Informacje o blogu

Nic nie sprzedaję - dzielę się emocjami

Villarreal CF

La Liga Santander

Hiszpania, 2018/2019

Ten manifest użytkownika mahdi przeczytało już 2369 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

Pokaż notki z kategorii:

MÓJ BLOG

Specyfikacja gry: 14.3.1, niestandardowy rozmiar bazy danych, editor data kombinowany, oparty na update by Bartekr 1.0. Dodatkowo przygotowałem w formie „future transfer" najważniejsze transakcje przeprowadzone w realnym świecie futbolu latem 2014. Ma to zdecydowanie utrudnić rozgrywkę, gdyż najwspanialsi piłkarze świata będą już zaangażowani przez wielkie kluby.

TROFEA ZDOBYTE PRZEZ VILLARREAL W TRAKCIE MOJEJ KADENCJI:
Superpuchar Hiszpanii: 2017
Mistrzostwo Hiszpanii: 2019
Puchar Mistrzów: 2019

Wyjątkowy dublet, który zawodnicy Villarreal wywalczyli w sezonie 2018/19 obliguje mnie, aby przybliżyć Wam moją drużynę. Z uwagi na to, że w zdecydowanej większości składa się ona z graczy „realnych“ możecie traktować ten blog jako swego rodzaju ściągę. Wielu z Was pyta się mnie bowiem o to, jak odnieść sukces grając w FM-a. Oto garść podpowiedzi.

Pamiętajcie, że rozwój zawodnika w każdym ze światów gry przebiega inaczej. Przede wszystkim musicie zadbać o to, aby poziomy treningowe wyglądały mniej więcej tak:



Walczcie o to, aby stale rozbudowywano Wam bazę treningową i obiekty młodzieżowe! Nie wahajcie się naciskać prezesa, bo to niezwykle ważne. Cały czas proście o możliwość zatrudnienia większej liczby trenerów! Potem zdecydujcie jakie elementy muszą poprawiać poszczególni gracze i nie zaniedbujcie treningu indywidualnego.

Następnym krokiem jest stworzenie dobrej atmosfery - niech poziom zadowolenia (morale) piłkarzy oscyluje zawsze pomiędzy „dobre" i „znakomite“. Starajcie się stworzyć dwie w miarę równorzędne jedenastki i cały czas uważajcie, aby nie pojawiły się oznaki niezadowolenia! Balansujecie bowiem na linie. Nie jest sztuką zebrać 25 bardzo dobrych piłkarzy; sztuką jest utrzymywać poziom morale i formę każdego z nich na odpowiednio wysokim poziomie.

Jak to zrobić? Przede wszystkim - umiejętnie przeprowadzać rozmowy motywacyjne i uważać na to, co się gada dziennikarzom. To niezwykle trudne, a doświadczenie przychodzi z czasem. Generalnie - tutaj leży klucz do sukcesów.

Jeśli pomiędzy meczami są tylko dwa dni przerwy - dawajcie szansę dublerom! Czasami warto postawić na zawodnika nieco słabszego, lecz z kondycją na poziomie 100%, niż teoretycznie lepszego, który fizycznie przygotowany jest tylko na 92%.

Utrzymujcie poziom ogrania piłkarzy na wysokim „C“! To też ważny aspekt! Gdy gracie np. w lidze angielskiej - żaden problem! Udostępniacie dublerów do rezerw i jest OK. Ale np. w lidze hiszpańskiej nie ma takiej możliwości i potem piłkarz nie wykorzystywany przez długie tygodnie ma co prawda kondycję na poziomie np. 96%, ale ogranie - 60%. A to jest fatalna wiadomość.

Nie wahajcie się zawodników karać! Ja mam np. zasadę - pierwsza czerwona kartka to ostrzeżenie, recydywa - od razy wstrzymana dwutygodniowa pensja! Gdy piłkarz jest z tego powodu niezadowolony - w rozmowie indywidualnej brońcie swego zdania! Drużyna nigdy nie stanie przeciwko Wam, a ukarany delikwent kilka tygodni pomarudzi, ale być może się opamięta. A Wy pokażecie kto rządzi; nigdy nie może to być zawodnik!

W rozmowach z prasą unikajcie ekstremów; najlepsze są odpowiedzi „pośrodku“. Nigdy nie wskazujcie słabego punktu przeciwnika! Nie starajcie się być jak Mourinho, gdyż w FM-ie to nie zdaje egzaminu.

Rozmowy o nowym kontrakcie zaczynajcie od... prośby, aby gracz zwolnił agenta! W 90% przypadków - zgodzi się! To pozwoli zaoszczędzić na prowizjach menadżerskich. Nigdy nie zgadzajcie się na natychmiastowe żądania płacowe! Inicjatywa niech wychodzi od Was, a nie od piłkarza!

Kupując piłkarza nigdy nie płaćcie całej kwoty gotówką. Przykładowo - klub "A" chce sprzedać zawodnika za 10 mln. euro - zaproponujcie 1 mln. od ręki i 9 rozłożone na 48 miesięcy, czyli na cztery lata. Pozwoli to na zachowanie większego budżetu i efektywniejsze nim gospodarowanie.

Nie zmieniajcie taktyki! Gdy zdecydowaliście się na jakiś system gry - trzymajcie się go rękami i nogami. Trenować możecie jego defensywną i ofensywną odmianę, ale ustawienie zostawcie takie samo.

Pamiętajcie, że wszystkie te rady nie zagwarantują sukcesu! Czasem jest tak, że w celnych strzałach na bramkę wynik brzmi 9-1, a przegrywacie mecz 0-1. Urok futbolu!

6 wirtualnych lat zajęło mi zbudowanie ekipy niemal idealnej. Potrzebne były duże pokłady cierpliwości, samozaparcia i wiary. Oto moja drużyna, która w sezonie 2018/19 wygrała nareszcie ligę hiszpańską, a dodatkowo zdobyła Puchar Mistrzów po finałowym 2-1 z Barceloną. Wiek piłkarzy: stan na dzień po triumfie w Champions League (02/06/2019).

BRAMKARZ

Jerónimo RULLI (27 lat, Argentyna). Bramkarz. W styczniu 2017 roku zluzował niespodziewanie Keylora Navasa. 5 mln. euro zapłacone Estudiantes okazało się świetną inwestycją. Rulli jest nie do zastąpienia. W mistrzowskim sezonie rozegrał wszystkie mecze w lidze oraz Champions League. Jego dubler, wychowanek klubu Iván, pojawiał się tylko w Copa del Rey.

Rulli

OBROŃCY

MARIO Gaspar Pérez Martinez (28 lat, Hiszpania). Prawy obrońca. Jeden z dwóch graczy (obok Triguerosa) którzy są ze mną od początku. Mario jest obecnie tylko dublerem Matiasa Romero, lecz za każdym razem gdy dostaje szansę - nie zawodzi.

Mario

Éder Fabián Álvarez BALANTA (26 lat, Kolumbia). Lewy obrońca. W klubie już od pięciu sezonów (przybył latem 2014 z River Plate za 11 mln. euro). Od początku widziałem w nim lewego obrońcę, a nie stopera. Gracz wspaniały, ale... od 2014 roku zobaczył aż 83 żółte kartki i 10 czerwonych! Nie pomagają kary, rozmowy, kij ani marchewka. Najciekawsze jest to, że Balanta przez pierwsze dwa lata - gdy był przecież młody - nie został ani razu wyrzucony z boiska! Teraz ma w poleceniach indywidualnych „ostrożniej atakuj piłkę", ale... wychodzi na to, że im starszy tym... głupszy. Mimo to nie wyobrażam sobie mojego Villarreal bez kolumbijskiego twardziela!

Balanta

Lucas Hernán VILLALBA (24 lata, Argentyna). Lewy obrońca. Dubler Balanty. Lepszy od Kolumbijczyka jeśli chodzi o dośrodkowania oraz długie wrzuty piłki z autu. Nie zawodził. W klubie od dwóch lat, kosztował 6,5 mln. euro.

Villalba

Jannik VESTERGAARD (26 lat, Dania). Stoper. Przybył w lecie 2015 z Hoffenheim za 11,5 mln. euro i przez pierwsze dwa lata miał niepodważalne miejsce w składzie. Jednak w 2017 roku zdecydowałem się na niemiecką parę stoperów (Ginter, Süle) i Duńczyk jest teraz ich dublerem. Nic jednak nie stracił ze swej klasy; króluje w powietrzu i jak na swój wzrost jest dosyć szybki!

Vestergaard

Niklas SÜLE (23 lata, Niemcy). Stoper. Mimo młodego wieku - już teraz jedna z legend klubu. Przyszedł latem 2014 jako niespełna 19-letni piłkarz (z Hoffenheim) a kosztował nas aż 20,5 mln. euro! Niespodziewanie mianowałem go nowym kapitanem drużyny, co nie wszystkim się spodobało - jemu również! Z każdym rokiem coraz lepszy. Skała. Niedoceniany w Niemczech - zaledwie 5 występów reprezentacyjnych, ominął go tytuł mistrza świata 2018.

Süle

Kurt ZOUMA (24 lata, Francja). Stoper. Zawodnik jest wciąż własnością Chelsea, lecz gra już u nas cztery sezony na zasadzie wypożyczenia. Świetny, choć wraz z Vestergaardem tworzył „tylko" rezerwową parę środkowych obrońców. Mogę zdradzić, że już wykupiliśmy go na stałe i od sezonu 2019/20 będzie pełnoprawnym członkiem Villarreal!

Zouma

Matthias GINTER (25 lat, Niemcy). Stoper. Najpierw przez dwa sezony wypożyczony z Borussi Dortmund (2015/16, 2016/17) i wystawiałem go wtedy na pozycji defensywnego pomocnika. Latem 2017 wykupiliśmy go na stałe (15 mln. euro) i wraz z Süle stworzył niemiecką ścianę pod bramką Rulliego. Opanowany, znakomicie się ustawia. Mistrz świata 2018 wraz z reprezentacją Niemiec.

Ginter

Matias Alexis ROMERO (23 lata, Argentyna). Prawy obrońca. Przyszedł latem 2016 za jedyne 2,5 mln. euro z Boca Juniors. Przez rok adaptował się w Villarreal, a od początku sezonu 2017/18 zajął miejsce Mario w pierwszym składzie i była to dobra roszada. W rozgrywkach 2018/19 spisywał się wręcz fantastycznie.

Romero

POMOCNICY

Geoffrey KONDOGBIA (26 lat, Francja). Defensywny pomocnik. Przybył w styczniu 2017 z Monaco (15 mln. euro) gdy był tuż po wyleczeniu ciężkiej kontuzji (złamana kość udowa). Pograł dwa miesiące i w marcu 2017 zerwał ścięgno podkolanowe - kolejne trzy miesiące przerwy w grze. Przebąkiwano, że wyrzuciłem pieniądze w błoto na piłkarza wysoce awaryjnego. Tymczasem po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym (lato 2017) Kondogbia przestał odnosić kontuzje i został mocnym punktem zespołu - ryglem defensywy, który zatyka wszystkie dziury po naszą bramką.

Kondogbia

CARLOS Garcia (21 lat, Hiszpania). Defensywny pomocnik. Pierwszy newgen w drużynie, debiutował w grudniu 2014 nie mając jeszcze 17 lat. Na razie dubler Kondogbii, lecz czy już teraz nie wygląda od niego lepiej?! Wielki talent, wychowanek - duma naszej akademii, ma przed sobą wielką przyszłość!

Carlos

ERIC Palop (20 lat, Hiszpania). Środkowy pomocnik. Myślisz „Carlos“, pomyśl od razu „Eric“. To drugi z newgenów-wychowanków klubu, który dołączył do kadry pierwszego zespołu w sezonie 2015/16. Debiutując 23 sierpnia 2015 miał zaledwie 16 lat i 111 dni zostając najmłodszym graczem w historii klubu. Po trzech dniach pokonał w eliminacjach do Ligi Mistrzów bramkarza Galatasaray i został również najmłodszym snajperem. Piłkarz niezwykle szybki i do tego multifunkcjonalny. Poradzi sobie na wszystkich pozycjach w środku pomocy, a czasami zdarzało mi się go wpuszczać na... lewą obronę, gdy była taka potrzeba. Jest bowiem niezwykle szybki! Minusem - słabe warunki fizyczne, które sprawiają, że jest podatny na urazy.

Eric

Omar ARISTODEMO (20 lat, Kanada). Środkowy pomocnik. Trzeci i ostatni z newgenów. Zawodnik najmłodszy stażem w ekipie. Wypożyczyłem go przed mistrzowskim sezonem 2018/19 na dwa lata z PSG. Szukałem bowiem środkowego pomocnika nr 5 (Kondogbia, Carlos, Rúben Neves i Eric mogli nie wystarczyć). Trzeba przyznać, że atrybuty ma już teraz - w wieku 20 lat - powalające. Niemniej grał epizodycznie i nie zawsze na swojej pozycji. W Copa del Rey wystawiłem go nawet dwa razy na prawej obronie.

Aristodemo

Nicusor Claudiu STANCIU (26 lat, Rumunia). Ofensywny środkowy pomocnik. Sprowadzony ze Steauy Bukareszt za 9,5 mln. euro przed sezonem 2015/16. Śmiem twierdzić, że był to kluczowy transfer. Stanciu jest genialny, cudowny, niepowtarzalny. Jest jak Hagi, jak Maradona, jak Zidane. Strzela bramki, asystuje, doskonale wykonuje stałe fragmenty gry - po prostu mózg tej ekipy i mój ulubieniec. W mistrzowskim sezonie 2018/19 - bezsprzecznie główna postać i nie zmieniają tej opinii bramki Gabriela Barbosy.

Stanciu

Manuel TRIGUEROS Muñoz (27 lat, Hiszpania). Ofensywny środkowy pomocnik. W klubie od samego początku mojej pracy (2013/14), jednak tylko w sezonie 2015/16 (gdy odszedł Cani) był rozgrywającym nr 1. Potem „zaledwie" dubler Stanciu. Zaakceptował swój status i spisywał sie na tyle dobrze, że we wrześniu 2018 zadebiutował wreszcie w kadrze, a nawet zaaplikował dwa gole Liechtensteinowi. Piłkarz wartościowy, gdyż sprawdzi się też na prawym skrzydle.

Trigueros

Agustin ALLIONE (24 lata, Argentyna). Prawoskrzydłowy. Przybył do nas na początku roku 2015 za 3,7 mln. euro. Na początku grywał tylko w Copa del Rey, gdyż miałem za dużo graczy spoza Unii Europejskiej w składzie. Z kolei sezon 2015/16 miał stracony przez dwie paskudne kontuzje. O sile Villarreal zaczął decydować od początku rozgrywek 2016/17 i - o dziwo - przestał być awaryjny! Wszyscy fani FM-a 2014 znają zapewne tego gracza, więc nie ma się co rozwodzić nad jego atutami! Wiadomo - gaz, dorzut, błyskotliwość, drybling - ma chłopak wszystko czego wymagamy od skrzydłowego!

Allione

RÚBEN Diogo da Silva NEVES  (22 lata, Portugalia). Środkowy pomocnik. Zakupiony dwa lata temu z FC Porto za 3,5 mln. euro. Nie wiadomo dlaczego nie mógł się tam przebić; u mnie zaadaptował się doskonale. Potrafi bronić i atakować, a środkowego pomocnika o takim profilu właśnie szukałem. Mocny punkt wyjściowego składu.

Rúben Neves

Alen HALILOVIĆ (22 lata, Chorwacja). Lewoskrzydłowy. Przybył w styczniu za 25,5 mln. euro z Dinama Zagrzeb i jest to rekord transferowy Villarreal. Halilović rozwija się harmonijnie, choć jest tylko dublerem Allione i trudno mu będzie kiedykolwiek wysadzić z siodła Argentyńczyka. Luksusowy joker!

Halilović

Dorin ROTARIU (23 lata, Rumunia). Lewoskrzydłowy. W klubie od dawna - zakupiony w styczniu 2015 z Dinama Bukareszt za 8,5 mln. euro. Znakomicie rozumie się ze swoim rodakiem Stanciu. Wysokiej klasy skrzydłowy. Na razie wygrywa rywalizację z rówieśnikiem Munirem.

Rotariu

Luciano Dario VIETTO (25 lat, Argentyna). Prawoskrzydłowy (choć chciałby grać w napadzie...) Pokręcona kariera. Do Villarreal dołączył latem 2014, lecz przez następne półtora sezonu nie pograł sobie zbyt wiele. Potem były wypożyczenia: Freiburg, Atlético Madryt, Eintracht Frankfurt... Przed sezonem 2018/19 stwierdziłem, że będę potrzebował zawodnika nr 3 na prawe skrzydło i tak zakiełkował pomysł aby ponownie dać szansę Vietto. Niestety, ten układ nie zdał egzaminu, gdyż piłkarz nie akceptował roli głębokiego rezerwowego. Niemniej za 11 minut gry w jednym meczu Ligi Mistrzów - może wpisać w swoje CV zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Vietto

MUNIR El Haddadi (23 lata, Hiszpania). Lewoskrzydłowy. W styczniu 2016 sprowadziłem go z rezerw Barcelony za 25 mln. euro. Z każdym sezonem coraz lepszy, choć na razie przegrywa rywalizację z Rotariu. Żywe srebro!

Munir

NAPASTNICY

GABRIEL BARBOSA Almeida (22 lata, Brazylia). Napastnik. Cóż mozna napisać o zawodniku, który rozwinął się tak pięknie? Niech przemówią liczby! Debiutował 31 sierpnia 2014 roku (mecz z Almerią, 2-2 na wyjeździe) w dniu swoich 18 urodzin, wtedy też uzyskał pierwszego gola. Od tamtej pory zagrał w lidze 150 razy i zdobył 135 bramek! Ogólnie (licząc wszystkie rozgrywki) wystapił w 213 oficjalnych meczach Villarreal strzelając 164 gole. W tym dwa najważniejsze w finale Ligi Mistrzów AD 2019 w wygranym 2-1 meczu z Barceloną! A ma dopiero 22 lata! Gabriel Barbosa równie dobrze czuje się na pozycji nr 10 - często bywało tak, że zmęczonego Stanciu zastępował Kownacki, który szedł na szpicę, a GB9 rozgrywał. To też potrafi robić doskonale. Fenomenalny piłkarz. Jest obiektem westchnień najsłynniejszych klubów świata z Realem Madryt na czele, lecz dla mnie jest nie na sprzedaż. A kosztował skromne 9 mln. euro...

Gabriel Barbosa

Dawid KOWNACKI (22 lata, Polska). Napastnik. W klubie od wieku juniora (zakupiony jako 16-latek z Lecha w styczniu 2014 za 1,5 mln. euro). Mój cichy faworyt, ale nie ma najmniejszych szans na wygranie rywalizacji z Gabrielem Barbosą. Jednak grywa sporo, a najlepszy jego sezon to do tej pory rozgrywki 2017/18. W ligowym meczu z Athletic Bilbao (10 luty 2018) strzelił 5 goli i zanotował asystę! Niestety - w mistrzowskim sezonie 2018/19 uczynił spory krok wstecz, nie był już tak skuteczny jak rok wcześniej, gdy w lidze zdobył 23 gole. Niemniej cały czas się rowija i stać go na wielką grę. Przez lata trenował indywidualnie szybkość i teraz ten atrybut naprawdę wygląda okazale!

Kownacki

***

Na koniec przypomnienie podstawowej jedenastki:



I wszyscy którzy przyczynili się do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii i wygrania Ligi Mistrzów w sezonie 2018/19:

Rulli -
Romero (Mario), Ginter (Zouma), Süle (Vestergaard), Balanta (Villalba) -
Kondogbia (Carlos) -
Rúben Neves (Eric, Aristodomo) -
Allione (Halilović, Vietto), Stanciu (Trigueros), Rotariu (Munir) -
Gabriel Barbosa (Kownacki).

Perfekcyjna drużyna!

Ołowiane niebo w Marsylii

Komentarze (0)

Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.

Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ

Reklama

Reklama

Szukaj nas w sieci

Zobacz także

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.