Strona

Czy ta gra faktycznie jest grywalna ? brak chęci do dalszej gry.

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2017, 00:03    #1
Witajcie.Od zakupu swojej "15" minęło już pół roku jak i granie w tą grę.Panowie,po wielu analizach i ochłonięciach i doświadczeniu mam wrażenie że ta wersja robi ze mnie idiotę,albo to ja jestem marnym graczem(pomimo 13 letniego doświadczenie od 16 roku życia).W poprzednie wersję aż miło się grało i przynosiło to frajdę,mimo że wcześniejsze wersje były łatwe(zwłaszcza 12).Przejdę do sedna sprawy... mam wrażenie że gra jest totalnie zabudowana lub jest totalnym niewypałem.Wyobrażacie sobie by Arsenal spadł z PL ? doświadczyłem tego dzisiaj widząc tabelkę,ale co mnie najbardziej w.... to to,że takie City czy Inter w swoich ligach wygrywają co sezon a City już 8 sezonów "jedzie" na swojej taktyce i jest ciągle mistrzem :| mało tego,grywając wielkimi zespołami to albo trafiają mi się kontuzje i duże ilości bramek pomimo iż trenuję granie w defensywie na wysokim poziomie.W lidze polskiej też nie lepiej,bo gdy prowadziłem Lecha to udało mi się zdobyć puchar PL,ale o dziwo Legia zawsze była pierwsza i traciłem do niej 1 punkt by mieć mistrza.Tak było przez 2 czy nawet 3 sezony.Ostatnio prowadząc AC MIlan,musiałem wyjść z tej gry nawet jej nie zapisując bo mnie totalnie wyprowadziła mnie z równowago bo jak to możliwe że jest seria 4 meczów wygranych czy nawet 7,a potem przychodzi dziwne widmo porażek i na dodatek tracę golę w końcówce z takimi tuzami jak Carpi czy Avellino.Moi drodzy,ja rozumiem że nie można ciągle wygrywać,ale mam nieodparte wrażenie,że ta gra jest jakaś niedopracowana.Dodam,iż moich gracze taktykę pochłonęli w trybie biegłym i stosuję alternatywną taktykę,ale to nic czasem nie daję i nawet trenowanie obrony czy poleceń można o kant potłuc.Udało mi się jak dotychczas zdobyć mistrza 1 ligi islandziej,mistrza serie C i B z Lazio co daję mi dużą renomę w zatrudnieniu w lidze włoskiej,ale po prostu gra jakby uniemożliwiała mi zdobywanie czegokolwiek,a na śmiech dodam że zawsze próbuję walczyć o grę w CL (miejsce) to zawsze minimalnie jestem gorszy.Roma z Interem leją w lidze włoskiej kogo popadnie , to samo tyczy się City,po prostu tak jakby było z góry zapisane że te zespoły mają być mistrzami i tyle.Panowie,tracę wiarę w tą grę i chęci i może jakieś wskazówki itd, bo jak tak dalej pójdzie to moja przygoda skończy się na 15 bo aż strach pomyśleć co z 16 lub 17.
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
-1
26.02.2017 07:04    #2
to jest zwykły atraktor , w którym wynik zależy od prawdopodobieństwa. Żadne "cyferki", treningi, taktyki nie mają znaczenia. Wynik nie zależy od umiejętności gracza, a tylko od losowania. Cały system "cyferek" stworzono tylko po to by zamaskować losowość tego "dzieła" i kosić kasę na naiwności odbiorców.
Nikt nie jest w stanie osiągnąć sukcesu w pierwotnym kształcie, w tej grze bez S&L, ponieważ wynik jest wybitnie losowy. Dodatkowo istnieje w tym badziewiu coś takiego jak cykle. Cykle zwycięstw i porażek. Cykle te mają maskować całkowity brak logiki. No i maskują i to całkiem dobrze. Mam o tym syfie jak najgorsze zdanie,a gram już tylko po to żeby zrobić analizę we wszystkich europejskich ligach w przeciągu 10 lat

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2017 12:44    #3
Dodam że nawet rozbudowanie bazy treningowej do maksymalnie jaką można mieć(ultranowoczesną) nić nie poprawia,piłkarzy kupują zawsze więcej niż 3 gwiazdki z poziomem klasy światowej na pograniczu zawodowej a i tak to nic nie daję.
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2017 12:55    #4
Gra jak każda inna część, w końcu to jest odgrzewany kotlet.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2017 13:46    #5
Trenerów też mam co najmniej na 4 gwiazdki.
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
-1
26.02.2017 15:47    #6
Udało się "wylosować" Legią Warszawa półfinał LE. Z tym,że jeden mecz grałem,a drugi losowałem. No to gra dolosowała Legię do półfinału. W międzyczasie Legia przegrała z 15 Cracovią 2:1(bilans strzałów celnych 2:10) i 16 GKS 2:1. To ewidentnie potwierdza losowość tego "wynalazka", która to losowość bez problemu wymiksowała Sevillę,Napoli Tottenham (no ten z problemami bo dopiero po trzecim losowaniu,czyli na 30 procent).
Nie czuję żadnej przyjemności grając w tę ustawkę.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.02.2017 o godz. 15:48

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
1
26.02.2017 16:09    #7
@Makaron
Skoro tak narzekasz na tą grę to po co w nią grasz? Wiecznie co widzę twoje wpisy to wylewanie żali na rozgrywkę. Btw. Już gdzieś wcześniej wspominałem przy okazji meczu Legii z Ruchem, że jest to idealny przykład dla wszystkich narzekaczy na FM-a, którzy marudzą, że mają przewagę przez cały mecz, mnóstwo strzałów a i tak przegrywają.

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2017 16:57    #8
@kondi192
Ja nie narzekam że przegrywam,tylko gra robi ze mnie chyba idiotę lub sama jest totalnie skopana.Grałem mecz przeciwko Interowi czy AS Romie i wiesz ile moi mieli strzałów a ile Inter czy Roma ? Po kilkadziesiąt i nawet więcej,a ja mam wrażenie,że gra nie pozwala mi wygrywać a takie City czy Inter muszę wygrać i tyle.Kolejny dziwny przykład tracenie goli w końcówce i to nie jeden,a nawet dwa lub 3 mecze, a ostatnio grałem przeciwko Avellino,gdzie asystent dał mi jasno by skupić się na ataku,a więc ustawiłem to w przedmeczowych odprawach.I co ? prowadzę jedną bramkę ,strzelam na bramkę jak głupi,okazję marnują jak nie wiem kto, i przychodzi końcówka meczu a tam tracę gola i potem kolejnego i przegrywam mecz mimo iż gracze mają instrukcję by się skupić.Jak wcześniej pisałem, zaczynałem swoją przygodę od CM 03 w wieku 16 lat i tamte wcześniejsze wersje były o wiele przyjemniejsze niż te nowe.Co bym Panowie nie zrobił,to dziwnym trafem muszę modlić się by jakiś ogórek mi bramki nie strzelił pod końcówkę jak to miało miejsce z Carpi gdzie zespół strzelił mi 2 gola w końcówkę meczy a prowadziłem trzema bramkami a ostatecznie wygrałem ,ale tylko 4-3.Kolejny śmieszny mecz gdzie prowadząc Lecha prowadziłem 6-3 do przerwy a jaki był wynik pod końcówkę? 6-6.To nie jest mój wymysł bo mam to w historii swojej gry.Ona nie sprawia żadnej przyjemności bo co by się nie zrobiło to jest źle, i nawet trenowanie obrony na wysokim poziomie i zwiększenie poziomu meczowego nic nie daję a więc wytłumacz mi jak to możliwe że ja gram przeciwko zespołowi którego powinno się atakować lub bronić i nic z tego nie ma,mimo że trenerów ściągam najlepszych jak się da.Czy dałbym wysokie tempo czy niższe i pressing tak samo to mam wrażenie że to wszystko o kant potłuc a obrońcy stoją jak kołki.
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
-1
26.02.2017 17:16    #9
Ja Ci to wytłumaczę. Gra jest atraktorem,dla każdej drużyny komputerowej,a dla Ciebie, każdy mecz to pojedyncza obserwacja. Mistrzostwo zdobędzie zawsze ktoś z trójki,a może i z dwójki zespołów. Natomiast Twoje wyniki są zawsze losowane. Zespół który prowadzisz nie jest zdeterminowany. Oczywiście to tylko teoria,ale potwierdzę ją gdy rozegram 10 sezonów i przeanalizuję wszystkie 'ważne" ligi. W reprezentacjach to nie działa więc gra losuje sobie dowolnie. I dlatego też wylosowała Austrię na mistrza świata mimo,że w powtórce Austria nie awansowała nawet do tych samych mistrzostw. Zresztą co ciekawe Rosja cztery razy nie wyszła z grupy. Tak ją ta gra "kocha". W poprzedniej rozgrywce udało się nie awansować Włochom, Niemcom i Hiszpanii. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia określam na 0 procent. A jednak się zdarzyło,co potwierdza wysoki stopień losowości nie zależny od "cyferek"
Reasumując nie ma znaczenia co zrobisz bo grając tę samą grę dwa razy uzyska się diametralnie różne wyniki. Ja tak miałem.Wygrałem 5:1 z Lechem i gdy gra się powiesiła przegrałem 3:2 mimo,że prowadziłem do 45 minuty 2:0.
Toto jest po prostu pozbawione jakiejkolwiek logiki,pomijając już stwierdzenie,że skoro jesteś dobrym graczem to mecz "Legia-Ruch" nie ma prawa Ci się przydarzyć kilka razy w sezonie,a co najwyżej raz. Poza tym nie wiadomo jakie były dyrektywy przed tym meczem,gdyż za cztery dni był ważny mecz w Amsterdamie.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.02.2017 o godz. 17:20

 ag-25 Partyzant

Postów: 415
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.09.2007
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
2
26.02.2017 17:40    #10
Makaron zadam Ci proste pytanie, czy zdarzyło by się tak aby w realnym świecie rozegrać dwa te same i takie same mecze?
A już o tych "dyrektywach" Legii nie wspomnę... pewnie Magiera nakazał im przegrać. Ruch umówił się, że im strzeli dwa razy w to samo okno, aaaa i na koniec Magiera pewnie miał tylko włączone kluczowe... :D

Strona

Temat zamknięty.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.