Strona

FM 14 - pierwsze wrażenia

 spit Partyzant

Postów: 86
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.10.2013
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2013 04:11    #791
Ale dochodzę do wniosku, że czym więcej poleceń dla obrońców, tym bardziej ona się gubi. :)
Grupa na facebooku Football Manager 2014 PL
Wymieniamy swe poglądy, wrzucam zdjęcia, polecamy zawodników, chwalimy się itd. ZAPRASZAM!

 Mikelson Partyzant

Postów: 26
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.10.2013
Skąd: Toruń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2013 11:35    #792
Ja stosuje dwie taktyki :) Jedna to "defensywna kontra" jak Murinho w Chelsea zespół w defensywie ustawiam tak : Cofnięcie do obrony, nękanie rywali, kryjcie krócej - styl sztywny. A w indywidualnych poleceniach każdemu komu się da więcej presingu. Obrona nie do przejścia jedynie gola strace czasem ze stałego fragmentu gry. Druga to pełna dominacja, obrona polega głównie na utrzymywaniu się przy piłce i wyeliminowaniu strat. Tutaj mam w obronie jedynie dwa polecenia nękanie rywali i grajcie na spalonego.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.11.2013 o godz. 11:36

 spit Partyzant

Postów: 86
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.10.2013
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2013 12:22    #793
No i jest jeszcze jeden pewien błąd:

Leci powolna piłka do bramkarza, co następuje:
- pełnym sprintem biegnie obrońca,
- truchtem biegnie bramkarz
- stoją parę metrów od siebie, a bramkarz nie podaje do piłkarza, tylko gdzieś obok
- pusta bramka,

a co było dalej?

http://www.youtu(...)AdPKS590
Grupa na facebooku Football Manager 2014 PL
Wymieniamy swe poglądy, wrzucam zdjęcia, polecamy zawodników, chwalimy się itd. ZAPRASZAM!

 lucjanos Partyzant

Postów: 88
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.10.2013
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2013 16:07    #794
Akurat podobne sytuacje zdarzają się w prawdziwych meczach. Fakt, nie często, ale czasem tak. Niezrozumienie, kiks bramkarza i klops gotowy. :)


BTW, całkiem przyjemny ten bonusowy banerek. :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.11.2013 o godz. 16:10

 spit Partyzant

Postów: 86
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.10.2013
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2013 16:25    #795
Ale chyba każdy profesjonalny piłkarz, przez presji podać na odległość dwóch metrów? :P
Grupa na facebooku Football Manager 2014 PL
Wymieniamy swe poglądy, wrzucam zdjęcia, polecamy zawodników, chwalimy się itd. ZAPRASZAM!

 jackub13 Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.12.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2013 17:08    #796
Witam, pamiętam, że w poprzednich odsłonach gry była dostępna rozmowa z menadżerem przeciwników na temat poprzedniego meczu itd. Gdzie to mogę znaleźć w tej wersji?

 Cierń Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.11.2007
Skąd: Toruń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2013 19:28    #797
Ma ktoś pomysł dlaczego w trybie FM Classic nie widać dodanych logotypów ? (widać je w "normalnym" trybie)

 kijopek Partyzant

Postów: 61
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.12.2006
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2013 21:50    #798
Ja bym chętnie zobaczył listę polskich klubów, grywalnych i nie, zaprezentowane z góry w dół, które mają najlepszą bazę treningową i centrum szkolenia młodzieży. Z tego co się orientuję to jeszcze takiej listy nie było a klubów mnóstwo i przeglądanie każdego jest niemiłym pomysłem :)

 Kamil Cierniak Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.05.2012
Skąd: Polkowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2013 21:57    #799
pomóżcie, co robię źle, że moi piłkarze nie potrafią trafić do bramki. nie rozkminiam tego, gram Juve, gram mecze przeciwko np. dużo słabszym przeciwnikom... i o ile obrona ujdzie o tyle atak wygląda tak 15 strzałów 1 celny 0 goli... nie wiem jak zrobić by oni trafiali chociaż w światło bramki... pomocy bo brakuje mi sił

 Aldor Partyzant

Postów: 19
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2013 12:07    #800
Problem w tym, ze tutaj nie chodzi o taktyke i wygrywanie tylko o to jak glupia jest ta gra, jak niedorzeczne wyniki podaja i w jaki sposob zachowuja sie obroncy. Przeciez wygrywac w FM14 to zadna filozofia. Ustawiasz gre skrzydlami, zagrania na skrzydla, rajdy miedzy obroncami... i brawo, wlasnie wygrales mecz po komicznych zachowaniach defensywy przeciwnika. Zagralem sam niecaly jeden sezon i juz mnie na wymioty zbiera kiedy widze 50 taka sama bramke strzelana przez moj zespol.
A te polecenia taktyczne co do stalych fragmentow gry i z polowa tych pozostalych tez nie mam pojecia po co w ogole sa skoro NIC nie zmieniaja. Nie wiem czy ja w tym Soton mam zbyt glupich pilkarzy, ktorzy nie potrafia krotko zagrac rogu lub autu czy co, ale zwyczajnie te polecenia ignoruja. 27 kolejek rozegrane, a ja nie widzialem ani jednego krotko rozegranego rogu chociaz takie mam zalozenia od pierwszej kolejki...

http://scr.hu/0chg/owxtv
http://scr.hu/0chg/u85wo
http://scr.hu/0chg/kun1f
http://scr.hu/0chg/u602m

Tak to obecnie u mnie wyglada. Final Carling Cup, 6 runda FA Cup, 3 miejsce w tabeli slabym Soton, w dodatku ciagle pol skladu kontuzjowane. O majstra bedzie ciezko, ale vice mysle, ze jest w zasiegu chlopakow. :)

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.