W pierwszym sezonie mogliśmy obejrzeć bardzo dobry rozwój wirtualnych piłkarzy dzięki czemu niektórzy zmienili kluby na lepsze . Drugi sezon był równie udany dla czterdziestu uczestników projektu. Wszystko to co działo się w drugim sezonie podsumowane zostało poniżej. Zapraszam do lektury.
Adam Clinton (CA 61)
Sezon w Dundee rozwinął nieco jego umiejętności. Anglik grywał w drużynie juniorów gdzie zanotował kilka ciekawych występów. Złamane żebra i skręcona kostka zabrały mu 2 miesiące gry. Po za tym mozna uznać, że był to pożyteczny sezon dla Adama. Ponoć interesuje się nim Manchester City.
Alberto Perreira da Silva (CA 63)
Świetny sezon w III lidze. Poza przepukliną sportową którą leczył 7 tygodni to większych kontuzji nie było. Sportowo było wyśmienicie. Najlepszy zawodnik w swojej drużynie, a także w całej lidze. Drugiego piłkarza w tej klasyfikacji wyprzedził aż o 0.5 pkt. Do tego był najlepszym asystentem i najczęściej wybieranym MVP w lidze. Brazylijczyk lepiej już nie mógł się spisać. Teraz czekać tylko na transfer do lepszego zespołu.
Antoine de la Valesca (CA 74)
Bardzo dobry rozwój bramkarza z San Marino. Jego występy w drużynie z Kalisza były dosyć dobre. Zagrał dwa razy więcej spotkań niż w zeszłym sezonie. Wszystko idzie w dobrą stronę. W tym roku 5 czystych kont to niezły wynik. Był to jeden z lepszych wyników w lidze. Z początku sezonu złamał palec i pauzował 6 tygodni. W maju uraz pięty i pauza 2 tygodnie. Pod koniec rundy wiosennej znów problemy z palcem i przerwa 2 tygodniowa. Jeśli w kolejnych latach nadal będzie leczył się kilka razy to jego kariera może nieco przystopować.
Bartosh Naush (CA 55)
Młodzieżowy reprezentant Białorusi. W zespole U-19 grywa w meczach towarzyskich ale to zawsze coś. Niestety w Warmii grywa mało. Tylko 6 spotkań. Bardzo słabe oceny. Jak narazie nie jest dobrze. Pół roku spędził na leczeniu. Kiedy ledwo co wyleczył zerwane ścięgno podkolanowe to za chwilę ta sama kontuzja. Nie za ciekawie to wygląda. Mam nadzieję, że na dobre wyleczył ścięgno i będzie mógł spokojnie się rozwijać.
Bartosz Zalewski (CA 64)
Głównie grywał w Młodej Ekstraklasie gdzie zdobywał świetne oceny. Strzelił 3 bramki, zaliczył 7 asyst. Czego chcieć więcej. Najważniejszym wydarzeniem w jego karierze był debiut w ekstraklasie. Zagrał 25 minut w sieprniowym meczu z Wartą Poznań wygranym 4:0 i zaliczył asystę zagrywając do Grzegorza Podstawka. Jeśli chodzi o przerwy to Bartek co chwilę łapał jakieś grypy, przeziębienia czy zatrucia pokarmowe. Do tego złamał rękę (6 tygodni), nadwyrężył staw skokowy (5 tygodni) i nadwyrężył kostkę (5 tygodni). Oby w przyszłym sezonie było mniej kontuzji.
Carles Rudnicki (CA 55)
Niestey brak wzrostu CA przez dwa lata. Grał w większości spotkań zespołu w IV lidze, gdyż przez 4 tygodnie leczył żuchwę. Sezon przeciętny. Zobaczymy co przyniosą kolejne lata.
Damian Trzaskowski (CA 60)
Jesienią 10 występów w III lidze gdzie miał udział przy 3 bramkach Concordi. Zimą Legia Warszawa wyłożyła 30 tysięcy, a Damian po zaakceptowaniu kontraktu gdzie zapewniono go iż będzie zarabiał 275 Euro tygodniowo przeniósł się do późniejszego mistrza Polski. Na wiosnę grywał w juniorach Legii, ale udało mu się zadebiutować w Ekstraklasie. Zagrał 84 minuty przeciwko Łęcznej w 30 kolejce i zszedł z lekkim urazem głowy. W październiku, kiedy grywał jeszcze kilka klas niżej przez 8 tygodni leczył pęknięte żebra.
Daniel Szumiwąs (CA 68)
Dobry rozwój w ciągu drugfiego sezonu. Daniel jesienią zaliczył przeciętne występy w zespole ze Świebodzina. Na wiosnę przeniósł się do FC Lorient za 65 tysięcy. Tam grał w zespole U-19 gdzie 4 razy trafił do siatki rywali. Poza przpukliną sportową, przez którą nie grał 6 tygodni, nie było kontuzji.
Hubert Nosal (CA 55)
Kolejny przeciętny sezon. Udało mu się zaliczyć 8 asyst w IV lidze i zebrać dobre oceny. Jednak tak niski szczebel rozgrywek to nie jest marzenie Huberta. W drugim sezonie kilka kontuzji i łącznie pauza ponad dwa miesiące
James Neville (CA 67)
Wysoki skok CA. W pierwszym sezonie podniosło się o 1 pkt. natomiast teraz aż o 11 pkt. Widać, że gra w II lidze bardzo mu pomogła. Jego Unia utrzymała się w lidze. W marcu pauzował przez nadwyrężoną kostkę 6 tygodni.
Jan Kowalski (CA 55)
Janek jest na bardzo niskim poziomie. W Chemiku grywa często i do z dobrymi ocenami. Zaliczył nawet 7 asyst, co dało mu 8 lokatę. Był też 10 najlepszym ligowcem pod względem ocen. Niestety to nie przekłada się na wzrost CA. Czekamy na transfer gdyż interesują się nim kluby z Ekstraklasy.
Janusz Andrzejewicz (CA 78)
Głównie rywalizuje w Młodej Ekstraklasie i sparingach pierwszej drużyny. W tychże meczach uzyskiwał bardzo dobre recenzje. Strzelił także 22 gole. Dobrze się rozwija. Widać, że transfer do Wrocławia przyniósł wiele korzyści. Jego wartość wyraźnie wzrosła. Teraz trzeba będzie wyłożyć za niego około 500 tysięcy. CA na wysokim poziomie. Przez cały sezon wzrosło o 17 pkt. Może być zadowolony z tego iż nie miał większych kontuzji. Jakiś tam jeden mały uraz. Bardzo dobry rozwój Janusza.
Jarno Ziarno (CA 77)
Znowu dobry rozwój w ciągu drugiego sezonu. Jarno marnuje się w Poloni. jego drużynie zabrakło punktu do utrzymania w II lidze. Pomimo tego ten obrońca był wyróżniającą się postacią w lidze. Najczęściej nagradzany nagrodami MVP w lidze. Dołożył do tego 3 miejsce na najlepszego zawodnika i 5 asyst. Bardzo udany sezon. Latem przenosi się. Tylko nie wiadomo gdzie. Jak narazie Start Nidzica, St.Mirren, Arka Gdynia i GKS Bełchatów gotowe są wyłożyć 120 tysięcy. Rozmowy trwają. Ciekawe jaki klub wybierze Jarno.
Jeremy Mollé (CA 55)
Francuz miał bardzo przeciętny sezon grając w IV lidze. Jeśli szybko nie zmieni klubu to nici z wielkiej kariery. W 2012 roku 2 kontuzje i łączna pauza przez 5 tygodni.
John Kawiorski (CA 55)
John grywał w Zatoce. Strzelił 6 bramek co jest nizłym wynikiem. Niestety brak wzrostu CA i zainteresowania innych klubów. Zobaczymy jak długo zopstanie w Braniewie. W tym sezonie co jakiś czas przytrafiała się kontuzja uniemożliwiająca regularną grę. Oby w przyszłym sezonie było ich mniej.
Juan Corsa (CA 55)
Hiszpan zaliczył przeciętny sezon. Jego zespół ledwo utrzymał się w III lidze. Juan od listopada do końca maja leczył złamaną nogę.
Klemens Waszczuk (CA 55)
Kolejny gracz któremu przez dwa lata nie zmieniło się CA. Po za tym, że regularnie grywał w IV lidze to nic ciekawego nie działo się. W czasie sezonu niknął kontuzji.
Lanco Lancosowski (CA 55)
Średniawy sezon Lanco. Rozegrał 17 spotkań w których jakoś specjalnie się nie wyróżniał. W ciągu sezonu pauzował około 2 miesięcy. Jego osobą interesuje się Wisła Kraków. Może kolejny sezon będzie przełomowy w rozwoju.
Lucas Sanchez Blanco (CA 55)
Lucas nadal w zespole Unii. Sezon bardzo podobny do poprzedniego. Często grał choć nie zawsze. Niskie oceny i brak jakiś szczególnych wyróżnień. We wrześniu 3 tygodnie przerwy z powodu naciągniętego mięśnia uda. Zawodnikiem interesują się kluby z Ekstraklasy i jej zaplecza.
Łukasz Wilma (CA 55)
Dobry sezon w wykonaniu Łukasza. Zdobył 6 bramek co go uczyniło trzecim najskuteczniejszym w zespole. Stal zakończyła sezon na 4 miejscu.
Marcin Kowalczyk (CA 69)
Latem 2011 roku zrobił wielki przeskok. Przeniósł się do Lecha Poznań za 140 tysięcy. Co prawda grywa tylko w Młodej Ekstraklasie, ale był najskuteczniejszy w swojej grupie z dorobkiem 13 bramek. Do tego najlepszy asystent z 6 zagraniami po których padały bramki jego kolegów. Był również najlepszym zawodnikiem w lidze juniorów. Dobry sezon. Ma niesamowitą wartość, aż 650 tysięcy. Może Dariusz Pasieka włączy go do pierwszej drużyny już w przyszłym sezonie.
Marcin Wiśniewski (CA 55)
Niegdyś najwięcej wart zawodnik projektu. Obecnie jego wartość spadła. W IV ligowej Kaszubii nie pokazał nic nadzwyczajnego. Musi popracować jeszcze nad swoimi umiejętnościami. W przerwie zimowej kontuzja barku i wykluczony z gry przez 2 miesiącie.
Mateusz Gatak (CA 70)
Gatak bardzo dobrze się rozwija. W Brest porównuje się go do gwioazdy zespołu Bruno Grougiego. O tym ile w tym prawdy przekoanmy się w ciągu najbliższych lat. Mateusz jest najdroższą gwiazdą projektu Twój wirtualny piłkarz. Jego wartość przekracza już ponad milion euro.
Mateusz Wilk (CA 77)
Bardzo udany sezon. Jego CA wzrasta w szybkim tempie. Dobre występy na jesieni zaowocowały transferem za 18 tysięcy do Wisły Kraków. W przyszłości może być jej kluczowym graczem. Jak narazie gra w U-19 gdzie bardzo dobrze sobie radzi.W styczniu nadwyrężył kostkę i pauzował 6 tygodni.
Mattia Giuseppini (CA 55)
Udany sezon w Siarce. bardzo dobre występy czego dowodem są 4 bramki i 5 asyst. Do tego dołożyć trzeba 5 nagród MVP. Miał udział przy 20% bramek swojego zespołu to niezły wynik.
Olivier Janota (CA 55)
Dobry sezon w IV lidze. Był drugim strzelcem w swoim zespole. Niestety CA nadal niskie. W lutym przez dwa tygodnie leczył uraz pięty.
Paulo da Silva Júnior (CA 55)
Udany sezon w barwach Orkanu. W końcu przebił się do pierwszego składu. Jego drużyna awansowała do II ligi. Brazylijczykiem interesuje się kilka klubów.
Paweł Sobczyński (CA 55)
Regularna gra w IV lidze. Niestety jak narazie nie widać progresu.
Piotr Balicki (CA 62)
Piotrek do końca września leczył więzadła zerwane w zeszłym sezonie. Później rozegrał 5 spotkań. Zimą za 110 tysięcy jego kartę wykupił Lech Poznań. Jak narazie gra w juniorach, ale jest ich najlepszym zawodnikiem. Aż 8 asyst to bardzo dobry wynik. Byc może nie długo zadebiutuje w Ekstraklasie.
Radek Sówka (CA 55)
Przeciętny sezon. Niestety umiejętności nadal na niskim poziomie. Zespoły Ruchu Chorzów i Ursusu Warszawa chciałyby tego zawodnika pozyskać już latem.
Sebastian Warzecha (CA 89)
Najlepszy zawodnik projektu zimą postanmowił zamienić Polskę na Grecję. Wybrał PAOK. Jesienią zdobył 5 bramek w 17 spotkaniach. Wiosną rozgrywał mecze w zespole U-20. Jeśli nadal utrzyma takie tempo rozwoju może już niedługo zadebiutować w Greckiej Superleague.
Stefan Okrutnik (CA 55)
Jesienią pauzował. Złamał kość śródstopia i 4 miesiące nie mógł trenować. Wiosną nie miał problemów z grą, ale nie uzyskiwał zbyt dobrych ocen. Jak narazie zmarnowane dwa lata kariery.
Szczepan Para (CA 55)
Znowu tylko kilka meczy w bramce Kmity. Chociaż pomimu tylko kilku występów może być zadowolony. Dobre oceny i 2 czyste konta.
Szymon Michał Wyżlic (CA 55)
Bardzo dobry sezon w IV lidze. Udział przy 12 bramkach swojego zespołu to świetny wynik. Szkoda tylko, że grał w niskiej klasie rozgrywkowej. Musi szybko zmienić klub. W marcu przez 4 tygodnie leczył złamaną kość policzkową.
Theo Van Thijssen (CA 55)
Przeciętny sezon pomocnika Mieszka. W drugim sezonie często kontuzjowany. Zwichnął bark i pauzował 2 miesiące. Później skręcona kosta i 5 tygodni przerwy. Dwa razy leczył przepuklinę sportową. Jeśli w kolejnych latach częściej będzie się leczył niż grał to nie wróżę mu zbyt ciekawej kariery.
Tim Allen (CA 71)
Kolejny znakomity sezon Irlandczyka. Początek rundy wiosennej przerwała mu kontuzja kontuzja palca u nogi. Dlatego też rozegrał tylko 20 spotkań na 30 możliwych. Jednak w tych meczach zdobył 5 bramek i 10 razy asystował. Bezkonkurencyjnie został najlepszym piłkarzem w lidze. Do tego 3 asystent w lidze i najczęściej wybierany MVP. Miał udział przy 30% bramek Stali. Drużyna z Sanoku awansowała do II ligi. Tim może już myśleć o zmianie klubu na lepszy.
Tomasz Czyżewski (CA 55)
Podstawowy golkiper Włocławi. Niestety grywa tylko w IV lidze.
Vicenzo Macarone (CA 55)
Dobry sezon przeplatany kontuzjami. Co jakiś czas pauzował 4-5 tygodni. Łącznie na leczeniu spędził blisko 3 miesiące.
Vitas Mikuliuneas (CA 72)
Latem zamienił zespół Czarnych na Polonię Warszawa. Czarne Koszule kupiły go za 30 tysięcy. Teraz wart jest kilkanaście razy więcej. W Warszawie zaliczył debiut w Ekstraklasie, w którym całkiem nieźle się spisał. Świetne występy w zespole U-19. Może wyrosnąć z niego bardzo dobry piłkarz.
Vlad Palownik (CA 55)
Bardzo słaby sezon. Mało grał i kilka razy był kontuzjowany. Jak narazie nie rozwija się. Niestety nie prognozuje mu się wielkiej kariery.
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ