik, który zagrał we wszystkich 55 spotkaniach sezonu 2019/20.



OBROŃCY

Alex NICHOLSON (Walia). Prawy obrońca, który poradzi sobie również z lewej strony gdy jest taka potrzeba (vide: finał Pucharu Anglii z Liverpoolem). Nicholson jest wychowankiem Newcastle, ale nigdy nie zadebiutował w pierwszym zespole "Srok". Do nas trafił z wolnego transferu latem 2016 gdy byliśmy w czwartej lidze i od tamtego czasu ma pewne miejsce w składzie. Największą jego zaletą jest szybkość, którą maskuje braki w koncentracji i kryciu.




Steve MERLET (Francja). Stoper. Newgen wypożyczony z Olympique Marsylia latem 2019. Bez niego nie byłoby awansu do Premier League ani triumfu w Pucharze Anglii. Klasyczny środkowy obrońca, świetny w powietrzu, bardzo dobry w kryciu i odbiorze. Gdyby był nieco szybszy oraz gdyby dysponował lepszą techniką - miałby szansę zostać graczem najwyższej światowej klasy. Kto wie, czy jeszcze nim nie zostanie - wszak ma dopiero 20 lat.



Matthew CLARKE (Anglia). Stoper, lewy obrońca. Potężnie zbudowany wychowanek Ipswich Town trafił do nas za darmo przed trzema laty. Jest - mówiąc nieładnie - zapchajdziurą. Żadnej pracy się nie boi, a zderzenie z nim to dla rywala jak kontakt z rozpędzonym parowozem.



Lionel ZOUMA (Republika Środkowafrykańska). Stoper. Starszy brat sławniejszego Kurta, który wybrał grę dla Francji. Lionel nie przebił się w Sochaux i w 2016 roku dołączył do czwartoligowego wówczas FC United of Manchester. Jego zasług w awansie drużyny najpierw do trzeciej ligi, potem do drugiej i wreszcie do Premier League - nie sposób przecenić. W finałowym meczu Pucharu Anglii z Liverpoolem zagrał w parze z Merletem po prostu fenomenalnie. Skoczny, silny, gdyby był tylko nieco szybszy...



Anthony HIGGINS (Irlandia). Stoper. Newgen. Przed sezonem zakupiłem go z irlandzkiego Bohemian Dublin za 63 tysiące funtów. Nie byłoby w tym nc dziwnego, gdyby nie fakt, że jest... najdroższym piłkarzem w historii FC United of Manchester! Zbyt dużo sobie nie pograł (12 wystepów we wszystkich rozgrywkach), ale jest inwestycją na przyszłość. Jego wartość po zakończeniu sezonu 2019/20 wzrosła dziesięciokrotnie! Silny, skoczny, sprawny, z ewidentnymi cechami przywódczymi.



Nathan THOMPSON (Anglia). Prawy obrońca. Latem 2019 szukałem dublera na prawą obronę dla Nicholsona i wynalazłem Thompsona. Nathan okazał się przydatny, grał przyzwoicie. Najlepszy występ zaliczył w powtórzonym spotkaniu Pucharu Anglii z Newcastle (nota: 8,1) oraz w finale z Liverpoolem (7,4). Pracowity, waleczny i dość szybki defensor.



Erik BRAUN (Rosja). Lewy obrońca, multifunkcjonalny gracz. Rosjanin z duńskim paszportem wykradziony został z FC Midtjylland w sezonie 2018/19 (styczeń) gdy byliśmy jeszcze w 3 lidze. Może grać praktycznie na każdej pozycji jeśli chodzi o prawy i lewy korytarz boiska. Bazowo był dublerem Fanimo na lewej obronie. Szybki, zdeterminowany i waleczny.



Matthias FANIMO (Nigeria). Lewy obrońca. Wychowanek West Hamu gra dla FC United of Manchester od czterech lat. Przebył wraz z klubem podobną drogę co partnerzy z obrony, Nicholson i Zouma. Nic dziwnego, że ta formacja jest tak zgrana. Fanimo gra niezwykle efektownie, jest szybki, zwrotny, z lubością włącza się w akcje ofensywne.



POMOCNICY

Michał WOLSKI (Polska). Defensywny pomocnik, czasem stoper. Newgen, wychowanek Lecha Poznań. Zakupiony jako osiemnastolatek przez Wolfsurg, rzucany jest na razie przez Niemców na wypożyczenia. W sezonie 2019/20 zawitał do FC United i... dobrze jest mieć takiego piłkarza w kadrze! Zagra w obronie, w pomocy i nigdy nie zejdzie poniżej pewnego poziomu.
 


Gelson FERNANDES (Szwajcaria). Środkowy pomocnik. Jeden z najsłynniejszych graczy, którzy występowali w FC United. Walczak, niezwykle ambitny, pracowty, oddający wszystkie siły dla zespołu. W 2017 roku sprowadzony z wolnego transferu, co było świetnym ruchem. Pomógł w awansie do drugiej ligi a potem do Premier League. Puchar Anglii był zwieńczeniem jego kariery w naszym klubie, gdyż już wiadomo, że odchodzi.



Kevin FITZSIMONS (Irlandia). Defensywny pomocnik. Newgen wygenerowany w klubie Bray Wanderers przybył do FC United w styczniu 2016 roku, gdy graliśmy jeszcze w 5 lidze. Miał wtedy 19 lat i etykietkę wielkiego talentu, być może nawet na miarę Roya Keanea. Waleczny, pracowity, zdeterminowany. Gdy z klubem pożegnał się wiekowy Angelo Palombo (lato 2019) zajął nareszcie jego miejsce w podstawowym składzie. Nie rozczarował, ale też nie rozwija się tak harmonijnie, jak można by było oczekiwać.



Conor HENDERSON (Irlandia). Rozgrywający. Wychowanek Arsenalu Londyn przybył do nas w lipcu 2017 roku ze szkockiego Greenock Morton i był pierwszym graczem kupionym przeze mnie za gotówkę (50 tysięcy funtów). Przez pierwsze dwa sezony (w trzeciej lidze) raczej zawodził, dopiero ostatnie rozgrywki miał na wyraźny plus.



Ivan CESAREC (Chorwacja). Rozgrywający. Newgen wypożyczony z Hajduka Split przed sezonem 2019/20. Dobry technicznie środkowy pomocnik, który co prawda nie dostawał zbyt wielu szans, ale dobrze było mieć takiego zawodnika w odwodzie.



César JOEL VALENCIA Castillo (Ekwador). Ofensywny pomocnik, fantasista. Sprowadzenie tego piłkarza (za darmo!) latem 2017 roku było strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Przez pierwsze dwa sezony (trzecia liga) strzelił 20 goli i zanotował 37 asyst w 88 meczach. W rozgrywkach 2019/20 koszmarna kontuzja sprawiła, że statystyki miał gorsze, ale przecież 3 miesiące nie grał. Wspaniały piłkarz, doskonały technicznie, kreatywny i błyskotliwy.



Aleksandar TONEW (Bułgaria). Skrzydłowy. W 2017 dołączył do FC United z wolnego transferu i przez dwa lata był absolutną gwiazdą trzecioligowych boisk (34 bramki, 18 asyst). Po przybyciu Keity (lato 2019) - zaledwie rezerwowy. Piłkarz z dobrą techniką użytkową i niezłym gazem, może grać na obu skrzydłach. Odchodzi na wolny transfer.



Robert BARTCZAK (Polska). Skrzydłowy. Przez wiele lat nie udało mu się przebić w Legii, do FC United ściągnięty latem 2019. Obdarzony świetnym dryblingiem i ciągiem na bramkę zdobył najważniejszego gola w dotychczasowej historii klubu. W 1/8 finału Pucharu Anglii przegrywalismy z Newcastle 2-3 i właśnie Bartczak w doliczonym czasie wyrównał. Mecz powtórzony był najlepszym występem FC United za mojej kadencji - pokonaliśmy „Sroki“ 5-1 (znów trafienie Roberta) a potem doszliśmy aż do finału. Ale tą historię już znacie i filmiki pewnie widzieliście. Trzeba jednak pamiętać, że nie byłoby meczu z Liverpoolem gdyby nie gol Bartczaka w pierwszym meczu z Newcastle!



Robert RĂCĂREANU (Rumunia). Skrzydłowy. Newgen. Przez dwa ostatnie sezony był u nas na zasadzie wypożyczenia z rumuńskiego klubu Pandurii. Niewysoki, szybki, zwinny. Choć grał niewiele - potrzebny dla utrzymania głębi składu.



Graham BURKE (Irlandia). Lewoskrzydłowy. W klubie od dwóch lat - najpierw na zasadzie wypożyczenia z Aston Villi (która była naszym klubem patronackim), od lata 2019 już na pełnym etacie. Ma wszystkie cechy utalentowanego skrzydłowego, do tego skuteczny strzelec (29 ligowych goli w dwa lata).



KEITA Baldé Diao (Senegal). Prawoskrzydłowy. W latach 2016-19 grał na wypożyczeniu w drugoligowym Leeds więc zdążył poznać angielski futbol. Po zakończeniu kontraktu z Lazio przyszedł do nas na zasadzie wolnego transferu. Początki nie były najlepsze, ale gdy Keita dopasował się do naszego stylu gry - był mocnym punktem drużyny. Co tu dużo mówić - rasowy drybler, którego w każdej chwili stać na zrobienie czegoś niekonwencjonalnego.



NAPASTNICY

Gavin DAVIES (Walia). Newgen. O tym graczu pisałem juz sporo w poprzednich manifestach, lecz nie zaszkodzi powtórzyć. 15 marca 2015 roku (gdy byliśmy jeszcze w 6 lidze...) pojawił się na naborze i od razu podpisał z klubem kontrakt juniorski. Zaledwie dwa dni później zadebiutował w pierwszej drużynie w spotkaniu ligowym przeciwko Harrogate Town. Miał tamtego dnia 16 lat i 111 dni - to klubowy rekord młodości. 46 dni później (przeciwko Stalybridge Celtic) strzelił dwa gole i został również najmłodszym snajperem w krótkich dziejach klubu (16 lat i 157 dni). Za tego utalentowanego chłopaka sam Ryan Giggs (ówczesny menadżer Watfordu) zapłacił w połowie seoznu 2015/16 aż 2 miliony funtów! To był mój pierwszy transfer gotówkowy, i to jaki! Pozwolił spiąć budżet oraz zainwestować pokaźne środki w bazę treningową. Niestety, Davies nie przebił się w Watfordzie. Na początku rozgrywek 2016/17 Giggs został zwolniony, a jego następca, Michael Appleton nie widział dla wychowanka FC United miejsca w swoim zespole. Kilka miesięcy pograł więc na wypożyczeniu w szkockim Hamilton Academical, a potem dalej męczył się w rezerwach Watfordu. Przed rozpoczęciem sezonu 2018/19 zaproponowałem wypożyczenie. I Watford na nie przystał, biorąc dodatkowo na siebie pensję Daviesa. W kolejnym sezonie (2019/20) klub Eltona Johna znów zgodził się na to, aby Gavin rozwijał się u nas. I ten radził sobie świetnie! Wyjściowo był dublerem Maguirea, ale po kontuzji Joela Valencii cofnąłem nieco Irlandczyka (na pozycje fałszywego napastnika) i dzięki temu Davies mógł grać w pierwszym składzie na szpicy. 18 goli w lidze plus 5 w Pucharze Anglii i 2 w Pucharze Ligi to świetny dorobek! Gavin był njalepszym strzelcem drużyny.



Sean MAGUIRE (Irlandia). Do FC United przyszedł latem 2016 i od tamtej pory „zabójca o twarzy dziecka“ jest prawdziwą gwiazdą mojego klubu. W 4, 3 i 2 lidze uzbierał już 84 gole w 175 występach. Do tego sporo asystował (43 ostatnie podania). Po kontuzji Joela Valencii zajął jego miejsce na „dziesiątce“ (choć z inną rolą - fałszywego napastnika). Radził sobie na tej pozycji dobrze, wzorowo współpracując z Daviesem. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że Irlandczykowi juz się chyba nieco znudziła gra w naszym klubie. Ciągle jest z czegoś niezadowolony. A to przedstawi takie żądania płacowe, że mózg mi staje dęba, a to chce odejść do większego klubu... Słowem - typowa maruda. Ale piłkarzem - gdy tylko mu się chce - jest znakomitym.

Komentarze (0)

Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.

Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ

Reklama

Reklama

Szukaj nas w sieci

Zobacz także

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.